» »

Vsi bomo darovalci organov

Vsi bomo darovalci organov

««
«
1 / 10
»»

STASI ::

Ravno na radiju poslušam, da je v pripravi zakon, s katerim bi vsi državljani RS postali darovalci organov.
http://www.rtvslo.si/zdravje/obeta-se-s...
Saj tu so + in -, ampakm vendar. Nekaj mi pri temu ni všeč.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

cyber_killer ::

Ah daj no, kaj misliš, da bojo imeli takšno pravico. Če pa to pride v veljavo, potem se vidi kje smo.

jan01 ::

A državni svet še niso ukinili?
Naj raje določijo, da se mora vsak obvezno odločit, če hoče biti darovalec ali ne

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jan01 ()

dzinks63 ::

Tole je pa hudo. Zadeva ima potencial za izkoriščanje, korupcijo, manipulacijo, ... . Če bo nekdo imel na operacijski mizi primeren organ za darovanje in bo visel bolj na nitki (ali ali) zna kaj kmalu pri do "komplikacij" pri posegu. Ljudje bodo cepali, vse bo legalno, trgovina z nadomestnimi organi pa cvetela.

k4vz0024 ::

To bo itak padlo na Ustavnem sodišču. Predlog je milo rečeno čudn.

Pyr0Beast ::

Že tako se z temi organi preveč prekupčuje, sedaj pa še to.
Tako kot zgoraj napisano pa v primeru kakšnih rahlo hujših poškodb, sploh ne skrbijo zate ampak te preprosto 'poharvestirajo'.

Požun namreč pojasnjuje, da ko so se pogovarjali z ljudmi, jih je veliko dejalo, naj jim kar odvzamejo organe po smrti, a ko so izvedeli, da je za to treba iti po posebno kartico in izpolniti obrazec, so večkat odvrnili, da se jim s tem ne da ukvarjati.
Aja ? Jih je veliko dejalo ? Kdo, kakšna anketa ? Vzorec, populacija ?

Preprosto bluzenje. Da, če si mrtev ti je verjetno vseeno. Vendar če umreš 'namenoma', da te oropajo organov je pa zadeva popolnoma drugačna.

Takšen sistem imajo tudi v Avstriji, Belgiji, na Češkem in na Hrvaškem. In po izkušnjah iz tujine pričakujejo, da bi bila razpoložljivost organov večja za 20 odstotkov.
In v Avstriji se dogajajo zlorabe.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

jest10 ::

Meni se zdi predlog super.
Obvezen pa bi moral biti tudi dodatek, da kdor podpiše izjavo o nedarovanju, da se tudi odpoveduje prejetju organov. Za vedno.

Pyr0Beast ::

Obvezen pa bi moral biti tudi dodatek, da kdor podpiše izjavo o nedarovanju, da se tudi odpoveduje prejetju organov. Za vedno.

Čemu ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Pyr0Beast ::

Požun namreč pojasnjuje, da ko so se pogovarjali z ljudmi, jih je veliko dejalo, naj jim kar odvzamejo organe po smrti, a ko so izvedeli, da je za to treba iti po posebno kartico in izpolniti obrazec, so večkat odvrnili, da se jim s tem ne da ukvarjati.
Potem pa naj porihtajo da bo to lažje ne pa da kar vse obdavčijo s potencialno zelo nevarnim dejanjem.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

NorK ::

Dvomim, da bo to prestalo ustavno presojo. Telo je telo tudi po smrti. Če nečesa ne dovolim, nimajo kaj šariti po meni.


Ustava Republike Slovenije
35. člen
(varstvo pravic zasebnosti in osebnostnih pravic)

Zagotovljena je nedotakljivost človekove telesne in duševne celovitosti, njegove zasebnosti ter osebnostnih pravic.

STASI ::

Bodo pa še ustavo adaptirali.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

borchi ::

Takšen sistem imajo tudi v Avstriji, Belgiji, na Češkem in na Hrvaškem. In po izkušnjah iz tujine pričakujejo, da bi bila razpoložljivost organov večja za 20 odstotkov.
In v Avstriji se dogajajo zlorabe.

a ni tako, da v teh državah si po defaultu darovalec, lahko pa se odločiš, da nisi (t.i. opt-out)...
l'jga

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borchi ()

PacificBlue ::

Čisto srečen sem, da bom moral darovati po smrti svoja jetra zapitemu alkoholiku z cirozo jeter. Da ga bo lahko pil še naprej.

