» »

Dexter

Dexter

««
«
1 / 27
»»

Neo12 ::

Ali je kdo že gledal to fenomenalno serijo. Kaj si mislite o njej.
  • razdelilo iz: gzibret ()

al3s ::

Pogledal že obe sezoni. Zanimiva vsaka po svoje, ampak sem vseeno bolj navdušen nad prvo. V drugi sezoni je nek pr0n-cek(Lyla, special agent Lundey krneki vsi se nabijajo pač sej v redu samo ne pričakuješ takih stvari v taku seriji) na zacetku ampak pol vseeno najdejo spet pravo pot. Drugače pa res vredna ogleda.

Tr0n ::

Trenutno najboljsa serija. Ceprav, zaradi writers stavke tako ali tako ni dosti izbire.

dukenukem ::

a mislete dexter laboratory risanko :D

Neo12 ::

Ma kaka risanka, če misliš da smo govorili o risanki si moraš nujno pogledat to serijo.

dukenukem ::

zakaj se gre to ?a je fantastika, al kj druzga ?

al3s ::

Za lenčine:

Wikipedia
Uradna stran
Morning Routine Intro

Tonight is the night! >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: al3s ()

PINki ::

obudimo temo...

zdaj je že nekaj delov 4. sezone...

meni osebno najbolša serija

Tr0n ::

Hi dad.

:O

bond007 ::

Da mi ne bi kake spojlerje tuki pisal, ker ta zadnji post je skor to bil... Raj ne razmišlam, kaj naj bi to pomenl. Sam sem na začetku 3je sezone in je res kul serija, ocena na imdb je kr prava...

Če že mislte spojlerje pisat dejte prej en rdeč Warning!

PINki ::

Hi dad.

:O

Haha, jst sm bil čiz WTF?!

AmokRun ::

Da mi ne bi kake spojlerje tuki pisal, ker ta zadnji post je skor to bil... Raj ne razmišlam, kaj naj bi to pomenl. Sam sem na začetku 3je sezone in je res kul serija, ocena na imdb je kr prava...

Ja kaj bi pa rad? Torrent linke?:D
Ne beri, če nisi pogledal zadnjih delov.

Drugače pa trenutno najbolj zanimiva serija kar jih gledam.
Upam da bodo uspeli serijo zaključiti na takem nivoju, brez filer sezon.

preem ::

kolk pa je delov v tej sezoni? da ne bo pa zdej pa konc, prec po 'hi dad'

Tr0n ::

3.

preem ::

kaj 3 ?

Tr0n ::

Tolko delov je se v tej sezoni.

preem ::

aha še, js sm mislu total. :-p tenx

Tr0n ::

Holy crap batman, to bo se eden awesome season finale. :)

PINki ::

zadnja 2 dela bosta ubitačna

kratos ::

Čist huda serija, sem pri 3 sezoni 6 del in je awesome, sicer zadne čase nikakor ne pride dexter na vrsto da bi ga pogledal ampak ga bom pogledal ker je res awesome serija !

Okapi ::

Dobro je, da bo najmanj še 5. sezona. Slabo je, da bo treba nanjo čakat 3/4 leta:P

O.

PINki ::

Meni je bla najbolj napeta 2. sezona ampak res dobro zrežirano kako se na koncu izvleče.

Brane2 ::

Ponovljivo.

Dexterjev lik so full pocukrali, tako da je sedaj v bistvu čisti, tipični pozitivec.

In zapleti so postali povsem naivni in predvidljivi.
On the journey of life, I chose the psycho path.

