» »

Kofeinska abstinenca aka dan brez kave...

Kofeinska abstinenca aka dan brez kave...

GregiB ::

Hojla... Ugotovil sem, da hudo pretiravam s kavo, spil 3, 4 velike šalce na dan. Posledica...? Otrplost, živčnost, napetost, nisem mogel zaspati ipd.
Pa sem se odločil zadevi narediti konec. Kot pred leti s cigareti sem šeli iz litra kave na 0. Pred enim tednom prvi poskus... Naslednji dan sem se zbudil ob 3 zjutraj z groznim glavobolom, ki je minil šele po dvojni dozi tablet. Včeraj drugi poskus... danes sem se zbudil ob 4ih zjutraj, spet z hudim glavobolom...
Imate kaj izkušenj z odvajanjem od kave???
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

sinsinjega ::

glavobol je obvezen, tudi tak, da kozlas. Ce si pil enornmne kolicine kave kot jaz, potem to traja kaksne 3-4 dni, potem se neha, traja pa gotovo kaksen teden preden normalno zadihas. Najhuj je pa to kako hitro se nazaj zahaklas na kavo ... pa si spet na istem :)

Trupl0 ::

zdržal 3 dni brez svojih dnevnih kofeinskih doz ( tavelka keramična skodelca ) brez glavobolov ampak s hudo utrujenostjo ter vrtenjem v glavi... ( nizek pritisk )...

coffee addicts :P
If you are going through Hell, keep going !

Daedalus ::

Znižaj količino kave na razumno, pa ne bo glavobolov in ne živčnosti zaradi predoziranja.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

dejanslo ::

Kako dolgo pa trajajo te vaše odvisnosti? Jaz tudi imam obdobja (mesec, 2, 3), ko je kava za dobro jutro, takoj sledi zeleni ali črni čaj, čez nekaj ur se zgodba ponovi, zvečer pa mogoče še kak shot guarane :) Nekih silnih efektov, razen nočnega gastroezofagealnega refluxa ne opažam, pa še ta je bolj verjetno posledica stresa. Ko prekinem (cut off), težav nimam.. edino utrujenost premagujem z rekreacijo.. Koliko ste pa stari, če ni skrivnost? V glavnem, telo vam pravi, da kar ste počeli, ni dobro za vas :) Torej, v prihodnje ne počet tega :)
There`s More Than One Way To Do It

GregiB ::

Zmanjševati na "razumno mejo" mi gre slabo od rok... Se spomnim s cigareti... enostavno nisem znal skaditi 5 cigaret na dan, tako pa ne znam spiti ene kave....
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

zee ::

Jaz spijem eno "kafetjero" za tri osebe in nimam tezav.

Hell...se spi se mi po kavi.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

energetik ::

Zanimivo, tudi meni se včasih spi po kavici. Se pa držim 1-2 malih kavnih skodelic na dan. Včasih tudi kakšen dan spustim kavo, če me kaj želodec matra. Sem pa opazil, da ni nujno da imam takrat glavobol. Predvsem odvisno od početja tisti dan.
Bi se pa komot odvadil kave, ampak zaenkrat nimam razloga. Zdravniki pravijo da kakšna šalčka kofeta na dan ne škodi oz. je lahko celo koristna.
Ga pa že 2 leti pijem izključno brez mleka/smetane, ker me je po taki mešanici velikokrat pekla zgaga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Tody ::

GregiB jah zamenjaj kofein iz kave z teinom mogoče bo bolje glede napetosti pa to.

mojsterleo ::

jaz kave preprosto ne prenasam vec, predvsem zato, ker me boli zelodec, in pa zaradi zoprnega odvajalnega efekta. ce jo pijem zvecer, moram celo noc na wc hodit. sedaj ze kar dolgo namesto tega pijem pravi caj (zeleni gunpowder ali pa dien hong yunnan), zelo priporocam pa tudi yerba mate, ki je precej blag, a ima kar dosti kofeina.