Zgodovina sprememb…

ahac ::

A bi bilo možno možgane darovat kakšnemu politiku?
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Matako ::

ne vem zakaj se izumlja toplo vodo - naj se raje uvede običajne kartice za darovalce. To je preizkušen sistem, povsem dobro deluje za primere avtomobilskih nesreč in še kje. Če jo imaš pri sebi v primeru smrti, greš takoj za rezervne dele, ker ponavadi ni časa in prejemnik čaka. Če je nimaš, ne, oz. se gre spraševat sorodnike, gledati če si se kje prijavil kot darovalec itd.

EDIT, izgleda, da to že obstaja.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Backup22 ::

PacificBlue - če bi imel izkušnje s transplatacijo, bi govoril drugače. Kako bi počutil, če bi ti ali tebi bližnji potreboval organ/kožo, ki bi bil/bila na voljo, a se umrli/svojci ne bi strinjali z darovanjem? Kolikor vem, so alkoholiki na dnu transplatacijskih list, če sploh pridejo "gor"...

jest10 - se strinjam! Če nisi pripravljen pomagati drugim, tudi sam nisi vreden pomoči. Sicer pa dvomim, da koga glava boli po smrti, če daruje organe in reši 3, 4 življenja...
//

Pyr0Beast ::

PacificBlue - če bi imel izkušnje s transplatacijo, bi govoril drugače. Kako bi počutil, če bi ti ali tebi bližnji potreboval organ/kožo, ki bi bil/bila na voljo, a se umrli/svojci ne bi strinjali z darovanjem? Kolikor vem, so alkoholiki na dnu transplatacijskih list, če sploh pridejo "gor"...
*Jebiga* varianta ?

Če so svojci pa verjetno lahko tudi sami za njih poskrbimo.

Če nisi pripravljen pomagati drugim, tudi sam nisi vreden pomoči.
Po kakšni teoriji gre to ?
Sem pripravljen, vendar ne za ceno svojega življenja.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Invictus ::

Zakon je sporen, ker naj bi po smrti postala država LASTNIK tvojega telesa.

Res da je tebi kot mrtvecu vseeno, vendar pa mislim da tvoja družina podeduje tudi tvoje truplo, saj ga mora na koncu pokopati. Pravzaprav je dolžna zapraviti cel kup keša, da tvoje truplo "pospravi" na pokopališče ali kremira. Sicer to lahko uredi občina na svoje stroške, mapak mislim da bodo potem vseeno ganjali družino za povračilo.

Država bi lahko ponudila vsaj plačane pogrebne stroške do neke vrednosti, če že komu vzame organe.

Seveda pa je možnost zlorab neskončna.

Ko boš sedaj prišel na urgenco, bodo najprej naredili teste ali bi lahko kaj daroval (srce, ledvice, jetra, nogo, roko, možgane za kakega politika, ...). Te pač ne bodo pokrpali, če si že ravno primeren darovalec za kako VIP osebo.

I love this game .....

LP I.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Brane2 ::

Sploh pa je zanimivo, da v teh igrah lahko služi ogromne denarje vsak rokodelec in vsi ki so kakorkoli povezani z njimi- dobavitelji materialov in zdravil, izvajalci določenih storitev.... le lastniki edinih še nenadomestljivih dobrin ( krvi in organov) pa ne smejo imeti nič od tega...

WTF ?!?
On the journey of life, I chose the psycho path.

borchi ::

predlagaš, da svojci lahko na ebay-u prodajo pokojnikove organe?
l'jga

darkolord ::

Te pač ne bodo pokrpali, če si že ravno primeren darovalec za kako VIP osebo.
Oh come on.

Mehmed ::

Ko boš sedaj prišel na urgenco, bodo najprej naredili teste ali bi lahko kaj daroval (srce, ledvice, jetra, nogo, roko, možgane za kakega politika, ...). Te pač ne bodo pokrpali, če si že ravno primeren darovalec za kako VIP osebo.

Jao. Sej imamo ze zdaj par darovalcev, verjtno bi slisal, ce bi nadpovprecno umiral.
Sicer se pa temu da lepo izognit, enostavno locis podatke pa so dostopni sele po smrti.
Sej argument da ti vsiljujejo se ima neko tezo, da te bo dohtar fental da sosedu zrihta ledvico je pa paranoja.

