» »

Windows 7 z dvomestnim tržnim deležem

1
2
3

Stipex ::

Domača uporaba še zdaleč ni edini trg.
Ne smete pozabit na podjetja (na MS platformi), ki si ne smejo privoščiti piratskih različic.

klinker ::

phantom je izjavil:

klinker je izjavil:


Seveda je zastonj,ce pa z njim nimam kaj pocet,razen surfanja in gledanja filmov.

Programiranje, hekanje ...? V tem je daleč pred Windowsem.


No in tu se prakticno konca. Dejstvo je da je linux za racunalnisko bolj podkovan folk in to je po moje edini razlog za kar se ni uspel razsirit. Kar se mene tice je OSX to to...stabilen,hiter,nepozresen in blazno simple za uporabo,pa se softwaresko podporo ima ze precej dobro. Mu pa vseeno ne pomaga nic od tega ker je pa podpora igram slaba in pac,rabis maca (uradno in legalno,seveda)...zato se spet izkaze da je windows boljsi,ceprav zame al zate ni....je pa tako za vsaj 80% populacije,jebiga ;)

@Stipex...ne pozabi da smo domaci userji uni ki jim dajemo procente pri trznem delezu,pa ceprav z piratskimi kopjami...v podjetjih pa so bolj storitve in support uni ki nosijo denar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

antonija ::

Se nism vidu nobenga k bi po enmu mescu hotu nazaj na xp-je.Shit just works here.


o/

Jih mam se vedno na enem disku ki rpidno nabira prah v omari, v comp je sel pša nazaj disk z XPji. Zdej lahko pa se druge (med M$ fanboyi v tejle temi jih najbrz ne bo) poisces in stejes naprej ;)
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Lonsarg ::

haha antonijo dobra XP uporablaš potem pa druge kličeš MS fanboy, ker pravijo da je OS zastarel(kar pač je dejstvo)? Ti si en fanboy, ki prisega na kvaliteto MSjevih XPjev lol.

darkolord ::

Programiranje, hekanje ...? V tem je daleč pred Windowsem.
S čim že?

gruntfürmich ::

kdaj pa pravzaprav postane nek os zastarel? ko izzide novi??:O
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

r0ker ::

kako je windows slabši za programiranje, hekanje?

Pithlit ::

klinker je izjavil:

Dejstvo je da je linux za racunalnisko bolj podkovan folk... ... ...Mu pa vseeno ne pomaga nic od tega ker je pa podpora igram slaba in pac,rabis maca (uradno in legalno,seveda)...zato se spet izkaze da je windows boljsi


Ja ti... res. Sam a ni čudno to, da precej računalniško nepismenega folka uporablja Linux? Kaj pa dejstvo da večina povprečnežev in podpovprečnežev sploh ne razlikuje med Linux in Win* (jim je popolnoma vseeno kaj uporabljajo, ker pač vse dela - nečeloma vedo za OS-X, oz. Apple... ampak to je pač zato ker so Apple-i tolk specialni da se že na kilometer vidi coolness faktor. Če jim daš hackintosha pred nos ne bodo imeli pojma kaj uporabljajo, važno da dela)?

Aja, windows je boljši ker špilajo igrice gor. Ja, to pa je jaki argument. Lepo te prosim no. Morda je zaradi tega malo bolj "uporaben" (čeprav ne vem če igrice štejejo med uporabno vrednost)... nikakor pa ne boljši. Boljši je edino v primeru da omogoča večjo produktivnost. Tu pa se stvar precej zaplete, saj je zelo odvisno od vsakega posameznika v katerem okolju je bolj produktiven. Tu se pa nimamo kaj kregat...

Lahko ti pa iz izkušenj povem, da se večina folka odloča za Win* izključno zaradi tega ker ne vedo za karkoli drugega.

kako je windows slabši za programiranje, hekanje?


