» »

urejanje glasbe

urejanje glasbe

Nedasemi ::

Zanima me, če se da preprost spremenit imena glasbe v moji zbirki. Glasbo ki jo imam, sem uredil z iTunes tako, da imam lepo urejeno, (Name, Artis, Album, Genre...) sedaj pa bi rad, da se dejansko spremenijo tudi imena teh datotek (in sicer Artist - Name).

Zamima me še kako spremeniti lokacijo celotne zbirke pesmi v iTunes, selim se namreč na nov računalnik in bi rad glasbo ki je trenutno na zunanjem disku prestavil na nov računalnik, pri čemer bi rad da bi bila še vedno pravilno urejena v iTunes.

Že dlje časa iščem tudi program, ki bi glasbo automatsko uredil. ITunes je sicer vredu ampak večino sem moral kljub temu uredit sam. Zanima me če obstaja kaj podobnega kot programčki za telefone, ki posnamejo posnetek in potem prek internetne baze izsledijo pesem, vendar glasbe nebi bilo potrebno posnet ampak bi poslal izsek mp3 ki ga imaš? (teoretično je verjetno možno :D)

bobo55 ::

to isto mene zanima, ce kdo kaj ve, naj NI tiho :)
drgace pa jaz si sam preimenujem, ne vse muzike ampak, tisto kr mi najbol rabi.

Nedasemi ::

Predvsem prvo vprašanje me zanima :) če kdo pozna odgovor bi bil zelo hvaležen. Trenutno si tudi sam urejam glasbo, ampak je zamudno ker mam ogromno zbirko (250gb)...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nedasemi ()

black ice ::

Za preimenovanje datotek lahko uporabiš Total Commander.

bobo55 ::

total commander...hm menda sem ze cu, bom pogledal zjd, pa hvala ne....
''nedaseti'' da bi mew 250gb bi jo uredil takoj, kaj ko mas po 3,4 diske 1tb za uredit ???

wooted ::

tudi jaz bi potreboval nekaj za urejanje, najbolje bi pa bilo če bi pospravl po mapah kjer bi pisal kerga mesca je blo ustvarjeno... (januar 2005, februar 2005, itd;(() prosim naj se kdo javi z vsaj eno rešitvijo (in ne, total commander ne pride v poštev ker rabim za DJ Traktor)

hvala ;D

robotek87 ::

Za urejanje tagov, imen datotek, coverjev.... je meni najboljsi Mp3Tag

Ce hoces iz tagov spravit v ime datoteke... samo oznacis vse datoteke ter izberes Convert: Tag -> File name (ali obratno.... ).

Zgodovina sprememb…

solatko ::

Poizkusi mediaMonkey.

joze67 ::

Zanima me če obstaja kaj podobnega kot programčki za telefone, ki posnamejo posnetek in potem prek internetne baze izsledijo pesem


MusicBrainz

Machete ::

Za skupinsko urejanje tagov jaz uporabljam iTunes, ki se mi zdi še najboljši pri tem (redki urejevalci imajo opcijo da kompilacijo nastaviš kot VA in ti jo jemlje kot en album..)

Za preimenovanje večih fajlov pa je super duper odličen BULK RENAME UTILITY program.
Sam sem probaval tudi v total comanderju, vendar se skrije proti BRU.
Na začetku vam bo zgledal mogoče čist preveč kompliciran vendar z malo vaje in probavanja hitro njadeš vse kar rabiš. Možnosti spreminjanja ima res ogromno.
Jst sem dolgo časa na roke spreminjal imena datotek, da so tako kot sem želel.. Whata a waste of time!!

npr. zamenjaš določene zanke/besede/sklope z drugimi ali z ničemer (brišeš), spremeniš velike/male začetnice, brišeš samo določene dele ali sklope, dodajaš svoj info.. in še ful varjant.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

AmokRun ::

wooted ::

iTunes je "sranje".. sem dal čez noč skenirati mapo da bi vse vneslo not, pogledam zjutraj in vidim da bi rabu met en tera rama da bi vse poskeniral ;((

hvala za ostale predloge, grem probavat

GeForce ::

