» »

TP-Link TL-WR1043ND

TP-Link TL-WR1043ND

««
5 / 17
»»

H_man ::

Zanimivo, da z file manegerjem na telefonu preko wifi-ja dostopam do diska, ter gledam vsebino, TV pa ga ne vid.
Mislim, da se telefon poveže v workgroupo, TV pa tege ne zna.Ali pač?

polde66 ::

Če pa daš program Allshare od Samsunga na računalnik?
polde

H_man ::

Na računalniku imam allshare in preko njega gledam filme, ki so na notranjem disku.
Ko hočem v allshare dodati tudi zunanji disk, se program sesuje in restarta.
TV ne zazna ext diska, ki je priključen na router in je viden v lokalni mreži uporabnikom na PC in telefonu.
Ko disk piknem v usb od TV, ga ta zazna in lahko gledam filme.
Kot kaže le ni tak smart tv, kot ga uglašujejo :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: H_man ()

D3m ::

Vprašanje? Naročil sem omenjeni router, ali je najnovejši dd-wrt porihtal WAN problem pri verzijah 1.9 ali 1.8?
|HP EliteBook|R5 6650U|

blackbfm ::

če ne rabiš extra funkcij ki ti jih nudi dd/openwrt, pusti gor original..deluje še najbolje

D3m ::

Kaj pa stabilnost original firmware-a?
|HP EliteBook|R5 6650U|

hojnikb ::

je porihtan wan, tak da nerabiš german fw fix. samo latest nightly gor nalož iz ftpja, ker na strani so zastarele verzije.


in v vsakem primeru vrži dol stock fw.
#brezpodpisa

D3m ::

Heh dve mnenji :D.
|HP EliteBook|R5 6650U|

hojnikb ::

stock firmware je za stare mame :))
#brezpodpisa

D3m ::

Ok, najprej bom probal z stock, če bo kaj narobe grem na dd-wrt. :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

blackbfm ::

Tu je original firmware lepo spedenan, stabilen zanesljiv..treba se je zavedat da sta si ddwrt in openwrt imidž naredila s starimi linksysi (ki so imeli obupen stock fw) ampak tu je zgodba mal drugačna, za akutalne modele od tplinka je podpora bolj uboga, še z osnovnimi nastavitvami in funkcionalnostjo so težave, pol pa se zajebavaj z različnimi builidi in fixi in glej kje vse skupaj najmanj "jebe". Sem preflešal svoje routerje že tolikokrat da se mi res počasi ne da več..trenutno imam openwrt naložen samo zaradi tvja (multicast proxy), sicer pa bi takoj letel dol.

D3m ::

Ok. Bom probal stock, če bo kaj narobe bom vprašal.

Uporabljam pa trenutno Linksys WRT160N v3
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

perovice ::

men ta router s stock rom laufa že skor dva mesca neprekinjeno, plus printer (all in one hp) deluje bp preko usbja na routerju.

dwinxp ::

Pri meni bo približno kako leto sedaj mimo kar imam ta router + ddwrt + usb tiskalnik... mislim, da do sedaj sem ga samo 2x resetiral zaradi wi-fi problemov. Zame zelo dober router in ga priporocam.

D3m ::

Router je že prišel, danes popoldne poročam.
|HP EliteBook|R5 6650U|

D3m ::

Evo router postavljen. Sem pustil na stock firmware. HW verzija je 1.10 in najnovejši firmware je že tovarniško nameščen na routerju.
|HP EliteBook|R5 6650U|

energetik ::

blackbfm je izjavil:

Sem preflešal svoje routerje že tolikokrat da se mi res počasi ne da več..trenutno imam openwrt naložen samo zaradi tvja (multicast proxy), sicer pa bi takoj letel dol.
IPTV ne dela na original FW? Namreč iščem router, kjer bi mi na original FW delal IPTV, rabim pa IPTV samo na žičnih povezavah, WLAN samo za internet.

D3m ::

Zdravo fantje.

Po dveh dneh uporabe na stock firmware je začel router nagajati, zato sem posodobil firmware na DD-WRT ver.21153.


P.S.
Ko pridem domov ga bom ponovno posodobil, ker je eko izdal novo verzijo ver. 21223
|HP EliteBook|R5 6650U|

BorutK-73 ::

energetik je izjavil:

Namreč iščem router, kjer bi mi na original FW delal IPTV, rabim pa IPTV samo na žičnih povezavah, WLAN samo za internet.