Izi ::

Kava je največja svinjarija, ki smo jo ljudje uspeli razviti. Raje spijem liter CocaCole na dan kot pa 2 kavi na dan.
Jaz jo enostavno ne prenesem. Že po dveh kavah mi neprijetno začne razbijati srce, kot da bi pretekel maraton, in potem še cel dan hodim na WC po najmanj dvakrat na uro in se moram nalivati z vodo, da ne dehidriram.
Če je to nekaterim v užitek potem pa res ne vem kakšno nesrečno življenje imajo.
S pravim čajem pa imam pozitivne izkušnje. Ta mi pa kar lepo sede.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

tig3r025 ::

Kar sem začel hodit redno na fitnes, sem prekinil s kajenjem in kavo v momentu, vendar nisem (na srečo) imel nobenih težav. Namesto kave sedaj spijem okrog 4 deci zelenega čaja na dan.

energetik ::

Izi je izjavil:

Kava je največja svinjarija, ki smo jo ljudje uspeli razviti. Raje spijem liter CocaCole na dan kot pa 2 kavi na dan.
Jaz jo enostavno ne prenesem. Že po dveh kavah mi neprijetno začne razbijati srce, kot da bi pretekel maraton, in potem še cel dan hodim na WC po najmanj dvakrat na uro in se moram nalivati z vodo, da ne dehidriram.
Če je to nekaterim v užitek potem pa res ne vem kakšno nesrečno življenje imajo.
S pravim čajem pa imam pozitivne izkušnje. Ta mi pa kar lepo sede.


Nismo vsi enaki, Izi. Meni že prvi požirek vroče kave odpre nos in zbistri misli. Opazil sem, da sem tiste pol ure po kavi tudi bolj produktiven.

Nagi Bator ::

Tody je izjavil:

GregiB jah zamenjaj kofein iz kave z teinom mogoče bo bolje glede napetosti pa to.

Kofein in tein je ista stvar.

zee ::

Caj ali kava je meni vseeno. Edino kavo dosti prej naredim kot caj.

Najboljse jutranje bujenje je po mojih izkusnjah kava, nato pa se kozarec sveze stisnjenega pomarancnega soka. 380 V direkt v zilo >:D
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

msjr ::

Raje spijem liter CocaCole na dan kot pa 2 kavi na dan.


In s tem spiješ še 10dag sladkorja in dobiš v sebe več kofeina kot s tistimi dvemi kavami.

Čaj tudi vsebuje kofein, tako da pitje [pravega] čaja NI kofeinska abstinenca. Tein = kofein, malo drugače vezan kot pri kavi, vendar še vedno kofein.

Pijem kavo v zmernih količinah + obvezen espresso po dobrem kosilu prav zaradi prebavnih učinkov.

Kar se tiče negativnih mnenj o kavi bi vzel z zadržkom. Vsak, ki se je odvadil neke stvari (pri kateri je pretiraval) ima po uspešnem odvajanu veliko možnost, da bo postal njen največji nasprotnik. Čisto normalna psihološka reakcija, dober primer so bivši kadilci, pa bivši komunisti recimo tudi :))

amigo_no1 ::

Po dobrem kosilu paše deci kakovostnega vina.

mojsterleo ::

msjr je izjavil:

Čaj tudi vsebuje kofein, tako da pitje [pravega] čaja NI kofeinska abstinenca. Tein = kofein, malo drugače vezan kot pri kavi, vendar še vedno kofein.
to je sicer res, ampak caja in kave ne mores metat na isti kup. prvo kot prvo kava vsebuje veliko vec kofeina, ima diureticen ucinek, za namecek pa se dviguje kislino v zelodcu. zraven tega pa se kvarno vpliva na zobe, ce jo pijes s sladkorjem. pravi caj ali mate ima veliko bolj blag ucinek, ne boli te zelodec, hkrati pa nimajo invazivnega okusa, in jih brez tezav pijes brez sladkorja. in ravno to je namen te teme, najti nek nadomestek za kavo.

Avenger ::

Jaz mam angleški čaj velik rajši od kave, ima nek nevtralen, blag, prijeten okus pa še škodljiv ni kot kava, tko da bi jaz kavo probal zamenjat s pravim čajem pa potem mogoče še tega skenslat.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

oldguy ::

GregiB:
Imate kaj izkušenj z odvajanjem od kave???


MojsterLeo:
...in ravno to je namen te teme, najti nek nadomestek za kavo.


