» »

Kateri DVB-T dekoder

Kateri DVB-T dekoder

Saladin ::

Pri hiši imamo še CRT-je pa me zanima, na kaj moram paziti ko kupujem DVB-T dekoderje za posamezno televizijo in obstoječo anteno?

Obstaja kakšen best-buy pri nas ali je vse isti šmorn in vzamem najcenejšega?
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Gogo ::

Sem poglej: http://dvb-t.apek.si/forum?list&5

Drugače pa pravijo da je Denver DMB-105HD precej dober sprejemnik.
Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

frodo12 ::

Vzami si XORO HRT 7500.

BCSman ::

Kul, že padajo cene.

Saladin ::

Hmm..

Vidim da so na voljo tudi combo-naprave (sat in DVB-T dekoderji). A so vredni svojega denarja (cca. 160 EUR)?

Kot drugo pa - mar ne obstaja noben futureproof 1080p DVB-T dekoder (ali SAT / DVB-T dekoder)?
Tam do 200 EUR?
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

BCSman ::

Kateri je trenutno najcenejši dvb-t sprejemnik na trgu?
Sam sem našel tega: sagem 35€
Je sploh smiselno kupit HD, če je televizja crt?

Alexius Heristalski ::

Ni smiselno, pa tudi nobenega HD programa ni v zraku.

Glede aktualne ponudbe sprejemnikov pa ne vem točno. Po googlanju sem našel:
Big Bangova ponudba se začne pri 29€
OPTICUM FT15p za 35€
Lifeview za 39€
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

RejZoR ::

Xplore so dobri sprejemniki. Strong tudi, čeprav so mal dražji. Tistih za 30 EUR pa se raje izogibajte, ker imajo običajno zanič sliko.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Alexius Heristalski ::

Jaz sem za Xplore slišal, da imajo slab tuner in težave z daljincem. Po drugi strani pa je TV STAR T900 (ki stane po tvojem zloglasnih 30 evrov) isti kot Si-Digi, ki ga je masovno prodajal Mercator, pa je takrat stal 50 evrov in se ni noben pritoževal nad slabo sliko. Pa če bi malo razložil, kaj pojmuješ pod zanič sliko.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

RejZoR ::

No, mi smo prodali na tone Xplorov, niti ene reklamacije in pritožbe. Enega imamo tud doma od samega začetka in ima daleč najboljšo sliko od vseh DVB-T-jev. Kaj pojmujem pod zanič sliko? Recimo to, da so bile barve katastrofa, temna slika, noise čez cel ekran. Pol smo na isti TV priklopili Stronga SRT8110 in slika je bila taka kot bi delal primerjavo med SD in HD sliko...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

domenc ::

Sem lasnik dveh Xplorov (pr3005): res, daljinci so zanič. Daljinec moraš direktno usmeriti proti enoti, drgače ne bo delalo.
Slika in zvok pa sta solidna. Mogoče edino to še, da kar nekaj časa rabi da prestaviš med programi (včasih pri analognih je to bilo 1, sedaj preko tega pa 1,2,3).

RejZoR ::

Glede daljincev je tko, da imajo slednje čist vsi zanič, ker imajo blazno ozek kot zaznavanja. Ni važno katerega sem testiral, vsi so imeli zelo slab kot.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

BCSman ::

in zakaj se nobenmu ne da naredit kaj več kot polizdelka, ter to oglaševat kot bestbuy

RejZoR ::

Zato ker priznanih firm ala Philips pri nas kot kaže sploh ne tržijo. Je pa tud tko, da folk dejansko išče samo najcenejši stuff, ki pa je logično krš. Philips pa bi verjetno koštal ene 80 EUR...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Alexius Heristalski ::

Philips raje prodaja nove televizorje kot STB-je.

Kaj pojmujem pod zanič sliko? Recimo to, da so bile barve katastrofa, temna slika, noise čez cel ekran. Pol smo na isti TV priklopili Stronga SRT8110 in slika je bila taka kot bi delal primerjavo med SD in HD sliko...

Ste se tudi igrali z nastavitvami? Pri nekaterih sprejemnikih je slika boljša, če barvni način preklopiš v RGB namesto CVBS ali obratno.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Modri dirkač ::

RejZoR je izjavil:

Glede daljincev je tko, da imajo slednje čist vsi zanič, ker imajo blazno ozek kot zaznavanja. Ni važno katerega sem testiral, vsi so imeli zelo slab kot.


Ah Rejzor, brez zamere, nakladaš.
Xplore je poden od podna, no ja, še nižje od podnovga podna.
Če se kdo ceni (in svoj denar), bo dal tistih par evrov več in kupil strong 8110 ali kaj podobnega.
Daljinec pri xplore dela samo s čisto polnimi baterijami in pod točno določenim kotom, skratka neuporabno, da ne omenjam vdor v frekvenčne pasove drugih naprav v sobi, jep, vsaka tipka je svojevrstno presenečenje.
Strong teh težav nima.
Everybody lies!

