» »

TP-Link TL-WR1043ND

TP-Link TL-WR1043ND

««
6 / 17
»»

D3m ::

polde66 je izjavil:

Mogoče se nismo razumeli ampak jaz bi rad nazaj na tovarniške nastavitve iz DD WRT.


Prijaviti se moraš na dd-wrt forum in iz tam povlečeš datoteko.

Tukaj je povezava na forumu.

http://www.dd-wrt.com/phpBB2/viewtopic....
|HP EliteBook|R5 6650U|

polde66 ::

Hvala fantje, dobil in prenesel ter vrnil nazaj na tovarniške nastavitve. Sedaj pa spet igranje....
polde

patriot8gb ::

Servus,

nabavil sem tale router TP-Link: TL-WR1043ND in se zajebama že cel dan z namestitvijo nevem al mam sam jaz ta problem v glavenm ne najdem rešitve, sploh se ne morem povezat na internet preko routerja,....vse lepo priklopim vstavim cd in samo sledim navodilom, ko pa pridem do zadnje točke pa mi na koncu javi tole



...šel sem tudi na stran www.tplink.com pa sem potegnil zaden firmwire dol pa ga naložil pa isto sranje, v glavenm to mi vedno javi na koncu, a bi mi znal kdo pomagat prosim...??

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Eermmm a lahko še enkrat sliko, ker nič ne kaže.
|HP EliteBook|R5 6650U|

patriot8gb ::

slika je popravljena...

Han ::

Zakaj CD, če je http://192.168.0.1 + Quick Setup bolj enostavno?

patriot8gb ::

ja saj sem to tudi vse sprobal preko te ip-ja in dal quick step pa mi vseeno ne gre vspostaviti povezave z internetom

Han ::

Kar ti javlja, je v zvezi s povezavo v internet. Si pravilno priklopil router na "internet škatlico"? Si izbral pravi način povezave (PPPoE, Dynamic IP...)?

patriot8gb ::

imam internet preko amisa povezave je PPPoE in in sem dal na PPPoE,,,,router sem priklopil na kabel kateri pride iz ADSL modema, računalnik pa sem priključil na router tu nnisem nič falil zato ker če zaženem preko cd-ja mi javi da je zaznalo router tako da je vse pravilno priklopleno, zgleda da je nekaj v nastavitvah sam ne vem kje

polde66 ::

Naštimaj na dinamic IP
polde

patriot8gb ::

a na routerju?

Han ::

Ja.

patriot8gb ::

no da probam še 1x vse

patriot8gb ::

ne gre, sem probal preko cd-ja sedaj in sem dal dinamicen IP in mi je celo prišlo do konca inštalacije ter javilo da sem uspeno namestil, pa rebotal router pa ni šlo pa probal sem še tudi preko Qiuck step-a pa tusi ne gre....

a še morem kje kaj nastavit posebej ?

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Si dal kabel iz AMIS modema v WAN port na WR1043ND?
|HP EliteBook|R5 6650U|

patriot8gb ::

ja seveda

D3m ::

Si nastavil pravilno PPPoE?

Username in password od Amisa?

To lahko narediš tudi ročno na IP 192.168.1.1. pod zavihkom Setup.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

patriot8gb ::

ja gesla in pa username od amisa niam oz ga sploh nisem dobil,
zato ker ko se povežem v internet direktno preko adsl modema me ni nikol spraševalo za geslo in usename,....?

tud ko windowse na novo nalagam dam tam ustvari PPPoE in dostop od doma in je to to gesla in pa username pa nisem nikoli vpisoval....ali potem takem za povezavo preko ruterja rabim geslo in username od amisa?

Zgodovina sprememb…

D3m ::

To si dobil zraven, kot njihov naročnik. To imam tudi sam.
Na temu listu je tvoje uporabniško ime, ki se začne nekako takole bxxxx@amis.net in 7 mestno geslo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

patriot8gb ::

potem morem te podatke vpisat v router?

D3m ::

Primer:

|HP EliteBook|R5 6650U|

patriot8gb ::

ja to mi je jasno sam, kurba jaz tega gesla in uporabniškega ne najdem, če zaprosim za novo mi bojo dali ? ne spomnim pa se da bi to dobil zravn na začetku ker to je zaj že 6-7 let odkar sem pri amisu

Zgodovina sprememb…

D3m ::

To si dobil zraven pogodbe moj list je že mal barve dobil po toliko letih ene 7 let sem že pri njih. Kliči iz stacionarnega na brezplačno številko 080-2010. Vprašali te bojo za ime, priimek in naslov pa upam, da ti bojo kar direktno zaupali drugače ti bojo pa poslali dokument po pošti domov.

