» »

Slike grafičnega Fermija, preimenovanja zahtevali partnerji?

Slike grafičnega Fermija, preimenovanja zahtevali partnerji?

GeForce GTX 4xx

vir: Expreview.com

Daljni prednik nekaterih današnjih kartic

vir: Expreview.com
Expreview.com - CeBIT bo predvsem na grafičnem področju očitno prinesel dobršno bero novosti, saj bo poleg Radeonov mogoče videti tudi težko pričakovane nVidiine grafične kartice s podporo Direct X 11, poznane tudi pod kodnim imenom Fermi. Pri PC Games Hardware so uspeli poslikati in izbrskati nekaj informacij o prihajajočih grafičnih Fermiji, GeForce GTX 470 in GTX 480.

Napovedi o požrešnosti so bile verjetno resnične, saj je kartica, za katero točen model ni znan, opremljena z enim 6 in enim 8-pinskim napajalnim priključkom, kar pomeni porabo do 300 W, zagotovo pa prek 225 W. Hladilnik je tipičen za današnje grafične kartice in je pretočne narave. Za lažji zajem zraka ventilatorja so luknje izrezane tudi v tiskano vezje. Za prikaz slike bosta skrbela dva priključka DVI in en HDMI. Cena za GeForce GTX 470 naj bi se ob izidu gibala med 300 in 400 Evri, medtem ko naj bi bil zmogljivejši GeForce GTX 480 okrog 200 € dražji s 500 do 600 Evri. V primeru GeForce GTX 480 lahko, glede na slike pakiranja enega izmed partnerjev, pričakujemo gigabajt in pol pomnilnika.

Nekaj več o zmogljivostih, kot je realno-časovni Ray-tracing na novih čipih ter sočasno računanje grafike in fizike, si lahko ogledate tudi v videoposnetku, kjer je v glavni vlogi demonstratorja nVidiin Tom Peterson.

Omenimo še, da je nVidia prejšnji teden na tiskovni konferenci izjavila, da so se preimenovanja grafičnih kartic, kjer iz GeForce 8800 GT izhaja tudi večina serije GeForce 9 ter primerki iz serij GeForce 100 in GeForce 200 (enak grafični čip G92), lotili zaradi pritiskov partnerjev, velikih izdelovalcev računalniških sistemov. Imen sicer niso razkrili, a so med njimi verjetno kar vsi najpopularnejši, ki so za boljšo prodajo enostavno potrebovali nove modele grafičnih kartic. Pri nVidii so sicer zatrdili, da se podobna štorija s preimenovanjem ne bo zgodila nikdar več.

44 komentarjev

huelz ::

... da se podobna štorija s preimenovanjem ne bo zgodila nikdar več ...
Right :))

filip007 ::

Fermi ali PS3 in Sharp LCD TV to je kar težko vprašanje?
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Mipe ::

Poraba prek 225W? Jok, nič ne bo, vsaj kar zadeva mene.

Senitel ::

Napovedi o požrešnosti so bile verjetno resnične, saj je kartica, za katero točen model ni znan, opremljena z enim 6 in enim 8-pinskim napajalnim priključkom,

To je pa ja že lep čas znano... 470 bo 6+6, 480 bo 8+6.

Izi ::

Če smo že pri preimenovanju, kaj se je pa zgodilo s karticami iz serije Geforce GTX 300 ?
A so te generacije 400 res tako napredne, da so kar preskočili celo generacijo ?
Pa cene tudi niso za normalne uporabnike, 350 EUR za 470 in 550 EUR za 480 je bolj za bogate entuziaste in postavljanje pred konkurenco.
Kdaj pridejo kartice, ki so namenjene dejanski uporabi s ceno tam okoli 250 EUR ?

FireSnake ::

Izi: ce ga ne bi zelen tabor tako sral, bi ti lahko kupil 5850 za 200EUR (ali drobiz manj) .... bi bilo to dovolj dobro?

Visja stevilka pa zato, ker so ... hja, spet staro sranje na novo zapakirali in ga poimenovali serija 300.

