» »

Windows 7 z dvomestnim tržnim deležem

Windows 7 z dvomestnim tržnim deležem

Ars Technica - Rezultati marčevskih analiz tržnega deleža operacijskih sistemov, ki jih izvaja podjetje Net Applications, kažejo, da se je novinec Windows 7 prebil do dvomestnih številk. Skupni tržni delež sistema Windows se je zmanjšal za pol odstotne točke na 91,58 odstotka, izmed katerih levji delež pripada Windows XP (64,46 odstotka). Na drugem mestu je Vista (16,01 odstotka), tretji pa že Windows 7 z 10,23 odstotka. Zanimiva je tudi primerjava tržnega deleža Windows 7 in Viste v enakem obdobju po izidu. V prvih petih mesecih dobavljivosti je Vista komajda prilezla na štiri odstotke, medtem ko ima Sedmica dvakrat več uporabnikov. Mac OS je pridobil četrtinko odstotne točke, tako da ima skupno 5,33-odstotni delež. Linux je presegel odstotek (1,03 procenta), medtem ko drugje bistvenih sprememb ni bilo opaziti.

108 komentarjev

«
1
2 3

legice ::

sploh nisem presenečen...glede na to koliko sem imel problemov z visto,bi morda celo večji poskok pričakoval.
vendar pa še zmeraj mislim da so xp-ji odlični,čeprav sedaj nucam 7ko:)
Prekopu vrt in našu Bin Ladna

gruntfürmich ::

ravno gledam cene...
OEM home 100EUR, OEM ultimate 170EUR.
standalone ultimate 300EUR!!!!!

mislim kwa!?? 75.000 starih SIT za en šit?:O
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

5er--> ::

A 300EUR za grafično/proc/whatever je pa v redu?

Icematxyz ::

XP bodo prisilno upokojili. Vse korake delajo v to smer. Na ta račun bo tudi delež W7 imel solidno rast še v prihodnje. Me pa zanima če bo W7 tisti ki bo mu uspelo premagati XP. Nisem čisto prepričan da bo W7 uspel.

xyxyxyxy ::

5er--> je izjavil:

A 300EUR za grafično/proc/whatever je pa v redu?


Boljše ne bi mogel povedati.

Spc ::

Ah, jaz več ne uporabljam client OS-ov.
Ostajam na 2003ki z testnimi 2008 R2.

:)
 

gruntfürmich ::

5er--> je izjavil:

A 300EUR za grafično/proc/whatever je pa v redu?

seveda.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zheegec ::

gruntfürmich je izjavil:

5er--> je izjavil:

A 300EUR za grafično/proc/whatever je pa v redu?

seveda.

Aja, saj razumem, mi smo "poneumljeni", ti si pa edini pameten tukaj. Kaj bo pa ta tvoja grafična kartica počela brez (vstavi željeni OS) operacijskega sistema?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

gruntfürmich ::

Zheegec je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

5er--> je izjavil:

A 300EUR za grafično/proc/whatever je pa v redu?

seveda.

Aja, saj razumem, mi smo "poneumljeni", ti si pa edini pameten tukaj. Kaj bo pa ta tvoja grafična kartica počela brez (vstavi željeni OS) operacijskega sistema?


res je. naj ti razširim obzorje: linux je na srečo še zastonj. tko da če tja noter v oklepaje vstavim linux, mi ni treba dati 300€ za OS.

a ni to lepo!?:D
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zheegec ::

In a kdo koga sili, da kupi Windows OS? NE! Torej če uporabljaš Linux je to tvoja stvar, če pa je večina pripravljena plačati bistveno več za Windows OS je pa spet njihova stvar.
Ferrari je tudi noro drag, mislim kaj jim sploh je tem Italijanom??

