» »

Končno ADSL po "navadni liniji"!!!!!

Končno ADSL po "navadni liniji"!!!!!

ALIen23 ::

Mogoče ve kdo kaj več o tem jaz sem prebral na txt str 303 da naj bi 5 septembra začel delovati adsl tudi preko navadne liniji, kot zgleda bo rešitev tudi za nas kateri do zdaj nismo mogli dobiti adsl-ja!!


LP:D
LP

Mavrik ::

Zanima me kako boš pogledal ko boš videl da je recimo pri SiOLu naročnina za razvezan dostop natanko 3.300 sit višja ;)
The truth is rarely pure and never simple.

Tovaris Stalin ::

Upajmo da res...denar pa itak ni omejitev(za mene)

ALIen23 ::

Mavrik: Pa tiste 3 čuke tudi ni tako dosti greš enkrat manj na pijačo pa je to to! Jaz prej nisem mel možnosti ne za kabelskega ne za dostop preko isdn tako da mi je to edina rešitev!!

:D
LP

Caligula ::

Saj vas bo Wimax resil.

Mavrik ::

To samo izpostavljam zato, ker je naročnina višja točno za naročnino ISDNja... da ne boste vsi v lufte poskakal.
The truth is rarely pure and never simple.

matter ::

Jap, mal so zgoljufal, in dvignil naročnino za ADSL brez ISDN ravno za ceno ISDN. Tako da si celo na slabšem, ker nimaš ISDN za isti dnar. Sam nism 100% da bo skos tako, ker konkurenca JE :)=
Grem basket pa bom neloke metal

Hux ::

v tujini je se ISDN drazji pa ADSL cist poceni za 5 evrov lol. Samo kaj ko nemres met ADSL brez 20Evrov vrednega ISDN hehe.

Pri nas pa je ISDN cenejsi in ADSL drazji. Samo kaj ko je ista fora. Zdaj ko pa sploh nerabis met ISDN pa je se drazje lol.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Tovaris Stalin ::

Rajši dam potem tistih 10k(6600+3000) za 1mbit adsl, kot pa da zdaj dajem 15k za 115kbit gprs...drugače pa bom imel 4mbit, ker sem samo 30m od centrale


Še stran 303, če kdo ni gledal:

ALIen23 ::

Zanima me če obstaja kje kakšen cenik glede nove izvedbe adsl-ja???!Kolko bo stal kakšen paket?!
LP

PROTOTIP ::

tudi za nas kateri do zdaj nismo mogli dobiti adsl-ja!!

Hmm zna bit zanimivo, ampak še vedno dvomim da bi se dalo tud pri nas to uredit, ker sem 9 km stran od centrale, od koder trenutno omogočajo adsl. Edino, če to pomeni, da bodo lahko nadgradili našo lokalno vaško centralo z dslam. Pa še to dvomim, ker zaenkrat se mi še ne zdi, da bi se našlo 30 interesantov. Edino če si bi kdo želel siol TV. :\

Mavrik ::

Tukaj je cenik pri SiOLu.

Ceneje te pride če maš ADSL + ISDN kot pa analogen telefon + ADSL.
The truth is rarely pure and never simple.

TejoTT ::

LP!

Čemu analogno linijo?? enostavno odjhaviš vse! in vzameš paket duo -razvezano zanko- pločuješ samo 9900 mesečno in imaš ADSL IN IPtelefon !!!! v mojem primeru koo še sploh nimam nikakršne linije do bajte sem enostavno naročil klasični priključek in lo ga postavijo ga bom naslednji dan odjavil ter zaprosil za paket duo . Tako so mi svetovali na 080 1000

Mavrik ::

Saj te itak pride isto če vzameš ISDN + ADSL... zakaj komplicirat?
The truth is rarely pure and never simple.

b0B3k ::

Meni cena zaenkrat ni tako pomembna kot to, da dobimo tudi na periferiji možnost ADSL. A se bo s petim septembrom to res spremenilo? Pozna kdo odgovor?

Mavrik ::

Dvomljivo... če se njim so sedaj ni splačalo naredit DSLAMa v vaši centrali potem se s 5. septembrom ne bo veliko spremenilo... ADSL brez ISDNja še vedno rabi DSLAM veste ;)
The truth is rarely pure and never simple.

b0B3k ::

Točno tega se bojim. Bomo pač pri nas še vedno imeli internet prek dimnih signalov ... medtem ko se bodo v Ljubljani igrali z WiMax-om...

