» »

cas je za naj slo iskalec

cas je za naj slo iskalec

kesl ::

najdi.si ima kup odvecnih vpisov, matkurja je tako tako... cas je za nov vseslovenski iskalec. ima kdo voljo? iscem:

- profija v phpju & mysql
- profija v C++ (spider)
- admina za konfig serverja (ce bi bilo potrebno kaj posebnega)
- osebo ki razume kako oglasevati nov engine, pripeljati traffic, itd.

sem vse od omenjenega razen C++ ampak bomo raje naredili ekipo in vsak prevzame svoj del.
javite se samo tisti, ki imate top znanje in ki veste da ste najboljsi. lenuhi odpadejo.

plan: v enem mesecu narejeno in poindeksirano vse torej koncano.

OwcA ::

Kako misliš konkurirati Googlu?

Kar najbolj rabiš je denar za CPU.

Če misliš imeti samo iskanje rešeno s PHP + MySQL, si prihrani tisti mesec časa in počni raje kaj drugega.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

BigWhale ::

V enem mesecu bos poindexiral vse kar ima poindexirano najdi.si?

kesl ::

Owca, rekel sem SLO iskalec.
seveda, poindeksiras prej kot v enem mesecu... tisti, ki se spoznajo na stvari bodo ze vedeli.

OwcA ::

Google je preveden v slovenščino in ti je vsaj za iskanje po .si domeni resna konkurenca.

Ampak to je še najmanjši pomislek.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

MasterBlaster ::

Kje pa misliš ti to hostat? Najdi.si ima samo spredaj 4 web serverje in cel kup serverjev v gruči za aplikacijsli in podatkovni strežnik.
Tk je pa pika .

Thomas ::

Gugl.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

BigWhale ::

.si ze mogoce poindexiras v enem mesecu, kako bos pa poindexiral tiste strani, ki niso .si ampak so vseeno v slovenscini? Nekdo te mora pripeljat nanje.

Gundolf ::

Dobra zamisel za ime Thomas. Glej da mu zaračunaš, če jo bo uporabil.

rokpok ::

Zakaj takega ti niti vedeževati nebi hoteli :D - malo šale.

To ne gre kar tak, da dobiš par ljudi iz foruma, pa boste naredili kakšen konkurenčni iskalnik...
Rad bi bil pingvin.

CaqKa ::

če ima tip denar.. potem mislim da je edino forum pravi naslov za najt prave ljudi :)

samo naj pomaha z listki da misli resno :) če ustvarijo ekvivalenta najdi.si so dobri :)

Andre ::

Če ti rata ti dam za per! Takoj!

rokpok ::

Brez denarja tako ni kaj pričakovati. Pa če tudi bi mu nekako uspelo ustvariti iskalnik, ki bi bil tehnično konkurenčen najdi.si -ju, bi še vseeno moral prepričati vesoljno Slovenijo naj ga začne uporabljati.

Začetni pristop (nek posameznik na forumu poda idejo za tako veliko stvar) me ne prepriča, da bi dal projektu kaj dosti možnosti.

Lep pozdrav
Rad bi bil pingvin.

kesl ::

prvic: isce se nekdo, ki stvari obvlada.
drugic: kaj pa je danes problem 10 serverjev? za take stvari ni treba skrbeti
tretjic: gugl.com ni na voljo

nismo se pri imenu, mali sloveniji se bo dalo hitro povedat... preizkuseno.

kesl ::

.si ze mogoce poindexiras v enem mesecu, kako bos pa poindexiral tiste strani, ki niso .si ampak so vseeno v slovenscini? Nekdo te mora pripeljat nanje.


pravilno razmisljas. za to uporabimo spider ki grabi in grabi in grabi... nikoli ne neha.

kdo bo spisal po navodilih? laufat mora seveda v multi threadih, laufal bo na vec masinah, itd.

pa lahko zacnemo, za ostalo bom poskrbel jaz.

slovencem pa sporocam da se dajte ze enkrat otrest tega strahu, da ne morete biti boljsi od srednje zahtevne stvari pa ne sam jamrat, drugace vas bodo teptali se 1000 let. vseeno vsem hvala za dvome :D

OwcA ::

Crawler je v primerjavi s samim iskanjem trivijalen. Kako boš imel shranjene, oziroma urejene podatke?
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Loki ::

kako bos pa financiral delovanje?
Kako boš imel shranjene, oziroma urejene podatke?

drugic: kaj pa je danes problem 10 serverjev? za take stvari ni treba skrbeti
lepo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loki ()

kesl ::

loki, to ni stvar tega threada...
vse bo kot je treba.