Pa mislim da v tvojem svetu, kjer bi imeli predpisano redno dozo dnevne cenzure Linux kaj kmalu ne bi bil več zastonj, ali pa bi bil prepovedan.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

gruntfürmich ::

Zheegec je izjavil:

In a kdo koga sili, da kupi Windows OS? NE! Torej če uporabljaš Linux je to tvoja stvar, če pa je večina pripravljena plačati bistveno več za Windows OS je pa spet njihova stvar.

ni to point. ampak ni važno. ne boš razumel...:))

Zheegec je izjavil:

Ferrari je tudi noro drag, mislim kaj jim sploh je tem Italijanom??

točn tko. le kaj jim je...:D

Zheegec je izjavil:

Pa mislim da v tvojem svetu, kjer bi imeli predpisano redno dozo dnevne cenzure Linux kaj kmalu ne bi bil več zastonj, ali pa bi bil prepovedan.

nope, microsoft bi bil cenzuriran...8-)
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Gost ::

Windows 7 Ultimate Full je na amazon.co.uk 200EUR.

SuperVeloce ::

hvala bogu za MSDNAA :))

Pithlit ::

Zheegec je izjavil:

če pa je večina pripravljena plačati bistveno več za Windows OS je pa spet njihova stvar.


Problem je da niso. Nekateri ukradejo, drugi pa se zadovoljijo s tistim kar jim je vsiljeno (recimo W7 starter na netbookih)... spet tretji kupijo nekaj s prednaloženimi W* in fliknejo nekaj čez, ali pa zraven. Koliko ljudi pa kupi eno škatlo z OS-om not... hja, nekaj ziher. Ampak sigurno ne tolk kot kažejo te cifre. Niti pol tolko ne.

In ja, v nekaterih primerih smo dejansko prisiljeni kupit W* OS (recimo W7 starter ... na netbookih). Ni to nek grozno fer način za pridobivanje tržnega deleža, ane?
Life is as complicated as we make it...

linuxdady ::

To, da bo Sedmica prevzela vlogo, ki so jo imeli XP, najbrž ni nobenega dvoma več.
Iz izvirnega članka na http://arstechnica.com/microsoft/news/2... ni mogoče razbrati metode izračuna tržnega deleža posameznega OS. Če gre res za tržni delež, torej za razmerja med številom prodanih izvodov posameznih OS, potem nam podatek ne pove ničesar o razmerjih med številom dejanskih uporabnikov posameznih OS. Po eni strani je večina distribucij Linuxa brezplačnih, po drugi strani imamo MSDN, znano pa je tudi, da je dosegljivih kar nekaj uspešnih "crackov" za win7.
Nadalje je bolj malo verjetno, da je bilo v marcu 2010 med 100 prodanimi OS še vedno kar 64 primerkov Windows XP.
Mogoče kdo ve, ali gre za podatek o prodaji OS v marcu 2010, za podatek o številu uporabnikov posameznih OS v marcu 2010 ali za hišne številke?

P4ajo ::

Razumem tvoj point in ti pravega odgovora ne morem dati, bi pa rekel, da gre za delež uporabnikov danega OS v danem mesecu.

Smeagol ::

gruntfürmich je izjavil:

ravno gledam cene...
OEM home 100EUR, OEM ultimate 170EUR.
standalone ultimate 300EUR!!!!!

mislim kwa!?? 75.000 starih SIT za en šit?:O


1. Zakaj rabis ultimate? Zakaj ti home premium ne zadostuje?
2. Premium se da dobiti tudi za 20.000 starih sit. In to FULL ne oem. (oz. se je dalo dobiti. Sedaj je treba malo poiskati, ce se se kje da)

Noobi, ki vedno rabijo imeti advanced server in podobno, pa sploh pojma nimajo kaj jim bo :8)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smeagol ()

smash ::

linux je komaj presegel 1%? ne morem verjeti..pa ko smo že nekaj let nazaj govorili, kako prihajajo leta linuxa, pa nič..

kmetek ::

Cene so previsoke, če bi bil po 50EUR bi se prodalo še več, tako, je pa dosti piratskih.....

vorantz ::

gruntfürmich je izjavil:

Zheegec je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

5er--> je izjavil:

A 300EUR za grafično/proc/whatever je pa v redu?

seveda.

