» »

SLO portali

SLO portali

Beast ::

Zanima me mnenje o portalih v Sloveniji...kateri vam je najbolj všeč in katerega pogosto/redko obiščete?...oz za katere ste sploh slišali?

Elemen_T ::

Huh.
Portalov je v Sloveniji vse več. Nimam niti časa niti volje da bi ti vse naštel, ker jih je na stotine...med njimi jih je le nekaj ki dosežejo dnevni obisk nad 500 ljudekov.
Meni najbolj pri srcu je slowwwenia.com.

frudi ::

slovenskih portalov bolj al manj ne uporabljam. ie mam nastavljen, da se na začetku naloži google, če pa je že res treba najt kaj v slovenskem delu neta, pa uporabim Matkurjo.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Justy ::

Od slovenskih portalov jst uporablam predvsem Matkurjo, pa mogoce se slowwwenio kdaj pa kdaj...
Se mi zdi da take portale uporabljajo predvsem zacetniku, tisti ki se ne uporabljajo internet dolgo casa;)

JLP ::

Od slovenskih uporabljam Slowwenia, Mat Kurja in SloVista.
Live long and prosper!

McSpike ::

VEDNO uporabljam najdi.si iskalnik za iskanje po slo webu, ker razturava iskalno sceno pri nas... Zadeva tako dobro išče stvari da popi*****!!8-O8-O8-O Občasno a zmeraj manj za iskanje uporabim Slowwwenio ali Eon.... Matkurje NIKOLI, ker ima premalo vpisov (Matkurja ljudje je MIT!!)... Vsaj bilo je tako do nedavnega a tudi sedaj niso naredili ne vem kakega napredka.

Za tujino grem na yahoo, ker ma itaq engine od googla tako da je isto... tud altavista pade in pa hotbot.... vsak ima namreč drugačen algoritem izpisa in kar pri enem ne najdeš lahko takoj pri drugem...

Od Slo portalov bi lahko tukaj napisal še veliko a na kratko bom rekel da bo v Sloveniji zaradi enostavno premajhnega trga preživelo max. kakih 5 portalov... vse ostalo bo trajalo dokler bodo ljudje imeli veselje se zastonj zaje**** potem pa forget it.... Vsi ki bodo imeli namen živet od oglaševanje bodo pušili nekej, če ne bodo za preživetje si omislili še kaj... ah ja zahajam... probejte najdi.si8-O ga ne reklamiram ampak sem bil tako fasciniran da moram povedat dve besedi o njem....:D

Justy ::

Huh, za tale najdi.si pa sploh se nism vedu:8)

Sam me nekak spominja na altavisto, tisto kar sem danes iskal na altavisti, mi je ce z misko kliknes v search okence v najdi.si napisalo (sej veste tista mouse point funcija....), ko vtipkas neko crko, pa ti ze kar ponudi vse kar si na to crko ze pisal...
Samo ko sem pa kliknu naj to (najdi.si) najde, pa ni nasu isto kot altavista.....
Ehehe, spet neki bluzim....bo treba res it spat:D

mico ::

ja najdi.si je dober...verjetno celo boljsi iskalnik kot matkurja po mojem mnenju..pa glede na to da je star(en mesec/dva ?) se mi zdi super...ko dobijo se mal izkusenj pa folka gor pa 10x boljs ko pa matkurja :))

Elemen_T ::

Mogoce pa ni ravno tako kakor mislite. Kar se tiče najdi.si
Matkurja namreč vsebuje strani, ki so jih posamezniki sami vpisali.
najdi.si pa išče po tittle, description in keywords, ki so napisane v spletni strani. Veliko strani ima napisanih samo tittle...in nic opisa oz deskripšna...velikorat se zato pojavi npr.
Bla Bla's homepage- [English] [Slovensko] [Deutsch] Keep me informed about...

Mislim da bo matkurja še nekaj časa osrednji slovesnki imenik...pomislite...na dan imajo indeksiranih okoli 30 strani...mislim da jih kaj vec slovenci ne naredijo v enem dnevu...

Lep pozdrav!

