» »

monitor ne dela preko dvi priključka

monitor ne dela preko dvi priključka

majlo ::

Pozdravljeni.

Imam monitor lg m237WD, katerega sem imel do sedaj priklopljenega na vga izhod na grafiki. Sedaj želim imeti priklopljenega preko dvi izhoda na grafiki na dvi vhod na monitorju.

Tu se pojavi težava, saj nikakor ne morem spraviti slike na monitor. Če dam na vga izhod en monitor, se tam pojavi slika bp, ko pa priključim tega lg - ja na
dvi, preklopim input na monitorju na dvi, ni slike, monitor se preklopi v način varčevanja energije. Rabil pa bi nujno priklop na dvi (eventuelno hdmi). Grafika ima tudi hdmi izhod. Na monitor sem tudi že imel priklopljenega xboxa na hdmi in je delovalo.

Je že kdo imel kake podobne težave?

Sicer še je monitor v garanciji.

Rad pa bi tudi pošteno pretestiral preden nosim monitor nazaj.

blackbfm ::

Nesi monitor do kolega, oz naj nekdo prinese svoj monitor do tebe. Boš hitro našel problem.

ganimed ::

Si odklopil VGA kabel tako na grafi kot na montorju? Tile LG ne marajo dvojnih kablov. Lahko tudi, da je kabel defekten.

majlo ::

Nesel monitor v službo in smo poizkusili na enem računalniku, ki je imel priklopljen 23 lcd samsunga preko dvi.

Ob bootanju nikakor ne prikaže slike. Ko smo priklopili samsunga, se je ta brez problema zagnal. Če pa smo potem preklopili na lgja, ko je bil računalnik zagnan, pa je sliko prikazovalo. Tako da ne vem več, kako to rešit.

Bom verjetno kar popoldne nesel nazaj v big banga, moram še račun poiskat pa naj se oni zajebavajo s tem.

Ganimed
Sem vse odklopil pa ne dela. Ravno v dvojnih kablih je štos. Rad bi imel na vga priklopljen en računalnik, ter na dvi drugega, pa da potem samo na daljincu preklopim, ne pa da menjavam kable. Mam sicer nekje v omari še en mehanski vga svitch, samo če ima monitor dvi prikluček pričakujem da ta deluje brez problema.

Wolfman ::

Zdravo.
Da ne obujam nove teme, bi si sposodil tole.
Imam podoben problem. Monitor l2269VW AOC in grafična MSI R5450 (Radeon HD5450). Na VGA se slika lepo pojavi, na DVI pa piše "no-signal".
Poskusil sem z drugim kablom - ne dela
Poskusil sem monitor priklopiti na drug računalnik (druga grafična) - dela
Poskusil sem kartico priklopiti na druge računalnike (z istim monitorjem) - ne dela (sem pa nesel nazaj v trgovino, kjer so priklopili vse hkrati, VGA, DVI, HDMI na svoje monitorje in je delovalo)

Probal sem najnovejše driverje in ni razlike. Sploh ne zazna DVI priklopa, le VGA. Naj omenim, da če priklopim oboje vkrati (VGA in DVI), ne dela deluje ne en ne drug.
Vse je novo, razen napajalnik je še iz prejšnjega računalnika. Mogoče je problem z napajalnikom? Včasih sistem malo zašteka, za par sekund, tako da sem pomislil, da je mogoče res to.

AMD Athlon(tm) X4 740 Quad Core Processor
ASRock FMZA78M-HD+
MSI R5450
Codegen 400W 300X (PFC)

s6c-gEL ::


16A na +12V (192W) (ko je bil nov), pomoje je psu čisto na meji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

Wolfman ::

Živijo.
Hvala za odgovor. Poskusil sem zamenjati z bratovim novim TechSolo STP-650, ki bi moral biti za te potrebe dovolj dober - isto. No signal, če priključim samo DVI ali DVI + VGA. Samo VGA deluje.
Rad bi našel vzrok, ker sta kartica in monitor še vedno v garanciji, da vem kaj je narobe in kaj naj nesem nazaj.

Wolfman ::

Testiral še z drugim monitorjem, deluje brez problema.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Povezava VGA na HDTV preko HDMI (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5219612 (9125) kozorog
»

PC-(HDMI-DVI)-Monitor ne deluje

Oddelek: Zvok in slika
53587 (2045) sl0wking
»

Notebook na zunanji LCD (VGA) - slika skače

Oddelek: Strojna oprema
101475 (1354) Karen
»

Monitor DVI pokvarjen?

Oddelek: Zvok in slika
141560 (1337) RPG
»

Gforce ni nviewa

Oddelek: Zvok in slika
251656 (1333) BetMaN

Več podobnih tem