Daedalus ::

To bo itak padlo na Ustavnem sodišču. Predlog je milo rečeno čudn.


Točno tako.

Obvezen pa bi moral biti tudi dodatek, da kdor podpiše izjavo o nedarovanju, da se tudi odpoveduje prejetju organov. Za vedno.


Ne, posegi vmoje telo so opt-in ne opt-out. Tudi če fašem kako bolezen je odločitev o zdravljenju moja. Tu ni kaj debatirat.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Backup22 ::

Če nisi pripravljen pomagati drugim, tudi sam nisi vreden pomoči.
Po kakšni teoriji gre to ?
Sem pripravljen, vendar ne za ceno svojega življenja.


Tu gre za etiko in moralo. Ne govorim o korupciji in možnih profitih! Govorim o načelu, da če lahko (sploh po smrti) komu pomagaš in te to nič ne stane, a tega ne storiš, sam nisi vreden pomoči.

Za svojce pa tako - če je njihov oče/mati/otrok po smrti pomagal 3, 4 ljudem, so lahko ponosni. Pač nimajo odprte krste ali pa uporabijo žaro. As simple as that. Meni osebno bi bilo darovanje organov bližjih v tolažbo. Res pa je, da bi država morala poskrbeti za vse stroške.

Ko boš sedaj prišel na urgenco, bodo najprej naredili teste ali bi lahko kaj daroval (srce, ledvice, jetra, nogo, roko, možgane za kakega politika, ...). Te pač ne bodo pokrpali, če si že ravno primeren darovalec za kako VIP osebo.

To je moderni kapitalizem v zdravstvenem svetu - če imaš sredstva si super, če ne pa *jebiga*, kot pravi Pyr0 :)

Podpiram odprto variatno - darovalec si po defaultu, razen če se sam odločiš drugače (imaš pa vso možnost).

Tudi če fašem kako bolezen je odločitev o zdravljenju moja

Seveda - ampak v primeru smrti bi lahko bila stvar drugačna.
//

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Backup22 ()

imagodei ::

Saj... Preveč svobode imamo... Kaj pa raja ve? Velike Bwane bodo povedali, kako in kaj.

Obvezno darovanje organov, blokiranje spletnih strani, obvezno telesno skeniranje vseh potnikov na letališčih, ipd. Krasni novi svet.

Thomas in Okapi se že veselita, verjetno.
- Hoc est qui sumus -

PacificBlue ::

PacificBlue - če bi imel izkušnje s transplatacijo, bi govoril drugače. Kako bi počutil, če bi ti ali tebi bližnji potreboval organ/kožo, ki bi bil/bila na voljo, a se umrli/svojci ne bi strinjali z darovanjem? Kolikor vem, so alkoholiki na dnu transplatacijskih list, če sploh pridejo "gor"...


Ne sam hočem povedat, da z transplatacijo se ne bo rešil problem zdravega načina življenja, ki ga prakticira malokdo, in posledice so take kot so..Sicer pa lahko moje mrtvo telo podarim tudi v znanstvene namene..raje to, kot pa da me črvi grizejo:).

Old Spice ::

Glede na to da smo v eurotransplantu se bo rado zgodilo da bodo potem več al manj vse organe vozil čez mejo (in mastno služil).

Gotovo se bi/bo dogajalo tudi to da se dohtarji ne bodo več tolk sekiral če bodo koga zašušmarli saj bo za darovalca šou.

A bi bilo možno možgane darovat kakšnemu politiku?


Za politike si želim samo da se v SI pojavi serijski morilec, ki bi vsakega politika ki bi kej zajebal poslal šus v glavo, bi blo hiter konc afer. Pa še darovalcev bi blo kr naenkrat dovolj, s strelom v glavo itak ohrani vse pomembne organe.

Zgodovina sprememb…

BlueRunner ::

verjtno bi slisal, ce bi nadpovprecno umiral

Bodimo realni. Samo, če bi VIP-ovici nadpovprečno umirali.

