» »

[XBOX 360] Nasveti

[XBOX 360] Nasveti

««
7 / 20
»»

GLAVNI ::

Ne vem, v čem folko danes, v dobi interneta, vidi še zabavo v singleplayeru in nabijanju piratskih iger na konzolah. Če pride kdaj ven čip za PS3, pa četudi bo top shit zadeva, kjer ne bo rizika, ga ne bi nabavil, ker preprosto je multi itak point dandanes.

Mare3 ::

Kje dobiti poceni polnilno baterijo za joystick?

bastadu ::

Imam možnost dokaj poceni kupiti Xbox360, ki pa ima okvarjen DVD predvajalnik. Naprava se zažene normalno, samo prebira ne več ničesar. Zanima me, če je mogoče vseeno poganjati igre oz. filme brez, da zamenjam predvajalnik in xbox priklopim na mrežo - torej da zadeve predvajam iz računalnika preko mreže? Hvala!

techfreak :) ::

Filme boš lahko gledal, iger pa žal ne boš mogel igrati brez DVD predvajalnika. Za zamenjavo DVDja boš odštel prb. 80EUR in se moraš sam odločiti če se splača.

bastadu ::

Hvala za informacijo! Torej se nakup ne splača ...

comman89x ::

Lep pozdrav vsem! ;)

V kratkem si nameravam kupiti novi xbox 360 slim (seveda ko bo odklenjen če bo kdaj), pred tem nisem imel še nobene konzole in sem zato zelo navdušen da ga bom končno imel v rokah, samo ker se nespoznam najbolje glede xbox-a me zanima kaj je sploh RRoD in zanima me če bojo te napake spet pri tanovem xboxu slimu?

Pa mogoce še to a če ga hočeš odkleniti, a to ti oni odprejo xbox 360 in ti noter neki šarajo ali samo naložijo ene programe ali kako je že to?

Hvala za odgovore!

Mavrik ::

comman89x je izjavil:

Lep pozdrav vsem! ;)

V kratkem si nameravam kupiti novi xbox 360 slim (seveda ko bo odklenjen če bo kdaj), pred tem nisem imel še nobene konzole in sem zato zelo navdušen da ga bom končno imel v rokah, samo ker se nespoznam najbolje glede xbox-a me zanima kaj je sploh RRoD in zanima me če bojo te napake spet pri tanovem xboxu slimu?



RRoD je način, kako te konzola opozori na kritično odpoved (tri rdeče lučke v krogu). Pojav je bolj ali manj izginil že pred nekaj časa in nič ne kaže da bi novi Slimi odpovedovali množično, tako da te to naj ne skrbi.

comman89x je izjavil:


Pa mogoce še to a če ga hočeš odkleniti, a to ti oni odprejo xbox 360 in ti noter neki šarajo ali samo naložijo ene programe ali kako je že to?

Hvala za odgovore!


Šarijo ti po konzoli, zgubiš garancijo, zgubiš vso online funkcionalnost skupaj s popravki in dodatki. Nadaljne podpore o tem na Slo-Techu ne bo.
The truth is rarely pure and never simple.

comman89x ::

Mavrik je izjavil:

comman89x je izjavil:

Lep pozdrav vsem! ;)

V kratkem si nameravam kupiti novi xbox 360 slim (seveda ko bo odklenjen če bo kdaj), pred tem nisem imel še nobene konzole in sem zato zelo navdušen da ga bom končno imel v rokah, samo ker se nespoznam najbolje glede xbox-a me zanima kaj je sploh RRoD in zanima me če bojo te napake spet pri tanovem xboxu slimu?



RRoD je način, kako te konzola opozori na kritično odpoved (tri rdeče lučke v krogu). Pojav je bolj ali manj izginil že pred nekaj časa in nič ne kaže da bi novi Slimi odpovedovali množično, tako da te to naj ne skrbi.

comman89x je izjavil:


Pa mogoce še to a če ga hočeš odkleniti, a to ti oni odprejo xbox 360 in ti noter neki šarajo ali samo naložijo ene programe ali kako je že to?

Hvala za odgovore!


Šarijo ti po konzoli, zgubiš garancijo, zgubiš vso online funkcionalnost skupaj s popravki in dodatki. Nadaljne podpore o tem na Slo-Techu ne bo.


Hvala za odgovore, čeprav se mi zdi da sem nekje videl da se tukaj ne govori o piratskih zadevah, ampak sem vseeno vprašal ;)

Pa to:
zgubiš...popravki in dodatki.