Aja, saj razumem, mi smo "poneumljeni", ti si pa edini pameten tukaj. Kaj bo pa ta tvoja grafična kartica počela brez (vstavi željeni OS) operacijskega sistema?


res je. naj ti razširim obzorje: linux je na srečo še zastonj. tko da če tja noter v oklepaje vstavim linux, mi ni treba dati 300€ za OS.

a ni to lepo!?:D



Šanse da boš 300 ojrof vredno kartico primerno uporabu na linuxu so dokaj nizke :>

sirotka ::

smash je izjavil:

linux je komaj presegel 1%? ne morem verjeti..pa ko smo že nekaj let nazaj govorili, kako prihajajo leta linuxa, pa nič..

Ej tudi letos je leto linuxa. Ugani kaj bo naslednje leto:)

ss1234 ::

bom kar z Windows XP lepo ostal. in počakal na nekaj boljšega kot pa Windows 7 ki ne seže do kolen XPjem

jest10 ::

ss1234 je izjavil:

bom kar z Windows XP lepo ostal. in počakal na nekaj boljšega kot pa Windows 7 ki ne seže do kolen XPjem

In razlogi?

mtosev ::

have fun using outdated software/OSes.:D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

krho ::

W7 na i7 860 in 8G rama delajo odlično.
Šalo na stran. Tudi na 4800 X2 s 6G rama, katerega sem imel prej so delali odlično.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Looooooka ::

razlogi:
a)ma staro masino pa se tolazi
b)nima windows 7 pa se tolazi
c)all of the above

Se nism vidu nobenga k bi po enmu mescu hotu nazaj na xp-je.Shit just works here.
Btw...unmu zgori...zakaj tocno pa rabis glih ULTIMATE?...vzames home pa je ceneje.
Another question...dual sli in podobne 600€+(na graficno) zadeve na linuxu.A to kj normalnemu uporabniku sploh prou pride? :)
(Normaln uporabnik btw ne zna niti 1/100 stvari v gimpu uporabit).
Za winse mas takoj ze razlog zakaj 300€ ni TOK velik kesha.Applovcev tud ne sprasvat :)

Djuro ::

Ena stvari, ki recimo mene moti na W7 in Visti, na XP pa dela brez težav:

- theater mode: oz. video mirroring, na TV se video predvaja fullscreen, na monitorju pa poljubne velikosti (tu vem, da obstaja rešitev - output se nastavi na overlay)
- izhod avdia sočasno na digitalnem (reciever) in analognem (zvočniki na monitorju) izhodu (tukaj mislim, da neke rešitve ni)

Zame sta to recimo dve funkcionalnost, brez katerih računlanik v dnevni sobi nima kaj počet. In sta bili brezveze (kao kvazi avtorskih pravic?! - kaj koga briga na kolkih sistemih naenkrat v svoji bajti vrtim neko muziko ali video) odstranjeni od viste naprej.

Na službenem pcju in domačem netbooku pa priznam, da se W7 obnesejo zelo dobro (uporabljam klasični W2K interface).

Opažam pa pri kolegih v službi, kateri imajo defalut aero vmesnik z default taksbarom, da bistveno več klikajo da se preklikajo do recimo želenega odprtega IE-ja, kot poprej v XP.

BoLhCa ::

@Looooooka Se nism vidu nobenga k bi po enmu mescu hotu nazaj na xp-je.

O jest pa, še več njih pa da so šli iz win7 na Visto, tudi sam med drugim in od takrat je računalnik spet uporaben, kar prej z win7 ni bil~

slitkx ::

ss1234 je izjavil:

bom kar z Windows XP lepo ostal. in počakal na nekaj boljšega kot pa Windows 7 ki ne seže do kolen XPjem
Blefer.

gruntfürmich ::

Smeagol je izjavil:

Zakaj rabis ultimate? Zakaj ti home premium ne zadostuje?


kdo je rekel da rabim ultimate? ne biti pameten, ker nisi in si ne zmišljevat. ult full sem dal za primerjavo, ker home ful cene nisem našel...:O

mtosev je izjavil:

have fun using outdated software/OSes.:D


ti boš seveda kupil ultimate full. ne boš podpiral sranja kot so home, in tudi komponente boš zamenjal.
ker ti ni do polovičarstva!:))
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Lawler ::

Sam res, kaj vsi tolk silijo v ta ultimat.