Caligula ::

Take, ki ste dalec od central bo reseval Wimax. Ali od prjatla do vas ali pa od Incotela.

misso ::

Ekola da nebom novo temo odpiral.

Doma imamo analogno linijo telefona. In sedaj bi rad priklopil adsl :D . Kaj mi svetujete. (sem gledu na siolu pa sem mal zbegan). Drugače bi pa rad izbral paket za študente.

Kaj pa konkurenca silu pravi :\

miskoslo ::

1. Poklici na telekom info telefon in vprasaj ce ima telekom DSLAM v blizini tvojega doma (max 4km - pri 5 ze prevec hitrost pade)
2.a) Ce je odgovor NE potem zatezi kdaj bo
b) Ce je odgovor DA potem si na konju
3. Preglej ponudbe in si izberi ponudnika storitve oziroma ISP-ja (Siol, Amin, itd)
4. Ko si izbral ponudnika, ga poklices po telefonu ali gres na firmo in izpolnis obrazec za ADSL

Potem cakas, da ti odobrijo in da ti mojstri pridejo montirat adsl modem

************************************************
Velje po 5.septembru, ce bo vse po sreci

misso ::

Ekola dones ob 8.00 ispolnil obrazec na telekomovi strani in me že kličejo ob 8.30 da sem se zanimal za adsl, in da bo preveril, če je to mogoče(bol hribovska vas). Ob 8.45 me kliče da je >:D mogoče >:D.

Ekola zdej pa glede ponudnika

Na 1 lokaciji imam odsl od siola (isdn je moral biti zraven :8) ) pa sem še kar zadovoljen zdej ko bo bila cena 6.6k

Malo sem gledal druge ponudnike pa me zanima kako se kaj obnese volja z svojim adsl (ping, itd.)

MUC ::

Vzem SiOL, ne seri z eksperimenti ... boš dobil prej VDSL, pa verjem, da boš skos na boljšem ... ti italjani niso tolk dobri (volja) :)

miskoslo ::

Poleg Adsl (siol) imam tud kabel, pa po pravici povedano adsl>>>kabel po pingu in qos
Do sedaj nisem mel problemov s siolom taku da ti ga priporocam :) .

nisem pa se mel opravka z drugimi providerje, tako da lahko je bolj lahko pa da ni, tudi na slo-techu ne vem ce je velik uporabnikov adsl-ja ki ni od siola, zato pa tolk pluvanja cez njega pa 0 (NIC) cez ostale. To je skor isto ker pluvanje cez M$ XP proti Linuxu

misso ::

Ali slučajno kdo ve ali je možno da imaš analogni telefon(telekom) in adsl (duo paket)

cekr ::

NE
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

misso ::

Ekola tole sem zasledil iz siolove strani

Duo študent







Za študente, ki živijo v prihodnosti.



Paketa Duo študent bodo še posebej veseli študentje, saj bo njihov študij odslej enostavnejši. Velika elektronska sporočila, pošiljanje in prejemanje datotek s fakultete, zabava, iskanje zaposlitve, iskanje podatkov za študij, mednarodno povezovanje in študij v tujini so le nekatere od možnosti, ki jih ponuja največje omrežje na svetu. Osvobodite svoj um in se povežite z znanjem.





Mesečna naročnina za ISDN naročnike: 6.600,00 SIT**



** Naročniki paketa Duo Študent prek ISDN obdržijo naročniško razmerje pri Telekomu Slovenije in zanj plačujejo tudi mesečno naročnino.