Ne, ni.

energetik ::

No, meni zeleni in črni čaj ravno zaradi blagega okusa ne sedeta. S sveže zmletim in pripravljenim espressom se pač ne moreta primerjati, vsaj po vonju ne...
Sicer pa jaz tudi čaj pijem z malo rjavega sladkorja, drugače mi je preveč trpek.
Pa tudi tole:
While coffee and tea are both sources of caffeine, the amounts of caffeine in any single serving of these beverages varies significantly. An average serving of coffee contains the most caffeine, the same serving size of tea provides 1/2 to 1/3 as much.

nekaj pomeni.

fosil ::

Pred nekaj časa je bil o tem nek dokumentarec.

Telo se na kavo navadi in na koncu rabiš kavo, ne zato da bi si izboljšal koncentracijo, ampak zato da nimaš zmanjšane koncentracije.

Po kakšnem tednu abstinence, so tvoje sposobnosti brez kave enake, kot če bi pil kavo.

Glavoboli pa bi moral minit že prej.
Tako je!

innerspace ::

Dejanslo:
V glavnem, telo vam pravi, da kar ste počeli, ni dobro za vas :)


Bingo! Ko tole berem, me ze spominja na kako odvajanje od drog...
Sam pijem kavo le z namenom pohitrenja metabolizma, ko pride doza kofeina zelo prav pred jutranjim tekom, za malo boostat telo.
Drugace pa je zeleni ali crni cas(kak assam ali jasmin, pa se kak) super, prav zato ker je priprava dolgotrajnejsa od kofeta, je odlicna priloznost za bistrejsi zacetek dneva.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

GregiB ::

Poročilo.... drugi dan... že brez glavobola... V izogib teinu pijem sadne čajčke :)
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

mojsterleo ::

energetik je izjavil:

No, meni zeleni in črni čaj ravno zaradi blagega okusa ne sedeta. S sveže zmletim in pripravljenim espressom se pač ne moreta primerjati, vsaj po vonju ne...
Sicer pa jaz tudi čaj pijem z malo rjavega sladkorja, drugače mi je preveč trpek.
Pa tudi tole:
While coffee and tea are both sources of caffeine, the amounts of caffeine in any single serving of these beverages varies significantly. An average serving of coffee contains the most caffeine, the same serving size of tea provides 1/2 to 1/3 as much.

nekaj pomeni.
ce je caj trpek, to ponavadi pomeni, da ga ne znas pripravljati, ali pa gre za caj nizke kvalitete. zeleni caj je treba obvezno pripravljati s toplo vodo, nekje 70°C, namakanje listicev pa naj bo manj kot 3 minute. za crni caj se ponavadi uporabi skoraj vrelo vodo, in potem tudi cca 3-5 minut namakanja. dalj ko namakas, vec bo tudi kofeina v caju.

skodelica crnega caja tako vsebuje cca 30mg kofeina, oolong 25mg, zeleni caj 15mg in beli caj 10mg. caj iz vreck zaradi zmletih listicev spusti se nekoliko vec kofeina. za primerjavo ima enaka skodelica kave priblizno 80mg kofeina, kokakola pa 45mg.

ko smo ze pri kofeinu, je treba povedati se to, da je ta v caju drugacne strukture, saj je topen v vodi, zaradi cesa se hitreje izloci iz telesa, medtem ko se kavni ne, zato v telesu ostane dalj casa in se pocasneje sprosca. iz tega tudi prihaja ta famozni pozivljajoci ucinek.

obstaja tudi preprosta metoda, kako si pripraviti domac brezkofeinski caj. cajne listice za 30 sekund prelijte z vroco vodo (kot da bi pripravljali caj), nato pa to vodo odlijte stran in dolijte novo. ker se vecina kofeina iz caja izloci v zacetni fazi namakanja, boste s to metodo bistveno zmanjsali njegovo vsebnost.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

cha.si odlična spletna trgovina (pravih) čajev

Oddelek: Loža
275645 (4096) harvey
»

Kofeinske tablete? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6211656 (10209) imagodei
»

Energy Drink vs. Kava (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7511087 (1756) DragonHeart
»

Koliko kave spijete na dan? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12110956 (7421) DOOM_er
»

A obstaja v Sloveniji poceni kava brez kofeina?

Oddelek: Loža
366627 (6073) shark_nm

Več podobnih tem