» »

navijanje e8200

navijanje e8200

bizilux ::

torej,

včeri sm zamenu napajalnik z 750w na 1000w, in pa dodov na procesor thermalright 120 extreme hladilnik, pa gor seveda 12cm fan... no torej pač da povem zj specifikacije

cpu: intel core 2 duo E8200 @ 2.66GHz

ram: 4GB (3.25GB usable) ker sm na 32bit win 7, sj bom dons šu na 64 al pa k bo čs.
rami so OCZ, high performance DDR2 memory, nvidia sli ready - mislm da so na največji možni frekvenci do kok gre še ddr2, torej 1000mhz al kok je že sj nwm pač taki so

matična: asus p5k-e wireless

grafična: nvidia gtx280 (jo tut mislm navit ampak potem ko proc navijem)

diski:500gb nvm od kr ene firme se mi ne da gledat, pa še 320 gb Western digital bom dov zle notr, ampak to nima veze pr OC right...

ohišje: antec 902, k ma gor 4 ventilatorje

napajalnik: silent pro m 1000w

fans: torej ventilatorjev mam, 4 na ohišju, 1 na hladilniku, 1 na grafi, 1 na napajalniku, pa še mislm 1ga dt k je še frej na ohišju.... tko da temperatura ne bo problem


-----------------------------------

no in pač fora je da sm en let nazaj najdu popoln postopk kako se navije e8200 od a do ž, ampak zj ga ne najdm več, k vpišm how to overclock e8200 in podobne variacije na to temo pridejo vn samo neki forumi brez vezni itd...

torej najdu sm pa 2 posta dobra

PRVI je pršu stable na 3.5GHz
http://www.overclock.net/3707937-post34...

DRUGI pa na 3.8GHz
http://www.overclock.net/4236988-post38...

pršu bi pa rt do 3.8GHz najmn...


torej če mi lahko vi k mate več znanja kt jst napišete kako bi dosegu ti dve stopnji bi blo zlo dobr... ker ni treba bit genius da pogruntaš da tale bogi procesor resno zadržuje nazaj gtx 280...

thanks vsm
  • spremenil: bizilux ()

dzinks63 ::

Sedaj je kar je. Ne vem zakaj si še šel menjat napajalnik in dokupil še drag hladilnik. Prejšnji napajalnik je bil povsem dovolj zmogljiv. Če že rabiš večje zmogljivosti, bi zamenjal rajši procesor za kakšnega iz serije E8500 ali Q9550, ker tegale E8200 je težko navijat zaradi nizkega multija. Še boljše bi naredil, če bi nadgradil na I5 ali amd x4 955.

bizilux ::

mja sj to sm tut mislu... sj komp je star že 2 let drgač, in 3 mesce nazaj sm napajalnik kupu pa hladilnik

ampak napajalnik je biu prešvoh... k sm gor prkluču še 4 ventilatorčke iz ohišja, je probleme delal, tk da mislm da je blo to kr obvezn, za 50EUR za hladilnik se pa sploh ne sekiram, jih lohk tut na drug proc. dam če se odločm kupt novga... in pol ga navijem še mal..

nwm mislm sj lohk tut kupm novga, če mate kake dobre ideje, zj nism seznanjen sploh z temi I5,I7 od intela.... še manj pa od amd-ja, tk da kkšni predlogi ja... nimam nič proti amd, zle gledam že tegale k si predlagu in mi je kr ušeč :D SAMO MORJO PASAT NA MOJO MATIČNO :)

pa pač kupm samo chip brez fana, pa dam ta hladilnik gor

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bizilux ()

bizilux ::

mislm da bom kr Phenom II X4 955 Black edition, kupu pa ga še mal nafriziru pa bo, sam da vidm če sploh paše na matično

kduh ::

Phenom II X4 955 Black edition ti ne bo pasal na to matično ker je podnožje tvoje matične Socket 775, ta Phenom pa ima AM3 podnožje.

bizilux ::

mja sm začev ugotavlat to :) kaj bi pa kj pasal gor tko dobrga?