Cena priklopa:

- Priključnina: 1 SIT*

- Komunikacijski prehod: 1 SIT*



* Subvencionirane cene veljajo v primeru vezave naročniškega razmerja za 24 mesecev. V nasprotnem primeru plačate polno ceno priključnine in opreme: 21.360,00 SIT za priključnino in 29.400,00 SIT za komunikacijski prehod. Vzpostavitev priključka ne vsebuje nobene strojne opreme



Cene klicev (cena minute klica):

- Klici znotraj omrežja SiOL: 0 SIT

- Klici v omrežje Telekoma Slovenije: 6,30 SIT

- Klici v mobilna omrežja Mobitel (NMT, GSM): 78,00 SIT



Tako če hočeš izkoristiti ta paket za študente moreš imeti isdn paket ;((

desperados ::

kot vidimo bodo ostali ponudniki (amis, volja, k2, ...) izrinili siol če samo pogledamo siolove vrtoglave cene (so tudi do 3k dražje od konkurence)
pa če zopet pogledamo klice iz telekovovega omrežja v omrežje VoIP slovenskih ponudnikov se zopet vidi protekcija svojega hčerinskega podjetja ker so klici tudi za 40% cenejši;(

nek uporabnik je rekel da je v tujini adsl cenejši
no s tem se nebi strinjal ponekod v tujini je najhitrejši adsl 1.5M ter
za 2× ceno našega 4M poleg tega je v večini držav mesečni limit dolpotega (še dobro da pri nas tega ni;)

pri naših ponudnikih adsla pa pogrešam kak paket 128 ali 256 pa da bi bil neomejen ker nekateri uporabljamo zarad samga namena interneta torej zarad akademskih, tehnoloških, kulturnih...

iger že nekaj let nisem špilal tako mi ping ni pomemben ne sam prenos tut ne ker ne nameravam skos sam dol vleč važno da ni problemov pri klasični uporabi, ter da se linija stalno ne krešira...

trenutno se nagibam k voljinemu adslu je cenejši (vsak tolar prav pride) edini problem pa ostaja kakšna ostane povezava z telekomom? a morda kdo ve kaj se zgodi z linijo? pri siolu ti jo odklopijo in nanjo navežejo svojo številko, kaj pa pri drugih ponudnikih?

Zgodovina sprememb…

desperados ::

zanimivo je tudi dejstv da je na našo centralo že prikloplenih kakih 15 adslov
če pa si želel sam naročiti pa sorekli da ni možno in nikoli ni bilo;)

sedaj pa sem če vprašal na centralo in so "baje" že omogočili za isdn in pstn podrobnosti pa še ne vejo

zu_dre ::

Baje bo telekom ponudil različne pakete neodvisno od drugih isp po zlo nizkih cenah pa tud adsl2+.

OldSkul ::

Od kod pa ta informacija. Ker to je je nerealno.

Jan987 ::

prosim link od informacije!!!

zu_dre ::

Verjem da je boš vidu po 5 septembru.

borchi ::

situacija:

- novo stanovanje (nova soseska dragomelj) brez CATV in telefonskega prik.
- rabim net in tv
- cable net mi ne diši preveč
- idealen se mi zdi siol trio


vprašanja:

1. a je možno (po 5.9.), brez da plačam telefonski priključek in ga takoj odjavim (tako, berem zgoraj (TejoTT), svetuje 080 1000), prit do razvezanega trio paketa?
2. zdej vidim, da mi če hočem paket trio ne preostane nič drugega kot da prekinem obstoječo pogodbo (na stari lokaciji) in sklenem novo (na novi lokaciji), ne?
l'jga

Mr.Bump ::

Hux ::

flt

registriran:
01.09.2002 Poslano: 11.08.2005 16:22:07 | odgovori
Baje bo telekom ponudil različne pakete neodvisno od drugih isp po zlo nizkih cenah pa tud adsl2+.


Telekom bi kaj nej ponudo in preko cesa? Torej telekom konkuriral vsem ostalim in siolu? :\

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

tt2 ::

Mene pa zanima kako je kaj povezava pri Volji (adsl). A je volja dobra, kako kaj izpadi, ping...

Frizzy ::

to da bo adsl brez isdn mi prav nic ne koristi ker tu ni dslam-a :'(


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Modri ADSL (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
12619024 (8467) Nejc Pintar
»

Pocenitev dostopa do ADSL za ponudnike (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
10913722 (8442) micron1
»

SIOL nove podražitve za praktično vse pakete

Oddelek: Omrežja in internet
433787 (2338) Brane2
»

ADSL brez ISDN - končno (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
11216630 (11257) Tr0n
»

ADSL brez ISDN že prihodnje leto? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
13114144 (10031) Bistri007

Več podobnih tem