Lawler ::

5er--> je izjavil:

A 300EUR za grafično/proc/whatever je pa v redu?


Seveda ni lahko dat, samo, če si gamer ti je sigurn na prvem mestu hardwer in pol špili, os je pa nujno zlo, Sicer pa 300 ni velik, za 8800gtx sm dal čes 600e takrat :) Samo za OS je pa težko dat teh 100e ker bi jih dal rajši v kaj drugega :). Če pa nisi gamer je pa druga pesem.

opeter ::

Lawler je izjavil:

5er--> je izjavil:

A 300EUR za grafično/proc/whatever je pa v redu?


Seveda ni lahko dat, samo, če si gamer ti je sigurn na prvem mestu hardwer in pol špili, os je pa nujno zlo, Sicer pa 300 ni velik, za 8800gtx sm dal čes 600e takrat :) Samo za OS je pa težko dat teh 100e ker bi jih dal rajši v kaj drugega :). Če pa nisi gamer je pa druga pesem.


Saj, ni ti treba. Namestiš Linux.
Aja, da ne delajo najnovejše igre? Hja, to pa je druga zadeva. Mogoče je v tem primeru vredno premisliti o nakupu konzole. Recimo PS3.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

techfreak :) ::

Lawler je izjavil:

Sam res, kaj vsi tolk silijo v ta ultimat.

Windows XP Mode ne deluje na Home Premium.

Tr0n ::

techfreak :) je izjavil:

Lawler je izjavil:

Sam res, kaj vsi tolk silijo v ta ultimat.

Windows XP Mode ne deluje na Home Premium.

VirtualPC, WMware any1?

opeter ::

... ali pa VirtualBox.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

techfreak :) ::

Pri nas je sploh mogoče dobiti nadgradnjo iz Windows Viste? Če si iz US/UK lahko preko MS spletne strani kupiš nadgradnjo, ki je cenejša kot polna različica.

Glodko ::

Kar mi ni nikakor jasno. Ko je bila zunaj Vista (do oktobra 2009) je bil XP zakon, oh in sploh, alfa in omega, 1A, dbest, must have,.... Kar na enkrat ko je pršla ven Sedmica je pa outdated. In to se oglašajo najbol trdi mazohisti ki so do konc lanskega leta vztrajali na njih.

Lawler ::

opeter je izjavil:

Lawler je izjavil:

5er--> je izjavil:

A 300EUR za grafično/proc/whatever je pa v redu?


Seveda ni lahko dat, samo, če si gamer ti je sigurn na prvem mestu hardwer in pol špili, os je pa nujno zlo, Sicer pa 300 ni velik, za 8800gtx sm dal čes 600e takrat :) Samo za OS je pa težko dat teh 100e ker bi jih dal rajši v kaj drugega :). Če pa nisi gamer je pa druga pesem.


Saj, ni ti treba. Namestiš Linux.
Aja, da ne delajo najnovejše igre? Hja, to pa je druga zadeva. Mogoče je v tem primeru vredno premisliti o nakupu konzole. Recimo PS3.


Gamerjem linux ne pomaga nič. Če bi pa bile vse te moderne igre za linux (Crysis, Dragon Age, AVP 2010,...) pa podpora za razne volane in palice, pol bi sigurno blo velik gamerjev na linuxu. Ampak, sej se da windows dobit tut zastonj :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Lawler ()

Lonsarg ::

Lawler je izjavil:

Ampak, sej se da windows dobit tut zastonj :)


In to je edini razlog, da Windows ima delež kakršen ima, če bi magično Microsoft onemogočil vse piratske kopije bi Microsoft propadel.

Lawler ::

Lonsarg je izjavil:

Lawler je izjavil:

Ampak, sej se da windows dobit tut zastonj :)


In to je edini razlog, da Windows ima delež kakršen ima, če bi magično Microsoft onemogočil vse piratske kopije bi Microsoft propadel.