Intel Pentium 4
Intel Pentium D
Intel Celeron
Intel Celeron D
Intel Pentium XE
Intel Core 2 Duo
Intel Core 2 Quad
Intel Xeon

zle sm na wikipediji najdu spisek...torej samo intel gre gor? ...hm

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bizilux ()

kduh ::

Stric google najde vse. Mislim da so to celotni seznami procesorjev za socket 775:
http://www.intel.com/products/processor...
http://www.intel.com/products/processor...
http://www.intel.com/products/processor...

bizilux ::

hm, no ogrevam se za e8400... ker ma pač velik večje zmožnosti OC... pršl so tut do 4.5GHz pa še dost cheap je...

http://www.overclock.net/intel-cpus/625...

sam nwm zj al bi 4 jedra al 2..zj sm mal u dilemi...ker kokr vem, zj vse igrce dobre k vn prhajajo so več al mn v quad narjene?

ker 2 let nazaj, je dost mal igrc quad uporablal...zj pa že kr kokr vem

E8400 vs Q6600 ... mal bom še benche pogledu

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bizilux ()

Toomy ::

Navij to kar maš in ne menjuj. Sploh pa ne s tem o čemer trenutno razmišljaš. Če pa že razmišljaš o menjavi pa raje prehod na novejše podnožje, kjer imaš za "skoraj" isti denar veliko večjo in boljšo izbiro.

bizilux ::

jah...nova matična ni glih isti denar :)

q6600 bi lahko kumot naviv na 3.6GHz, kupu bi ga pa lahko samo za 100EUR tk da to je dost uredu, prodam 750W napajalnik pa star proc, pa se izniči cena...

3.6GHz quad, se mi pa ne zdi tok mal glih, mislm da kj neki ful bolšga če bi menju podnožje nebi dubu

Valvoline ::

Ti kar navij e8200 na 3.5ghz pa bo mir. Men dela skoz na 3.6ghz(gre tut na 3.9-4ghz vendar ni potrebe) že več k leto,plata je starejša in slabša asuska p5b.Če je dobr hladilnik gor proc naviješ na 3.5-4ghz v 5tih minutah.
Na hitro navodila za navijanje:

nastavi cpu napetost na 1.35-1.4v
izklopi speedstep in c1e
nastavi cpu fsb na 450
nastavi ram pač na kolk se da(800mhz-1000mhz)
Voilla,eto ti 3.6ghz.

Zgodovina sprememb…

Toomy ::

kaj pa maš to za en 750w napajalnik da je delal probleme ? kera znamka?

Valvoline ::

http://slo-tech.com/forum/t231529/99

Evo moj navit na 4ghz.

chucki ::

Lahko pa mojega Q9400 kupiš. :)

bizilux ::

napajalnik je biv power metatron series, hyperion 700w lc8700... tk da ja ni blo 750w ampak 700w, in se je umes kr sesu pa take ko so bli še 4je ventilatorčki prklučeni tk da to je blo treba zamenat...

valvoline, um ja kr vredi :D neki tazga sm cilju, ampak fora je da ne znam jst to nč... mislm sj vem kaj morš v biosih spreminjat ampak nism nikol to šu delat...

tk da če bi me ti vodu bi blo odlično :D

glaš ::

Evo še moj E8200 v akciji. Scori so sicer bolj švoh, nisem nič twikal, čist osnovne nastavitve, še speed step sem pozabil izklopit;(( Aja pa pri poganjanju super pi sem imel še 800MHz rame.




Sem imel nekaj časa navitega (24/7) na 3,84GHz, potem sem ga pa spustil na 3,72GHz, vse skupaj imam navito že več kot eno leto BP. Laufa vse skupaj na LC 6550GP2 550W>:D Preostale komponente so: Akasa AK-965, GA-EP35-DS3, 2x2Gb Kingston HyperX PC2-8500, dva diska, Radeon HD4850 in 7 ventilatorjev vse skupaj.

bizilux ::

ja dejstvo je da gtx280 pokur še pa še watov, in mislm da je biu to blem... nwm nwm, uglavnm k sm ventilatorčke takrt odklopu je blo vse kul, tk da tisti 4je so bli preveč...

aja kako vi to navijate? v biosih? al kakšni programi kot everest pa te fore...

zdj trenutno z Thermalright Ultra-120 eXtreme hladilnikom je cpu na idle, tko mal browsanja na netu, je na 29C, to kaže speedfan pa še par drugih programčkov, tk da to bi se def. dal navit do 4ghz, al pa ene 3.7GHz za gaming, da nebi blo preveč, k če par urc skp ga gonš na ful nwm kk bi blo, ampak so case fans vsi na low...sam če dam kj več ratajo že kr glasni