Moj TP link WDR3600 ima to na original firmware-u

tole mi piše pri LAN opciji:
IGMP Proxy:
IGMP(Internet Group Management Protocol) works for IPTV multicast stream.
The device supports both IGMP proxy with enabled/disabled option and IGMP snooping

Han ::

@D3m: Malce dvomim, da je bil stock firmware zadnji, saj so ga na uradni strani objavili konec marca letos. Kako se obnese 3_13_13 (130325), ne vem. Vsi prejšnji so tako hroščati, da si bil praktično primoran naložit DD-WRT, sicer je usmerjevalnik pridno zmrzoval...

D3m ::

Han je izjavil:

@D3m: Malce dvomim, da je bil stock firmware zadnji, saj so ga na uradni strani objavili konec marca letos. Kako se obnese 3_13_13 (130325), ne vem. Vsi prejšnji so tako hroščati, da si bil praktično primoran naložit DD-WRT, sicer je usmerjevalnik pridno zmrzoval...


Tudi meni ni bilo jasno. Ampak sem dvakrat preveril in verzijo na uradni strani in verzijo v routerju in se ujemata.
|HP EliteBook|R5 6650U|

polde66 ::

S kje pa vlečete ddwrt verzije kot je recimo 21153?
polde

D3m ::

Preko ftp

ftp://dd-wrt.com/others/eko/BrainSlayer-V24-preSP2/2013/

kopiraj povezavo in prilepi v brskalnik.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

polde66 ::

hvala, imama oba rutarja 1043nd in 4300. Me zanima če kdo pozna kako se obnese ddwrt na 4300?
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

D3m ::

Tukaj imaš forum

http://www.dd-wrt.com/phpBB2/

Jaz sem se prijavil, da izvem več podatkov za moj router.
|HP EliteBook|R5 6650U|

hojnikb ::

polde66 je izjavil:

hvala, imama oba rutarja 1043nd in 4300. Me zanima če kdo pozna kako se obnese ddwrt na 4300?

imo je pri teh stvareh čist odvisn od builda in hardware revizije...v vsakem primeru je dobro pogledat na forum, da vidiš kaj pravijo drugi (da potem še kje ne fašeš kakega bricka)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Daniel ::

Dokler ne povoziš bootloaderja se ga da še zmeraj debrickat, rabiš pa USB to TTL adapter in 3 pinski jumper header, ki ga nalotaš v že pripravljene luknje na matični plošči routerja. 1x sem ga že sesul, kriv pa je bil Avast, zaradi napake v programu, ki je preprečevala uspešno namestitev novega firmwera (so že popravili).

Daniel ::

Dokler ne povoziš bootloaderja se ga da še zmeraj debrickat, rabiš pa USB to TTL adapter in 3 pinski jumper header, ki ga nalotaš v že pripravljene luknje na matični plošči routerja. 1x sem ga že sesul, kriv pa je bil Avast, zaradi napake v programu, ki je preprečevala uspešno namestitev novega firmwera (so že popravili).

polde66 ::

No fino, včer sem nadgradil najprej 4300 in je zadeva delovala super, jakost signala je bila v drugi sobi super, tako dobra, da mi je špilal 1080p film brez zatikanj. V drugi sobi mi je lovil signal 1043ND ter ga žično predvajal naprej. Ker nekako nisem mogel dostopiti v njegove mastavitve, sem lepo zresetiral vse skup in naložil novega. Od takrat pa adijo vsako deljenje povezave. Ne z DDWRT ne z tovarniškimi nadgradnjami. Noče in noče mi oddajat signal. Ok zamenjal sem tudi rutarje in sicer sedaj je glavni 1043 za WDS pa 4300 pa je zgodba čisto ista. Ni signala oz ga ne oddaja.
Storil sem sledeče, povsod sem nastavil wireless nastavitve, pri tem določil isto zaščito iste kanale iste nastavitve in vklopil WDS. nadalje sem izklopil požarni zid, nastavil še časovni pas in to je to. Sem še kaj spregledal?
polde

D3m ::

Nova verzija dd-wrt ver.21286 so popravili, kar nekaj bugov.

ftp://ftp.dd-wrt.com/others/eko/BrainSlayer-V24-preSP2/2013/
|HP EliteBook|R5 6650U|

polde66 ::

Z zadnjim firewerjem se mi je uspel konektat iz prve.
polde

D3m ::

polde66 je izjavil:

Z zadnjim firewerjem se mi je uspel konektat iz prve.


