» »

[XBOX 360] Nasveti

[XBOX 360] Nasveti

««
11 / 20
»»

MKC00 ::

katere pogone (Lite-On, Hitachi...) imajo xbox slim 250GB iz Mullerja? če lahko kdo pove, ki ga je tam kupil.

LuGi ::

Liteon FW 9504/0225 ali Hitachi FW 0500

Vse odvisno on MFR datuma

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

MKC00 ::

potem je čisto od 'sreče' odvisno katerega fašeš? ali lahko kako v prodajalni preden kupiš preveriš kateri je?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MKC00 ()

PINki ::

Meni so v mullerju rekli da 250gb ne bodo vec prodajali. samo 4gb

LuGi ::

Ce ti da skatlo v roke in se isti moment gres na http://www.360drives.com/list in preveris :))

Najverjetneje bos dobil 0225, dvomim da so ze novi hitachi prispeli do nas ;)

RudeBw ::

Rabim malo pomoči. Za sina nabavlamo Xbox skupaj z Kinectom. Na spletu sem našel variante (bundle) z 4MB, sedaj me pa zanima ali je možno HD nadgradit tudi z 2.5" HD-jem (npr. 250GB) in ali je ta postopek zelo zahteven? Zanima me še ali je možno odklenit Xbox samo softwaresko ali je potreben tudi hardwareski poseg za poganjanje igric z neoriginalnimi dvd-ji? Sicer je na spletu cel kup informacij, nisem pa čisto siguren kaj je možno in kaj ne. Zato prosim za kakšno koristno informacijo.

Mavrik ::

Na spletu sem našel variante (bundle) z 4MB, sedaj me pa zanima ali je možno HD nadgradit tudi z 2.5" HD-jem (npr. 250GB) in ali je ta postopek zelo zahteven?


Da se da, preprosto (Xbox 360 Slim) disk vtakneš v konzolo v za to namenjeni slot in dela. Je pa res da je primeren disk precej dražji od razlike v ceni med 4GB in 250GB konzolo.

Zanima me še ali je možno odklenit Xbox samo softwaresko ali je potreben tudi hardwareski poseg za poganjanje igric z neoriginalnimi dvd-ji?

Piratstvo še vedno zahteva hardwarski poseg.
The truth is rarely pure and never simple.

MKC00 ::

- Ali imajo vsi Elite tudi Jasper 2 ali ne? kateri neki (slim ali Elite) je bolj 'kužen' z RROD? :D (-> oba glih)
- kakšna se vam zdi cena tega oglasa: http://www.bolha.com/xbox-360/xbox-360-...

hvala :)

Mavrik ::

- Ali imajo vsi Elite tudi Jasper 2 ali ne? kateri neki (slim ali Elite) je bolj 'kužen' z RROD? :D (-> oba glih)


Elitke so večinoma Jasperji, Slim pa je še novejši (Jasper 2) in zato veliko hladnejši in predvsem veliko tišji. Glede RRoDja je že Elite neproblematičen (so problem rešili), medtem ko je Slim zaradi hladnejšega delovanja še zanesljivejši.

- kakšna se vam zdi cena tega oglasa: http://www.bolha.com/xbox-360/xbox-360-...


Nov Xbox 360 Slim z 250GB diskom stane 250EUR. Daleč predrag.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Looooooka ::

250eur...elite so bli 400...men se zdi cheap :)

MKC00 ::

koliko pa bi vi dali za tega Elite?
pa tudi glede RROD. to pride zaradi pregrevanja -> verjetno je nekaj na tem ali igraš 2 uri ali pa 12 ur konstantno? predvidevam tudi, da se to 'nekje' ne kopiči in potem kar naekrat ko začneš igrat in se po 10. minutah pojavi rrod.

PINki ::

zbij na ceno na kaksnih 200-220EUR ce dobis novega 250gb ze za tako ceno, samo se ga se ne da odkleniti brez zamenjave pogona

St235 ::

Kolk je elite stal pred dvemi leti je popolnoma nepomemben podatek. Primerjaj s cenami danes. 250gb xbox slim te danes stane 250EUR. Rabljena elitka tkao ni kaj dosti več vredna od 200EUR.

