» »

Zavod za zaposlovanje, brezposelnost

Zavod za zaposlovanje, brezposelnost

«
1
2

jcb ::

Živjo

Vsak dan berem novice in vsake tolk časa se pojavi kakšen članek na temo zaposlitve, trenutno je na zavodu, kar 100.000 brezposelnih.
Ali bo država sploh kaj uredila glede te številke, ker je zelo visoka?
Ali se folku ne da delat, nočejo delat za 500 evrov ali pa NI DELA?
Ali je kdo iskal zadnje čase delo in kako hitro ga je dobil?

overlord_tm ::

Folk ne zna delat, to je glavni problem :)

Ceprav je na zavodu 100k folka, je se vedno tezko dobit sposobnega delavca ;)

imallears ::

Jaz iscem ze 3 mesece, pa zivim v taki RUPI/LUKNJI, da ne najdem nicesar, oz. mi zavrnejo prošnje, pa bi delal za 500EUR, ker potrebujem delo samo do oktobra, ko se pricne studijsko leto. 500EUR je le vec kot okrog 200EUR, kolikor znasa podpora. Ne morem pa krampat pa švasat ker sem bolj kilave postave pa švasat ne znam, drugace bi pa prijel tudi za kaksno fizicno delo (sem delal ze marsikaj preko ŠS-od fizicnega do zelo zahtevnih del). Sem pa trenutno gimnazijski maturant. Poleg tega me pa ovira se to, da mam se 3 mesece preklicano voznisko dovoljenje. Ajebiga :)

cyber_killer ::

Kako pa boš živel s 500EUR na mesec se sprašujem. Garsonjera s stroški te pride okoli 450EUR, ostane ti še 50EUR za hrano.

mtosev ::

imallears je izjavil:

Jaz iscem ze 3 mesece, pa zivim v taki RUPI/LUKNJI, da ne najdem nicesar, oz. mi zavrnejo prošnje, pa bi delal za 500EUR, ker potrebujem delo samo do oktobra, ko se pricne studijsko leto. 500EUR je le vec kot okrog 200EUR, kolikor znasa podpora. Ne morem pa krampat pa švasat ker sem bolj kilave postave pa švasat ne znam, drugace bi pa prijel tudi za kaksno fizicno delo (sem delal ze marsikaj preko ŠS-od fizicnega do zelo zahtevnih del). Sem pa trenutno gimnazijski maturant. Poleg tega me pa ovira se to, da mam se 3 mesece preklicano voznisko dovoljenje. Ajebiga :)

epic win :D kak bos pa kazen brez $$$ placal?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

imallears ::

Stanovanjski problem imam resen, ker sem lastnik hiše, stroske imam pokrite ker ne zivim sam. Mtosev, daj ti malo oladi. Kazen bom placal s posekom lesa, prav tako bi lahko sel prodajat nepremicnine, pa sekat les non stop pa nekako prezivel do oktobra, pa nocem, ker bi rad delal. Poleg tega sem ze poskusil s prodajo nepremicnin, da ne bi ozemal CSD-ja, pa ni zanimanja.

cyber_killer ::

@imallears
Ti nisi čist nč reven, glede na to, da imaš svojo hišo, da pišeš v množini 'poleg tega sem ze poskusil s prodajo nepremicnin'. Se pravi iz tega sklepam da imaš več kot 1 hišo. Ti si bogataš za nekatere. To da nimaš službe pa imaš hišo sploh ni problem. Dobiš neki iz zavoda in si car.

Jaz ko dobim plačo 15 do 18 je že ni več oz. sem v minusu. In tako iz meseca v mesec.

imallears ::

Sej mas prav, ampak (ontopic) jes bi rad DELO (zaposlitev, sluzbo, you name it) za jebenega pol leta.

cyber_killer ::

Skladiščni, varnostnik, delo v proizvodnji. Sej veš taka bedna dela se vedno najde. Žal.

imallears ::