Saj ni. Ampak nekater pač mislijo da so bolj 'hard core' če na Linux-u nekaj po konzoli klofajo. Je pa spet vse odvisno od produktivnosti.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

r0ker ::

pravzaprav večina, ki uporablja računalnik vsak dan ve da obstaja še nekaj druga ampak ne vidijo potrebe po menjavi. non Windows sistemi nimajo nobene -pomembne- prednosti in so zato neprivlačni. ali pa je morda linux skupnost kriva, da prednosti ne predstavi pravilno?

klinker ::

Od kje tebi da precej racunalnisko nepismenega folka uporablja linux??? Ker v unem 1% jst ne vidim vecine od nicesar...pa od ene 500 folka ki dejansko poznam niti en ne uporablja linuxa,razen par nas live CD za kako resevanje podatkow,ipd. Ocitno ni tako aoh in sploh,ce ga kljub temu da je dzabe noben noce,a...winsi se pa na veliko prodajajo za "300eur" ;) meni sicer Linux kot sam sistem ugaja kot vsak drugi in ne bom nikoli trdil da je slab....prej obratno...ampak zal si z njim nimam kaj pomagat. In ja...igre so zelo pomembne tu...saj se kot otrok prvo srecas z pcjem zaradi iger....tam se naucis kolko tolko uporabljat winse,seveda in tako folk lepo ostane na njih,ker pac vejo kje je kaj,itd.
Ocitno ti se ni jasno da vsak produkt ima svoj krog userjev....Linux je pac za hexote in geeke,winsi za gamerje in maso,OSX pa vecinoma izbirajo artisti in po novem se je pridruzu se folk ki da precej na izgled,itd

Lawler ::

klinker je izjavil:

OSX pa vecinoma izbirajo artisti in po novem se je pridruzu se folk ki da precej na izgled,itd


Pa še tisti ki so obupal nad winsi :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Lawler ()

Lawler ::

Pithlit je izjavil:

klinker je izjavil:

Dejstvo je da je linux za racunalnisko bolj podkovan folk... ... ...Mu pa vseeno ne pomaga nic od tega ker je pa podpora igram slaba in pac,rabis maca (uradno in legalno,seveda)...zato se spet izkaze da je windows boljsi


Ja ti... res. Sam a ni čudno to, da precej računalniško nepismenega folka uporablja Linux? Kaj pa dejstvo da večina povprečnežev in podpovprečnežev sploh ne razlikuje med Linux in Win* (jim je popolnoma vseeno kaj uporabljajo, ker pač vse dela - nečeloma vedo za OS-X, oz. Apple... ampak to je pač zato ker so Apple-i tolk specialni da se že na kilometer vidi coolness faktor. Če jim daš hackintosha pred nos ne bodo imeli pojma kaj uporabljajo, važno da dela)?

Aja, windows je boljši ker špilajo igrice gor. Ja, to pa je jaki argument. Lepo te prosim no. Morda je zaradi tega malo bolj "uporaben" (čeprav ne vem če igrice štejejo med uporabno vrednost)... nikakor pa ne boljši. Boljši je edino v primeru da omogoča večjo produktivnost. Tu pa se stvar precej zaplete, saj je zelo odvisno od vsakega posameznika v katerem okolju je bolj produktiven. Tu se pa nimamo kaj kregat...

Lahko ti pa iz izkušenj povem, da se večina folka odloča za Win* izključno zaradi tega ker ne vedo za karkoli drugega.

kako je windows slabši za programiranje, hekanje?


Saj ni. Ampak nekater pač mislijo da so bolj 'hard core' če na Linux-u nekaj po konzoli klofajo. Je pa spet vse odvisno od produktivnosti.


Normalno da windows niso boljši zarad iger, sam kaj hočeš če pa jih delajo le za windows platformo (če izpustim zdaj konzole). Gamerji so gamerji in njih zanima samo na kermu os-u lahko igrajo in tuki ni druge izbire kot Windows. Če pa nisi gamer je pa druga pesem. Tam se pa lahko vsak sam odloč ker os mu bol paše. Nima se smisla tuki kregat sploh ker os je naboljši, ker to je čist relativno vse.
Se bo pomoje pa tu Apple kmalu začel počas odpirat za igre.

Tist terminal je pomoje tut ena od stvari ki jih večina ljudi nemara na linuxu :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Lawler ()

bluefish ::

Tist terminal je pomoje tut ena od stvari ki jih večina ljudi nemara na linuxu :)
Povprečnemu uporabniku sploh ni potrebno vedeti, kaj terminal je, ker lahko vsa njemu primerna opravila opravi preko nadzornega središča,...