RejZoR ::

Zdej pa ti nakladaš. Glede na to koliko Xplorov, Strongov, Vivaxov, STAR DVB sprejemnikov je šlo čez moje roke ti lahko z veliko gotovostjo povem, da so vsi dalinci isti drek. Tud doma imam enega Stronga in Xplora, sicer delata super in vse, sam v kvaliteti daljinca pa ni praktično nobene razlike, ker imata oba zanič kot zaznavanja. Imamo zraven še daljince od Philips stolpa starega več kot 10 let pa zazna pri res ekstremnih kotih, isto Philips DVD player star 1 leto in Panasonic TV star 5 let. Samo DVB-Tji pa vsi lovijo daljinc za en drek.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

hotig ::

Pozdravljeni

Kupit nameravam DVB-T sprejemnik, nič posebnega in čim bolj poceni. Uporabljal se bo na starem crt tv-ju v študentskem stanovanju, zato nimamo posebnih zahtev, le da bo deloval čim dlje brez težav oz. okvar. Danes sem videl spar-ovo reklamo v kateri ponujajo sprejemnik Gorenje DVB-T 660 za 19,90 evra. Ali je kdo že uporabljal ta sprejmnik in kakšne so vaše izkušnje. Se ga splača kupit, kakšna je kvaliteta, delovanje daljinca, možnosti nastavitev itd.

Že vnaprej hvala za odgovore

toset1 ::

BCSman ::

PA FAKOF, ravno danes sem kupu tv-star 910 v bigbangu za 29€, pa vidm zdej tega gorenje za 20 in še normalno velikega daljinca ima

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BCSman ()

Zvezdica27 ::

lp,

jaz imam 2 komada Treka doma:

http://www.inglar-galvanika.si/dev/inde...

Slovenski izdelek (nardi najbrž Kitajc) in nimam kaj z njima ker imamo sedaj ADSL TV.

Če želiš, mail: saprabolt (afna) amis. net

Prodam za 20e, garantiram ti da je veliko boljši kot kak cheap shit DVB-T in tudi sprejem je ful dober (primerjava z mercatorjevim sranjem). Če rabite imam tudi eno res oreng anteno (brez kabla), dam ugodno, z ojačevalnikom. http://www.inglar-galvanika.si/dev/inde...

b

JanezH ::

Kaj bi mi zdaj priporočali, kateri DVB-T sprejemnik?

RejZoR ::

Xplore al pa STAR. S temi imam daleč najboljše izkušnje.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zvezdica27 ::

lp,

jaz mam še entga Treka, kot zgoraj. Mislim da je ta čist nov, sam sproban, še folija gor. Tega dam pa za 30e.

saprabolt (afna) amis.net

zz

JanezH ::

Zvezdica27 je izjavil:

lp,
jaz mam še entga Treka, kot zgoraj. Mislim da je ta čist nov, sam sproban, še folija gor. Tega dam pa za 30e.
saprabolt (afna) amis.net
zz


Za sprejem digitalnih TV kanalov vam nudimo DVB-T INGLAR T43K sprejemnik v kompletu s sobno anteno DSA 01.


Dobim tudi pri tebi zraven sobno anteno?

http://forum.sibila.si/viewtopic.php?t=...

?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JanezH ()

JanezH ::

Kaj pa Gorenje DVB-T 660 sprejemnik? Dobi se ga za samo 20 EUR, ga kdo uporablja ali ga je testiral?

Nejcos ::

Jaz imam doma 3 različne, za enega vem da je Strong, za ostala dva ne vem firme. Tako da moj nasvet je da kupiš čim ceneje, ker razlike v kvaliteti ni, vse je bolj slabo, jaz sem še najbolj zadovoljen s tistim, ki sem ga kupil v Merkatorju, takrat je bil tam najceneje in je stal 40€ to pa je bilo pred enim letom.

nomad_soul ::

JanezH je izjavil:

Kaj pa Gorenje DVB-T 660 sprejemnik? Dobi se ga za samo 20 EUR, ga kdo uporablja ali ga je testiral?


4 mesece že dela BP :)

JanezH ::

Mater sem si zadnjič sposodil en DVB-T sprejemnik in sobno anteno in mi ni čisto nič lovilo, niti enega tv programa. Pri bratu in punci pa normalno lovi programe. Izgleda da sem na taki lokaciji kjer je zanič signal in ne bo nič s tem :(

amigo_no1 ::

JanezH ::

uff hvala ti za tole amigo_no1

JanezH ::

Sem poslal mail na rtv slo in so mi odgovorili, da je na mojem območju dober signal in naj probam z montažo zunanje antene. Sem jim odgovoril, da ne smem delat posegov na objektu, ker živim v manjšem bloku in imam probleme s pritožbami sostanovalcev. Vprašal sem jih še, če bi se dalo pri njih izposoditi kako anteno, da sprobam in vem vsaj kaj kupiti. Ni bilo več odgovora z njihove strani. Važno je, da mi odgovorijo, da imam dober signal in da plačujem prispevek 13 EUR mesečno, nima pa veze, da dejansko ne dobim nobenega programa na sobno anteno in v tej smeri ne bi oni naredili ničesar, da bi pomagali. To ti je naša nedotakljiva javna uprava, nesposobna in sponzorirana s strani davkoplačevalcev ... mater me to jezi, nekam bi jih poslal vse po spisku ...

