» »

Notebook na zunanji LCD (VGA) - slika skače

Notebook na zunanji LCD (VGA) - slika skače

Karen ::

Imam 2 notebooka z zanimivo "napako": ko ju priključim na zunanji LCD prek VGA kabla, slika migeta (kot pri starem čb televizorju) - skratka je neuporabna. Pri klasičnem CRT se to ne dogaja. Če izklopim napajanje (vsaj pri enem), slika manj migeta. Probal drug VGA kabel (na koncu oklopljen s tistim magnetom), drug LCD monitor, pa je isto. DVI oz. HDMI ozhodov na notebookih nimam. Ali je to "serijsko" oz. ali gre za napako na izhodu notebooka (ločljivost in frekvenca nimata veze)? Skratka če nesem nazaj notebook in dobim drugega, ali bo isti hec? Ideje dobrodošle...

dlicen ::

Morda kakšne nastavitve pri grafični kartici.
Drugo tako na pamet težko rečem...

Dejan99 ::

Na mojem acerju isto dela, slika na priklopljenem monitorju miga. Najbolj se opazi na temno-sivem ozadju. Sam k sreči mam še dvi zraven tko da tm ni težav.
Vglavnem neke motnje morjo bit na izhodu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dejan99 ()

skico ::

imamo v službi enak problem z notesniki hp 62xx.. Slika migeta toliko da je zadeva za moje pojme neuporabna. Ampak če se uporabniki ne pritožujejo se tudi sam ne. :)

notesniki imajo notri x3100 grafično in samo VGA izhod.

lp

Karen ::

A je kdo tole že probal reklamirati v garancijskem roku? Kaj so rekli na servisu?

Marabela ::

Tudi jaz imam to težavo. Včasih odklopim tv iz elektrike in priklopim, pa potem neha migetati.

Zdaj razmišljam da bi kupil DVI-VGA kabel. Da dam VGA v TV in DVI v PC. Mogoče bo bolje... Kaj menite?

Karen ::

Po mojem je kaka fora v slabi ozemljitvi ali izolaciji izhoda. Na servisu so brundali o zamenjavi motherboarda. Sporočim kaj so dejansko izumili.

Senitel ::

Zdaj razmišljam da bi kupil DVI-VGA kabel. Da dam VGA v TV in DVI v PC. Mogoče bo bolje... Kaj menite?

To ne bo nobene razlike...

bluefish ::

Migetanje se pojavlja tudi pri nekaterih monitorjih, če so priklopljeni preko RBG, na DVI pa dela normalno. Si poskusil s priklopom istih ekranov na nek drug računalnik preko DVI?

c00L3r ::

Jaz mislim, da je to primer za garancijsko popravilo. Notebook mora imet delujoč VGA izhod.

Karen ::

Monitor dela normalno na DVI(HDMI) in na VGA vhodu, če ga priključim na moj prenosnik (imam oba izhoda). Na pokvarjenem pa VGA štrajka, DVI(HDMI) izhoda pa žal nima (sicer se verjetno niti ne bi mnogo obremenjeval).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

monitor ne dela preko dvi priključka

Oddelek: Pomoč in nasveti
71783 (1260) Wolfman
»

Povezava VGA na HDTV preko HDMI (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5219644 (9157) kozorog
»

Kakovost DVI HDMI kablov in vpliv na sliko (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5523274 (14578) al3n
»

Dva monitorja na enem računalniku

Oddelek: Zvok in slika
142866 (2712) MonkeyHead
»

kako razporediti kablovje za projektor?

Oddelek: Zvok in slika
272861 (2619) msenjur

Več podobnih tem