Druga zgodba je pa piratsvo... RROD pride zaradi odstopanja elementov pri pregrevanju, ne zaradi pregrevanja direktno. Tako, da je zelo odvisno od konzole do konzole. Načeloma pa inentzivnejša uporaba pospeši RROD, če ima tvoj xbox preddispozicijo. Pri slim modelih je skrb pred RROD odveč.

MKC00 ::

glede tega ali je Hitachi ali Lite-On (pri Slim verziji) pa je tako, da bi nekaj mesecev star iz muller-ja težko imel hitachi?

rdecaluc ::

lep pozdrav.

Mene pa zanima ali je možno demo kakšne igre "zapečt" na USB namesto, da bi dvd moral uporabit?

Lep dan vsem.
Est modus in rebus. ,typos

PINki ::

dvd bo vedno potreben

rdecaluc ::

Okej.. tko da grem v nabavo :D.

Lep pozdrav
Est modus in rebus. ,typos

axee ::

Pozdravljeni!

Kolegi so me navdušili za Xbox-a, igranje skupaj na kavču je nekaj čisto dugega kakor preko interneta na PC-ju, na kontroler sem se hitro navadil. Sem že razmišljal ov nakupu, da napravo dodam v dnevno sobo, priključim kar na projektor in surround sistem in uživam. Do sedaj smo igrali 4je na nekem starem televizorju.

Potem pa preberem, da zato, da bi ohranili 60FPS so resolucijo pošteno zmanjšali, celo pod 720p in vklopili samo upscaling. Kupovati tako konzolo se mi zdi neumno. Vem, da se na platnu ne bo vidila taka razlikam, kot bi se na monitorju, 40cm pred očmi, ampak če sedanje igrice ne delujejo na 1080p resoluciji se enostavno ne morem znebiti občutka, da kupujem outdated produkt, ki NUJNO rabi upadate.

Kako je s tem, ali v kratkem prihaja nov xbox, ali bo ostalo tako kot je? Ker v tem primeru ne kupim, ker mi je škoda denarja.

Hvala za odgovore in priporočila!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

Gandalfar ::

ne se tako kmalu - http://www.videogamesblogger.com/2007/0...

Glede na to da je Microsoft ravno dal ven Kinect s katerim bodo se vsaj 2 leti sluzili goro denarja.. :)

axee ::

No sam dejstvo je, da je xbox zastarel za današnje standarde v dnevnih sobah..

MKC00 ::

koliko se vam zdi sprejemljiva cena za 5 mesecev star xbox Slim 250GB skupaj z igrami forza 3, battlefield BC 2 in GTA 4

Zheegec ::

axee je izjavil:

No sam dejstvo je, da je xbox zastarel za današnje standarde v dnevnih sobah..

a?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

St235 ::

Nove konzole ne sonyja ne MS ne bo še vsaj 3 leta. 2014 lahko kaj pričakujemo. Xbox in PS3 sta trenutno največ kar obstaja. 1080p v igrah je v tem trenutku znanstvena fantastika. 720p pa ima precej ps3 špilov in upal bi si trditi da tudi xbox igre. 720p in 1080p pa tako ali tako velika večina ne loči, oziroma nima postavljene dnevne sobe da bi lahko ločili. roko na srče ta razlika ne vpliva bistveno na igralsko izkušnjo.

Axee ne vem kakšne standarde imaš ti v dnevni sobi ampak dandanes ima malokdo konfiguracijo in postavitev takšno, da izkoristi 1080p. jaz z igrami 720p in DTS zvokom neskončno uživam.

MKC00 ::

MKC00 je izjavil:

koliko se vam zdi sprejemljiva cena za 5 mesecev star xbox Slim 250GB skupaj z igrami forza 3, battlefield BC 2 in GTA 4

cena tega zgoraj ali pa tega spodaj
TOLE

axee ::

St235 je izjavil:

Nove konzole ne sonyja ne MS ne bo še vsaj 3 leta. 2014 lahko kaj pričakujemo. Xbox in PS3 sta trenutno največ kar obstaja. 1080p v igrah je v tem trenutku znanstvena fantastika. 720p pa ima precej ps3 špilov in upal bi si trditi da tudi xbox igre. 720p in 1080p pa tako ali tako velika večina ne loči, oziroma nima postavljene dnevne sobe da bi lahko ločili. roko na srče ta razlika ne vpliva bistveno na igralsko izkušnjo.