OwcA ::

Precej bolj resno bi te jemal, če bi imel kaj več za pokazati. ;)
Otroška radovednost - gonilo napredka.

CaqKa ::

hmm se pridružujem owci..
kr tak na besedo verjet 'to bom jaz porihto ne skrbite' je malo težko jemat resno.

urban99 ::

Mene pa (brez heca) zanima naslednje - je že kdo analiziral obstoj http://www.oloplan.com/ ? V bistvu je zadeva na trgu že ohoho let pa se nikoli ni zares prijela. Mogoče kdo ve zakaj?

CaqKa ::

prvič vidim/slišim
očitno nimajo dovolj dobre reklame :>
za najdi.si pa slišiš po tv, radio pa po netu, pa še ime gre lažje v uho.

Microsoft ::

Men zadeva sploh ne dela. Kot rezultat mi napise:
Večja moč rezultatov: INPUT TY


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Loki ::

loki, to ni stvar tega threada... vse bo kot je treba.

bos od programerjev hotel se $$$ za serverje, internet connection....; ko bo vse skupaj propadlo, bos pa pobral serverje zase in izklopil mobilni telefon in cao? na kratko povedano nimas pojma, kako bi s financami?

kaj te sploh moti na najdi.si? razen besedil slo pesmi najdem tam vec ali manj vse, kar hocem.

urban99 ::

hehe, oloplan sem tud jaz šele po pisanju ponovno probal pa očitno res ne dela več :8) . Imam pa bookmark od 2001 in vem, da je bil takrat kar oglaševan ( celo neki članki so bili o njem po časopsih). Ravno zato sem rekel, da bi bilo stvar potrebno preštudirat - na napakah bi se najbrž lahko precej naučili.

kesl ::

Loki, s tabo se pa res ne morem pogovarjati, ker si ocitno zelo na dnu... jaz ze par let ne rabim nobenih financ in pomoci od kogarkoli. ocitno v slo ni dobrih programerjev, ce pa je ze kak je pa len... in vprasanja v stilu kaj pa fali najdi.si? kaj pa fali googlu, pa se vedno pojavljajo novi in se bodo. nic ni vecno, tudi google ne, se manj pa kak mini engine, a ne?

kesl ::

aja pa se odgovor na tvoje vprasanje:

bos od programerjev hotel se $$$ za serverje, internet connection....

samo serverji, ki jih imam jaz postavljene v tujini, stanejo mesecno vec kot ti zasluzis, zagotovo, razen ce nimas milijonske place. za zacetek si poglej cenike na rackspace.com, dedicated, dual proc, scsi, itd.

miguelslo ::

gogolj.com ?
_____

gunserman ::

brezveze da je tako ime, boljše je da je bolj samosvoje........

GupeM ::

Fantje, kaj se sekirate za njegove finance. Mogoče mi je pa on vzel sedmico. :)

kopernik ::

Jaz si približno predstavljam, kaj vse bi to potegnilo za sabo. Vsekakor zelo zahtevna naloga, še posebej, če hočeš narediti nekaj vsaj približno uporabnega.

Enkrat sem crawlerja že spisal, shranjevanje in organizacija najdenega pa je povzročala "rahle" težave. Naročnik je želel imeti shranjene strani v takem stanju, da so bile čimbolj podobne originalu. Kar je povleklo za sabo shranjevanje celotnih HTMl strani, slik, CSS-ov, js fajlov. Potem še rewrite vseh linkov ... skratka, jeba :-) Da ne govorim o temu, kakšna solata se najde na netu - nekaterih html-jev ni trivialno sparsat. No, iskanje je bilo omejeno na določeno specifično področje, tako da baza ni eksplodirala od količine podatkov :-) (ja, vse so hoteli imeti v bazi, če bi jaz ukazal, bi raje kombiniral s file sistemom).

Skratka, možno je narediti to kar želiš, vprašanje je, če boš znal motivirati programerje. PHP pa pozabi.

kesl ::

kopernik, vidim da znas. php je pravi za vmesnik, spider mora seveda biti spisan v Cju. shranjevale se ne bodo cele strani, samo tisto, kar je res potrebno. cilj so seveda boljsi rezultati, ne ves balast. velik del pregledan naknadno tudi rocno ampak to ni vec tvoj del.

ce si za, se javi.

BigWhale ::

Kar povej urno postavko za programerja. Pa kje je lokacija, da se dela.

Brilko ::

Če je denar, znanje in volja... zakaj nebi tudi malo razkirali in se naredilo nekaj? :)

Kva ste vsi neki anti k se nekdo neki spovne... resda je težko, ampak če ne probaš ne moraš vidit... probaš pa lahko brez skrbi, če imaš zgoraj omenjeno.

kesl ::

dela se doma, pamtiveka ni vec... najprej je potrebno najti takega, ki bo sploh znal narediti takega spiderja (razdelanega ze imam), potem pa bo imel izbiro: biti udelezen in imeti delez ali pa bit placan na projekt.

