» »

Študij grafika/računalništvo...

Študij grafika/računalništvo...

Kurzweil ::

Imam vprašanje in to dobesedno zadnji čas, saj je danes do 0:00 čas da se vpišem na faks.

Da pojasnim, kaj me zanima:

Naredil sem srednjo šolo (4-letno) po njej pa višješolsko računalniško v Velenju. Ker sem dovolj prizadeven in imam na kratko veliko interesa do programskih jezikov C++, Java, html, PHP, XML in podatkovnih baz me v prihodnosti to ne skrbi.

Res zelo pa me v zadnjem letu veseli grafično oblikovanje Photoshop, Indesign, 3ds max , Corel, Adobe After Effect, tako, da imam na tem področju že malo občutka.

Vse vas pa sprašujem, kaj bi bilo zame idelano če si v prvi vrsti želim modeliranja/renderiranja/animiranja in nekega dne predvsem iz modeliranja naprimer v 3ds max pridet do nekakšnega vmesnika oz. upravljanja teh modelov (directX, OpenGL,..), kateri bi bil najbolj idealen faks na katerega se lahko v Ljubljani brez gimnazijske mature lahko vpišem?

Hvala za hitre odgovore!

bluefish ::

Hm, težka bo.
Tovrstni programi so pri nas redki in predvsem v samoplačniški izvedbi. Kot drugo pa je ovira pomanjkanje gimnazijske mature.

hobbit ::

FRI VSŠ

http://www.fri.uni-lj.si/si/izobrazevan...

blueFish, zakaj pa pomanjkanje gim.mature? Komot se vpiše na VSŠ smer in ne na UNI, če se "čutiš" imaš vedno možnost nadaljevanja....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hobbit ()

Mavrik ::

FRI o grafičnem oblikovanju ne uči popolnoma nič, tako da je it tja se učit oblikovanje napaka.
The truth is rarely pure and never simple.

hobbit ::

Spregledal sem da si v prvi vrsti želi oblikovanja in modeliranja. FRI - programiranje, predvsem

Kurzweil ::

Predvidevam pa da ja kakršnokoli grafično oblikovanje kar nekaj ali se motim?

PromeuZ ::

Obstaja sicer študij na NTF -> Grafične in interaktivne komunikacije, vendar je precej "mimo" tvojih zahtev.
<!-- https://pisalnik.wordpress.com -->

Skinthiner ::

Kurzweil je izjavil:

Imam vprašanje in to dobesedno zadnji čas, saj je danes do 0:00 čas da se vpišem na faks.

Da pojasnim, kaj me zanima:

Naredil sem srednjo šolo (4-letno) po njej pa višješolsko računalniško v Velenju. Ker sem dovolj prizadeven in imam na kratko veliko interesa do programskih jezikov C++, Java, html, PHP, XML in podatkovnih baz me v prihodnosti to ne skrbi.

Res zelo pa me v zadnjem letu veseli grafično oblikovanje Photoshop, Indesign, 3ds max , Corel, Adobe After Effect, tako, da imam na tem področju že malo občutka.

Vse vas pa sprašujem, kaj bi bilo zame idelano če si v prvi vrsti želim modeliranja/renderiranja/animiranja in nekega dne predvsem iz modeliranja naprimer v 3ds max pridet do nekakšnega vmesnika oz. upravljanja teh modelov (directX, OpenGL,..), kateri bi bil najbolj idealen faks na katerega se lahko v Ljubljani brez gimnazijske mature lahko vpišem?

Hvala za hitre odgovore!


Pozdravljen,

Sam imam podobne interese in ti lahko v pomoč napišem mojo pot do sedaj.

Po koncani maturi sem se vpisal na MMK-Multimedijske komunikacije (VS). Ta program izvaja Fakulteta za elektrotehniko.
Hja, kaj nej rečm, sam program je dobro zasnovan, tud profesorji uredu, najvecji minus je bil zame ta, da je bilo 98% sošolcev turistov in da so tako tud profesorji brez volje ostal in posledicno je program stagnirov. Program je mlad in se še postavla na noge kar potegne za sabo precej nevšečnosti.
Kratkomalo: večino stvari sm se naučil v prostmu času, sam v knjižnici in ob tutorialih. Pač nivo programa mi je bil prenizek in sem po končanem prvem letniku odšel nekam po bolj konkretn papir.

Kam? - Fakulteta za elektrotehniko - Elektrotehnika UNI.
Zakaj ? - V zadnjem letniku mi je smer Telekomunikacij delovala še najbližje mojim interesom. Torej omrežja, spletne strani, navidezna resničnost, slikovna informatika.
Ampak ! - Trenutno sem 1.letnik in sem šel naokoli do raznih profesorjev in imam občutek, da sem falil stroko. Glede na snov in razgovore imam občutek, da ne bomo lih delal teh stvari ki sem jih pričakoval. Oziroma bomo jih, ampak z vidika frekvencnih modulacij in podobnih elektrotehniski zadevscin.