McSpike ::

mico,

to je zato ker ima najdi.si enako ime forma v html kodi kot pa altavista, drugače pa njihova baza seveda ni ista kot alatavistina... to je to.

zakaj je najdi.si 100x boljši od matkurje? Zato ker je crawler... Jaz pri njem nisem registriral naše strani in jo je zindeksiral od glave do pete, tako da se v searchih veliko lažje pojavi... Kar se tiče da se pojavljajo samo titl ala "moj homepage" je pa krivda ljudi, ki ne znajo naredit stran... Beda matkurje je ta da si pri vpisu omejen na neka ključnih besed... Najdi ima veliko večji in modernejši iskalni algoritem... Pri MAtkurji je zadetek odvisen od dobre volje lastnika strani, pri najdi.si se pa še matrat ni treba in ima zato indexiranih VELIKO več stvari, kar pa je najpomembneje VEDNO najde tisto kar si želim.... MAtkurja z načinom indexiranja tega sploh ne more, ker ne indexira strani ampak zgolj podatke vpisane s strani lastnika strani....

Matkurja SUX!!!

MRB0rYS ::

Meni je defenitivno najboljši SLOWWWENIA.com
b0rys

XCT ::

Kaj pa Eon
Web developer & designer
http://www.medialabs.info
http://nk-polskava.medialabs.info

PaJo ::

Ce smo ze pri tem, je lahko kaksen slo-tech.com ze tudi skoraj portal:D:D:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Elemen_T ::

V bistvu je stvar osebne presoje kateri search engine uporabljati...meni osebno je najbolj všeč matkurja...slowwwenia.com je malo prepočasna..eon pa ima polno vednih vpisov..saj dovolijo vpisovanje neomejeno podstrani...pol se nabere polno bedarij. npr. ZVLP ima na stotine vpisov v eon.

Lp

Elemen_T ::

Hehe..
zvezdice sekajo :D

Vsi lahko priznate da popestrijo dogajanje...brez veze pa se mi zdi da bi si jih s silo pridobival...pa saj je vseeno:)

poweroff ::

Matkurja vs. najdi.si - mislimd asploh ni dileme. Ce isces nekaj kar ni bilo vpisano v Matkurjo (in marsikaj ni bilo), ali pa ce zelis iskati po vsebini (ne samo po kljucnih besedah in naslovu), potem je najdi.si prava stvar. Poleg tega je prilagojen za slovenski jezik in zna iskatu tudi sklone (vpises recimo slovenija in ti najde tudi slovenije, sloveniji, itd.). Matkurja tu pac "zmrzne".

O obiskanosti slovenskihs trani si pa lahko pogledate stran projekta RIS, kjer so objavljene statistike obiskanosti.

Immz ::

Najdi.si je je cist divji ( obiska OOOOOOGRRRROOOOOOMNOOO ). MatKurja je ratala super poden + ogaben izgled. Zanimiva sta se EON in Slowwwenia. Te štirje bodo verjetno preziveli.:D

Jeronimo ::

Matkurja se je močno poslabšala. Ni več ažurna in z novimi vpisi zamujajo lahko tudi do dva dni, kar je mnogo preveč. Uporabljam pa tudi Slowwwenio, ki me privede do par strani, ki jih imajo nastavljene.
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

asteroidk ::

pr najdi.si mi gre na kurac k neki napiss pol pa najde glavno stran + 5238527 podstrani iste domene ;)
Vse se da, le potruditi se je potrebno!

McSpike ::

asteroidk,

ne dojemaš... najde ti te podstrani zato ker je ključna beseda po kateri iščeš vsebovana tudi v vseh podstraneh!! Išči bolj podrobno in boš našel tudi bolj podrobne rezultate.... to pomeni samo da je najdi.si indexiral vse podstrani kar je izredno SUPER saj ima v bazi potem celotno stran in bo ziher najdu kar iščeš...

Elemen_T ::

najdi.si res ni slab...zelo čudno da najde točno to kar iščem ravno na prvi strani. so se zelo potrudili.
sicer pa...iščite na www.aaunique.com :D

Beast ::

www.aaunique.com se mi ne zdi slab.
Element si ti urednik?

Elemen_T ::

Hvala.

Tudi jaz sem med uredniki da da...:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telekom kupil Najdi.si (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
7410792 (7573) Tody
»

Slovenski brskljalniki (iskalniki)

Oddelek: Omrežja in internet
62693 (2601) dobaluka
»

Anketa

Oddelek: Omrežja in internet
332039 (1700) MaverickT
»

Za vse loverje Matkurje, Slowwwenie, Eona in podobnih...

Oddelek: Omrežja in internet
112276 (1337) McSpike
»

Nov izgled Matkurje

Oddelek: Loža
131877 (1770) Rott-von-weiler

Več podobnih tem