Bor H ::

Res? Tudi nastavi autologon? V večini distribucij moraš spreminjat fajle do katerih imaš dostop le kot root.

klinker ::

Lawler je izjavil:

klinker je izjavil:

OSX pa vecinoma izbirajo artisti in po novem se je pridruzu se folk ki da precej na izgled,itd


Pa še tisti ki so obupal nad winsi :)


Zakaj bi pa obupal nad winsi? Lih tako delajo zelo dobro,ce le malo pazis kaj instaliravas,kje surfas in kake maile odpiras. Meni se noben sistem ni delal preglavic,razen na zacetku pac,ki sem kot klinac klikal vse in se vec,ter sprobaval vse kar se je dalo...ter seveda tako zjebal marsikaj,ampak se tudi naucil marsikaj :P

5er--> ::

Bor H je izjavil:

Res? Tudi nastavi autologon? V večini distribucij moraš spreminjat fajle do katerih imaš dostop le kot root.

Ubuntu


Linux


Tole je delovalo že od ubuntu 8.04 (za dlje nazaj ne bi vedel).
Aja... pa preden prideš do tega okna te vpraša za geslo (dostop le kot root in to...).

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

Lawler ::

klinker je izjavil:

Lawler je izjavil:

klinker je izjavil:

OSX pa vecinoma izbirajo artisti in po novem se je pridruzu se folk ki da precej na izgled,itd


Pa še tisti ki so obupal nad winsi :)


Zakaj bi pa obupal nad winsi? Lih tako delajo zelo dobro,ce le malo pazis kaj instaliravas,kje surfas in kake maile odpiras. Meni se noben sistem ni delal preglavic,razen na zacetku pac,ki sem kot klinac klikal vse in se vec,ter sprobaval vse kar se je dalo...ter seveda tako zjebal marsikaj,ampak se tudi naucil marsikaj :P


Nism mislu tebe, pač ostali na tem svetu.

Bor H ::

5er: priznam, Ubuntuja ne uporabljam, sem večji ljubitelj Fedore in Susa, ne vem zakaj, verjetno je problem da preden uspem zamenjat barvno shemo v Ubuntuju si že želim spraskat oči..ampak to je že offtopic

edit: pa ko sem lih omenil fedoro: v zadnji fedori, če si želel da ko spustiš ekran na laptopu zunanjega ne zatemni si mogu tut čarat po konzoli

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bor H ()

Lawler ::

Lonsarg je izjavil:

haha antonijo dobra XP uporablaš potem pa druge kličeš MS fanboy, ker pravijo da je OS zastarel(kar pač je dejstvo)? Ti si en fanboy, ki prisega na kvaliteto MSjevih XPjev lol.


Jp, Windows so nasplošno zastarel sistem. Ko se bodo končno znebili teh zastarelih win95 elementov, bom pa reku da je končno prišlo nekaj novega.

klinker ::

Lawler je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

haha antonijo dobra XP uporablaš potem pa druge kličeš MS fanboy, ker pravijo da je OS zastarel(kar pač je dejstvo)? Ti si en fanboy, ki prisega na kvaliteto MSjevih XPjev lol.


Jp, Windows so nasplošno zastarel sistem. Ko se bodo končno znebili teh zastarelih win95 elementov, bom pa reku da je končno prišlo nekaj novega.


Pol bo pa folk jokal kako mu starejse aplikacije ne delajo ;) sicer kar se mene tice bi blo najboljse to + izdelat 64bit only OS :P

Lawler ::

Sej obstaja virtualizacija :)

antonija ::

Lonsarg je izjavil:

haha antonijo dobra XP uporablaš potem pa druge kličeš MS fanboy, ker pravijo da je OS zastarel(kar pač je dejstvo)? Ti si en fanboy, ki prisega na kvaliteto MSjevih XPjev lol.


Wut?? Ce se prav spomnim sem napisal da sem probal W7 (celo malce vec kot en mesec) in nazaj zamenjal za XPje. To pomeni da sem fanboy? Ker sem rekel da se mi W7 ne zdijo tolk dobri da bi jih uporabljal tud ce jih (legalne) dobim zastonj?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

jest10 ::

Lawler je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

haha antonijo dobra XP uporablaš potem pa druge kličeš MS fanboy, ker pravijo da je OS zastarel(kar pač je dejstvo)? Ti si en fanboy, ki prisega na kvaliteto MSjevih XPjev lol.


Jp, Windows so nasplošno zastarel sistem. Ko se bodo končno znebili teh zastarelih win95 elementov, bom pa reku da je končno prišlo nekaj novega.