Ce gre pa vsaj malo verjeti namigovanjem, bo tole totalen polom ... ne vem, s cem so bodo kitili, ce bo 5890 se vedno najhitrejsa grafa pod soncem. Rdeci se lahko, trenutno, le smejijo.

Edit: po vseh govoricah in nobena ni dobra najdes pa se take:
http://www.semiaccurate.com/2010/03/02/...
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

Izi ::

FireSnake je izjavil:

Izi: ce ga ne bi zelen tabor tako sral, bi ti lahko kupil 5850 za 200EUR (ali drobiz manj) .... bi bilo to dovolj dobro?

Dvomom, da bi uspešna Nvidia kaj dosti vplivala na politiko cen ATI-ja. Kakorkoli že, prihaja čas, da mojo 8800 GTX počasi upokojim, tri leta mi je dobro služila, odkar pa sem kupil SSD mi Win7 kaže mojo grafično kartico kot daleč najpočasne4jši del celotnega sistema.
Čakal sem, da se še Nvidia izjasni, sedaj pa vidim, da je vse jasno. Edini smiseln nakup je Radeon HD5850 s ceno okoli 260 EUR.

WamPIRe- ::

GeForce GTX 470 in GTX 480.. to sta karti namenjeni igram oz. za smrtnike?
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

FireSnake ::

Izi: 5850 se je ob izidu tudi pri nas dalo dobit za 220EUR, ce bi se konkurenca zganila, bi pa tudi rdeci malo spustili cene.

Nisi pa edini, ki je obupal nad cakanjem novitet iz zelenega tabora ... 5850 je IMHO zelo dobra izbira.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

PrimozR ::

Izi je izjavil:

Če smo že pri preimenovanju, kaj se je pa zgodilo s karticami iz serije Geforce GTX 300 ?
A so te generacije 400 res tako napredne, da so kar preskočili celo generacijo ?
Pa cene tudi niso za normalne uporabnike, 350 EUR za 470 in 550 EUR za 480 je bolj za bogate entuziaste in postavljanje pred konkurenco.
Kdaj pridejo kartice, ki so namenjene dejanski uporabi s ceno tam okoli 250 EUR ?

Ne, samo serija 300 je bila uporabljena za rpeimenovanje za low-end OEM kartice :)

axee ::

Glede na to da ima dva DVI in en HDMI priključek, lahko pri Nvidii pričakujemo tudi kašen priklop več monitorjev?

bluefish ::

OK, fino, imamo GTX 470 in GTX 480; ravno toliko, da nVidia nekaj pokaže. Kje pa so ostali modeli na katerih praktično temelji trg. ATI je že zelo kmalu po 58xx predstavil 5770, pri nVidii pa bomo očitno morali čakati do poletja ali še dlje.

sajko33 ::

Hja tudi mene že počasi mineva, sploh ob misli da naj bi po predstavitvi razposlali le 5000 kosov. Doma imam pa nov račnalnik s staro grafično(8800gt). Tako, da me tedalje bolj vleče k rdečim. Sploh pa ob napovedih, da naj bi bila gtx470 slabša od 5870.Pa po možnosti še dražja. Edina stvar ki me še zaustavlja so Atijevi driverji.

FireSnake ::

bluefish je izjavil:

OK, fino, imamo GTX 470 in GTX 480; ravno toliko, da nVidia nekaj pokaže. Kje pa so ostali modeli na katerih praktično temelji trg. ATI je že zelo kmalu po 58xx predstavil 5770, pri nVidii pa bomo očitno morali čakati do poletja ali še dlje.


Po vsej verjetnosti se ne motis. Treba je vedeti, da so pri ATiju zadevo razvijali vzporedno (ce zelis ti lahko dam link na anandtechu do clanka, kjer to pise), pri nVidii pa ocitno ne. Zato bodo izdali ta cip in sele nato priceli pacat skup pocasnejse variante. Zato grem stavit, da poleti se ne bo pocasnejsih variant, ker zadeva traja.

sajko33: glede na to, da so se pri rdecih obvezali, da bodo izdajali driverje vsak mesec so tvoje skrbi skorajda odvec.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

tiborrr ::

Vsi čipi serije 5000 so dumb-down RV870 "Cypress", torej HD5870 in jih je delala ista ekipa. Drži pa, da naslednika (RV970?? "Northern Island") dela druga ekipa kot RV870, sta pa razvoja na razmaku kakšnega pol leta do leto dni.