Axee ne vem kakšne standarde imaš ti v dnevni sobi ampak dandanes ima malokdo konfiguracijo in postavitev takšno, da izkoristi 1080p. jaz z igrami 720p in DTS zvokom neskončno uživam.


Navajen sem iger na računalniku v 1080p resoluciji in bi mi bil prehod na 720p velik korak nazaj. In ja, vidi se razlika tudi pri manjših televizijah. Pri nas imamo sicer 1080p projektor in platno, premera 2,5 metra (užitek za 1080p filme) in sem si zaželel tudi podobne igralske izkušnje, pa tudi če nebi imel tako velike slike.

Zanimivo, ljudje na računalnikih izredno zahtevni, ko pa pride do dnevne, pa so zadovoljni že z upscalingom iz resolucije, celo manjše kot 720p..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

St235 ::

Razliko med 1080p in 720p, lahko vidiš samo v ustezno opremljeni sobi. projektor z diagonalo 2,5m to vsekakor je, večina ljudi pa z 4m gleda 102cm zaslone kjer pa te razlike ni možno videt.

Če ti je pri igri edini ali vsaj bistven element 1080p potem konzole v tem trenutku (in še vsaj 3-4 leta) niso zate. Sam uživam v 1080p filmih, na računalniku pa tega "luksuza" nimam, ker je 1000EUR za ustrezen računalnik zame nepoterben luksusz. Moj tri leta star mlinček, skupaj z 250EUR PS3 mi zadostuje, kljub borni resoluciji 720p.

Osebno vem, da je 720p na 127cm televiziji s hladnim pivom in brezžičnim kontrolerjem ter kaučom večji užitek kot 1080p na monitorju za mizo. Da o enostavnosti uporabe (vtakneš plošček in dela) niti ne govorim.DTD in DD pa že sama po sebi odtehtata razliko v resoluciji.

rdecaluc ::

Pozdrav,

Mene pa zanima, katere xbox igre priporočate, ste jih preigrali in bi jih še 1x če bi imeli za to čas :D.

Nisem opredeljen na žanr. Hvala.

Lp
Est modus in rebus. ,typos

syti ::

rdecaluc je izjavil:

Pozdrav,

Mene pa zanima, katere xbox igre priporočate, ste jih preigrali in bi jih še 1x če bi imeli za to čas :D.

Nisem opredeljen na žanr. Hvala.

Lp

nhl 11
cod
red dead redemption

firbuC4 ::

Mene pa zanima, zakaj če povabim enega prijatla v party (al pa obratno), mu napiše, da se ne more povezat. Pa če ga povabim v igro, mu napiše:"This game session is no longer avalible!"

hvala za odgovore

ham-kam ::

Pozdravljeni!

Imam xbox že tam približno 10 mesecev. Dokler nisem imel nikogar, da bi igral z mano je bilo skoraj brez veze :P Zdej smo pa s cimri v LJ in je super. Predvsem fifa11 se non stop šopa. Je pa odklenjen, tako da lahko igram vse igre. Ker mi je drugače enostavno predrago ... Nikoli nisem pa igral na preko interneta, tako da sploh še ni bil priključen na splet. Ampak seveda me je zdaj zagrabilo, da bi tudi kaj preko interneta odigral ... Samo te kaj hitro ukinejo, če imaš odklenjenega in igraš preko interneta ne? Tudi če bi uporabil originalno igro? Če bi mi mogoče kdo lahko kaj več povedal. Po kakšnem sistemu sploh zaklepajo xboxe. Ti onemogočijo dostop do spletnega igranja?


Hvala!

Mavrik ::

Tule pač ne bomo debatirali o tem kako modificirano konzolo za piratstvo spravit online.
The truth is rarely pure and never simple.

ham-kam ::

No, sej se mi je zdelo, da imete najbrž tako politiko. Se opravičujem.

PINki ::

Rad bi povezal xbox na LCD zaslon na PCju in bi rabil nekaj pomoči.

Na PCju imam lcd povezan z grafično z DVI kablom, tako da mi ostane le še VGA. Vendar res ne bi rad uporabljal VGA vhoda za xbox ampak bi rad imel 2 DVI vhoda v monitor. Torej xbox (hdmi-dvi) in PC (dvi-dvi)

Se da to z razdelilcem doseči? Vendar ne vem kako bi v tem primeru preklapljal med PCjem in Xboxom.

Mislim sem na kakšen tak razdelilec:



Bi to šlo?