Daj clovek pojdi pametovat komu drugemu, sem povedal, da bi delal karkoli, razen krampanja pa švasanja. Pa vsak dan pregledujem strani z zaposlitvenimi oglasi, poleg tega pa sem povedal tudi da zivim v luknji kjer je sluzb v krogu 30+km zelo malo. Upam da bo naslednji teden bolj uspesen in da bo kaksen pozitiven odgovor na par prosenj, ki sem jih ta teden poslal. Nisem preserator, za kar bi me ti rad oznacil, poleg tega pa vidim, da imas neizmerno potrebo pametovanja, zdravi svoje komplekse kje drugje.

poleg tega krampanje in švasanje mislim dobesedno, če se mislis na to zahaklat. Prosnje sem pa poslal tudi za "delavec v proizvodnji".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: imallears ()

Tear_DR0P ::

Dejansko je v kaksnih vukojebiha tezko dobiti delo. Ampak se moraš sam odločiti med lagodnim in poceni življenjem v naravi, ki ga mnogo slovenci čislajo ali jebeno dragim življenjem v kakšnem natlačenem mestu, z dragimi najemninami, gužvo na cesti in umazanim zrakom. Služb je v mestih na voljo več, tudi socialno življenje je boljše - za naravo se moramo pa na žalost odpeljati kakšne pol ure ven
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

UNIVERZUM ::

@mate07

-Nekateremu folku se ne da delat
-nekateri nočejo delat za 500EUR
-nekateremu folku se ne da delat za 500EUR (recimo meni)
-za minimalca delo dobiš v roku enega tedna, samo zbirčen ne smeš bit
-država pa se itaq ubada z raznimi afericami, namest s problemi

@overlord

-daleč od tega, da folk nebi znal delat (no ja odvisno kaj pričakuješ že prvi dan od svojega kadra). Folk ne zna delat za 500EUR, tudi jaz ne. Kako se že glasi "ne moreš me tako slabo plačati, kot jaz lahko slabo delam?"
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

cyber_killer ::

imallears je izjavil:

Daj clovek pojdi pametovat komu drugemu, sem povedal, da bi delal karkoli, razen krampanja pa švasanja. Pa vsak dan pregledujem strani z zaposlitvenimi oglasi, poleg tega pa sem povedal tudi da zivim v luknji kjer je sluzb v krogu 30+km zelo malo. Upam da bo naslednji teden bolj uspesen in da bo kaksen pozitiven odgovor na par prosenj, ki sem jih ta teden poslal. Nisem preserator, za kar bi me ti rad oznacil, poleg tega pa vidim, da imas neizmerno potrebo pametovanja, zdravi svoje komplekse kje drugje.

poleg tega krampanje in švasanje mislim dobesedno, če se mislis na to zahaklat. Prosnje sem pa poslal tudi za "delavec v proizvodnji".


Ja kaj pa bi ti delu z gimnazijo?

Najbolj na živce mi gre folk k misli, da zdej k ma gimnazijo pa da je nevem kaj. Ti nebi krampal in švasal, ja model kaj pa pričakuješ v Sloveniji da boš. Direktor mogoče?

Zgodovina sprememb…

;-) ::

overlord_tm je izjavil:

Folk ne zna delat, to je glavni problem :)

Ceprav je na zavodu 100k folka, je se vedno tezko dobit sposobnega delavca ;)


Ja ker ko pridejo iz zavoda na razgovor (takrat ko morejo) se delajo vsi hendikepirane. Jaz bi še ljudi zraven poslal ki bi preverjali kako se obnašajo ti iz zavoda. Pridejo na firmo pa on postavlja pogoje, samo da ga zavrneš ker mu je očitno tisti drobiš dober, samo da nerabi delat.

imallears ::

@cyber_killer Pa ti se kr gnojis. Ce hoces se lahko na zasebnem pogovarjava naprej, ker ne mislim svojega zivljenja razgaljat javno. Zdej ne vem kaj ti je v mojem postu tako tezko razumet, ko pa sem napisal, da sem prijave poslal tudi za delavec v proizvodnji in podobno, da pa krampat (to je bit fizikalc na gradbiscu) ne mislim/morem ker sem bolj kilave postave pa švasat (za kar je veliko prostih delovnih mest) tud ne, ker ne znam. Ampak ti bi mi rad na vsak način vsilil preseravanje in molzenje davkoplačevalskega denarja.