Stavim glavo, da ima nVidia že zdavnaj narejen tape-out za dumb-down GF100 s kakšnimi 256 stream enotami in 256-bitnim busom.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

bluefish ::

FireSnake je izjavil:

bluefish je izjavil:

OK, fino, imamo GTX 470 in GTX 480; ravno toliko, da nVidia nekaj pokaže. Kje pa so ostali modeli na katerih praktično temelji trg. ATI je že zelo kmalu po 58xx predstavil 5770, pri nVidii pa bomo očitno morali čakati do poletja ali še dlje.


Po vsej verjetnosti se ne motis. Treba je vedeti, da so pri ATiju zadevo razvijali vzporedno (ce zelis ti lahko dam link na anandtechu do clanka, kjer to pise), pri nVidii pa ocitno ne. Zato bodo izdali ta cip in sele nato priceli pacat skup pocasnejse variante. Zato grem stavit, da poleti se ne bo pocasnejsih variant, ker zadeva traja.

sajko33: glede na to, da so se pri rdecih obvezali, da bodo izdajali driverje vsak mesec so tvoje skrbi skorajda odvec.
Glede tega imaš kar prav.
Žal.
Tako nVidia z vidika povprečnega kupca ni izdala še ničesar. Navsezadnje pa smo imeli podobno situacijo tudi pri kar nekaj predhodnih serijah.

Ni kaj, 6600GT bo morala zdržati še nekaj časa. Na srečo letos ni omembe vrednih iger, ki bi jih želel igrati za vsako ceno in bom počakal z nakupom. Tudi če se ne odločim za Zelene, ATI bo po vsej verjetnosti do takrat še spustil cene.

Mordecai ::

Radeon 5850 se da dobiti za 234 eur. 5770 CF, ki konkurira in tudi presega zmogljivosti ene 5870 pa dobiš za 280 eur.

http://www.guru3d.com/article/radeon-hd...

PrimozR ::

bluefish je izjavil:

OK, fino, imamo GTX 470 in GTX 480; ravno toliko, da nVidia nekaj pokaže. Kje pa so ostali modeli na katerih praktično temelji trg. ATI je že zelo kmalu po 58xx predstavil 5770, pri nVidii pa bomo očitno morali čakati do poletja ali še dlje.

Sredi leta se baje lahko pričakuje 'mainstream Fermi'.

WarpedGone ::

Edina stvar ki me še zaustavlja so Atijevi driverji.

Js sm mel tut ta strah, pa morm priznat da zadnje čase kr nekako shajam. V Win okolju delajo ok, linux je žal druga pesem.
Zbogom in hvala za vse ribe

galu ::

A ni tako da je Fermi čisto nov GPU, tako kot je G80 bil v bistvu osnova za vse čipe do (novega?) Fermija?
Tako to gre.

FireSnake ::

tiborrr je izjavil:

Vsi čipi serije 5000 so dumb-down RV870 "Cypress", torej HD5870 in jih je delala ista ekipa.


Zakaj se vedno najde en pametnjakovic, ki blebeta, kot kaka stara baba, kar tja v tri dni?


But ATI Engineering promised two things. First, that Cypress would have a successor called Juniper that would be ready around the same time. Secondly, two more GPUs would follow and the whole stack will be done and out in less than 6 months. ATI came close in 2008 with 3 GPUs in 3 months, but the fourth member of the 4000 series didn’t show up until April of 2009.

It wasn’t an impossible feat. ATI does have concurrent design teams and a lot of engineering resources in India/China. By working on Juniper in tandem with Cypress, assuming there were no show stopping bugs, ATI could exploit efficiencies in two teams effectively working on the same hardware (Juniper was just half a Cypress).

The idea of taking such a huge risk made Carrell uncomfortable. Running two GPU designs in parallel, for the same family of chips, is risky. If everything works out perfectly, you get two chips out at the same time. If it doesn’t, you’ve just tied up two design teams on one product generation. A slip here would give ATI its own Fermi.