Realno sta tukaj dve težavi:
- Vedno bo tveganje, da bosta zdravljenje ali oskrba prehitro opuščena. Če pri nas evtanazija ni sprejemljiva, potem tudi ni sprejemljivo vzpostavljati sistem, ki povečal možnosti zlorabe. Kako se pri nas obravnava, dokazuje in omejuje zdravniške napake in "napake" pa je na vpogled vsem.
- Nenadoma več ne bomo enakopravni, saj bodo morali verniki, ki jim vera prepoveduje skrunjenje telesa po smrti, to posebej registrirati, kar je nesprejemljivo.

Zagotovo tudi ne želim živeti v državi, kjer to ni svobodna odločitev "ZA", ampak v državi, kjer me bodo morda sredi noči zvlekli iz postelje in posedli na stol za krvodajalce, ker imam slučajno pravo krvno skupino. Pa me ta poseg ne bo ubil, vsesplošno darovanje organov pa ima potencial, da se bodo zdravniki odločali o temu katero življenje je bolj smiselno reševati. Morda z metaforo pretiravam, ampak kdo bo odločal čigavo življenje je več vredno? Zdravnik, ki mu bo nekdo plačal, da bo prišel mimo vrste?

Ne hvala. Ne rabim darovati svoje organe nekomu, preden se bo moj boj zaključil, ali pa mi bi bila odvzeta možnost samo zato, ker imam manj denarja ali slabši socialni status.

serijski morilec, ki bi vsakega politika ki bi kej zajebal poslal šus v glavo, bi blo hiter konc afer.

Hitr bi bilo konec politike.

Zgodovina sprememb…

Backup22 ::

Itak da ne bomo rešili problema zdravega življenja, ampak zdravih organov ne potrebujejo samo tisti, ki živijo nezdravo ;) Mislim da je bila ravno včeraj/predvčerajšnim na enem SLO kanalu oddaja o jetrih. Transpalatacija je rešila okoli 40-letnega očeta dveh otrok, ki ni pil. Imel je raka na dvanajsterniku in odpived jeter. Ko je prišel v bolnico, je imel 2 meseca življenja. Nova jetra je dobil iz Avstrije, operacija je uspela in dobil je second chance... če bi ta človek umrl zaradi birokracije in egoizma umrlega/svojcev v21. stoletju, bi to bilo žalostno.

Sicer pa tako kot pravi imagodei - če boš alfa, boš car, če ne, boš pa končna množica rezervnih delov :)
//

Brane2 ::

borchi je izjavil:

predlagaš, da svojci lahko na ebay-u prodajo pokojnikove organe?


Raje vidim, da imajo koristi od njih svojci, kot neznanci, ki že sedaj prodajajo svoje usluge bolnikom za keš- brez računa.

Takim najbrž zastonj organi ravno prav pridejo...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Brane2 ()

Backup22 ::

Za podkupovanje zdravnikov in "ubijanje" so pač potrebne dodatne komisije, sodelovanje več ljudi, itd.
Enako lahko rečemo za policijo, ki lahko postreli nedolžne za svoj okorist... Je pa res, da komisije v današnjem času niso ravno učinkovite.

In če smo že pri ubijanju pacientov - pri transplataciji ne gre za 80let stare ljudi, kateri smrt je lažje "ponarediti".
Ustrezni darovalci so mnogo mlajši in smrti 20-letnega zdravega pubeca ni tako enostavno tako prikriti. Sploh, če želimo zdrave organe za neše VIP...
//

shark_nm ::

Ne vem zakaj ste mnenja, da bo promet z rezervnimi deli še bolj cvetel. Zakaj bi pa kdo kupil jetra, če jih dobi vsak dan? In malce preveč gledate filme. Najbrž bodo potem začeli ljudje kar skrivnostno umirati he. Jaz mislim da takale zadeva ni slaba, da bodo nekateri nekoristneži vsaj po smrti koristni...

Takole bo vrjetno zgledalo vse skupaj :)

BlueRunner ::

Prometne nesreče so verjetno še posebej zabavne? Pacient je umrl zaradi notranjih poškodb in izgube krvi. Organi, katerih obdukcija bi pokazala, če je to bilo res, ali pa je zdravnik samo malo "počakal", da je lahko pomagal kolegovem sinu, pa so sedaj v "uporabi" drugje. Kako so lahko bili vzrok smrti in uporabni za presaditev bo ugotavljala Zdravniška zbornica.