Mavrik ::

Zakaj točno bi na vsak način silil v to? Samo probleme z zvokom boš imel, razlike v kvaliteti zaradi itak upscalinga slike pa ne bo.
The truth is rarely pure and never simple.

PINki ::

Torej priporočaš priklop na VGA? Ne bo dejanske razlike kot če bi prikopil na DVI? Ne zastopim te glih najbolje.

Zakaj bi pa bile težave z zvokom? Par dodatnih kablov kot sem videl na youtubu in bi rešil problem.

Gandalfar ::

zvok ni ojacan

PINki ::

Kaj torej priporocate? Razjasnite se malo.
Sploh ne priporocate priklopa na lcd?

Mavrik ::

Torej priporočaš priklop na VGA? Ne bo dejanske razlike kot če bi prikopil na DVI? Ne zastopim te glih najbolje.


Priklopi čez VGA z uradnim kablom, razlike praktične ne bo (ker itak vse igre laufajo na največ 1280x720 in so potem upscalane naknadno, tako da se ti jasni robovi že tam tako zabrišejo, da vidne razlike ni).

Pridobil pa boš možnost izbire večih resolucij, obenem pa ne boš rabil dodatnih adapterjev za priklop zvoka.
The truth is rarely pure and never simple.

PINki ::

Kako bo izgledala slika na monitorju z 1060x1050 resolucijo? Ker ce bo slabsa raje ostanem na 127cm plazmi, na kateri pa nimam moznosti igrati kadar hocem kot bi na PCju lahko. Zato iscem resitev.

Realno... je kvaliteta podobna? Ne vem kako naj si predstavljam. Upam da mi ne bo zal.

St235 ::

Kvaliteta slike je zelo relativen pojem, ampak iz 127 plazme šaltat na mmonitro je občutek na začetku takšen kod da bi kupil ČB katodno televizijo. Saj se navadiš, ampak vedno veš da to ni to.

PINki ::

Pol bom pa raje razmislil o nakupu še enega TVja. Hvala.

JC Denton ::

Hej,

potrebujem pomoč, imam xbox360 kontroler, vendar mi leva analogna palčka dela problema. Situacija je taka, ko vozim kak avtomobil, mi ta sam od sebe zavija v levo. Zavijanje v desno je težko in včasih se palčka v desno sploh ne odziva.

A je možno to popraviti, ali pa moram kupiti drugi plošček?

St235 ::

Če je zadeva v garancji potem nesi na servis.
Če ne je pa čas za nov plošček.

syti ::

jst ti enga prodam :D zs

LuJoo ::

Lep pozdrav,

zanima me če kdo ve kje v Ljubljani bi lahko kupil komponenti kabel za xbox 360?

JC Denton ::

Ma, sem ga kupil prek bolhe, je bil še zapakiran pa vse, samo nimam original računa tak da z garancijo in servisem nebo nič.

Ga bom razšravfal, pa malo pospajkal, bom probal zamenjat levega z desnim pa bom vido kaj bo. Desne palčke tak ne uporabljam.

Mr.Nice ::

Mi lahko kdo pove, kater igre se dajo igrati na dva ploščka?
Recimo, da jaz pa frend vozima rally vsak s svojim avtom oz vsak s svojim kontrolerjem?
Hvala in lep pozdrav
Dont worry.......be happy!!!:)

JC Denton ::

Army of Two in Forza 3 sem jaz igral na dva, kaj drugega se pa ne spomnim, mislim, da je bil Lego Batman tut za dva narejen.

Mr.Nice ::

aha hvala, kaj pa kakšen rally?Mogoče kakšna pretepačina na dva?
Dont worry.......be happy!!!:)

St235 ::

Recimo tako čez palec: vse pretepačine se da igrat v dva.
««
11 / 20
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Xbox One ali PS4 (strani: 1 2 )

Oddelek: Konzole
7021040 (19281) LitralSM
»

Playstation 3 ali xbox 360 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Konzole
10534108 (23303) Pesimist
»

Xbox (prosim za nasvete)

Oddelek: Konzole
324116 (3856) Mojchy_3_
»

PS3 al Nagradnja PC-ja al Xbox (strani: 1 2 )

Oddelek: Konzole
9514428 (10947) PARTyZAN
»

Playstation 3 slim ali xbox 360 elite (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Konzole
32848867 (39135) St235

Več podobnih tem