Vir: http://www.anandtech.com/video/showdoc....

Pa kar vse si preberi, da drugic ne bos takih ven metal!
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

jlpktnst ::

Če prav razumem je finta, da juniper (je to 5770?) enostavno ima samo pol jedra, ni celotno cypress jedro z izklopljenimi deli?

FireSnake ::

Juniper je celotna HD57XX serija.
In prav sklepas. Zato se razlikujeta tudi v velikosti jedra 166mm? proti 334mm? ce se ne motim.

Ce bi ble pa one zgornje blodnje resnica, bi pa bila iste velikosti.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

Meizu ::

Joj škoda. Ko sem tole bral sem se že začel veseliti, da bo mogoče napočil čas, ki smo ga doživljali z x800GTO2 gpuji :)

Kmalu dobim HD5770, škoda, lahko bi se zadeva odklepala >:D

PrimozR ::

tiborrr je izjavil:

Vsi čipi serije 5000 so dumb-down RV870 "Cypress", torej HD5870 in jih je delala ista ekipa. Drži pa, da naslednika (RV970?? "Northern Island") dela druga ekipa kot RV870, sta pa razvoja na razmaku kakšnega pol leta do leto dni.

Stavim glavo, da ima nVidia že zdavnaj narejen tape-out za dumb-down GF100 s kakšnimi 256 stream enotami in 256-bitnim busom.

Pravzaprav ne, Juniperje je istočasno pripravljala druga ekipa, vsaj glede na Anandovo zgodbo serije 5000.

Meizu je izjavil:

Joj škoda. Ko sem tole bral sem se že začel veseliti, da bo mogoče napočil čas, ki smo ga doživljali z x800GTO2 gpuji :)

Kmalu dobim HD5770, škoda, lahko bi se zadeva odklepala >:D

Kam pa? Popolnoma neekonomično bi bilo imeti RV870, katerega delujoča bi bila samo polovica. Vsja yieldi še zdaleč niso tako slabi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Lonsarg ::

Ej jest res ne vem kdo so idejna ekipa/vodje pri Nvidia. Na takem trgu, ko je trg grafičnih kartic se je vedno bolj splačalo delat več manjših projektov, kot en velik, v tem primeru Fermini. Res ne vem kaj so mislili, se enostavno odločili za tveganje pa se ni izšlo zgleda.

LordPero ::

Kakšne manjše projekte pa misliš?

Ker prej ali slej je pač treba malce bolj spremeniti/na novo zasnovati čip. A misliš, da ATI ne bo več razvijal novih čipov in samo tem dodajal shaderčke?

In na Fermini (hehe?) lahko gledaš kot na več manjših projektov (HPC (6GB ECC RAMa/GPU pač ni za gamerje), hi/mid/low-end home users, Fermi based ION platofrma (>:D) etc).
LordPero

Senitel ::

PrimozR je izjavil:

Pravzaprav ne, Juniperje je istočasno pripravljala druga ekipa, vsaj glede na Anandovo zgodbo serije 5000.

Eno je arhitektura drugo pa je dejanski električni del. Če imaš dovolj ljudi lahko furaš samo optimizacijo in zgradbo dveh čipov paralelno. Če imaš pa slučajno kakšen logičen bug in recimo SP-ji ne delajo čisto tako kot bi morali (torej imajo napake v logiki) si pa v riti, ker moraš oba čipa popravljat. Je pa pri Juniper in Cypress še to, da sta čipa dejansko arhitekturno nekoliko različna (Cypress ima double precision, Juniper ne, kar naredi kar nekaj funkcionalnih razlik tudi v driverjih), kar tudi mal zakomplicira situacijo.

Problem pri Fermiju je pa v tem, da ima NV premočan arhitekturni oddelek. Logičen del funkcionira že lep čas povsem brez problemov, električen je pa druga zgodba.

Lonsarg ::

Velikost projekta misli z tem kakšno količino novosti mislijo v novotarijo dati. Recimo lahko bi razvili nekaj med Fermini in prejšno arhitekturo, pa potem pač Fermini kako leto kasneje zaradi tega, tako pa so stavili vse na nekaj kar traja dolgo in se ušteli. Zdej jim pa bo denarja manjkalo.

