» »

google iskanje neuspehi

google iskanje neuspehi

boula ::

vzel sem si čas in prestudiral Google tips..

uporabljal sem allintext, "", -, allintitle, da je v urlju in vse...

tudi ask.com

ampak ker sem človek ki isce vse informacije na spletu in zgublja tudi po ure vseskupaj za osnovne informacije bi rad se naučil se kaj več..


1. kateri iskalnik vi uporabljate za čimuspesnejse iskanje? in kako uporabljate sifre za osnovna vprasanja ...?

naprimer: tenutno sem 30 min porabil za neuspesno iskanje sledečega --> washing on 90 degrees.
zanima me pac debate glede pomivanja v 90 stopinjah. rizik.. kako je z barvanimi oblacili itd

uporabljal sem tako celzij in F,

nasel nisem skoraj nič koristnega... kako bi vi iskali to?

zdi se mi da ne bi smelo biti tako komplicirano... da ure iscem...

hvala za nasvete

Ramon dekers ::

verjetno ti tile napotki niso prav dosti pomagali in si izgubil čas.
evo našel sem ti zadetke na washing laundry on 90 degress

http://housekeeping.about.com/od/laundr...

http://www.toytowngermany.com/lofi/inde...

boula ::

hehe tenx za trud.... glih te linke sem tudi ze prebral in ni to tocno kar iscem..

cudi me da je na spletu miljarda strani miljarda ljudi ki uporablja internet..

in da pol ne morem nikjer najti naslova: "katere obleke lahko pomivam na 90°C", "rizik pri pranju na 90", tocno opisana razlika med 60 in 90 stopinj celzija... ali

tocno to kar me zanima... "maksimalna temeratura za pranje barvanih nogavic" da se uniči res vse bakterije in se nogavice ne uničijo... ker pac ko kupis nogavice pise na listku ponavadi do 40 stopinj.. samo pripravljen sem raskirat...


se razumemo zdaj? sigurno obstaja kje da vsaj neki od tega najdem..in da je to v naslovu..
in potem zgubljam ure za take stvari in nikoli ne najdem

kasne resitve obstajajo za taka vprasanja ki se tice celega sveta... in bi moralo res nekje pisati.....

SodVina ::

Ali obstaja način ali iskalnik, ki išče res dobesedno?
recimo "$HOME" google ne najde pravilno. Pa tudi yahoo recimo ne.

boula ::

kot sem studiral zadevo.... zal se te znake google ignorira ?°#% ipd

za ostale ne vem

Ramon dekers ::

najdi.si

boula ::

no sej ves da poznamo tudi najdi.si ni to neki waaaaw aha tako torej..
isce se neki res pozebnega, kaksni triki..posebni nasveti, poseben software, plugin karkoli

Ramon dekers ::

heh s sarkazma sem tudi sam prišel na določen problem.in sicer potrebujem zadetke, ki bi opisovali razlike med napravami za iskanje ponesrečencev v plazovih, ruševinah ter med reševalnimi psi.oziroma prednostih in slabostih.ali kakšen opis tehnologije za iskanje...nikakor ne najdem nobenih spodobnih zadev.

Opkow ::

Kljub temu, da precej ljudi po svetu objavljajo marsikaj, se ne pomeni, da je vse to v anglescini.
Marsikatero stvar, ki sem jo naposled nasel, je bilo recimo v spancini ali francoscini.

Je pa verjetno za taka vprasanja bolj primeren wolframAlpha.
Vendar se nisem nikoli pretirano poglabljal v to.

Ramon dekers ::

sem našel zadeve z wolframalfa ty!točno to kar sem iskal

antonhac ::

Že sam si nakazal osnovni problem pri iskanju preko iskalnikov - izrazoslovje !

boula je izjavil:

..."katere obleke lahko pomivam na 90°C",...

Zelo malo ljudi pomiva obleke. Večina jih umiva še več pa pere.

boula ::

hehe lepa :)
hvala :) grem na tecaj slovenscine nazaj... mi je všeč da pozorno beres... se strinjam da ima izrazoslovje velik pomen. pa sopomenenke nadpomenke in nasploh bogat besedni zaklad seveda veliko šteje..

Ramon dekers ::

spet imam en problem, nikakor ne najdem člankov, naslovov, ki bi zadevali civilno zaščito in njeno delovanje v tretjem svetu, manj razvitih državah....
kakorkoli, če ima kdo kakšno idejo kaj bi vstavil v brskalnik se lepo zahvaljujem.
poskusil pa sem z vsem, crisis managemnt, civili defense, civil protection in 3rd world, less developed countries...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft ponudil 44,6 mrd $ za Yahoo!

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
357429 (4623) Macketina
»

cas je za naj slo iskalec

Oddelek: Programiranje
442351 (1180) Matako
»

Hrvaški iskalnik

Oddelek: Loža
145906 (5665) gfighter
»

Za vse loverje Matkurje, Slowwwenie, Eona in podobnih...

Oddelek: Omrežja in internet
112288 (1349) McSpike
»

SLO portali

Oddelek: Omrežja in internet
222477 (2139) Elemen_T

Več podobnih tem