Kličeš lahko tudi sedaj, ker podpora dela 24/7.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

patriot8gb ::

ja evo glihn sem klico in mi je dal podatke da vidimo zaj če bo šlo če ne pa fuknem vse fun skozi okno :P

bili_39a ::

Samo prijavi se v router preko ip in zazeni quick setup. Izberi dynamic in nato clone mac address - glej, da bos dosropal z istega pcja, kot obicajno.
Problem je, ker se zunanji ip naslov zaklene na mac naslov pve prijave.
Geslo imas verjetno ze vpisano v modemu.

patriot8gb ::

evo ti ga DELAAAA, hvala za pomoč D3m, zakon si, maš pri v dobrem če si kje v bližini G. Radgone doma :) lp

bili_39a je izjavil:

Samo prijavi se v router preko ip in zazeni quick setup. Izberi dynamic in nato clone mac address - glej, da bos dosropal z istega pcja, kot obicajno.
Problem je, ker se zunanji ip naslov zaklene na mac naslov pve prijave.
Geslo imas verjetno ze vpisano v modemu.



to geslo in uporabniško ime sem samo moral vpisati v router od amisa in je zadeva takoj zalaufala

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Daleč od mene Moravčana. :D Če te bo še kaj kdaj zanimalo za WR1043ND, kar na ZS ali v to temo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

bili_39a ::

D3m zapelji se enkrat do Radgone - penina je dobra, sploh v kleti.

Patriot: oprosti za npačna navodila - sem spregledal, da maš adsl.
Glavno, da dela.

Daniel ::

Pri Amisu je morda res malce nerodno, da moraš zmeraj čuvati tisti list ali si vsaj kam zapisati podatke. No važno, da ti dela.

V Radgono na Penino ali pa na Bevog čez mejo :)

blackbfm ::

podatke od omrežja si komot daš recimo na gmail in pogledaš kadarkoli preko telefona če ne drugače

kmetek ::

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Ales ()

d0rK ::

Zadnji mesec mi ta router zvija živce v vozel. Resetiram ga praktično vsak dan, včasih tudi večkrat dnevno. Net se kar naenkrat ustavi, včasih router popolnoma izgine iz možnih točk, včasih mi javi da je povezava Limited v Win8.

Gor laufa stock FW, zadnja verzija. Raznih DDWRTjev se izogibam ker če se ne motim imajo problem z wifijem in posledično nižjo hitrost na wifiju preko mreže. Vsaj take izkušnje imam z enkratne pokušine DDWRTja na temu routerju. Na router je priklopljen TV, ki je večino časa izklopljen, ter dva računalnika preko wifija, s tem da je eden preko TP-Linkovega zunanjega sprejemnika drugi pa preko TP-Linkove PCI wifi kartice. Skratka totalno TP-Link okolje.

Kakšna ideja ali izkušnja kaj bi lahko bil problem? Ne vem koliko je relevantno ampak zdi se mi da SYS luč večkrat utripa kot je včasih.

blackbfm ::

Hm, ena od možnosti je da modem nima stabilne povezave, posledično se lahko routerju meša (ker čaka na pakete dokler ne pride do timeouta) in se dogajajo take stvari.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

D3m ::

Nope. Ubistvu je problem oroginal FW. Sam imam z DD-WRT enako situacijo tako, da poročam dnevno na njihov forum o mojem problemu.
|HP EliteBook|R5 6650U|

d0rK ::

In DDWRT potem ne odpravi problema?

Me pa zanima zakaj se to dogaja sedaj. Router imam že kaki dve leti in nikoli ni bilo tako resnih problemov.

D3m ::

d0rK je izjavil:

In DDWRT potem ne odpravi problema?

Me pa zanima zakaj se to dogaja sedaj. Router imam že kaki dve leti in nikoli ni bilo tako resnih problemov.


Ni nujno. To velja zaenkrat pri mojem, ki ima harware verzijo 1.10
|HP EliteBook|R5 6650U|

d0rK ::

Bah kolk ene jebe. Ne da se mi spet priklapljat kabla in flashat ter upat da bo ok. Določil fiksne IPje računalnikom v mreži da se mi ne bo vsakič podrlo vse ob resetu. In bom trpel do takrat ko bom kupil nov router. Zelo verjetno pa to ne bo TP-Link.

hojnikb ::

kaj vi delate tut nwm. Meni odkar sem ga nabavu dela BP (razn nekaj težav z wifijem, kar je pa itk stalna praksa z tplink + ddwrt)
#brezpodpisa

blackbfm ::

če nikoli ni bilo problemov potem je original fw ok..ali je router defekten ali pa ti modem zajebava..si poklical operaterja in preveril če je povezava stabilna?