Pozdravleni, danes se že celi dan zaj**avam z raznimi MP3Taggreji, TagScannerji, MusicBRain Picard (ta je še najboljši od naštetih) da bi uredil svojo glasbeno "zbirko". Torej imam okoli 20 GB mp3 in FLAC glasbe in vse kar hočem je da mi jo program avtomatsko prepozna (kar mu pač uspe prepoznati) jo razvrsti po albumih, me opozori na zelo podobne fajle oz. duplikate in vse to pospravi po mapicah Izvajalec/(leto)Album/št.pesmi - naslov pesmi. Vse ostale neprepoznane fajle pa naj bi pospravil v neko drugo skupno mapo. A resno zahtevam preveč automatike? Dejte prosim rečt da tak program obstaja?

Če ne obstaja: Kolk časa rabi popoln začetnik da se nauči sprogramirat kaj takega? :D (Saj se take programe sprogramira oz. napiše kodo ane? :O )

wooted ::

20G muzke na roke v eni uri premečeš..

GeForce ::

Well, mogoče ampak....a niso izumili strojev zato da nam automatizirajo zadeve? :D

Steinkauz ::

Pajade.
Jst imam 50gb muske(3500 komadov).
Razporejeno po mapah odvisno od zvrsti.
Da sem dobil teg 50gb prebrane muske sem v življenju zihr mogu it skoz par 100gb muske, da dobiš tiste, ki so ti všeč.
Vsak komad ima ime datoteke: Izvajalec - Naslov
Taggano isto, če je znana album je Album, drugače Zvrst

Drugač pa za 1000 komadov dat v pravo mapo rabš zihr več kot eno uro.

Da bi ti program kar sam prepoznaval komade, lahk sam pozabiš. Shazam je še najboljš za to, s tem da ni v taki obliki, da bi šel čez komade pa ti jih taggal.
Jst uporabljam Tag&Rename, ki ti iz imena datoteke ugiba tag, če ga le ta še nima.
Ima prepoznavanje celotnih albumov s pomočjo amazona, sam to deluje samo za kompletne albume.

Jst sm tako večino kr na roke taggal. Za celoten proces je šlo OLALALA cajta(v desetinah ur)
Takrat še nism neki znal programirat in sem celo šel popravljat tage če so bli Ime izvajalca - Naslov komada v Ime Izvajalca- Ime Komada (torej povsod velka začetnica)
Zdej bi za kej tazga seveda spisal program

EDIT: Aja pa TagRename ti še po taggu preimenuje datoteko v karkoli želiš, v mojem primeru Izvajalec - Komad

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Steinkauz ()

GeForce ::

Ja no če Sony-jev TrackID prepozna večino pesmi, pa mi ni jasno kako da kaj takega še za PCje ne obstaja.

GeForce ::

A pa obstaja vsaj kak program, ki vso glasbo ki jo izbereš razporedi mešano po mapah Map1, Map2, Map3,... in da ima vsaka mapo velikost do naprimer 3 GB?

opeter ::

Enostavne, preblačen program za urejanje imen: http://www.mp3tag.de/en/
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Ijus ::

Nisem šel vsega brat. Ste rešl?
Total Commander mislim da ni za to.

Za mass media file rename uporabljam foobar2000 player ki ga tud uporabljam za playanje muske.
Corpse & Mrhovina, Inc.
https://soundcloud.com/rising-night-wave
https://soundcloud.com/extus

bellaalice ::

opeter je izjavil:

Enostavne, preblačen program za urejanje imen: https://tonosdellamadacanciones.com/

S spremembami glasbe v telefonu bo vaš telefon bolj oseben, zaradi tega bo vaš telefon najbolj impresiven.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Opkow ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako organizirati domačo digitalno audio knjižnico ?

Oddelek: Zvok in slika
8951 (721) 2f4u
»

Kateri program uporabljate za poslušanje glasbe? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
8713272 (8843) Olórin
»

Najboljši nadomestek za iTunes

Oddelek: Zvok in slika
142975 (2614) TheJack
»

Urejanje glasbe!

Oddelek: Programska oprema
102617 (2508) Ziga Dolhar
»

Katere programe uporabljate?

Oddelek: Programska oprema
424294 (3574) R33D3M33R

Več podobnih tem