Moja pretekla delovna mesta prek ŠS: prevajalec (ang-slo,slo-ang), telefonist, obdelovalec kovin, računalniški serviser, kurir, servis in montaza trg. opreme za najboljsega soseda, prodajalec


Čuvaj se čistunaca i ljudi bez mana

cyber_killer ::

Stari, jaz sem tud bolj kilave postave, nimam mišic nič, pa sem neboš verjel tudi delal na gradbišču. Na začetku umiral, pol sem se pa navadil, pridobil malce na moči. Nimam nič proti tebe, sam da pa ne najdeš kje v proizvodnji mi je pa čit mim. Za računalnikom bo bolj teško karkol najdt. Kolikor vem v BTC skladišču sprejemajo folk za komisionarje, tko da veselo na pot in prašat. Žal je tko v teh časih.

T0RN4D0 ::

Ti si funkcionalno nepismen, cyber killer.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

cyber_killer ::

Ma bmk kaj si vi mislite. Vidim po nekaterih da nočte prijet za delo. Jaz bi prijel za kakršnokoli delo, tudi če je za 4 razred osnovne šole. Če ni drugega moraš nekaj delati, da dobiš denar.

BlueRunner ::

B.v. Človek išče delo v okviru svojih fizičnih sposobnosti, očitno nima kakšnih težav s tem, da bi bil "ne vem kaj", ti pa ga obtožuješ, da "se nosi" in ga meriš po svoji lastni fizični moči, ne da bi človeka sploh kdaj videl ali poznal njegove osebne okoliščine.

Ja c_k. Nepismen si, ker praviš človeku naj naredi to, kar ravnokar razlaga, da poskuša narediti, pa v neki zahojeni luknji ne gre...

Ejsi_Disi ::

CK, moraš zastopititudi to, da delodajalec ne bo plačeval za 100 km potnih stroškov, če lahko dobi nekoga, ki je bližje doma.
Rock n' roll ain't noise pollution!

poweroff ::

No, imam pa jaz eno zanimivo izkušnjo. Pri nas delamo neke ankete in rabimo anketarje. Dobimo ljudi, organiziramo seminar in ljudem jasno povem, da se vedno zgodi,da kdo po parih dneh ugotovi, da njemu anketiranje ne leži. In da jih v takem primeru prosimo, da pokličejo, povedo, da ne bodo več delali in vrnejo materiale.

Potem jim povemo obveznosti, med drugim tudi to, da se morajo redno - najmanj vsak teden - javljati s terena oziroma redno - vsak dan - preko interneta pošiljati določene podatke.

Podpišemo pogodbo, dobijo materiale, plačani so precej dobro glede na to, da morajo samo iti do anketirancev in jim dati link do ankete oziroma prenosnik, da anketo izpolnijo - med anketo pa lahko gledajo v zrak, saj jo anketiranec sam izpolnjuje. Plačane dobijo potne stroške, plus za vsako anketo posebej, plus obrabnina računalnika.

Kaj se zgodi?

Prvi teden se ne javi nihče. Drugi teden tudi ne. Potem se začnejo počasi javljati. Nastopi kup problemov z računalniki oz. softwareom. Ljudje me kličejo s problemi in povem jim, da to piše na prvi strani navodil, povedali pa smo tudi na seminarju. Večkrat. Ljudje pravijo, da prvič slišijo, da pa navodil seveda (!) niso brali. Kliče me tip, ki mi takoj pojamra, da je ful časa iskal mojo telefonsko. Ko mu povem, da je zapisana v pogodbi, v programu za anketiranje in na prvi strani navodil (z rdečo barvo), pravi, da je ni opazil

Mine 5 tednov, dve osebi se ne javita. Na maile ne odgovarjata, telefona ne dvigujeta.

Ko ju kolegica le izsledi, dobi odgovor, da sta poizkusili anketirat, vendar jima delo ne odgovarja. A toliko pa le nista, da bi to sporočili, da bi mi lahko našli zamenjavo.

S tem, da imamo cel kup smrti v družini, zlomov rok, nog in kaj vem česa - kot izgovorov, zakaj še niso uspeli začeti delat.