Popravki za kaj že?

Zgodovina sprememb…

techfreak :) ::

Popravke za Xbox in dodatke za igre.

St235 ::

Z konzolo v katero je vgrajen čip, (ni nujno, da za igranjen piratskih vsebin, da ne bo kdo prehitro zaklepal teme) ne moreš online, oziroma s tem reskiraš, da ti rajno onemogočijo dostop do spleta na konzoli. To pomeni, da ne boš mogel neposredno dostopat do xbox live. Kar pomeni nič igranja onlione, nič snemanja dodatkov in iger ter nič popravkov, ki jih izdajajo za posamezne vsebine.

Ravno tako ostaneš brez garancije ob morebitni okvari. RROD so bili močno pristni predvsem pri prvi generaciji. Že z Japer verzijo so to v veliki meri odpravili. Seveda pa ti nihče ne more jamčit, da se ne bo ravno tvoj xbox pokvaril.

Mavrik ::

V Xboxe se ne vgrajujejo čipi za piratiziranje. Tudi JTAG moda se na Slimih ne da naredit, tako da ni nobenih čipov nikjer.
The truth is rarely pure and never simple.

St235 ::

Slima vem, da se vtem trenutku ne da modat, ampak za prejšnje verzije iXtreme sem pa mislil, da je obstajal v obliki čipa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Mavrik ::

Ne ni. "Čipov" kot takih za Xbox ni, razen za tisti en nišni model ko se je dal z JTAG konzolo modificirat za razbitje DRMja.
The truth is rarely pure and never simple.

comman89x ::

tole:

Xbox 360 Slim brezžični kontroler v črni barvi

A se pravi da bom skos moral kupovati nove baterije ali ima polnilec ali ima kabel ali kaj že? (Res glupo če bom moral kupovati skos nove baterije)

Pa a nimaš zraven kabla ki je povezan z kontrolerjem?

jeanmike ::

Da se dokupit play&charge kit ki ti polni baterijo ko je kontroler priklopljen s kablom na konzolo. Ta čas lahko normalno igraš vse igre. Sam sem v cirka dveh letih uničil baterijo in zdej brez kabla kontrolerja niti prižgem ne. Sicer pa uporabljam sedaj polnilne baterije in mi zdržijo približno 60 ur igranja, pol pa jih dam polnit čez noč in jovo na novo :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jeanmike ()

comman89x ::

jeanmike je izjavil:

Da se dokupit play&charge kit ki ti polni baterijo ko je kontroler priklopljen s kablom na konzolo. Ta čas lahko normalno igraš vse igre. Sam sem v cirka dveh letih uničil baterijo in zdej brez kabla kontrolerja niti prižgem ne. Sicer pa uporabljam sedaj polnilne baterije in mi zdržijo približno 60 ur igranja, pol pa jih dam polnit čez noč in jovo na novo :P


Hvala za odgovor samo še nekaj:

Zdaj nerazumem nekaj je ali ni kabla?
Ali se pa da dokupiti kontroler priklopljen s kablom na konzolo?

jeanmike ::

Ni kabla. Razen če dokupiš play&charge kit. Tam ga dobiš zraven. Obstaja pa tudi kontroler ki je že s 3 meterskim usb kablom ki ga lahko priklopiš tako na konzolo kot PC

LeXani ::

Živjo ! Imam elite verzijo, priklopljeno preko hdmi na tv. Rad bi zvok - optical peljal do reciverja. Videl sem da obstaja rešitev klik . Zdaj me pa zanima kater kabel potrebujem za to in ali bo potem zvok na tvju in na zvočnikih ki bodo speljani preko reciverja, ali kako bo to?
Pa še to..če povežem konzolo z pcjem, obstaja kaka možnost da se mi zabanna konzola?
lp
Čas prve prijave 04.11.2005

techfreak :) ::

Potrebuješ starejši A/V kabel, ki ima optični priključek. Pri novem A/V kablu nimaš optičnega vhoda, ker je le ta že vgrajen na konzoli. Potem pa potrebuješ še S/PDIF kabel.

Če povežeš konzolo na internet ne more biti nič narobe, razen če si kako modificiral Xbox. V tem primeru ne boš mogel dostopati do Xbox Live storitve.

LeXani ::

Torej potrebujem ta kabel ter ta kabel.
Potem razdrem tistga prvega da lahk hdmi priklopim še..a potem bo zvok teral tud po tv?