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bizilux ()

glaš ::

ja navija se ponavadi v biosu, imaš pa drugače dosti vodičev na netu, tudi tukaj na slo-techu je kar nekaj uporabnih tem s to tematiko. Koliko voltaže boš rabil in kakšno frekvenco boš dosegel je odvisno od posameznega primerka. Valvoline ti je dal neke izhodiščne vrenosti, na tebi pa je potem preizkušaš različene vrednosti, višaš, nižaš fsb, voltažo), da najdeš najbolj ugodne nastavitve za tvoj CPU za stabilno delovanje. Dokler temperature CPU-ja ne bodo presegle 70c pod polno obremenitvijo se nimaš kaj bati.

bizilux ::

sm šu v bios...

in seveda same bedarije notr mudel...ta p5k-e je čist preveč high tech zame, kr vse je blo na auto, al pa enabled, al pa disabled, nč lepo da bi se dal kje kej naštimat


od telih postopkov
nastavi cpu napetost na 1.35-1.4v
izklopi speedstep in c1e
nastavi cpu fsb na 450
nastavi ram pač na kolk se da(800mhz-1000mhz)
Voilla,eto ti 3.6ghz.


sm najdu samo izklopi speedstep in c1e... čist nč druzga nism znov spremenit...ma kdo kako idejo?...lahko celo snemam biose pa uploadam tlele če bo kdo znov pomagat..

Destroyers ::

KLIK

Lih da dobiš občutek kje se to nastavlja...
...They wanna build the prison!...

Zgodovina sprememb…

bizilux ::

ja valda, eno pijačo maš v dobrem :)

da bi jst to najdu prej papež ratam :)

edit: mam še dve vprašanji

zj sm vse najdu ane in me zanima

1. nastavi ram pač na kolk se da(800mhz-1000mhz) sm gledu ram frequency pa gre do 1800mhz izbira...jst nastavim kok? teli rami so mislm da do 1066mhz zmožni... oz matična tok prenese..

2. to lahko jst kr vse naenkrat tko nastavm te nastavitve al morm kj postopoma pa te fore? al je kul če vse naenkrat spremenim...

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bizilux ()

bizilux ::

nwm neki mi noče editirat...

uglavnm hotu sm še prašat, bo kul če jst to vse naenkrat nardim? al je treba kej postopoma itd...

in pa nastavi ram pač na kolk se da(800mhz-1000mhz), da se do 1800mhz...ampak do kok jst lohk? men se zdi da matična samo do 1066mhz gre lohk... seprav dam kok?


no sj je editiral...ah ok jbg

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bizilux ()

bizilux ::

no uglavnm učer ob polnoči sm se spravu navijat in sm pršu do

3.68GHz
FSB:460
DRAM:1105MHz
CPU VOLTAGE:1,3750V

naj grem še kj naprej? dons bom mal temperature gledu k za to ni blo čeri cajta pa parkrat se je crashnu sistem pa sm mogu sistem restore nardit pa je šu speedfan dol pa nism mogu gledat, tk da to je dons na vrsti.

mislm da so bli teli crashi posledica DRAM speed...ker matična ni narjena za tok drama, ker sm mev umes ga naštimanga na 1300mhz

edit: no speedfan mi kaže CPU temp: v idle 26C... še je velik placa :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bizilux ()

st0jko ::

Pa testiraš kaj z kakim prime-om ali intel burn-om?
keks?

particle ::

Mislim da imaš premalo voltaže. Če so temperature ok, probaj z malo več.

Destroyers ::

1. Medtem, ko navijaš CPU, sprosti rame (nastavi jih na najnižjo možno hitrost.
2. Navij kolikor gre ob tem, da si še vedno v varnih predpisanih specifikacijah: TUKAJ
3. Testiraj stabilnost s Prime95 (KLIK), IntelBurnTest (KLIK),...
4. Čekiraj temperature z RealTemp (KLIK) ali CoreTemp (KLIK)
5. Nastavitve/specifikacije lahko preveriš z CPU-Z (KLIK)
6. Ko najdeš max OC in najnižjo delujočo voltažo za CPU lahko poizkusiš naviti še rame. Če jih ne misliš navijat, jih postavi na najbližjo nižjo vrednost od specificirane. Torej, če so rami 1066MHz, BIOS ti pa ponuja vrednosti (na pamet) 900, 1000, 1100, jih nastaviš na 1000.

To je to...

Ay
...They wanna build the prison!...

Zgodovina sprememb…

bizilux ::

zj sm glih prime dol potegnu, cpu-z,everest,memtest...tk da zj grem testirat z primom pa da vidm kk bo, kiro opcijo pa naj zberm? k so tri opcije za testiranje...

dam run a torture test, in pol je small fft, in place large fft, pa blend...

bom zj še real temp dol dov, tole

2. Navij kolikor gre ob tem, da si še vedno v varnih predpisanih specifikacijah: TUKAJ

to si mislu predvsem na Thermal Specification: 72.4°C, al še kj druzga?