Kaj sedaj ? - Jah trenutno sm tam kjer ni muh (beri v r*t)
Načeloma me zanimajo spletne strani(PHP,MYSQL,HTML,JQuery,JavaScript), animacija, 3DsMax. ZBrush, Photoshop, Illustrator, AfterEfects, AdobePremier uglavnm MULTIMEDIJA in produkcija teh gradiv.
Ampak mam občutek, da so te stvari take k se jih lahko vsak doma nauči in so kokr ena modna muha. Ne vidm neke konkretne službe. Poleg tega me skrbi tud to da si po nazivu VS. (zaradi napredovanja in zaposlitvenih moznosti, ter place)
Ceprou odkar je bolonija gresta lahko VS ali UNI obadva na MAGisterij.

Zdej a sta potem enakovredna to pa ne vem, bi bil pa hvalezen ce mi lahko kdo to prosim pove, hvala.
Uradno sta VS in UNI tko al tko po novem obadva enakovredna (1.stopnja bolonije) tud v zakonodaji sm zasledi da sta kao isti placilni razred. A se razlikujeta v nazivu le tako: - dipl.ing....(UNI)
- dipl.ing....(VS)
Nekak mi to smrdi.

Kako to resujem ? - Hm, hodim na predavanja od FRI in FE, ter na govorilne ure z profesorji, ki predavajo men zanimive predmete (omrežna varnost, računalniska grafika, programiranje itd)
Razmisljam da se bom prepisal na FRI-VS.
Ampak to je zelo še negotovo, saj če se prepisem bo to moj 3. in zadnji prepis in po vsej verjetnosti izredni.

Te še kej zanima? Povej!

Če ma kdo še kakšen mnenje, pripombo, nasvet? prosim hvala.

detroit ::

če te zanima programiranje v opengl direct3d potem fri uni (kr precej bolj podrobno pogledajo to zadevo enmu predmetu) na vsš je bolj osnova. Ti vse pove da sm šou čez potrebne kriterije s tem ko sm v openglu naredu kuglo ki se kotali po prostoru in pa seveda kamero ki jo movaš in rotiraš ipd..:)

Če pa te zanima samo oblikovanje in photoedit (photoshop pa max) pol pa samo izkoriščaj svoj prosti čas ni druge, pa seveda najd si službo v temu fohu. Mene je tud ene 8let nazaj zanimal to pa sm začel delat v taki firmi.
Skero

Wox ::

Ne razumem kako lahko narediš kaj takega. Sej se pa menda prej pozanimaš pri vrstnikih, ki obiskujejo elektrotehniko smer telekomunikacije kaj se tam učijo in bi ti bilo takoj jasno, da to ni to kar si ti predstavljaš. Ostani na Multimedijskih komunikacijah, pridobi si diplomo, ker to je tudi edino kar ti faks da. Uporabno znanje si itak pridobiš sam.

Invictus ::

Faks ti nič ne da ...

Na faksu si moraš sam vzeti. Šele potem vidiš da so možnosti ogromne. Sploh v današnjih časih ko so informacije veliko bolj dostopne kot včasih.

LP I.

Wox ::

Točno tako.

Skinthiner ::

Invictus je izjavil:

Faks ti nič ne da ...

Na faksu si moraš sam vzeti. Šele potem vidiš da so možnosti ogromne. Sploh v današnjih časih ko so informacije veliko bolj dostopne kot včasih.

LP I.


Če jest tole pravilno razumem.
Potem naj bi študent izrabljal faks kot dopolnilo k neki dejavnosti s katero se ukvarja v prostem času.
Recimo, da se ukvarjas z spletnimi stranmi in se na faksu napredno programira, nakar izrabs te novo naucene tehnike za to da si neki spedenas v kodi. (grobo recen primer)

McHusch ::

To pomeni, da se da skozi faksa prešlepati, ne da bi usvojil karkoli uporabnega.

opeter ::

McHusch je izjavil:

To pomeni, da se da skozi faksa prešlepati, ne da bi usvojil karkoli uporabnega.


Jep, točno tako.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Študent naj bo ali Kako in kam na fakulteto!!! (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Šola
466343473 (5665) nejc_nejc
»

Vpis na FDV - izobrazba (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6315920 (14239) Meizu
»

FRI (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Šola
22146521 (34041) awy
»

Srednja šola za računalništvo in elektroniko

Oddelek: Šola
276921 (6332) amacar
»

FRI in zaposlitev (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
8018532 (16612) detroit

Več podobnih tem