Ja xbox je modificiran, sprašujem v primeru "skupne rabe datotek"!
Hvala!
Čas prve prijave 04.11.2005

Mavrik ::

Namesto da kupuješ tisti komponentni kabel in ga brezveze režeš, raje kupi original kabel, ki je namenjen spravljanju zvoka prek optike ko maš HDMI priklopljen. Tale namreč.
The truth is rarely pure and never simple.

LeXani ::

Ja super! Tenks.
Čas prve prijave 04.11.2005

comman89x ::

Ok imam še eno vprašanje glede tega da bi xbox 360 slim priklopil na moj pc-monitor (sam problem je v tem da imam samo 1VGA vhod - ki pa je priklopljen na grafično kartico) in me seveda zanima a obstaja nekakšen kabel kjer bi lahko povezal xbox na monitor ter da je isto časno vklopljena grafična kartica in bi samo šaltal iz računalnika na xbox?

tko pa izgleda kako imam na monitorju:


Pa kje se da kupiti takšen kabel?
(Seveda če obstaja)

Sej če pa ni rešitve pa mi ostane samo še to da si kupim novi monitor z HDMi, bom pa imel 2 monitorja na eni mizi... :D


Hvala za vsak odgovor (ker nimam pojma o temu) ;)

Zgodovina sprememb…

techfreak :) ::

Potrebuješ Xbox 360 VGA kabel: http://www.xbox.com/en-US/Xbox360/Acces...

LuGi ::

Namesto da ročno prestavljal kable si umisli kaksen vga switcher =)

techfreak :) ::

comman89x ::

Aha se pravi, lahko tale dva kabla skupaj spojim:

Xbox 360 VGA kabel za monitor

in

Preklopnik KVM Aten Petite cs-62 2v1


z
Adapterjem iz VGA moški v DVI ženski


da bi mi lahko pc in xbox 360 delovala na istem monitorju?
(in še zanima me kako se preklapla med računalnikom in xboxom 360?)

Zgodovina sprememb…

LeXani ::

Dobil sem tista dva kabla vse lepo priključil a nikakor ne dobim zvoka ven. Po tv-ju dela preko reciverja pa nič.
Na kaj točno treba nastavit u nastavitvah..probal sem vse pa nič.
Čas prve prijave 04.11.2005

St235 ::

kako misliš, da dela preko tvja ne pa preko receiverja? A imaš oboje hkrati prilopljeno? Priklopi receiver na točno tak način kot si priklopil na TV in izberi pravi izhod na receiverju.

LeXani ::

Uredil zadevo. Ma imam nek zapleten receiver ker imaš polno nekih funkcij za nastavit, pač ne deluje tako da sam utakneš not in izbereš input :D Deluje brez problema. Imam pa na dolby digital 5.1. Kaj je pa tista tretja možnost?
Čas prve prijave 04.11.2005

St235 ::

VErjetno imaš na vsakem inputu možnost digitalnega in analognega signala:)

Tretja možnost? Ban, če povežeš z Pcjem?

Kaj točno z tem misliš, če ju povežeš z namenom deljenja interneta ali kaj podobnega, potem ne. Če gre pa za kakšen custom firmware, ki ti omogoča povezavo z PC pa je odgovor ja.

LeXani ::

Torej če priklopim zadevo na pc (imam custome firmware) ne bo dobr? Veliko glasbe pa filmov mam pa bi rad povezal skup zato sprašujem..
"VErjetno imaš na vsakem inputu možnost digitalnega in analognega signala:)" Točno tako. Pa še malo narodno je tist za nastavlat ker imam nek starejši philipsov model, sam zvok je pa super :)
Čas prve prijave 04.11.2005

St235 ::

Čeimaš custom firmware na Xboxu, potem je to riziko za ban neodvisno od PCja.

Če imaš v mislih povezavo preko mreže za stremanje videa in glabe, pa to ni noben primer.

Fora bana je, da to te lahko doleti, če si kakorkoli posegal v "možgane" konzole. Sam priklop na PC s tem nima veze.

techfreak :) ::

Če Xboxa nimaš na internet priklopljenega potem ni blokiran. Pa tudi če ga, ti bodo blokirali samo dostop do Xbox Live, ki ga tako ne moreš dostopati.