LuGi ::

Sej se more spremenit na pozitivca ce ima zeno in otroka =)

Huda serija.. skoda ko bo potrebno kmalu do septembra cakati na novo sezono ;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

Izi ::

Kje vidite kakšnega pozitivca? Človek, ki je pobil na desetine ljudi. Družino ima bolj kot ne samo za kamuflažo.
Noben morilec ni nikoli popolna pošast. Taki so samo v filmih. Večina resničnih množičnih morilcev na zunaj zgleda podobno nedolžno kot Dexter. Največji morilci v zgodovini, kot naprimer Stalin, so bili ljubeči družinski očetje.
Dexter je močno motena osebnost, ki sodi samo direktno na električni stol. Ampak serija je pa še vseeno ena izmed najboljših :D

PINki ::

Dexter je močno motena osebnost, ki sodi samo direktno na električni stol. Ampak serija je pa še vseeno ena izmed najboljših :D


Ne sodi na el. stol, saj pobija morilce in tiste, ki si to zaslužijo. V tem se razlikuje od ostalih morilcev.:D

Okapi ::

Tu in tam tudi kakšnega nedolžnega, ampak jebiga, vsak se lahko zmoti;)

O.

Izi ::

Ne sodi na el. stol, saj pobija morilce in tiste, ki si to zaslužijo.

Vsak množični morilec je prepričan, da si njegove žrtve zaslužijo umreti, drugače sploh nebi ubijal. Kolikor sem prebiral življenjepise najbolj znanih množičnih morilcev, nisem našel nobenega, ki bi ubijal samo za svojo zabavo. Vsak si ustvari neko vizijo, da bo očistil svet neke skupine ljudi in tako imajo žrtve določenega morilca vedno nekaj skupnega.
Kdo pa je Dexter, da lahko odloča kdo si zasluži umreti? En sam človek nikoli ne more odločati o življenju in smrti drugih ljudi. Zato izberejo v demokratičnih deželah za vsak zločin drugo žirijo, ki odloča o kazni.

Warning: Spoiler !!!

In kot je Okapi že omenil, je bil tisti fotograf, ki ga je Dexter ubil po pomoti, popolnoma nedolžen. Že samo zaradi tega bi si zaslužil električni stol.
Ponavadi za nastanek množičnih morilcev, ki so večinoma moški, okrivijo mame. Pri Dexterju pa je enkrat za njegovo zavoženo življenje kriv čudaški oče, ki ga Dexter samo posnema.
Ampak Dexter ima za razliko od njegovega očeta vest in čustva, kar mu je močno v napoto pri njegovem morilskem poslu. Na družino, ki naj bi bila samo kamuflaža se je preveč navezal in sedaj mu je vse skupaj v breme.
To vse skupaj je na koncu pripeljalo do tega, da je ubil nedolžnega človeka in rešil množičnega morilca.
Trinity pa je dejansko kopija Dexterja, kakršen naj bi postal v prihodnosti. Dexter se tega zaveda in ravno zato ga kar ne more ubiti, ker hoče najti način, da ne bi čez nekaj let postal enak Trinityu.
Ravno to prizadevanje, da bi bil drugačen od njega, pa ima povsem nasproten učinek. Zaradi raztresenosti in časovne stiske zaradi njegove družine je že ubil nedolžnega človeka, potem je komaj v zadnjih sekundah uspel rešiti otroka, družina pa mu zaradi njegove odsotnosti vse bolj razpada in žena se že poljublja z drugim.

Je pa ravno ta njegova raztresenost in dejstvo, da mu nikoli nič ne gre po načrtih bistvo zgodbe, ki jo dela zanimivo.

Brane2 ::

En sam človek nikoli ne more odločati o življenju in smrti drugih ljudi.


V bistvu lahko.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Izi ::

Imaš prav, narobe sem se izrazil. Mislil sem, en sam človek nikoli ne sme odločati o življenju in smrti drugih ljudi.
Diktatorstvo seveda obstaja, ampak vsak diktator je še vedno zločinec.

OrkAA ::

Največji morilci v zgodovini, kot naprimer Stalin, so bili ljubeči družinski očetje.


Stalin je bil ljubeč družniski človek? Je mogoče zaradi tega pol njegove familije umrlo v sumljivih okoliščinah? Eden izmed sinov se je po prepiru s Stalinom ustrelil v glavo in preživel, Stalin pa je to hladnokrvno komentiral - "saj še streljati ne zna."