Mnja. Dokler ne bo nadzor v rokah tistih zdravnikov, ki niso "domači kolegi obtoženega" zdravniške plače pa v javnem zdravstvenem sistemu v splošnem takšne, da se noben ne bo branil "dodatka", toliko časa ta država ni zrela za takšen sistem.

Prva stvar, ki jo bom storil, če bo takšen zakon sprejet brez zadovoljivih nadzornih mehanizmov bo ta, da bom raztrgal kartico darovalca in se takoj registriral kot ne-darovalec. Itak bo na voljo dovolj "materiala", da se to ne bo nikjer poznalo.

Zgodovina sprememb…

dzinks63 ::

Lahko pričakujemo zmanjšano učinkovitost zdravstva. Zamislite si, da ste imeli nesrečo (kakršno koli; prometno, delovno, športno, rekreativno,...) in da ste primeren kandidat. Rešilec vas bo pripeljal v bolnišnico in potrebni boste nujnega operativnega posega, ker drugače bo po vas. Zdravnikom bo za vaše preživetje praktično vseeno, za vaše življenje se bodo borili z dosti manj vneme, saj če ne boste preživeli, boste pač za rezervne dele. Sploh če bodo kakšne nečednosti v ozadju (EUR), se lahko zgodijo še kakšne dodatne komplikacije pri samem posegu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

Keyser Soze ::

Pyr0Beast je izjavil:

Obvezen pa bi moral biti tudi dodatek, da kdor podpiše izjavo o nedarovanju, da se tudi odpoveduje prejetju organov. Za vedno.

Čemu ?

Načelo vzajemnosti? Tako, malo prilagojeno.

Se mi pa ideja ne zdi slaba, le dodelana še ni. To, da zdrava ledvica dobi kronik pa nikakor ni problem tega stadija darovanja organov. Tisto področje zahteva svoj del reforme.

P.S.: Hočete rečt, da je smrtnost med darovalci organov večja kot med tistimi, ki tega nimajo urejenega? Glede na vrsto oz. obseg poškodb?
OM, F, G!

Zgodovina sprememb…

borchi ::

Hvala lepa... prva stvar, ki jo bom storil, če bo takšen zakon sprejet brez zadovoljivih nadzornih mehanizmov bo ta, da bom raztrgal kartico darovalca in se takoj registriral kot ne-darovalec. Itak bo na voljo dovolj "materiala", da se to ne bo nikjer poznalo.


se pravi, do sedaj, ko so bili tvoji organi BISTVENO bolj dragoceni, se nisi sekiral, sedaj se pa boš... m'key...

tista ideja, da samo darovalec lahko dobi organ (oz. naj darovalec označi ali gre organ preferenčno darovalcu), sploh ni mimo.

enako kot zavarovanje. če sem zavarovan sem ujet v neko mrežo vzajemne pomoči. če nisem, pač nisem. sem samoplačnik.

sedaj se lahko zgodi, da nekdo dobi organ, vseeno umre in gre v grob z vsemi organi? v posmeh ostalim na listi?
l'jga

Daedalus ::

Še enkrat - to je lahko samo opt-in. Trenutno lahko odločam, kaj naj se zgodi z mojim telesom potem,ko umrem. Recimo z izbiro načina pokopa (žarni, klasika), lahko sem darovalec, lahko dovolim preučevanje telesa v znanstvene/medicinske namene, lahko dovolim plastifikacijo in nato postavitev na razstavo, ipd... Taka zakonodaja bi posegla v to pravico, tako da frak off.

Obvezen pa bi moral biti tudi dodatek, da kdor podpiše izjavo o nedarovanju, da se tudi odpoveduje prejetju organov. Za vedno.


Tega ne moreš uveljaviti. Kot ne moreš uveljaviti tega, da se recimo na prizorišču prometne nesreče ne pomaga povzročitelju, pa čeprav je popolnoma namerno in zavestno naredil sranje.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Pyr0Beast ::

Načelo vzajemnosti? Tako, malo prilagojeno.
Ja posvoje res.

Mi bi bila pa bolj všeč tale vzajemnost; Če bi dobil organ ga moraš tudi dati naprej po svoji smrti :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

borchi ::

Še enkrat - to je lahko samo opt-in. Trenutno lahko odločam, kaj naj se zgodi z mojim telesom potem,ko umrem.

opt-in sploh ni tako očitna izbira. kdaj si privolil, da te lahko oživljajo ob nesreči (prav lahko bi to bilo opt-in)?
l'jga

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borchi ()

Daedalus ::

opt-in sploh ni tako očitna izbira. kdaj si privolil, da te lahko oživljajo ob nesreči (prav lahko bi to bilo opt-out)?