Katastrofa. Dejansko je sposobnega zaposlenega težko dobiti. Večina omenjenih v tejle izkušnji je študentov, nekaj tudi brezposelnih. To so ljudje, ki bodo čez leto ali dve na trgu dela.

Katastrofa.
sudo poweroff

overlord_tm ::

poweroff je izjavil:


Katastrofa. Dejansko je sposobnega zaposlenega težko dobiti. Večina omenjenih v tejle izkušnji je študentov, nekaj tudi brezposelnih. To so ljudje, ki bodo čez leto ali dve na trgu dela.

Katastrofa.


Se nebi mogel bolj strinjati :)

To je tudi vir tega da se na veliko zaposluje prek VIP (veze in poznanstva). Ker ce cloveka vsaj malo poznas in ves da je samo 30% hlod, je se vedno verjetno boljsi od vseh ki so se prijavili na razpis. Tisti sposobni ze imajo sluzbe.

Tero ::

Matthai Še potrebujete kakšnega anketarja? :)
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

amigo_no1 ::

Dobro vprašanje.
Za kateri konec slo je nanašajo te ankete ?

Invictus ::

Mislim da za sposobne (med temi so tudi ljudje, ki mogoče niso ravno prveč pametni, ampak imajo voljo delat), nimajo nikoli problemov najti službe.

Problem je delno tudi v študentksem delu in Cankarjevi mami.

Študentsko delo (za nekatere sicer nuja), večini ljudi prinese dovolj denarja, ki ga večinoma zapravijo za žuranje in potovanja. Nič narobe in me nič ne moti. Ampak ne mi jamrat po koncu študija, ko se redno zaposliš, kako slabo si plačan za redno delo.

Cankarjeva mama pa predolgo ujčka svoje otroke in jih ne pripravi na samostojno življenje, ampak jih razvajajo do konca. Seveda potem ko se enkrat otroci odselijo, iščejo drugo mamo, ki pa je povečini kar država. Državo boli k**** za tvoje ugodje, ona hoče od tebe samo plačane davke za svojo požrešno JU.

Če ne delaš, ni denarja. Celo kriminalci morajo delat ... Sam dohodki so lahko večji (al pa tudi ne).

LP I.

poweroff ::

Anketira se po celi Sloveniji. Anketarje pa še potrebujemo, mora pa biti ustrezen profil. Sem poslal tale link vodji raziskave.
sudo poweroff

amigo_no1 ::

Je delo samo preko študenta ali tudi kako drugače ?

poweroff ::

Mislim, da se da tudi drugače. Vsaj za eno vem, da ima s.p. in imamo pogodbo. Ampak jaz se ne ukvarjam s finančno kadrovskimi zadevami.
sudo poweroff

mojsterleo ::

vprasanje brezposelnosti je veliko bolj komplicirano, kot si mislite. v sloveniji je namrec veliko "dela" (kratkotrajno), pa bolj malo "zaposlitev" (dolgotrajno). problem je v tem, ko ti prides na zavod, imas recimo 6,12,18 mesecev pravico do nadomestila za primer brezposelnosti.

fora pa je v tem, da vecina delodajalcev dandanes ponuja samo "delo" za recimo 3-6 mesecev, z vprasljivo moznostjo podaljsanja pogodbe. na zalost pa je to premajhna gostota za pridobitev pravice do nadomestila na zavodu. kar pomeni, da ce te delodajalec vn fukne predno si dopolnil 12 mesecev gostote dela,postanes dobesedno klosar, saj si do dsp upravicen, ko 3 mesece nimas prihodkov. pa se dsp=226 eur.

obstajajo se drugi razlogi, zakaj je folk raje na zavodu, kot naprimer brezplacna pravna pomoc. ko je namrec postopek pravnomocen, drzava lahko se 1 leto od tega datuma od tebe terja polno placilo za bpp storitve, ce si vsaj 1 dan redno zaposlen. to so stroski, ki lahko presegajo 1000 eur, odvisno od postopka. ja taki prasci so. tko da tut bpp=nateg.