Brane2 ::

Imaš prav, narobe sem se izrazil. Mislil sem, en sam človek nikoli ne sme odločati o življenju in smrti drugih ljudi.
Diktatorstvo seveda obstaja, ampak vsak diktator je še vedno zločinec.



Seveda sme. Zdravniki temu pravijo triaža, pa tudi drugi imajo svoje izvedenke ( policaji, vojaki itd).
On the journey of life, I chose the psycho path.

kogledom ::

OK, samo pri triaži vseeno gre za rešitev čimveč življenj, čeprav to vključuje odločanje o smrti posameznika (ki bi ga mogoče v drugačnih razmerah lahko rešil), vendar na podlagi objektivnih okoliščin in ničesar drugega.

Dexter se sicer skuša držati nekega kodeksa, ki ima neka kao objektivna merila, samo izvaja ga na subjektivni način.

Matek ::

Vsak množični morilec je prepričan, da si njegove žrtve zaslužijo umreti, drugače sploh nebi ubijal. Kolikor sem prebiral življenjepise najbolj znanih množičnih morilcev, nisem našel nobenega, ki bi ubijal samo za svojo zabavo. Vsak si ustvari neko vizijo, da bo očistil svet neke skupine ljudi in tako imajo žrtve določenega morilca vedno nekaj skupnega. Kdo pa je Dexter, da lahko odloča kdo si zasluži umreti? En sam človek nikoli ne more odločati o življenju in smrti drugih ljudi. Zato izberejo v demokratičnih deželah za vsak zločin drugo žirijo, ki odloča o kazni.
Eno je, če je morilec prepričan, da si žrtve zaslužijo umreti, pa si v bistvu ne. Dexter po drugi strani deluje ravno v skladu z demokratičnimi načeli, ki jih omenjaš - pobija kriminalce, ki jih roka pravice ne doseže, pri tem pa (z izjemo tega zadnjega slip-upa) se kot policist tudi poslužuje zanesljivih dokaznih metod. Njegove žrtve bi v primeru sojenja ponavadi dobile podobno strogo kazen, kot jim jo odredi on (še posebno glede na to, da imajo tam smrtno kazen).

Da se razumemo, ne bi se veselil pojava tovrstnih junakov v resničnem življenju, hočem le reči, da se tip razlikuje od večine morilcev, ker se drži nekih moralnih načel, ki so v naši družbi sprejeta.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Brane2 ::

OK, samo pri triaži vseeno gre za rešitev čimveč življenj, čeprav to vključuje odločanje o smrti posameznika (ki bi ga mogoče v drugačnih razmerah lahko rešil), vendar na podlagi objektivnih okoliščin in ničesar drugega.

Dexter se sicer skuša držati nekega kodeksa, ki ima neka kao objektivna merila, samo izvaja ga na subjektivni način.


Vse je subjektivno. V težkih okoliščinah ti bo en dohtar ubral varianto A, drugi pa B in oba bosta imela lahko prav...

Ob takih seerijah se sprašujem ali se pisci preprosto prilagajajo publiki, ki nad klasično policijo obupava ali pa gre za tiho programiranje ljudi za prihajajoči čas krize...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Tr0n ::

Gre za fiktiven lik in fiktivno serijo.

Ni treba kaj dosti realnosti mesat v tole. :)

LuGi ::

Pobi so cist prevec not padli

Tr0n ::

Mors si predstavljat da je to zanj zivljenskega pomena. Tako kot dihanje ali hrana. :)

LuGi ::

Hello Dexter Morgan.. hud bo finale =)

ABX ::

Dexter je močno motena osebnost, ki sodi samo direktno na električni stol. Ampak serija je pa še vseeno ena izmed najboljših :D


Ne sodi na el. stol, saj pobija morilce in tiste, ki si to zaslužijo. V tem se razlikuje od ostalih morilcev.:D


Vsak ki si vzame pravico nekoga ubiti je za pripret. Izjema je samo samoobramba.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

zee ::

Se povsem strinjam. Edina izjema je samoobramba.

