» »

Pin koda za T260HD

Pin koda za T260HD

dronyx ::

Imam Samsungov 26" monitor T260HD, ki ima vgrajen tudi digitalni TV tuner. Vendar če grem v nastavitve (D.MENU) in želim spremeniti državo iz Velike Britanije v nekaj drugega, od mene zahteva 4 mestno PIN kodo, ki jo ni nikjer v navodilih. Ali je komu jasno, kaj to čudo hoče od mene?

Edit:
Mi je uspelo ugotoviti kodo (0000) in sem zamenjal državo na Avstrijo (SLO ne obstaja). Tuner mi najde vse digitalne kanale (prek antene) in zvok deluje, namesto slike pa prikaže napis HD not supported. Ali morda kdo ve, če je tu potrebno nastaviti še kaj za sliko? Če sem jaz zadevo pravilno dekodiral, naj bi ta monitor podpiral DVB-T MPEG-4, čeprav je pa res, da ko sem ga jaz kupoval, še ni bilo govora o digitalni TV pri nas.
  • spremenil: dronyx ()

Alexius Heristalski ::

Ugibam, morda imaš starejšo različico tega modela, ki ima le MPEG-2 tuner.

Je kaj drugače, če državo nastaviš na Finsko, Švedsko, ...? Ali loviš tuje programe (A, I, HR)?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

dronyx ::

Zanesljivo mi ni uspelo ugotoviti, ampak monitor naj bi imel MPEG-4. Tujih programov ne lovim, ker imam samo sprejem prek zunanje antene (DVB-T), prav tako ni nič drugače, če nastavim kakšno drugo državo. Kolega mi je sicer dejal, da je on moral pri svojem TV izbrati Avstrija, da mu digitalna televizija deluje.

Če ima pa res morda vgrajen dekoder MPEG-2, se pa bojim, da bo težava, ker močno dvomim, da bi dekodiranje počel software, ki bi se ga dalo "upgrejdat". Po moje to počne v televizorju DSP (čip).

Sem vprašal po mailu dobavitelja, če morda ima kakšno informacijo, ali je ta monitor primeren za našo digitalno TV.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

dronyx ::

Sem se pozanimal pri distributerju in očitno sta bila pri nas v prodaji res dva modela teh monitorjev z enako oznako, le da so starejši podpirali samo MPEG-2, novejši pa tudi MPEG-4. Če ti podpira monitor MPEG-4 lahko preveriš s pomočjo kode.

Ob tem pa ne razumem, kako je možno, da so pol leta nazaj prodajali MPEG-2 aparate, ko pa vendarle že dlje časa vemo, da je standard v SLO MPEG-4. Očitno prodajalce malo briga za vse skupaj in si upam staviti, da je trenutno pri nas še vedno čuda naprav, ki decembra ne bodo delovale! Samo če si je država zamislila tole zabavo, bi morala pa tudi ščititi potrošnika in preprečiti takšno nategovanje. Če digitalni TV ne podpira MPEG-4 bi moralo to biti na napravi jasno označeno!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Ted ::

Ponavadi je jasno označeno v primerih ko podpira :).
Mah...

dronyx ::

Ted je izjavil:

Ponavadi je jasno označeno v primerih ko podpira :).

To je po moje težak failure APEKa oziroma tistih, ki so si tole zabavo izmislili. Meni je vse skupaj podobno, kot če bi pred 30 leti pri nas prodajali NTSC televizorje! MPEG-2 nimaš kaj tu prodajat, ker ne deluje! V primeru, da inšpekcija ali kupci odkrijejo na policah digitalni TV, ki podpira samo MPEG-2, bi moral prodajalec dobiti takoj kazen in zadevo umakniti iz polic, ter nategnjenim kupcem brezplačno zamenjati blago. Mi smo res divji zahod, vsi se pa samo veselo smehljajo po TV.

Me zanima, če bo kdo izračunal, koliko milijonov EUR smo zmetali za napačne televizorje in ostalo opremo, ker nekdo ni opravil domače naloge?