pa se nekaj je treba omeniti, to so delodajalci sami, ki se prav tako radi arogantno obnasajo do oseb, ki pridejo na razgovor. kot da si piece of saj veste kaj. da sploh ne omenjam zlorab deske zavoda, kjer ponujajo zaposlitve, samo zato da jih, ker dejansko nimajo namena nikogar zaposliti, ali pa ze imajo vnaprej izbranega zaposlenega (ok take hitro najdes, ko recimo nekdo za delovno mesto administratorja zahteva zdravstvenega(!) tehnika, in ne ni zdravstveni zavod).

da je de facto je v sloveniji veliko vec kot 100k brezposelnih. pravo stevilko vlada spretno prikriva z raznoraznimi "ukrepi" za blazitev krize, kot je npr. cakanje na delo, kjer je vec kot 30k oseb. in kaj so potem drugega ti cakajoci? isto dobijo nadomestek place, delajo skoraj nic, prihodnosti zanje pa tudi ni, saj se delovna mesta nizke dodane vrednosti pri nas vse bolj ukinjajo, pa se bolj se bodo, odkar je minimalna placa 562 eur neto. gorenje ze seli produkcijo v srbijo, ostali bodo kmalu sledili. ce drzava ne bo kmalu kaj pametnega storila za gospodarsko okolje, se bojim da lahko pricakujemo masovni eksodus slovencev v druge drzave eu.

Zgodovina sprememb…

Tody ::

ce drzava ne bo kmalu kaj pametnega storila za gospodarsko okolje, se bojim da lahko pricakujemo masovni eksodus slovencev v druge drzave eu.


Edino pravilno, veliko ljudi se ne zaveda kako lepo jim je. Ja ja z 200 euri noben ne more živeti tudi z 500 zelo težko. Ampak dost velik procent ljudi je k so idioti.

Na Vrhniki se je zapru IVU in delo zgubilo 600 delavcev. Pa so jim nekaterim zrihtal delo v Ljubljani in so ženske rekle da TAKO deleč se pa ne bodo vozile. Vrhnika - LJ je 25 km. Avtobus pelje vsake pol ure. Nekatere so pa zahtevale (!) da jim država omogoči ogromno plačo v panogi, v kateri so izobrazile.

Slovenija je premajhna zato da bi imela čisto vse kar se folk spomne. Slovenija more delat na tem da bo prodajala storitve in ideje in to vključuje tudi spremembo mentalitete iz pred 30 let.

Daedalus ::

v sloveniji je namrec veliko "dela" (kratkotrajno), pa bolj malo "zaposlitev" (dolgotrajno). problem je v tem, ko ti prides na zavod, imas recimo 6,12,18 mesecev pravico do nadomestila za primer brezposelnosti.


V Sloveniji je največji problem trg delovne sile. Probaj se nekje zaposlit za 3 ure/dan, nekje za 4 ure/dan, nekje pa za 1 uro/dan pa boš kmal vidal, kako (ne)izvedljivo je to. Pa bi marsikomu prišlo prav takole delo. Ena varijanta pa je recimo štiriurni delavnik + popoldanski s.p. (prispevki so nekje ~130EUR/mesec). Še največji problem pa je v ljudeh. Nočejo, rajš sedijo doma pa jamrajo. Pa čakajo, da jih Država reši, seveda.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

mojsterleo ::

drzava je vzpostavila taka pravila igre, po katerih je s stalisca socialne varnosti bolje sedeti na kavcu in gledati tv, kot pa iskati redno zaposlitev (ki je ni). osebno niti ne pricakujem sprememb, vsaj dokler bo varnost delavca tako piskava.

Mavrik ::

Katastrofa. Dejansko je sposobnega zaposlenega težko dobiti. Večina omenjenih v tejle izkušnji je študentov, nekaj tudi brezposelnih. To so ljudje, ki bodo čez leto ali dve na trgu dela.


Torej najemate študente, ki do vas nimajo nobenih obveznosti, vi do njih praktično tudi ne, obenem niti ni treba plačevati precejšnjega kosa davkov... potem pa je čudno da ne jemljejo dela resno? Tule pri vas nekdo nekaj hudo narobe razmišlja.
The truth is rarely pure and never simple.

