» »

Hrvaški iskalnik

Hrvaški iskalnik

Kekec ::

A ve kdo za kakšen dober hrvaški iskalnik!

Iščem tudi kakšen dober zemljevid oz. ceste online!
lp

Thomas ::

Google.

Milko ::

Thomas ::

Ma kaj! "zagreb" pogodi tale pogodak 1,2 milijonkrat.

Google pa 3+ milijonkrat.

Beda tale pogodak.hr, tako kot najdi.si.

Šminka brez vsebine.

Matek ::

Mja, Thomas, gre se predvsem za to, v katerem jeziku je stran. Google ti servira "zagreb" celega spleta, najdi.si pa denimo samo zadeve, ki so v obsegu slovenskega spletnega prostora.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

whatever ::

Odvisno kaj iščeš. Če iščeš po slovenskih straneh se je pri meni najdi.si v marsikaterem primeru izkazal bolje kot google.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Thomas ::

Mato. Ne ga pihat no. Google ti (lahko) da strani samo v slovenščini. Kaj pa najdi?

whatever - KAJ konkretno najde najdi, google pa ne?

milica ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: milica ()

Thomas ::

Še dve bedi? :\

Microsoft ::

Thomas, se ti da se enkrat napisat, kaj vse manjka iskalnikom? Enkrat se spomnem, da si mel kar nekaj pripomb, samo se sploh ne spomnem, v kateri temi je to ze blo...


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Thomas ::

Z veseljem.

Pogrešam k vsaki strani 4Google stran, kjer ta poindeksira ključne zadeve še posebej. Ključne po izbiri avtorja strani.

Potem računanje distance dveh besed, ki ju iščem. Če rečem "Nova Slovenija", mi mora povedat, kako pogosto sta skupaj. Nad ali pod statističnim pričakovanjem. Katera je nosilna in katera je vodena, sodeč po vseh poindeksiranih straneh. To vse kar z barvo izpisa. Pošrafirati mi mora unikatne besede in in stavke na strani. Unikatne celo na spletu in izrisati pseudo 3D korelacije, oziroma galaksijo pojmov. Kako "Rdeča" korelira na "Kapica", na "Armada", na "kapica", na "barva". Galaksija pojmov mora biti tudi občutljiva na filter language(s). Tako dobiš "pes-dog" link. In še druge filtre.


Poleg tega mora vsako sliko (film) pretvoriti v opis v angleščini. Tako natančen opis, da bi (skoraj) lahko po njem sliko narisal. Po tem mora iskati, jasno. Vsaki sliki se poskuša opredeliti kamero in časovno prostorske koordinate.


Google jutrišnjega dne, upam. No, lahko bi bil, ni nujno.

Microsoft ::

Sam tole, je ze kar neka znanost, da tole naredijo.

Sem te tudi mislil vprasat, ko sem tu pa tam videl, da kaka program napises, ce si oz ze delas kaj v zvezi s tem? Ce recimo ze preizkusas kake algoritme iskanja, poskus generiranja teksta iz slike in podobno?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Thomas ::

Ne. Ne ukvarjam se s tem. To se mi zdi ... preseženo, kot bi reku gospod Kaco.

whatever ::

whatever - KAJ konkretno najde najdi, google pa ne?

No recimo danes sem iskal "lastovka TV", to je očitno nek hibrid med kabelsko in satelitsko televizijo. Ker sem burek, sem vtipkal v googla in najdi.si samo keyword "lastovka" - brez "TV". In guess what? Google ni našel tistega kar sem iskal (na prvi strani zadetkov), pri najdi.si pa sta bila prava že drugi in tretji link. Pa še veliko je takih primerov, sploh če iščem po kakih slo forumih se pogosto spomnem le posameznih fraz ki jih je kdo napisal in google ne najde nič pametnega, najdi.si pa se obnese precej bolje. Je pa google za globalno iskanje seveda alfa in omega, ampak za slovenske strani je pa ziher boljš najdi.si.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

gfighter ::

Eh, ima Thomas kar prav, čez Googla ga ni, pod pogojem seveda, da ga znaš pravilno uporabljati. Najdi.si je pač zelo popularen v Sloveniji in pogojno celo uporaben (za enostavno iskanje npr. slovenskih podjetij), ampak primerjave z Googlom pa ne zdrži....nikoli. Pač, v najdi.si in podobne iskalnike še zdaleč ni vloženo toliko znanja, izkušenj in kapitala, kot v googla. Za vse, ki vas pa zanima, kaj vse google omogoča, pa (še) ne veste, je pa tu nek koristen link.
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov Najdi.si

Oddelek: Loža
342489 (1567) recmajkemi
»

Microsoft ponudil 44,6 mrd $ za Yahoo!

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
357406 (4600) Macketina
»

Telekom kupil Najdi.si (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
7410792 (7573) Tody
»

cas je za naj slo iskalec

Oddelek: Programiranje
442347 (1176) Matako
»

Anketa

Oddelek: Omrežja in internet
332039 (1700) MaverickT

Več podobnih tem