D3m ::

hojnikb je izjavil:

kaj vi delate tut nwm. Meni odkar sem ga nabavu dela BP (razn nekaj težav z wifijem, kar je pa itk stalna praksa z tplink + ddwrt)


Thank you, ravno na tem pomagam dd-wrt in ticketi :D. Ker imam po hiši wireless.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

hojnikb ::

no čeprav z 206xx buildom še nisn meu težav z wifijem, pa laufam od b do n naprav. Laufam pa turbo način na 6. kanalu (da dobim fix na polno 300Mbit hitrost)
#brezpodpisa

D3m ::

hojnikb je izjavil:

no čeprav z 206xx buildom še nisn meu težav z wifijem, pa laufam od b do n naprav. Laufam pa turbo način na 6. kanalu (da dobim fix na polno 300Mbit hitrost)


Jaz sem na channel 1 full 20 MHz, ker v channel 6 pride v nekako mirovanje, če ga pustiš dalj časa na miru in internet se ne odziva prav tako 192.168.1.1. web GUI.
|HP EliteBook|R5 6650U|

hojnikb ::

nič kej takiga se mi še ni zgodilo, tak da je problem pr teb...
#brezpodpisa

D3m ::

hojnikb je izjavil:

nič kej takiga se mi še ni zgodilo, tak da je problem pr teb...


Problem je očitno novejši hardwarem 1.10 in ostalo, kar je vezano na S/N 12xxxxxxx.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

d0rK ::

Ta router je tak kurac od ovce da glava peče. Skoraj siguren sem da gre za hardware problem. Stvar je delala leto in pol brez kakršnihkoli takih problemov, na isti lokaciji. Zdaj pa kar naenkrat sami problem, vsak dan. Ne vem kaj je lahko šlo v kurac ampak nekaj je. Kakšna stvar ki deteriorira s časom. Na router se lahko povežem vselej, naprej pa ne gre promet očitno. SYS lučka bi rekel da čisto preveč utripa.

C:\Users\>ping 192.168.1.1

Pinging 192.168.1.1 with 32 bytes of data:
Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time=3ms TTL=64
Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time<1ms TTL=64
Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time=1ms TTL=64
Reply from 192.168.1.1: bytes=32 time=1ms TTL=64

Ping statistics for 192.168.1.1:
    Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
    Minimum = 0ms, Maximum = 3ms, Average = 1ms

C:\Users\>ping google.com

Pinging google.com [194.152.31.236] with 32 bytes of data:
Request timed out.
Request timed out.
Reply from 194.152.31.236: bytes=32 time=4ms TTL=60
Reply from 194.152.31.236: bytes=32 time=7ms TTL=60

Ping statistics for 194.152.31.236:
    Packets: Sent = 4, Received = 2, Lost = 2 (50% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
    Minimum = 4ms, Maximum = 7ms, Average = 5ms

C:\Users\>

hojnikb ::

si ziher da je problem v routerju in ne v modemu ?
maš tazadn build dd-wrtja gor ? (in pred tem tazadn official fw, da je bootloader tazadn)
#brezpodpisa

d0rK ::

Ne uporabljam ddwrtja ker mi je zajebaval wifi lokalno in nasploh. Glede na to da se stanje popravi za par minut vsakič ko resetiram router ne vem kje drugje bi lahko bil problem.

hojnikb ::

vseeno probi dd-wrt.In ne build is strani, ampak iz ftpja... Tisti na njihovi strani so zastareli in so znani po tem da majo težave.
#brezpodpisa

d0rK ::

Se mi ne da zajebavat z vlačenjem kabla do routerja in flashanjem. Pa iskanje prave verzije. Pa gledat temo na forumu, pa še neke mod verzije ala slayer pa kdo ve še kaj. In kot pravim, nazadne ko sem šel čez ta butast proces sm imel pa po 4-5mb/s prenosa po mreži.

hojnikb ::

nwm kaj delaš ti, ampak men z 206xx buildom gre preko Wifija čez 10MB/s (nisn kej velik testiru), preko lokalne mreže (lan1 v lan2) pa zafila celo 1Gbit mrežo (115-125MB/s; testirano na dveh intel mrežnih in hitrimi ssdji)
#brezpodpisa
««
6 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako vzpostaviti omrežje z več ruterji in enim modemom? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
8725615 (6481) fpopla87
»

Nov router (optika 20/20) - že spet

Oddelek: Pomoč in nasveti
498866 (2290) Han
»

TL-WR1043ND v2.1 firmware, kje staknit ?

Oddelek: Strojna oprema
141690 (1300) #000000
»

Kateri ROUTER za cim večjo hitrostjo prenosa (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7020894 (15095) broken/link
»

Čuden problem z nihanjem WIFIja - TL-WR1043ND

Oddelek: Omrežja in internet
476962 (5793) krop

Več podobnih tem