Jp. To kr pripomore k temu. Ma ja, ni tolk mal 100 ali več eurov dat za windows, glede na to da je vsaka novejš verzija več al manj enaka in pa bolj požrešna. Vsaj od XP-jev naprej :) Trenutno sm na Visti SP2 in nevidim enga razloga da bi šel na 7. Vsaj za 100e ne :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Lawler ()

jest10 ::

Glodko je izjavil:

Kar mi ni nikakor jasno. Ko je bila zunaj Vista (do oktobra 2009) je bil XP zakon, oh in sploh, alfa in omega, 1A, dbest, must have,.... Kar na enkrat ko je pršla ven Sedmica je pa outdated. In to se oglašajo najbol trdi mazohisti ki so do konc lanskega leta vztrajali na njih.


Malo pred izzidom W7 je prišel SP2 za Visto. Žal prepozno... Vista z SP2 mi na Atomu z 1GB rama deluje dejansko večinoma bolje, kot XPji. Vista pred SP2 pa je bila slabša.

Lawler ::

Windows 7 bi mogli bit lepo zastonj SP3 za Visto ne pa samostojen OS. Marketing :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Lawler ()

klinker ::

gruntfürmich je izjavil:

Zheegec je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

5er--> je izjavil:

A 300EUR za grafično/proc/whatever je pa v redu?

seveda.

Aja, saj razumem, mi smo "poneumljeni", ti si pa edini pameten tukaj. Kaj bo pa ta tvoja grafična kartica počela brez (vstavi željeni OS) operacijskega sistema?


res je. naj ti razširim obzorje: linux je na srečo še zastonj. tko da če tja noter v oklepaje vstavim linux, mi ni treba dati 300€ za OS.

a ni to lepo!?:D


Seveda je zastonj,ce pa z njim nimam kaj pocet,razen surfanja in gledanja filmov.

Furbo ::

Lonsarg je izjavil:

Lawler je izjavil:

Ampak, sej se da windows dobit tut zastonj :)


In to je edini razlog, da Windows ima delež kakršen ima, če bi magično Microsoft onemogočil vse piratske kopije bi Microsoft propadel.


Ker bi potem precej več ljudi kupilo MS programe, bi MS propadel ? Hmm.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

phantom ::

klinker je izjavil:


Seveda je zastonj,ce pa z njim nimam kaj pocet,razen surfanja in gledanja filmov.

Programiranje, hekanje ...? V tem je daleč pred Windowsem.
~
~
:wq

bluefish ::

Je pa daleč za njim v drugih opravilih. Itak pa to nima veze.

Pithlit ::

Lonsarg je izjavil:

In to je edini razlog, da Windows ima delež kakršen ima, če bi magično Microsoft onemogočil vse piratske kopije bi Microsoft propadel.


Ah propadel ne bi. Bi se pa ziher tržni delež bistveno zmanjšal.

Ker bi potem precej več ljudi kupilo MS programe, bi MS propadel ?


Sanja svinja kukuruz? Precej več ljudi bi v takem primeru prešaltalo na kaj drugega, ki bi bilo zastonj. No... je pa res da bi ogromno folka preprosto ostala na tem kar dobijo prednaloženo pa ne bi bilo tolk javkanja okol ultimate pa kaj jaz vem kaj še. Bi pač tudi starter edition zadostoval (kar je seveda dejstvo... starter zadostuje za ogromno večino potreb povprečnih uporabnikov).
Life is as complicated as we make it...

gruntfürmich ::

Furbo je izjavil:

Ker bi potem precej več ljudi kupilo MS programe, bi MS propadel ? Hmm.


o tem je bilo prelitega že dosti črnila... M$ podpira piratstvo.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ostala le Android in iOS, zbogom konkurenca

Oddelek: Novice / Rezultati
4418372 (14678) andromedar
»

Zmagovalci leta 2013: Windows in Internet Explorer (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
14864821 (57435) weezl
»

Tržni delež Viste začel upadati (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
638269 (6493) MrStein
»

Windows 7 za petami Linuxa (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
6210006 (6968) Utk
»

Windows spet izgubljal (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9010510 (6903) Jst

Več podobnih tem