Icematxyz ::

Imam občutek da bo to solidna zadeva. Bomo videli. Glede na stopnjevanje napetosti bo kot kaže prav kmalu vse znano. :)

Zgodovina sprememb…

xxxgeekxxx ::

Če bi bile 100EUR cenejše bi 99% kupil GTX470
Ke te češ

Meizu ::

xxxgeekxxx je izjavil:

Če bi bile 100EUR cenejše bi 99% kupil GTX470


To sigurno. Če stane HD5870 tam okoli 360€ in naj bi bila GTX470 počasnejša... Zdaj odvisno koliko počasnejša, ampak če bi bila recimo 280€ bi blo kul, ker bi lahko spotoma še zbila ceno HD5850. Me = happy :)

Mipe ::

In koliko bi porabili letno za elektriko pri tej porabi?

tiborrr ::

FireSnake, pazi malo na besede. Poglej, kako se izražaš, zaboga. Si nek intelektualec ali nisi? :|

Hotel sem reči, da je sam dizajn Juniper čipa dumb-down Cypress-a. Kar sem hotel povedati je to, kar je točno povedal Senitel. Ne R9500 vs. 9700, ne X800GT vs. X800XT, ne 6800 LE vs. 6800GT ampak R9800Pro vs. R9600Pro (R350 vs. RV350). Isti dizajn, le dumbed down.

Malo več omike ti ne bi škodilo. Glede Anandovega članka pa - nisi edini, ki ga je prebral še isti dan ob izidu.

Pa še enkrat, tvoj lasten citat:
It wasn’t an impossible feat. ATI does have concurrent design teams and a lot of engineering resources in India/China. By working on Juniper in tandem with Cypress, assuming there were no show stopping bugs, ATI could exploit efficiencies in two teams effectively working on the same hardware (Juniper was just half a Cypress).

Morda sem se nerodno izrazil, ko sem rekel ista ekipa, vsekakor pa sem mislil isti 'arhitekti' projekta Evergreen. Zdaj, če si picajlz in se obešaš na vsako malenkost, pa ti ne morem pomagati. Dokazal sem, da je Juniper dumb-down dizajna Cypress, razvit istočasno.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

tiborrr ::

... razvit istočasno, tako kot R350 in RV350. Sry, ker ne morem editirat, uporabljam 'star' Slo-Tech način 0:)
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Senitel ::

Mipe je izjavil:

In koliko bi porabili letno za elektriko pri tej porabi?

Čisto odvisno koliko ur jo dejansko misliš gonit na 100%.

Izi ::

Meizu je izjavil:

xxxgeekxxx je izjavil:

Če bi bile 100EUR cenejše bi 99% kupil GTX470


To sigurno. Če stane HD5870 tam okoli 360€ in naj bi bila GTX470 počasnejša... Zdaj odvisno koliko počasnejša, ampak če bi bila recimo 280€ bi blo kul, ker bi lahko spotoma še zbila ceno HD5850. Me = happy :)


Nekateri, ki so menda kartice že preizkusili izjavljajo, da je glede hitrosti takole: GTX470 = HD5850, GTX480 = HD5870
Glede na to, da stane HD5850 okoli 250 EUR, GTX470 pa bo med 300 in 400 EUR in glede na precej večjo porabo, večjo glasnost in večje gretje pri GTX470, bi morala biti cena zanj opazno nižja od 200 EUR, da bi bil dober nakup.
GTX470 za isto ceno kot HD5850 je zelo slab nakup, čeprav bosta enako hitre.

Treba pa bi bilo počakati tudi na fizično velikost GTX470 kartice, ali bo manjša kot GTX480 ali pa bosta kar enake velikosti.
HD5850 je trenutno tak hit tudi zato, ker je 4 centimetre krajša od HD5870. To je zelo pomembno, ker HD5850 z samo 24 cm dolžine paše v vsako ohišje, HD5870 z 28 cm pa marsikdo sploh ne spravi v svoje ohišje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Meizu ::

Aja, no, če je pa situacija res takšna kot praviš... No go.