EDIT:
Kot so mi odgovorili po mailu, so do konca leta 2009 prodajali MPEG-2 monitorje, od konca 2009 pa tudi take, ki podpirajo MPEG-4. To je sramota predvsem za APEK in Zvezo potrošnikov!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

All ::

NON mpeg4 tv-ji bojo še zmer uporabni v kabelskih in IP-zadevah..tko da lohka prodajajo marsikej..sam kupec bi moral biti o tem obveščen.

Jepa hev ja, oglaševat DVB-t tv...pa ikamor napisat da je samo mpeg2. (pa jih ni tok mal v prodaji, katalogih, netu)

dronyx ::

Po moje gre za totalno napačen pristop. Namesto kretenskega znaka digi, ki so ga do sedaj podelili trem firmam, bi morali biti prodajalci zavezani, da kupca jasno in nedvoumno opozorijo, da MPEG-2 za DVB-T ne bo deloval! Pika oziroma klicaj. Pri nas je potrebna podpora tako za MPEG-4, kot za zvok AAC. Ampak očitno je spet prevladal poslovni interes, saj je baje za znak digi potrebno plačati 2000 EUR, kar verjamem da marsikaterega proizvajalca odvrne od namere, sploh če ga nihče ne sili v to. Sramota za Apek in vse ostale, ki so pri tem sodelovali!

Šele decembra 2010 pa bodo ljudje res masovno opazili, da zadeva z digitalno televizijo ni tako preprosta, kot se jim morda trenutno zdi. Predvsem zato, ker vlada na trgu anarhija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

A.F. ::

Tudi sam sem imel podoben problem. Ker odgovora, ali podpira mpeg4 ali ne nisem našel, sem se obrnil direkt na njihov support. Tukaj je njihov odgovor:

Dear

Thank you for contacting Samsung Electronics.

[Solution]
This set is designed for the UK freeview system. We broadcast on DVB-T,
with an MPEG-2 encryption.
The set you have does not support MPEG-4 via the built in Digital Tuner.
I'm sorry to advise of this, but hope that it helps you resolve the
issue to yoursatisfaction.

------------------------------------------------------------

I hope this has been of some assistance to you. If you do haveany
further queries, please do not hesitate to contact us quoting your210-
reference number.

Kind Regards
Kenny

Samsung Electronics UK
Customer Communication Centre
Tel.: 0845 726 7864 (All calls chargedat Local Rate)
Homepage: www.samsung.com/uk

[Product] T260HD

Skratka, če na ekranu piše HD not supported, zvok pa se sliši, to pomeni, da ne podpira mpeg4. Žal.

Lp

Matko ::

Na zadnji strani je napisan točni tip:
Model Code: LS26TDVSUV/EN
podpira DVB-T in C (oba MPEG 4)

Vikking ::

TDDSUV/EN pomeni da ima le mpeg-2

sajko ::

Matko je izjavil:

Na zadnji strani je napisan točni tip:
Model Code: LS26TDVSUV/EN
podpira DVB-T in C (oba MPEG 4)


Hvala za tole, ker sem vseskozi mislil da imam le Mpeg2 :)

Matko ::

Pred nakupom je potrebno vedet, da je pri TV problem pri razmerjih slike.
Monitor očitno ne zaznava AFD, WSS - ne zna ustrezno samodejno prilagajati razmerja slike.
Vidno tudi pri VGA vhodu (v praksi očitni padec kvalitete slike).
Na OSD napiše vrsto signala, a ga prikaže v takšnem razmerje, kot je ročno nastavljeno v nastavitvah, kjer ni možnosti "AUTO".


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung SyncMaster T240HD (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
12523945 (14633) OK.d
»

digitalni sprejemnik (DVB-C) za TV

Oddelek: Zvok in slika
3418355 (9829) mysterio
»

Katera programska oprema za DVB-T mpeg4 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Zvok in slika
27564611 (22319) k4vz0024
»

Digitalni signal za TV v Sloveniji

Oddelek: Loža
166526 (5702) SkIDiver
»

Stare televizije bodo zastarele (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14611273 (7733) AngelOfDeath

Več podobnih tem