Super.
|HP EliteBook|R5 6650U|

hojnikb ::

in kaka je stabilnost wifija pr tem zadnem buildu ?
#brezpodpisa

polde66 ::

Imam routing, sprejemam brezžično in oddajam žično. Za HD predvajalnik. 1080p dela malce pogojno ostalo pa super. Za ostale nastavitve bi se pa še moral malce poigrat ( recimo WDS), je pa absolutno boljši kot prejšnji. Pri prejšnjem sem imel hreščav zvok in slabši signal. Ko se mi bo dalo oz mi bo čas dopuščal pa se poigram še z ostalimi nastavitvami.
polde

blackbfm ::

če ti kocka video, probaj nastavit fiksno hitrost wifija recimo 24 mbit

polde66 ::

Ni kockanje ampak se je pojavljalo rdeče lesketanje pa prasketanje v glasu.
polde

skico ::

D3m je izjavil:

Nova verzija dd-wrt ver.21286 so popravili, kar nekaj bugov.

ftp://ftp.dd-wrt.com/others/eko/BrainSlayer-V24-preSP2/2013/


kje pa lahko vidimo kaj so spremenili?

tnx

D3m ::

Uradnega lista sprememb ni izdal. Je treba direktno kontakt vzpostaviti z eko-tom.
|HP EliteBook|R5 6650U|

hojnikb ::

#brezpodpisa

polde66 ::

a mi kdo ve povedat, kje dobim ddwrt to tp-link4300? skratka nazaj na tovarniške nastavitve. Z nadgradnjo na najnovejši tovarniški firmware se mi konstantno sesuva brezžična povezava 1x dnevno. Potreben je izklop in vklop pol pa spet dela, sam mal mi gre to na ... dal sem gor zadnji ddwrt pa sem opazil, da v načini 2.4 uporablja samo 2 anteni, dočim v 5 vse tri. Pa nisem zihr ali imam jakost slabšo ali ne.
polde

hojnikb ::

ftp://ftp.dd-wrt.com/others/eko/BrainSlayer-V24-preSP2/2013/04-15-2013-r21286/tplink_tl-wdr4300v1/
#brezpodpisa

D3m ::

polde66, ko posodobiš na dd-wrt obvezno 30/30/30 reset.
|HP EliteBook|R5 6650U|

polde66 ::

ja?
ok bom še ma prebral kaj to pomen
samo nastavitve so pa še zmerej 2 anteni za 2,4 mhz
Na tp-link 1043 mi pa druzga ne deluje kot samo client bridge. Nikakor ne morem usposobit zadeve, da bi mi delovala kot WDS, saj bi mi bil podaljšek wifi signala dobrodošel.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

blackbfm ::

30/30/30 ni nič več kot navaden reset (ne glede na bs ki piše po internetu)..ponavadi se to svetuje takim ki ne vedo koliko časa morajo držat knof:) realno je dovolj 10-15 sek

polde66 ::

se sliš kot 1 aprilska potegavščina
polde

D3m ::

To priporočajo programerji, ki pišejo dd-wrt. Mogoče bi bilo 10-15 sekund dovolj, ampak za ziher je pa 30/30/30.
|HP EliteBook|R5 6650U|

blackbfm ::

vem da priporočajo, ampak to zato ker je miljavžnt routerjov in miljavžnt ljudi ki neve kaj in kako

v praksi je tako da čim začnejo lučke blinkat cca 15 sek je stvar že pripravljena

D3m ::

Meni je ta postopek pomagal pri odpravitvi nestabilnosti in napak routerja. Velikokrat ne rabiš delati 30/30/30 včasih pa je potrebno.
|HP EliteBook|R5 6650U|

polde66 ::

Mogoče se nismo razumeli ampak jaz bi rad nazaj na tovarniške nastavitve iz DD WRT.
polde

Han ::

Nekje na DD-WRT forumu je povezava do firmwara, ki omogoča pot nazaj...
««
5 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako vzpostaviti omrežje z več ruterji in enim modemom? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
8725415 (6281) fpopla87
»

Nov router (optika 20/20) - že spet

Oddelek: Pomoč in nasveti
498845 (2269) Han
»

TL-WR1043ND v2.1 firmware, kje staknit ?

Oddelek: Strojna oprema
141678 (1288) #000000
»

Kateri ROUTER za cim večjo hitrostjo prenosa (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7020814 (15015) broken/link
»

Čuden problem z nihanjem WIFIja - TL-WR1043ND

Oddelek: Omrežja in internet
476951 (5782) krop

Več podobnih tem