VID Voltage Range: 0.85V - 1.3625V, sm že itak čez...


EDIT: sm zloadu

REAL TEMP dol...pa mi kaže 37-39C,

SPEEDFAN kaže 26C

EVEREST kaže 26C

ampak pri obeh kažeta cpu core1 pa cpu core 2, sta od 37-39C...torej dejansko cpu je temperatura 37C??? in ne 26?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bizilux ()

Destroyers ::

1. Dej blend al pa small fft. In obkljukaj v nastavitvah "round off checking".
2. Lahko greš malo čez specifikacije, ma ne pretiravat (temp.).
3. 37-39 bo ta pravo, ja...
...They wanna build the prison!...

Oktan ::

Lep pozdrav!

Imam nekaj vprašanj in upam da si bo kdo od mojstrov za navijanje vzel malo časa in mi pomagal.

1. Odločil sem se da bom 2 leti star procesor E8200 navil (mislil sem iz 2.66 na okoli 3.6) na matični P5K SE/EPU.
Zanima me kako naj nastavim nastavitve v BIOSih, glede na spodnje specifikacije. (pa koliko bo opazne razlike v hitrosti kompa če bom navil za 1 GHz?)
2. Temperatura procesorja je v normalni uporabi računalnika okoli 50 stopinj na full load pa do 70! Imam stock hladilnik pa sem razmišljal če bi kupil tegale in koliko bi mi to znižalo temperaturo. HLADILNIK LINK 1 ali LINK 2 ali LINK 3
3. Zanima me kako delujejo programi za preverjanje stabilnosti (npr. Prime95), če prav razumem to začne računati neke operacije in potem po času ki ga določimo če ne prejmeš errorja je komp stabilen?
4. Če kdo pozna kakšen dober vodič s slikami za OC.

Hvala, dobrodošel tudi kakšen dodaten info

Komp

CPU Intel Core 2 Duo E8200 2.66 GHz
Matična Asus P5K SE/EPU
RAM 4x po 2GB (8GB) Kingston HyperX DDR2 1066Mhz (mi gre samo 800MHz, sem prebral nekje da moraš nastaviti v biosih na 1066 sam potem lahko dobivaš BSOD)
Grafična Nvidia Geforce 9600 GT (v kratkem bom kupu GTX 560 TI)
Napajalnik 550W


hojnikb ::

Škoda ko nisi E0 varjanto nabavo, ker se bolš navija.Sicer pa tole v kombinaciji z 560Ti ni glih najbolš
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Oktan ::

hojnikb je izjavil:

Škoda ko nisi E0 varjanto nabavo, ker se bolš navija.Sicer pa tole v kombinaciji z 560Ti ni glih najbolš

Zakaj pa, a so ostale komponente zlo slabe al kako.

Dej mi prosim še mal povej kako si ti naviju k vidm da maš e8400.

chucki ::

E8200 C0 gre na 4ghz, vsaj moj....

Sicer stara slika, ampak tako je :)

Oktan ::

chucki je izjavil:

E8200 C0 gre na 4ghz, vsaj moj....

Kakšno imaš pa hlajenje?

chucki ::

Zalman 7700 , ampak se je ortos po 7 urah sesul, ker je proc prišel čez 72C. Kak novejši hladilnik bi zadostoval.

Aja plošča je pa bila P5k , zdaj imam pa P5q d turbo, rami pa teamgroup elite 800mhz

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: chucki ()

Nwanko ::

Men plata trokira, na 3.2ghz dela z stock nastavitvami,na 3.6ghz 1.3(bios) 1.246v-1.264v(windows) seveda v loadu niha. Dam linkx skozi 20 passov na max ram,brez problema,pol pa komp miruje pa pade BSOD, plata pa je EP35C-DS3R. Očitno tut nima plata rada ram delilnika. Ram pa je ddr3 gskill 4gb 1600cl9.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Neuspelo navijanje Intel core 2 quad 9550 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
7111038 (9488) Domobrancek
»

P5Q-E ter E8200

Oddelek: Kaj kupiti
312359 (1384) Oktan
»

e8400 ne gre nad 3.6ghz

Oddelek: Navijanje
252995 (2366) nUUb
»

Navijanje E8400 E0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
706213 (4039) tinlad3n
»

>>E8x00 serija a.k.a Wolfdale<< (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Navijanje
48940678 (22220) Dr_M

Več podobnih tem