OwcA ::

In koliko si pripravljen plačati na uro ali projekt (lahko po ZS)?
Otroška radovednost - gonilo napredka.

marS ::

:D Sam nardite :D
Če bo boljš od guglna ga dam sem.
...no more heroes...
https://ilbis.com/

Thomas ::

Kako bi IMO morala zadeva zgledat?

Zastonj ... sploh ne povem. :)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Sergio ::

OK, imamo brain, imamo power, imamo serverje, imamo internetno povezavo.

Zdej pa sam se tezke maljone za vse skupi povezat. ;-)
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

kesl ::

fantje, kje ste pa vi delali do zdaj, da mislite, da se kar tako mecejo cifre vsem pod nos. sam konkretni ljudje dobijo konkretno ponudbo, opazovalci pa opazujejo dalje...

CaqKa ::

kesl: zgledaš zelo neresn. bigwhale in sergio sta se ponudla ti pa še kr samo toplo vodo prodajaš.
tvoj plan da bo v enem mescu vse nareto je že krepko v zaostanku.

marS kaj bi pa ti rad povedal z to grdo stranjo?

Brilko ::

CaqKa, kje pa so se že cifre javno razmetavale, to tebe nima kej zanimat, če te pa, si pa očitno interesent, zato PM njega...

a si mislu da bo reku recimo 2000 na uro? |O

CaqKa ::

rad bi vido če se že dela kaj na tem, al se samo meša. sicer si pa moja stališča preberi zgoraj.. nimama pretirano različnih stališč do tega projekta.

Elemen_T ::

Človek ne razumem zakaj se podajaš ravno v izdelavo nekega novega revoluconarnega slovenskega iskalnika, ko lahko pri nas z .com dosežeš uspeh na 1000 in en drug način?! Seveda ob postavki, da imaš dovolj (dejmo raj ogromno) denarja in obširno znanje.
Bila je Matkurja, zasidrana, zacementirana - vsi so jo uporabljal in bila je simbol za najbolj popularno slovensko stran. Potem pride najdi.si (l.99), potreboval je relativno malo časa (recimo 3, največ 4 leta), da se je postavil na noge in premagal matkurjo. Vmes je bilo še nekaj podobnih projektov pa ni noben uspel.
Zakaj je uspel najdi.si?
Zato ker je zgruntal en povsem nov model iskanja po spletu. Danes je prerastel v bombastično velik iskalnik, ki poleg vsega drugega celo izredno relevantno meče ven rezultate. Zame in za ostalih 150 jurjev ljudi, ki dnevno obiščejo najdi.si povsem dovolj, da pravzaprav sploh ne potrebujemo novega iskalnika. Tvoj projekt bi bil odkrivanje tople vode. Ja res.
V časih matkurje nas ni motil pravzaprav nič, a ko je najdi.si pokazal kaj zna, smo ga začel množično uporabljat.
In še nekaj - najdi.si nikoli ni bil prava alternativa matkurji, ker je bila le-ta zasnovana na principu išči po urejeni zbirki spletnih povezav.

Hja dečko, kako si si ti to zamislil? Dej vsaj na grobo napiši al ti misliš gruntat nek čisto nov model iskalnika al bi ti rad le ustvaril konkurenco iskalniku najdi.si? Naj še omenim dejstvo, da so v času ko je bila matkurja v množični uporabi, splavljali mnogokatero spletno stran po takem (celo boljšem) principu, ampak se nikoli ni prijela...

Matako ::

Eh, kesl, kesl... lej, najprej bo treba kaj naresti, zato da ljudje ne bodo mislili, da si slučajno kak blefer ;). Ni treba, da je ne vem kaj, samo toliko, da pokažeš, da ne držiš samo tiča v rokah. Ker fino kot je bilo, te fore od .com fiaska naprej ne palijo več.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telekom kupil Najdi.si (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
7410775 (7556) Tody
»

Najdi.si ? Mrtev ?

Oddelek: Omrežja in internet
142129 (1622) BIG_Yack
»

najboljši iskalnik

Oddelek: Omrežja in internet
101618 (1490) gkovac
»

Za vse loverje Matkurje, Slowwwenie, Eona in podobnih...

Oddelek: Omrežja in internet
112269 (1330) McSpike
»

SLO portali

Oddelek: Omrežja in internet
222463 (2125) Elemen_T

Več podobnih tem