St235 ::

S tem gre avtomatično nalaganje popravkov, kupovanje igre, online igranje...

techfreak :) ::

Teh tako v nobenem primeru ne bo mogel uporabljati, razen (mogoče) če povrne Xbox v prvotno stanje.

spirit ::

Mene pa zanima če kdo ve če se da pri ta novem, xbox slim 4gb zunanji usb disk gor priklopit za dodaten prostor za nalaganje iger (original) ali je to le za savegame?

GLAVNI ::

Neki me zanima. Lahko xbox predvaja bluray filme?

techfreak :) ::

Xbox nima Bluray predvajalnika in ne more predvajati BD filmov. Playstation 3 pa jih podpira.

Snegec ::

A pa mi lahko kdo našteje na dolgo in široko, kaj sploh so prednosti odklepanja XboXa? Mislim, jaz osebno ne vidim neke posebne prednosti, če si prislužiš BAN iz XboX Live ker si dal odklenit konzolo.

Vsak, ki pa tarna nad ceno originalnih oz. licenčnih iger, naj si pa vzame beležko in si izračuna koliko porabi vsak dan za ostale potrebe: Pijačo, cigarete, nepotrebne drobnarije, porabljen/zapravljen čas, na koncu tedna/meseca sešteje in potegne črto in vidi kaj bi bilo ceneje, vse tiste nepotrebne razvade ali en igra za XBOX, s katero bo imel v Multiplayer načinu nad 100ur zabave.
Snegec & Snežinka, mala potepinka.

xCore ::

je kdo že sporbal mogoče to?:)

.:R Š T:. [.: Trust is a weakness :.]

Keyser Soze ::

A je to nov XFPS (nova verzija), al je stara zadeva?

Bom kar tule vprašal. Si že kdo lasti Kinecta?

Zanima me namreč, kako se zadeva obnese doma? Kakšen je kaj lag, primerjava z Wiijevim sistemom, ipd. Skratka, če je vsaj malo vreden svoji 150 flik.
OM, F, G!

Looooooka ::

Jst cakam do decembra...mal sm se ustrasil, ker na netu pise da rabis met ne vem kok metrov prostora pred njim da funkcionira.Kar bi pomenil, da bom mogu skakat po postelji al pa premaknit pol sobe (hell no...prevec len). :P

Keyser Soze ::

Ja,

to me je tud malenkost strah, da bo sedežna v napoto. Ker je soba dokaj ozka. Na žalost...

Ampak bolj me skrbi tisti lag, ki sem ga videl par dni nazaj, ko so imeli prezentacijo v Harveyu v LJ. Če je takšna igralna izkušnja, kot je bila tam (table tenis pa dva mulca pred Kinectom), pol mi ni glih vreden 150+ EUR.
OM, F, G!

spirit ::

spirit je izjavil:

Mene pa zanima če kdo ve če se da pri ta novem, xbox slim 4gb zunanji usb disk gor priklopit za dodaten prostor za nalaganje iger (original) ali je to le za savegame?

A na tole nihče ne ve odgovora?

Pa itk da je vreden 150+€ doooh

kmetek ::

sej dobite xbox + kinect za 350-390...komplet

LuGi ::

Raje za 289@muller, hvala 8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

Keyser Soze ::

Ja, 4GB verzija... Sucks...

Velik plus (z velikim minusom zadaj) xboxa je namreč možnost namestitve igre na HDD.
OM, F, G!

LuGi ::

Pač dodas disk ko ti zadiši ;)

Več kot 120Gb osebno nebi potreboval http://tinyurl.com/28d4sca oz. bi se zadovoljil že z 20Gb..ena igra na disku več kot dovolj http://tinyurl.com/247ebsb

In za vse ostale imamo se tudi samo ohisje http://www.dealextreme.com/details.dx/s...

Ker imam ze vsaj par let "le" 20Gb disk ker enostavno več ne potrebujem

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

kmetek ::

LuGi je izjavil:

Raje za 289@muller, hvala 8-)


xbox + kinect za 289 100% ?
««
7 / 20
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Xbox One ali PS4 (strani: 1 2 )

Oddelek: Konzole
7021049 (19290) LitralSM
»

Playstation 3 ali xbox 360 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Konzole
10534127 (23322) Pesimist
»

Xbox (prosim za nasvete)

Oddelek: Konzole
324118 (3858) Mojchy_3_
»

PS3 al Nagradnja PC-ja al Xbox (strani: 1 2 )

Oddelek: Konzole
9514444 (10963) PARTyZAN
»

Playstation 3 slim ali xbox 360 elite (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Konzole
32848926 (39194) St235

Več podobnih tem