Nujna medicinska pomoč je rahlo stvar trenutka. Lahko pa maš komot ozdravljiv tumor, pa se odločiš ne zdravit. In tu govorimo o odločanju pri polni zavesti, ane?
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

49106 ::

Borch R-tard?

Kdor hoče darovati naj daruje, nemore pa to postati standard.

BTW: Pri 13-14 letih sem podpisal za darovalca.... Kje prekličem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

borchi ::

Nujna medicinska pomoč je rahlo stvar trenutka.

skratka, nimaš problemov delat asumpcije za ene situacije, maš pa problem, če kdo delat predpostavke za druge... zakaj se ne bi vsi pri polni zavesti morali odločit ali naj se jim nudi nujna medicinska pomoč ipd.? pač, ko si star 18 let greš na urad in 3 dni izpolnjuješ formularje...

BTW: Pri 13-14 letih sem podpisal za darovalca.... Kje prekličem?

tam kjer si podpisal.
l'jga

49106 ::

V šoli?

borchi ::

V šoli?

če je šola organizirala podpisovanje, te mora tudi šola znati izpisati ali pa napotiti tja kjer to urediš...
l'jga

bluefish ::

Wait, v šoli ste to sami podpisovali, brez staršev,...?

Matako ::

Naj raje _pozitivno_ stimulirajo ljudi, da bodo prostovoljci. Saj vsi vemo kako - kaka olajšava potencialnim darovalcem pri zdravstvenem zavarovanju bi bila več kot poštena.

Končno, organi darovalcev imajo dejansko ceno in če želimo preprečiti tudi najmanjšo možnost prodaje naprej menim, da je edino zagotovilo, da zdravstvo teh organov ne dobiva zastonj.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Keyser Soze ::

Še vedno čakam na podatek o smrtnosti darovalcev organov napram "nedarovalcem" pri nudenju nujne medicinske pomoči oz. pri intenzivni negi.
OM, F, G!

Matako ::

Do take statistike se boš težko dokopal. So pa menda na smrt obsojeni na Kitajskem avtomatično darovalci. Smrtnost je 100% - zastrupitev s svincem.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Daedalus ::

skratka, nimaš problemov delat asumpcije za ene situacije, maš pa problem, če kdo delat predpostavke za druge... zakaj se ne bi vsi pri polni zavesti morali odločit ali naj se jim nudi nujna medicinska pomoč ipd.? pač, ko si star 18 let greš na urad in 3 dni izpolnjuješ formularje...


Ko se boš nehal zajebavati, ti mogoče še kaj napišem na to temo. Do takrat pa tupi naprej po svoje.

Jaz pa medtem kot dopolnilu predlagam, da se naredi tudi obvezno "sodelovanje" pri darovanju trupel za namene medicinskih in znanstvenih raziskav. Zakaj bi se ustavili pri organih - naj gre celo truplo, pa se bojo že poklicani in usposobljeni odločili, kaj naj z njim.

Naj raje stimulirajo ljudi, da bodo prostovoljci. Saj vsi vemo kako - kaka olajšava potencialnim darovalcem pri zdravstvenem zavarovanju bi bila več kot poštena.


To je precej boljši predlog.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

borchi ::

Ko se boš nehal zajebavati, ti mogoče še kaj napišem na to temo. Do takrat pa tupi naprej po svoje.

ni nobena zajebancija, je pa res, da me tako najlažje odpraviš. kje je razlika povej.

kje je fora, da ko sem živ ne smem odkloniti nudenja pomoči, ko sem pa mrtev jo pa lahko? oziroma, zakaj je to tako avtomatsko samo po sebi umevno?
l'jga
««
«
1 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Darovanje organov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13420168 (17006) Pika na i
»

Pogreb in cene

Oddelek: Loža
468851 (6177) Invictus
»

Doniranje ledvice

Oddelek: Loža
224151 (2904) fosil
»

Darovanje organov (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5810558 (9358) Kaboom
»

Darovanje organov

Oddelek: Problemi človeštva
71278 (1206) Daedalus

Več podobnih tem