Bi blo pa fajn, če bi bila pod 200EUR bi pa že bila mamljiva. Sam, čaki mal - da bi nVidia dala nižjo ceno GPUju, ki je po zmogljivosti konkurenčen AMDjevi alternativi... To je njim izpod takšne časti, da raje propadejo, kot pa da vidimo kaj takšnega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

jlpktnst ::

Saj to si tudi lahko privoščijo :) Ker so z marketingom toliko oprali možgane ljudem, da bodo zadržali tržni delež z inferiornim produktom. Že zdaj poglej, folk čaka pol leta na nekaj kar je megla raje, kot da bi kupili kar je trenutno ok :D

opeter ::

Jaz ne. Sem ravno prejšnji teden s prišparanim denarjem naročil Radeona 5750, ki bo za moj 19" LCD več kot dovolj - seveda za pognjanje novih špilov.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

FireSnake ::

Senitel je izjavil:

Če imaš pa slučajno kakšen logičen bug in recimo SP-ji ne delajo čisto tako kot bi morali (torej imajo napake v logiki) si pa v riti, ker moraš oba čipa popravljat.


In to tisti clanek na Anandtechu lepo opisuje. So pac tvegali in jim je lepo ratalo.

xxxgeekxxx je izjavil:

Če bi bile 100EUR cenejše bi 99% kupil GTX470


Kljub temu, da verjetno pozre 220W?


tiborrr je izjavil:

FireSnake, pazi malo na besede. Poglej, kako se izražaš, zaboga. Si nek intelektualec ali nisi? :|

Je to pomembno?

tiborrr je izjavil:


Hotel sem reči, da je sam dizajn Juniper čipa dumb-down Cypress-a. Kar sem hotel povedati je to, kar je točno povedal Senitel. Ne R9500 vs. 9700, ne X800GT vs. X800XT, ne 6800 LE vs. 6800GT ampak R9800Pro vs. R9600Pro (R350 vs. RV350). Isti dizajn, le dumbed down.

Kaj si ti hotel reci je povsem nepomembno. Nam steje le tisto, kar si napisal, ker nikomur ne vidimo v glavo. In napisal si, da je oba cipa delala ista ekipa. In dokazal sem ti, da to ni res. Nam navedes vir za tvoje trditve, da naslednika dela druga ekipa? Kje so pa zdaj ljudje, ki so delali Crypress in Juniper?

tiborrr je izjavil:


Malo več omike ti ne bi škodilo. Glede Anandovega članka pa - nisi edini, ki ga je prebral še isti dan ob izidu.

Glede omike: mogoce sem res sel malo prevec na prvo zogo, ampak, nekako ne prenesem trolanja kar tja v tri dni, kar tvoje pisanje, roko na srce, je bilo. Glede branja pa: sicer je res, da sem ga prebral takoj po tem, ko je bil objavljen (kako sploh ves to?), ampk, kake veze ima to z rdeco nitjo?

tiborrr je izjavil:


Pa še enkrat, tvoj lasten citat:
It wasn’t an impossible feat. ATI does have concurrent design teams and a lot of engineering resources in India/China. By working on Juniper in tandem with Cypress, assuming there were no show stopping bugs, ATI could exploit efficiencies in two teams effectively working on the same hardware (Juniper was just half a Cypress).


Poglej; zakaj vleces en stavek izven konteksta? Ti je jasna celotna zgodba? DEJSTVO, da sta ta dva cipa razvijale 2 ekipe ostaja. In ta stavek, ki si ga izoliral ne pove nic.

tiborrr je izjavil:


Morda sem se nerodno izrazil, ko sem rekel ista ekipa, vsekakor pa sem mislil isti 'arhitekti' projekta Evergreen. Zdaj, če si picajlz in se obešaš na vsako malenkost, pa ti ne morem pomagati. Dokazal sem, da je Juniper dumb-down dizajna Cypress, razvit istočasno.


A ti preberes vse, kar napises? Preberi tole enih 3x, pa mi povej, ce ima kako smiselno povezavo s tem, kar si napisal najprej (nerodno ali ne).


