» »

Urejanje glasbe!

Urejanje glasbe!

Makkaba ::

Pozdravljeni!

Zanima me al imate kak poseben program, ki vam omogoča pregled glasbe? Osebno mam glasbo v kar eni datoteti in to je to, vem pa da obstajajo programi prav zato! Torej zaželjen opis čim več izkušenj.

LP Makkaba
Prišel, videl, zmagal ...

pivmik ::

Windows Media Player 10, Winamp, Real Player, iTunes, Foobar,...
Vsakemu sede svoj predvajalnik, čeprav večina ima Winamp.

Vso glasbo pa dvomim da imaš v eni datoeki, kvečjemu v eni mapi.
LP, Gregor GRE^

;-) ::

jaz mam sicer 10.000 mp3jev urejenih po mapah (vse skupaj v mapi ''mp3'' potem pa vsakega izvajalca v svoji mapi).

pa se mi res ne ljubi iskat med tolkimi mapami, zato uporabljam program Media Monkey. V tem programu lahko iščeš glasbo po izvajalcu, po klučnih besedah, po naslovu, po zvrsti, po letnici, po albumu...)
skratka napišeš naslov pesmi pa ti jo najde, napišeš naslov albuma pa ti najde itd.

program ima ob strani tudi manjšega ''explolerja'' po katerem po mapah brskaš še bolj lahkotno...

glasbo, ki ti je všeč lahko ocenjuješ od 1-5 in potem pač predvajaš le naj naj playlist.

program je tudi free-še ena prednost.
snameš si ga tukaj!

druga alternativa je Winamp.
ki je kar dober program, sicer je večnamenski (media monkey ni), torej vsebuje še podporo gledanja filmov itd.
snameš si ga tukaj!

Tudi zelo preprost za uporabo-vse muzko namečeš na playlist, stisneš črko ''J'' za iskanje muzike in napišeš klično besedo iskane skladbe.

vseeno pa ni zmoglivejši od Media Monkey-a, saj ima Media Monkey podporo za iskanje podvojenih mp3-jev itd.


Sicer še obstaja več programov, ampak tole je pač naj naj in free.
Jaz največ uporabljam Media Monkey, Winamp imam pa le zaradi podpora mp4 datotek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

IceIceBaby ::

Jaz uporabljam iTunes. Ima odličen search, ki ti rezultate vrže ven že med tem ko tipkaš. Poleg tega imaš možnost izdelave svojih playlist (albumov), razvrščaš lahko po kriterihih, delaš pametne playliste (določiš kriterije, in vse skladbe padejo v tisto mapo, tudi ko dodaš novo glasbo v library se ti pojavi v teh smart playlistah, če ustraza kriterijem).

Kar se meni zdi zelo pomembno je to, da lahko enostavno snemaš mp3 ali audio CDje, poleg tega pa niti ne požre preveč resursov.

Makkaba ::

Vau, mislim res ste špica - hvala res za izčrpne odgovore!

LP Makkaba
Prišel, videl, zmagal ...

Ziga Dolhar ::

iTunes -- predvsem zato, ker zna sam urejat glasbo po direktorijih & imenih datotek. Tako da na [lastnoročno] organizacijo datotek lahko dejansko pozabiš in se tudi ne sekiraš, če ima neko čudno omejitev na dolžino znakov ... :)
https://dolhar.si/

;-) ::

po predlogu kst-a sem si snel tudi iTunes, ki je tudi zelo zelo dober program...Vendar še mi je vedno Media Monkey zakon, ima več možnosti glede playlistov in predvajanja glasbe, sploh pa PRO verzija, ki ti sama dodaja nove glasbe v libary.

iTunes pa ima tudi kar nekaj prednosti:

ima tudi kar nekaj radio-v že prednameščenih,
omogoča prikazovanje poslušanega v MSN-ju,
pa video lahko gledamo z njim...

druga pa res nima bolšga od monkey-ja (slednji ima boljši nadzor nad urejanjem mp3jev itd.)

Doman ::

Ker program je še tak kot Media Monkey, da lahko ocenjuješ glasbo od 1-5.
Namreč glasbo imam popolnoma urejeno in nič ni pomešano. Zato pa ni praktično poslušati, ker imam npr. vse po kolekcijah od posameznih pevcev.Too nanese že skoraj 30.000 različnih pesmi. Moja želja pa ni poslušati 200 komadov od enega pevca:D

opeter ::

A ste si vse te "skladbe" kupili? :D
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Jan987 ::

itak:D :D :D

Ziga Dolhar ::

> Ker program je še tak kot Media Monkey, da lahko ocenjuješ glasbo od 1-5

iTunes rečmo :)
https://dolhar.si/


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Program za predvajanje glasbe na "feštah"

Oddelek: Zvok in slika
122683 (2212) Tomson
»

mp3 player in organizacija glasbe

Oddelek: Zvok in slika
5780 (723) Daren
»

Vas omiljen predvajalnik glasbe za PC

Oddelek: Programska oprema
313950 (3396) Davidenko
»

spreminjanje gostote 10.000 mp3jem naenkrat

Oddelek: Programska oprema
151259 (916) ;-)
»

Alternative winampu / mp3 predvajalniki

Oddelek: Programska oprema
141984 (1672) PrimozR

Več podobnih tem