» »

TV: Lego mindstorms

TV: Lego mindstorms

Slo-Tech - Na naslednjem KŠK Tehnološkem večeru v četrtek, 25. marca 2010, ob 19.30 uri bo Andraž Zalokar, študent mehatronike, predstavil robotke Lego Mindstorms. Pokazal nam bo nekaj različnih robotov, predstavil program Mindstorms NXT in programiranje v njem ter sprogramiral robota.



Vse, ki imate radi Lego kocke™ in bi radi kaj izvedeli o programiranju robotov, vljudno vabimo v OpenLab. Vstop prost.

19 komentarjev

FireSnake ::

Programiranje?

Ce bi zadevo delal v C# ali kaj podobnega, potem bi bilo to programiranje (lahko naredis svojo komponento).

V programu Mindstorms NXT se pa ne programira ampak se samo bloke skupaj zlaga.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Bor H ::

Sem nekje nekoč zasledil, da je tale drag-and-drop način v softwarju samo pač ena od možnosti, programiraš lahko tudi v "pravih" programskih jezikih. Wiki se strinja: Lego Mindstorms @ Wikipedia

bluefish ::

Ja, bo držalo. Tako ali tako je v škatlici navaden mikrokontroler.

Bor H ::

Nekako mi ni da bi se vozil v kranj, se da mogoče to spremljat prek neta, kiberpipa style?

krneki0001 ::

Bor H je izjavil:

Sem nekje nekoč zasledil, da je tale drag-and-drop način v softwarju samo pač ena od možnosti, programiraš lahko tudi v "pravih" programskih jezikih. Wiki se strinja: Lego Mindstorms @ Wikipedia


Jap, obe možnosti podpira, zlaganje blokov ali pa direktno programiranje "na roko".
Dobra zadeva, samo na žalost predraga. Če bi se vsaj za četrtino pocenilo, bi bilo odlično.

Bor H ::

Ne vem, 200GBP za kontroler z tremi motorji, štirimi senzorji in 600 lego koščkov se mi zdi dost vredu cena. Več kot sem pripravljen dat ampak sigurno dovolj nizka da si lahko vsak intuziast privošči.

krneki0001 ::

Seveda si ni problem privoščit, če si entuziast lega, ampak ker to nisem, se mi vseeno predrago zdi.

Bor H ::

Ne sam lego intuziast, intuziast na področju robotike, če te zanima "aplikativno programiranje" pomoje kej dost bolšga kot je to ne dobiš, mogoče tist Bug al kaj je..

techfreak :) ::

Bor H je izjavil:

Ne vem, 200GBP za kontroler z tremi motorji, štirimi senzorji in 600 lego koščkov se mi zdi dost vredu cena. Več kot sem pripravljen dat ampak sigurno dovolj nizka da si lahko vsak intuziast privošči.

Mene predvsem moti velikost tega. Sploh ta kontroler bi lahko bil manjši (in cenejši).

Bor H ::

Kot sledim tvojim komentarjem te marsikej moti, bi pa reku da tale skrb spada v kategorijo "wtf govorim?"

Zadeva ni mišljena, da bi jo uporabljal v NASI, zadeva je bolj didaktična, da se spoznaš z zadevami in dobiš nek osnovn filing izdelave robota/naprave. Zadeva mora zato biti dovolj trpežna in preprosta za uporabo da hitrost hitr naraste, met more ekranček, knofe, priklope, baterijo, "bunkice" za sestavljat itd.

steev ::

Bor H je izjavil:

Nekako mi ni da bi se vozil v kranj, se da mogoče to spremljat prek neta, kiberpipa style?

Že povedano, da se to leto ne bo nič snemalo, ker so predavanja samo še do konca aprila + še en celodneven dogodek v maju v okviru KŠK-jevega Tedna mladih.

Lp, vodja tehnoloških
:|

Bor H ::

Nisem zasledil v novici pa openlaba ne poznam drugač kot preko STja.
Hvala za odgovor, škoda.

steev ::

Tehnološki večeri so KŠKjevi. Prostore pa nam posoja OpenLab.
:|

Bor H ::

Vidiš, dokazujem svoje besede, ne poznam Kranjske scene :)

Teserakt ::

Programiranje?

Ce bi zadevo delal v C# ali kaj podobnega, potem bi bilo to programiranje (lahko naredis svojo komponento).

V programu Mindstorms NXT se pa ne programira ampak se samo bloke skupaj zlaga.

Pravo programiranje NXT v javi:
http://lejos.sourceforge.net/

PARTyZAN ::

Kar ima NXT v obliki zlaganja blokov, je mislim, da okleščena verzija LabVIEW-a, to pa ni nek joke, ampak industry standard.

Se da delat marsikaj z tem, nekateri ljudje mastno služijo z grafičnem programiranjem na področju mehatronike.

lambda ::

Je zanimiva zadeva, če uporabljaš c-robot ali lejos, ampak iz lastnih izkušenj naj povem, da ne preveč pričakovat od teh senzorjev. To ne nenazadnje še skozi igrača, ne industrijska tehnologija.

bluefish ::

To ne nenazadnje še skozi igrača, ne industrijska tehnologija.
Jah, jasno.

PARTyZAN ::

Noben ni predlagal, da bi kdo postavil industrijski obrat z pomočjo Mindstormsov. Se pa da iz te "igrače" narediti marsikaj ;).



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

lego mindstorms

Oddelek: Kaj kupiti
133955 (2901) Glodko
»

TV: Lego mindstorms

Oddelek: Novice / Ostalo
196978 (6392) PARTyZAN
»

Programiranje robotov v vsako vas

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
104414 (3775) neoto
»

LEGO bo odprl firmware prihajajočega sistema NXT

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
315534 (4167) Jux
»

Lego predstavlja nov Mindstorms v Las Vegasu

Oddelek: Novice / Ostale najave
265309 (4488) Nejc Pintar

Več podobnih tem