Meizu je izjavil:

Sam, čaki mal - da bi nVidia dala nižjo ceno GPUju, ki je po zmogljivosti konkurenčen AMDjevi alternativi... To je njim izpod takšne časti, da raje propadejo, kot pa da vidimo kaj takšnega.

Jaz bi rad videl, da bi jih trg primoral v to ... za kako leto, dve - potem pa naj trmarijo dalje :)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

tiborrr ::

Res si nekulturen :|. Bistvo, ki sem ga omenil (R350 -> RV350), si kar preskočil in si se zapičil v nekaj, kar si sam samo predvideval. Nikoli nisem rekel, da je Juniper disabled Cypress, rekel sem, da je Juniper dumbed down design Cypressa. Imel sem obe kartici že pred časom, Cypressa sem povrh precej zlorabljal, tako da mi je jasno, kako izgleda die Juniperja in die Cypressa.



Nam navedes vir za tvoje trditve, da naslednika dela druga ekipa? Kje so pa zdaj ljudje, ki so delali Crypress in Juniper?

V tvojem lastnem linku: http://www.anandtech.com/video/showdoc....
You have to understand, changing a chip configuration that late in the game, 1.5 years before launch, screws everything up. By the time RV770 came out, 870 was set in stone.

Torej, če imamo lansiranje nove generacije GPU-jev na 3/4 leta do leto dni, razvoj GPUja pa okoli dve leti, mora biti jasno, da to ni delo istih mož. Kaj dela ekipa, ki je naredila Cypress? Bog ve, bržkone pa delajo na nasledniku Northern Islands-a.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

FireSnake ::

tiborrr je izjavil:

Res si nekulturen :|.


Ja hvala, no.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

xxxgeekxxx ::

Pa nvidia je vedno mela predrage grafične glede na zmogljivost, prodajajo pa jih zato, ker imajo physics, pa te nove stvari zdaj, ki se v igrah uporabljajo, pa lahko rečejo glej mi mamo to, če hočeš to v igri met si kupi našo grafično...
Se spomnim, pri Mirror's Edge, sem na radeonu moral izklopit physics, ker ko sem prišel do tja ko te začne helikopter streljat, pa se okna razbijajo je mi padlo iz max koliko je lockano FPS na 6 (prijatelj je imel na 4870x2 9FPSjev na tem mestu) kar ni ne igralno in ne normalno.
Tako si je drugi prijatelj naprimer kupil 9800GT namesto HD4850, za večji denar, ker ima physics, in je mislil da mu igre nebojo delale, ter zaradi tega ker Saboteur ni deloval na radeonih nekaj časa(do patcha)... naključje?

Edit:
Aja še to, nisem fanboy, sam sem bil tudi pristaš nvidie, o ATIju nisem hotel slišati, dokler si nisem kupil novega računalnika, pa so me prepričali da je ATI bolša grafična za manj denarja, tako sem stisnil zobe in jo kupil, pa mi ni niti malo žal, ker grafična dela isto, kot nvidina (razen če je physics v igri), za manj denarja in sploh niso niti malo zanič kot sem mislil. Nasprotno, vem za kar nekaj primerov, ko je komu crknila nvidia (tudi meni v malo več kot pol leta), pokvarjenega radeona pa še nisem videl, še sam imam v starem računalniku radeon 9000 series, star več kot 6 let, ko sem še nekaj klikal v atitool, pa sem imel nevede navitega par mesecev do konca navite sliderje (pasivno hlajena grafična), pa še zdaj dela brez problema...
Ke te češ

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

GeForce GTX 580 v sliki in številkah (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
6617334 (15207) Senitel
»

Prihaja dvojedrni GTX 460?

Oddelek: Novice / Grafične kartice
237988 (7118) ABX
»

GeForce GTX 400 le butični izdelek (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
6317634 (15830) M-XXXX
»

GF104 pripravljen na izdelavo

Oddelek: Novice / Grafične kartice
134478 (3859) RejZoR
»

Cene, slike novih GeForcov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
10027055 (23627) Jst

Več podobnih tem