BlueRunner ::

Čakaj malo... kaj pa ima "forma" zveze s "substanco"?

Torej zato, ker se delo omogoča tudi študentom, pa to nenadoma pomeni, da dogovorov več ni potrebno držati, da bonton ni potreben in, da če se slučajno kakšen premisli in mu ne uspe izdaviti ne bev, ne mev, to ne zasluži niti SMS-ja "delodajalcu"?

Matthai ima kar prav: ljudje sprejmejo neko obveznost (format obveznosti je stvar pogajanja), se premislijo in se jim ne zdi vredno o temu nič bevskniti, dokler se jih ne vpraša po napredku. Takšni (trenutno še študenti) bodo čez nekaj let na trgu dela, kjer bodo imeli kakšne že delovne navade?

tsh2 ::

cyber_killer je izjavil:

@imallears
Ti nisi čist nč reven, glede na to, da imaš svojo hišo, da pišeš v množini 'poleg tega sem ze poskusil s prodajo nepremicnin'. Se pravi iz tega sklepam da imaš več kot 1 hišo. Ti si bogataš za nekatere. To da nimaš službe pa imaš hišo sploh ni problem. Dobiš neki iz zavoda in si car.


prav imaš. je pač velika razlika ali moraš plačevat za stanovanje ali je zastonj.

jcb ::

poweroff je izjavil:



Katastrofa. Dejansko je sposobnega zaposlenega težko dobiti. Večina omenjenih v tejle izkušnji je študentov, nekaj tudi brezposelnih. To so ljudje, ki bodo čez leto ali dve na trgu dela.



Za 500 evrov neto se ne bo noben ubijal za delo v LJ. Saj vem kaj dela folk v službi, jebe se jim.

Lansko leto sem jaz pri enmu privatniku delal fizična dela, delo je blo precej umazano, v 3 mesecih sem spoznal 8 novih študenotv. 1 je zdržal samo en dan, naslednji dan ni prišel na delo, ker ga je vse bolelo, drugi njegov prijatelj je prišel samo za par ur nato šel domov.

No potem sem tudi jaz spoznal, da je delo OK, ampak plačila ni bilo po dogovoru šele proti koncu mi je plačal, ampak sem šel drugam.

Tear_DR0P ::

Torej zato, ker se delo omogoča tudi študentom, pa to nenadoma pomeni, da dogovorov več ni potrebno držati,

tudi pogodbe se ni treba držati :) samo so ponavadi dorečene posledice prekinitve delovnega razmerja po pogodbi. pri najemanju študentov pa se ve, da ga lako vedno brcnemo na cesto ali pa on odide ko mu paše
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

poweroff ::

Mavrik je izjavil:

Torej najemate študente, ki do vas nimajo nobenih obveznosti, vi do njih praktično tudi ne, obenem niti ni treba plačevati precejšnjega kosa davkov... potem pa je čudno da ne jemljejo dela resno? Tule pri vas nekdo nekaj hudo narobe razmišlja.

Da, nekdo (konkretno šef) razmišlja napačno. Govorim pa o tem, da so študentje skrajno neresni - vprašanje kaj bo ko bodo na trgu dela? Se bodo naenkrat začeli kar bolj resno obnašati? Dvomim.
sudo poweroff

Tody ::

Matthai, ja večina jih bo jokal da ni delovnih mest za njihovo rit, nekaj se jih bo pregrebl do javnih služb, kak procent ali dva se bo pa tudi malce zresnil.

opeter ::

Jaz bom ravno naslednji mesec začel z javnim delom za obdobje cca. 1 meseca. Plačilo pa bo šlo preko zavoda, ker podjetje enostavno nima dovolj finančnih sredstev, da bi nekoga zaposlila za določen čas (kaj šele nedoločen čas).
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Super Sonic ::

"Da, nekdo (konkretno šef) razmišlja napačno. Govorim pa o tem, da so študentje skrajno neresni - vprašanje kaj bo ko bodo na trgu dela? Se bodo naenkrat začeli kar bolj resno obnašati? Dvomim."