No saj 64bit winsi so se znebili kar nekaj tega starega šmorna

Lawler ::

Še registra naj se znebijo.

Lawler ::

Was The Windows Registry a Good Idea?
http://www.codinghorror.com/blog/2007/0...

energetik ::

Kar se tiče tržnega deleža Win je tak zato, ker pač na Win lahko igraš (najnovejše) igre. Kakšna produktivnost, po mojem mnenju ima večina domačih uporabnikov PC doma za internet, mejl, fotke in špile. Večina. Vključno z mano (produktiven sem v službi, doma imam PC za zabavo). Ker pač večinoma igre delujejo le na Win, ima ta prevladujoč delež.
Jaz osebno če ne bi vsake toliko želel zaigrati nekaj špilov, bi imel PC z integrirano grafično in Ubunutu.

gruntfürmich ::

energetik je izjavil:

Kar se tiče tržnega deleža Win je tak zato, ker pač na Win lahko igraš (najnovejše) igre. Kakšna produktivnost, po mojem mnenju ima večina domačih uporabnikov PC doma za internet, mejl, fotke in špile. Večina. Vključno z mano (produktiven sem v službi, doma imam PC za zabavo). Ker pač večinoma igre delujejo le na Win, ima ta prevladujoč delež.
Jaz osebno če ne bi vsake toliko želel zaigrati nekaj špilov, bi imel PC z integrirano grafično in Ubunutu.


nope. smo že razpravljali o tem, in prišli do zaključka, da če bi v OŠ in SŠ se učili o linoxu, kako se inštalira, kako deluje, bi veliko več folka se odločilo zanjga. ker za večino ljudi bi bilo dovolj da ga dol potegne in ga instalira pa ima skoraj vse kar potrebuje.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

nekikr ::

Bodi specifičen. Katera od 10.000 distribucij Linuxa? Ko se čez 50 let morda zmenite o tem pa lahko naprej govorimo.

gruntfürmich ::

ubuntu bi bil kr dober.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

jest10 ::

gruntfürmich je izjavil:

ubuntu bi bil kr dober.

A to je tisti, ki mi je po prvem restartu pozabil geslo in nisem mogel v sistem:P

antonija ::

A to je tisti, ki mi je po prvem restartu pozabil geslo in nisem mogel v sistem

Sej je reku da bi bilo treba osnovnosolcem najprej zadeve razlozit in jim pokazat kako se stvari pocne, ce probavajo sami od sebe pa rata kar ti opisujes >:D
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

techfreak :) ::

Pingo Linux 2 sem veliko lažje namestil kot pa Windows XP. Res je, da je od Viste naprej na voljo tudi grafična namestitev, ampak pri XPjih je pa še ni bilo.

Bor H ::

tole ni grafično?

dejvid1 ::

Bor H je izjavil:

tole ni grafično?

Ja sam si moral preko tekstovnega načini priti do tega zaslona. Ni mi jasno zakaj bi se sploh kdo ukvarjal s tem kako teško je inštalirat. Če kdo ne zna mu naj kdo drug pomaga. Važno je da dela! =) Čez 6 mesecev ko uporabljaš katerikoli OS ti je pa res čisto vseeno kakšna je bila inštalacija. =)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dejvid1 ()

bluefish ::

Ja sam si moral preko tekstovnega načini priti do tega zaslona.
Hudimana. O kateri izdaji XP govorimo?

jest10 ::

antonija je izjavil:

A to je tisti, ki mi je po prvem restartu pozabil geslo in nisem mogel v sistem

Sej je reku da bi bilo treba osnovnosolcem najprej zadeve razlozit in jim pokazat kako se stvari pocne, ce probavajo sami od sebe pa rata kar ti opisujes >:D

Ali pa je le linux tako "genijalen", da se mu strga že ob tako enostavni stvari. Pač nezrel sistem za široko uporabo

techfreak :) ::

bluefish je izjavil:

Ja sam si moral preko tekstovnega načini priti do tega zaslona.
Hudimana. O kateri izdaji XP govorimo?

Koliko jih pa je? Res je, da moraš nekje 5-krat pritisniti, da se začne nameščanje, ampak je vseeno manj user-friendly proti Vista/7.