Je pa serija zelo zelo napeta.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

ABX ::

Vsekakor, odlična je.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Tr0n ::

Hello Dexter Morgan.. hud bo finale =)

Holy shit! :O

Zdaj pa 1 teden cakat. ;(

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

Okapi ::

No ja, glede na to, da bo tudi 5. sezona, kakšnega strašnega presenečenja ni za pričakovati;)

O.

Izi ::

Za pričakovati je, da bo Trinity končal na dnu morja razsekan na koške >:D
V vsaki dosedanji sezoni smo namreč dobili svežega množičnega morilca, ki mu FBI niti približno ni bil kos.

Za tiste, ki ste omenjali, da Dexter pobija samo tiste, ki so se izmuznili pravnemu sistemu bi omenil sledeče:
V tej sezoni je Dexter sam kar nekajkrat preprečil, da bi FBI sploh lahko prijel Trinitya. Če bi Dexter hotel bi bil Trinity že v zaporu in po vsej verjetnosti obsojen na smrt, saj ima Dexter vse potrebne dokaze.
Ampak Dexter se je odločil, da pravnemu sistemu sploh ne bo dal možnosti in bo smrtno kazen izvršil kar sam.

Music Man ::

MOŽEN SPOILER: (moje predvidevanje konca te sezone)



Jaz imam tak občutek, da bo Cody od prihodnjega dela naprej eno z betonom. Trinity sedaj ve za Dexterjevo pravo identiteto in spravil se bo na njegovo družino - pač začel bo nov cikel in vsako sezono se pač ne more vse lepo končati za glavne igralce. Major cliffhanger pa bi bil, če na koncu Trinity pobegne Dexterju... >:D 5. sezona bi bila tako prebolevanje Dexterjeve družine za Codyjem, obenem pa še Dexterjev lov na Trinityja.

Zgodovina sprememb…

Tr0n ::

Pa njegova sestra bo IMO izvedela preko ocetovih CIjev, da je bil Icetruck Killer brat od Dexterja.

Shit is gonna hit the fan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

Izi ::

Kako ste vsi črnogledi >:D
Kolikor se spomnim, je Dexterjeva sestra rekla, da ne bo več brskala za očetovo preteklostjo, ker jo je že to kar je do sedaj odkrila preveč šokiralo. Je pa ona najbolj nadarjen detektiv na tistem oddelku in bo verjetno prva, ki bo enkrat odkrila, kaj je v resnici Dexter. To bi znalo biti še zanimivo. Bi bil Dexter zmožen ubiti sestro? Brata je že, seveda pa je bil brat morilec.
Music Manov scenarij pa se mi tudi zdi malo verjeten. Vseeno gre za Ameriško serijo in kaj takega bi bil za Američane prehud udarec. Le kdo bi si upal nakopati nase srd več milijonske množice? :D
Mislim, da gledalci zaenkrat še niso pripravljeni na smrt kakšnega člana Dexterjeve družine in scenaristi se tega verjetno dobro zavedajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Music Man ::

V bistvu je nekoč obstajal še en veliko boljši detektiv, ki je tudi odkril kaj je Dexter v resnici - Doakes. Kaj se je pa na koncu zgodilo z njim, pa vemo ;) Dexter pa ne bi niti pod razno ubil sestre, če bi ga razkrinkala. Tudi Doakesa ni hotel ubiti, ampak se je na koncu že hotel predat, pa mu je Lila naredila takrat zelo veliko uslugo.

Tr0n ::

Bi bil Dexter zmožen ubiti sestro? Brata je že, seveda pa je bil brat morilec.

To ne. Vprasanje je bolj, kaj bo Debra naredila, ko bo izvedela.
««
«
1 / 27
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Serija: Breaking Bad - spoiler contaminated (strani: 1 2 3 420 21 22 23 )

Oddelek: Sedem umetnosti
1106195673 (11754) oo7

Serije (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
6311106 (1807) opeter
»

House M.D. (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Sedem umetnosti
26738406 (24056) Jst
»

spoilerji - kako jih označit

Oddelek: Sedem umetnosti
252831 (2668) Bor H

Več podobnih tem