Osebno sem prepričan, da gre bolj za žalostno dejstvo razvajene mladine. Le redki so pravilno vzogojeni, pripravljeni delat, ipd.
Pri nas je isto. Študenstki status ničesar ne doda. Veliko je odgovarjanja, laži, neupoštevanja dogovorjenjega, kavic, čikov - tega je pri nas za 3-4 ure na dan; s strani mlajšega kadra. Posledično nekdo izgublja preveč svojega časa in se ukvarja s stvarmi, ki naj jih ne bi bilo na delovnem mestu.

Pol pa enega odpustiš, pa cela drama. Po firmi in z inšpekcijo. Pa spet - "jovo na novo" naslednjič.

Zato pa pravim, da tisti, ki je resen, ve kaj želi in je pripravljen delati - bo vedno imel službo.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Zgodovina sprememb…

T0RN4D0 ::

Študente zaposlovat je zabavno ja. Ko so za mene iskali zamenjavo, sta dva obljubila da prideta, pa ni blo nobenga. Zmenjen kraj, čas, datum, pa folk enostavno odjebe. Ne vem kakako se jim da sploh prvič poklicat, pa potem ne prit. In zakaj je tako težko poklicat še enkrat, če pride kaj vmes.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

solatko ::

Povprečno človek rabi za kolikor toliko normalno preživetje in kakšno kavico na dan cca 1000EUR na mesec (preživotari se tudi z občutno manj denarja), naši vrli sužnjelastniki pa bi radi odlične delavce za cca 500EUR. To dvoje nikakor ne gre skupaj.
Če že moram iti delat za cca 500EUR je enako, kot da bi odprl s.p. z namenom proizvesti vsak mesec cca 500EUR izgube. Vse druge računice so brez veze. Čudim se ljudem, ki so pripravljeni karkoli počet za nekoga drugega, če si s tem početjem ne zagotovijo normalno preživetje.
V Sloveniji pač ni managerjev, ki bi se zavedali, da je samo dobero plačan delavec lahko kvaliteten in lojalen na daljši čas. Skoraj vsi brez izjeme imajo v glavi samo željo po hitrem zaslužku in jih boli k...c za daljši obstoj in razvoj firme, zato se tudi zaposluje za določen čas (vsak zaposleni rabi vsaj nekaj časa za prilagajanje, učenje, spoznavanje dela in potem čim kvalitetnejše opravljanje dela), ne glede na stroške z novo zaposlenimi člani kolektiva. S takim početjem se slej ko prej izgubi stranke (delo ni kvalitetno in v roku opravljeno) in firma stagnira ali pa celo propade.

To je posledica naše zakonodaje, ki ne sankcionira lastnikov ob propadu firme, nadzorni odbori ne nosijo nikakršne odgovornosti, direktorji pa si ob slabem delu, dogovorijo še izplačila velikih odpravnin - poleg vseh privilegijev, ki jih imajo, za slabo opravljanje svojega dela.

Neizplačilo plače in prispevkov je po mednarodni konvenciji, kršenje osnovnih človekovih pravic in bi moralo biti tretirano kot kaznivo dejanje, oziroma sužnjelastniško razmerje, kar je tudi po mednarodnih konvencijah, nedopustno. Lastniki sužnjev so poskrbeli za hrano, oblačila in bivališče, naši sužnjelastniki ne poskrbijo niti za osnovne potrebe. Ljudje, ki jim ne izplačujejo rednih plač, so v nemogoči situaciji, saj jim razni javni monopolisti enostavno ugasnejo zadeve, ob neplačevanju položnic, banke nabijajo kazenske obresti, ob neplačevanju obrokov kredita in čudim se, da ni že kakšen mrtev direktor, v firmah, kjer po nekaj mesecev zaostajajo z izplačili, že tako minimalnih plač.

Država bi morala poskrbeti, da, glede na ustavno določilo - socialna in pravna država, nobenemu zaposlenemu, ne bi bilo potrebno čakat na zaslužen denar.