Griffith ::

Saladin je izjavil:

Hmm..

Vidim da so na voljo tudi combo-naprave (sat in DVB-T dekoderji). A so vredni svojega denarja (cca. 160 EUR)?

Kot drugo pa - mar ne obstaja noben futureproof 1080p DVB-T dekoder (ali SAT / DVB-T dekoder)?
Tam do 200 EUR?


Jest mam kombiniranga in sicer tegale http://www.edision.si/index.php?option=... Tale je zelo uredu, imel pa sem tegale http://tv-sat.at.ua/forum/102-654-1 je pa jajc.

Zvezdica27 ::

sori, nisem odgovarjal, še edno imam Treka, brez antene, semn že prodal.

Kar se tiče sigala: PREMIKAJ, včasih 10 cm dela čudeže, če je lih tam v steni kak železje, traverza itd. Probavaj, glej da je horizontalno/vertikalno ok itd.

Če tv slo pravi, daje dober signal, pol je. Preveri še pri sosedih itd... Če ne boš pa pač zvrtal in dal anteno ven: to je dovoljeno brez soglasja lastnikov oz. brez komplikacij.

zz

Alexius Heristalski ::

Niti vrtati ni potrebno, če uporabiš okenski prehod. Resda pobere nekaj signala, ampak če ga imaš dovolj na anteni (jo dobro nastaviš), ni težav. Tudi okenski nosilec lahko kupiš, če nimaš balkonske ograje ali česa podobnega.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

JanezH ::

Ok napredek :) sem si sposodil še eno anteno in je ta izgleda boljša tako, da sem dobil signal.
Gorenje DVB-T 660 sprejemnik za 20 EUR za katerega sem se odločil so pa izgleda povsod razprodali :)
Tako, da zdaj spet ne vem kaj bi vzel, nikjer na netu ne najdem kakega DVB-T sprejemnika, da bi se pa reklo to je pa to ... Pomoje bom vzel tole zadevo WayteQ DVB-T sprejemnik HD-95CX, sem prebral en review (madžarski; to me sicer malo skrbi :) ) in je bila stvar pohvaljena.
Če slučajno kdo ima to, naj mi prosim pove kako je zadovoljen.

Gledal sem tudi tega iz mercatorja Sprejemnik dbv-t DIGI, ki ima DIGI oznako, samo je pa enkrat dražji od wayteq-a.

Zvezdica27 ::

lp,

mercatorjev digi ne podpira 720p, kar bodo nekoč oddajali, ampak max 576p. Tko da HD programov načeloma ne boš mogel gledati, ko bodo seveda.

Lej, jaz prodajam enega Treka od Inglarja, SLO firma. Pooglaj inglar in njihov trek in če ti je za, mi pošlji ZS: dela bp itak pa je narejen po specifikacijah SLO firme in pri nas dela bp.

zz

Alexius Heristalski ::

Zvezdica27 je izjavil:

lp,

mercatorjev digi ne podpira 720p, kar bodo nekoč oddajali, ampak max 576p. Tko da HD programov načeloma ne boš mogel gledati, ko bodo seveda.

Lahko, da podpira HD, saj sta bila dva modela Digija (z in brez podpore HD), je pa to verjetno nepomembno, saj je vprašanje, če bodo pri nas kdaj oddajali HD prek DVB-T. Na pohodu je že nov standard zemeljskega oddajanja DVB-T2, ki ob istih oddajnih parametrih omogoča večjo kapaciteto multipleksa, kar pride zelo prav pri HD, ki porabi več bitratea.

Vzemi, kar je ceneje, to je potrošna roba. Tisti Waytek izgleda dovolj dober.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DVB-T antena

Oddelek: Zvok in slika
284271 (2758) 737
»

digitalni sprejemnik

Oddelek: Zvok in slika
328953 (6498) 6151
»

DVB-T (mpeg4) pri nas (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Zvok in slika
26956274 (32986) Alexius Heristalski
»

TV Star T1000 - DVB-T in media predvajalnik

Oddelek: Zvok in slika
309225 (7589) asterix2000
»

vgrajen DVB-T sprejemnik

Oddelek: Zvok in slika
399325 (6233) Alexius Heristalski

Več podobnih tem