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

Ne vem, očitno še na več, saj se meni ob namestitvi ni bilo potrebno ukvarjati s tekstovnim načinom.

techfreak :) ::

Srečal sem se z različnimi XP različicami, Home, Pro, Media Center, nekatere z vgrajenim SP1, pa tudi z Win 2003 in vse različice so imele tekstovni način.

bluefish ::

Govorimo o tistem delu, kjer določiš particijo, formatiraš disk,...?

mtosev ::

hehe.ja tistega je res dosti.par stepov in si v GUI installu.res zakomplicirajo je ja:))
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

jest10 ::

Pa še tam pritiskaš le po 1 črko(y,n, itd)

gruntfürmich ::

jest10 je izjavil:

Pač nezrel sistem za široko uporabo


hmmm, da. imaš prav. ostali tisoči strokovnjakov in miljoni uporabnikov so seveda v zmoti...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

jest10 ::

gruntfürmich je izjavil:

jest10 je izjavil:

Pač nezrel sistem za široko uporabo


hmmm, da. imaš prav. ostali tisoči strokovnjakov in miljoni uporabnikov so seveda v zmoti...

Seveda imam prav. Zato pa ima ves shitload vseh mogočih distribucij komaj 1% deleža uporabnikov. Če bi bil tako oh in sploh fajn, bi jih bilo več, vključno z mano

Poldi112 ::

Ni res. Ferrarijev je tudi malo, pa ne zato, ker bi bili zanič.

Zdaj linux ni neposredno primerljiv, je pa na namizju slabo razširjen ker:
a - ga ljudje ne poznajo dovolj (kot recimo tvoja mama).
b - so ljudje prezabiti, da bi ga instalirali (kot recimo ti).
c - mu manjka kakšen klučen program, ki ga nekdo nujno potrebuje (kot recimo tvoja sestra).
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Lonsarg ::

Polpa greš projekt delat na Golovcu za stronomijo, pa windows odpade:) Ker majo programe spisane za linux :D Enga poznam, k je posledično kar permanentno šaltal na linux, koga ga je moral naložit hehe.

jest10 ::

Poldi112 je izjavil:

Ni res. Ferrarijev je tudi malo, pa ne zato, ker bi bili zanič.

Zdaj linux ni neposredno primerljiv, je pa na namizju slabo razširjen ker:
a - ga ljudje ne poznajo dovolj (kot recimo tvoja mama).
b - so ljudje prezabiti, da bi ga instalirali (kot recimo ti).
c - mu manjka kakšen klučen program, ki ga nekdo nujno potrebuje (kot recimo tvoja sestra).

d- ali pa se jim zaradi napihnjenih idiotov(kot si ti) vse skupaj priskuti do te mere, da potegnejo črto čez vse skupaj

noraguta ::

Poldi112 je izjavil:

Ni res. Ferrarijev je tudi malo, pa ne zato, ker bi bili zanič.

Zdaj linux ni neposredno primerljiv, je pa na namizju slabo razširjen ker:
a - ga ljudje ne poznajo dovolj (kot recimo tvoja mama).
b - so ljudje prezabiti, da bi ga instalirali (kot recimo ti).
c - mu manjka kakšen klučen program, ki ga nekdo nujno potrebuje (kot recimo tvoja sestra).

ferarij je plačljiv jetra od linuxa pa talajo zastojn
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

bluefish ::

Problem ni le v razdrobljenosti distribucij in slovesu ukazne vrstice, temveč tudi v sami skupnosti, ki se velikokrat izkaže za ostro do svežega uporabnika.

dejvid1 ::

Poldi112 je izjavil:

Ni res. Ferrarijev je tudi malo, pa ne zato, ker bi bili zanič.

Zdaj linux ni neposredno primerljiv, je pa na namizju slabo razširjen ker:
a - ga ljudje ne poznajo dovolj (kot recimo tvoja mama).
b - so ljudje prezabiti, da bi ga instalirali (kot recimo ti).
c - mu manjka kakšen klučen program, ki ga nekdo nujno potrebuje (kot recimo tvoja sestra).

+1
Haha =)
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ostala le Android in iOS, zbogom konkurenca

Oddelek: Novice / Rezultati
4418372 (14678) andromedar
»

Zmagovalci leta 2013: Windows in Internet Explorer (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
14864826 (57440) weezl
»

Tržni delež Viste začel upadati (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
638270 (6494) MrStein
»

Windows 7 za petami Linuxa (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
6210008 (6970) Utk
»

Windows spet izgubljal (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9010510 (6903) Jst

Več podobnih tem