Za to ni potrebno nič drugega, kot sprejetje zakona s katerim bi omogočili podjetjem, da zaradi problemov z dolžniki ali občasnih motenj v poslovanju, pridobijo sredstva za plače iz državnega sklada, ustanovljenega za ta namen. Podjetja bi na ta način postala dolžnik države in ne tako kot sedaj - zaposlenih. V primeru, da podjetje nekaj mesecev ne zasluži denarja za redno izplačevanje, bi pač poslovanje takega podjetja, prišlo pod lupo državnih organov. Te bi enostavno s svojimi strokovnjaki ugotovili ali je podjetje sploh perspektivno ali morda rabi dokapitalizacijo, morda nima konkurenčnih proizvodov, kakšne ima dolžnike in bi z napotki in pomočjo države ali strateških partnerjev, firmo reorganizirali ali enostavno zaprli, lastnike pa obravnavali kot ostale dolžnike države.

V razvitih kapitalističnih sistemih, se niti slučajno ne more zgoditi, da delavci, za dobro opravljeno delo, ne bi dobili izplačila do dne, ki je naveden v kolektivni pogodbi, kot zadnji rok (pri nas je to 18. v mesecu, za delo opravljeno prejšnji mesec).

Daedalus ::

drzava je vzpostavila taka pravila igre, po katerih je s stalisca socialne varnosti bolje sedeti na kavcu in gledati tv, kot pa iskati redno zaposlitev (ki je ni). osebno niti ne pricakujem sprememb, vsaj dokler bo varnost delavca tako piskava.


Pozabi na varnost. Edina varnost ti lastno znanje, ki more biti čimbolj na nivoju. Ker če si vsaj malo boljši od žalostnega povprečja v Sloveniji, ti ni velik problem najti druge službe. Če pa si sivo povprečje, al pa pod njim, pol pač si odvisen od dober volje zaposlovalca.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

cyber_killer ::

@solatko

Lepo si to napisal in imaš lepe želje. Sam to se nebo nikoli uresničilo. Žal bo tako kot je oz. še hujše.

solatko ::

Potem pa v tej državi živijo sam ovce in je prav, da se jih striže, kakor komu paše.

jcb ::

Za 500 evrov grem jaz takoj delat, ampak si bom vzel za čik pauzo kadarkoli, sej itak ne kadim, amapk tk sem napisal.
Sem delal preko študenta in je bilo terensko delo, na dan sem spil min.5 litrov vode, mal počitka sem se vzel kadar sem želel (do minutke), če šefu nebi blo OK bi sam rekel, danes še delam jutri ne.
Drugače bom pa raje na zavodu.
200 evrov pomoči je za mene že dovolj, sem doma še.

@nny ::

Delavci so se najprej selili iz kmetijskega sektorja v industrijski. Nato iz industrijskega v storitveni. Iz storitvenega pa ..kam?
Teorija petinske družbe se spreminja v strašljivo prakso.

Double_J ::

Kaj to anketirate Matthai.

Sicer pa sam bom, ko se bom prijavljal na delovno mesto, zelo verjetno omenil da mislim delati zgolj 4h na dan, ker več ni produktivno.
Dve šivanki...

MadMicka ::

MojsetrLeo, v bistvu nimaš prav glede prejemanja nadomestila in zaposlitve. Vsak mesec zaposlitve se splača. Če namreč delavec izgubi službo in npr. pridobi pravico do nadomestila na zavodu, bodisi za 3, 6, 9 ali več mesecev, se mu na vsak način splača zaposliti čim prej, pa čeprav samo za par mesecev, saj mu preostala pravica do nadomestila na zavodu miruje. Še več. Če pa ostane zaposlen najmanj 12 mesecev v zadnjih 18 mesecih, pa pridobi še dodatne 3 mesece na zavodu.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kako prekiniti pogodbo za določen čas, denarno nadomestilo za brezposelnost (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8532648 (7240) St235
»

Gre nam bolje, samo še 107.000 brezposelnih (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
58486871 (61087) Mavrik
»

Odpuščanje starih delavcev, zaposlovanje novih

Oddelek: Loža
363832 (2802) hruske
»

Prisilno delo, ki te napoti ZRSZ (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6723324 (20834) Invictus
»

Imet diplomo in biti brezposelen (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18132946 (27575) BALAST

Več podobnih tem