» »

SIOL ADSL 1024/128

SIOL ADSL 1024/128

«
1
2

cekr ::

Pa smo dočakali povečanje hitrosti ADSL-a pri SiOL-u.
Danes sem zasledil tole novico:zmogljivejši ADSL
Dobro je, da so najmanjšo hitrost povečali pri vseh. Kdor pa bo hotel več, pa bo dobil 2048/265 za malo več denarja, kar pa je še sprejemljivo.

zile ::

Priden SIOL :D Res za manj kot 10k dobiš 2Mbit, mmm da. 8-O

para-site ::

Upload bo ostal isti, škoda.
Sicer pa, juhej naprej:D . Niti tista varijanta z 2048/256 kbit/s po mojem ni draga.

iration ::

BRAAAAVOOO SIOL!!!!! Nisem pricakoval kaj tacga!!!!! 0:) :)) :D :) :)) :) :P :))
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

bodom ::

jiiiihaaaaaaa:))))):D
cudezi se dogajajo...pa naj se kdo rece, da bog ni na nasi strani, hehe:D :D :)) 8-O 8-O :D
LP

cekr ::

Čudeži se že dogajajo, kakšna bo pa realnost, bomo pa videli v nedeljo.
Pri polni obremenitvi, lahko nekaj uporabnikov, upočasni ves drug promet.
Bomo videli!

flt ::

:D :D :D :D :D :D :D :D :D

Dodam samo se to, da bodo ze obstojeci uporabniki do 1.10 prejeli dopis, da so preseljeni na novi, zmogljivejsi paket.

enjoy

klemen r.

bodom ::

cekr: cak, to pa te ne zastopm cist...1024 (128kb/s) je pac 1024...in tolk bo letelo. kaj misls s tem, da bo nekaj uporabnikov "zabilo" linijo?
LP

flt ::

cekr Siol gre septembra 1Gbit mednarodne povezave

iration ::

siol se tako obnaša kakor da je konkuranca že tuki :-)) :P :P
Bravo še enkrat!
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Tiger ::

No, sedaj pa bi se splačalo iti na ADSL :)

bodom ::

Tiger: hehe,LOL:D

Paramedic ::

Upam, da to ne pomeni, da bo (nam) dial-upovcem povezava delala še počasneje kot zdej :(.
End transmission.

drSMASH ::

Ce bi mi kdo vceraj rekel da bo Telekom™ dal nekaj "zastojn" bi mu rekel da je idiot, fukich, budala...

Nemorem verjet da je Telekom to naredil!:\ . Pa ql da komfort paket sploh ni tolk drazji tak da ko mi bo osnovni premalo>:D

Sam nekje se mora bit kaxna finta :\
<<<LIVE 2 OVERCLOCK, OVERCLOCK 2 LIVE>>>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: drSMASH ()

Misak ::

Tiger, ravo to sme hotel napisati. Sem ze poslal zahtevo za adsl:)
(`\'ˇ.¸(`\'ˇ.¸ ~ ¸.ˇ\'´)¸.ˇ\'´)
´ˇ.¸SloCartoon.net¸.ˇ`
(¸.ˇ\'´(¸.ˇ\'´ ~ `\'ˇ.¸)`\'ˇ.¸)

Old-Death ::

Ej folk u novicah piše da boš moral utemeljiti zahtevo po statičnem IP-ju. A boš mogu rečt "Ja veste, nujno potrebujem stalni IP zaradi serverja ki ga mislim poganjati", sej to je dobra utemeljitev:)

Tr0n ::

Sem postavil par vprasanj na SiOL, glede morebitnih omejitev etc... pa da vidimo. Lookin' 2 g00d 2 B true.

boha ::

ma tole je tud že malo smešno. en dan se vsi pizdijo čez siol in telekom, drug dan sta pa že hvaljena v nebesa... dejmo se mal zamislit no.

Tr0n ::

Ne bo kolicinsko omejenega prometa!

----------------------
Pozdravljeni,

Cena vzpotavitve prikljucka (montaza razcepnika in modema) ostane enaka - 30.252 SIT, sama uporaba interneta in količina prenešenih podatkov ostane neomejena.

Lep pozdrav, Gregor Groselj
----------------------

para-site ::

Fajn, z omejitvijo dolpobranih Mb bi močno zagnojili, pa niso na srečo.:))

Matek ::

Siol gre septembra 1Gbit mednarodne povezave

1 gigabit je 1024 megabitov, torej če ma 1 ADSLjaš 1 megabit, jih bo 1024 zafilal link?? Pa če bi jih naj blo več kot 10000 že. Čudno se mi zdi, povejte če prav računam.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

para-site ::

Teoretično ja, ampak je zelo malo verjetno, da bojo vsi naročniki v istem trenutku polno obremenili svojo povezavo, recimo ene 100k/sek. Potratno bi bilo(za njih), če bi Siolovci tko računali.

Ziga Dolhar ::

Boha: če v enem dihu hvališ Okna XP ter karaš neodprtost formata doc ("Word")... kaj je tukaj tako napačnega? Britney poje zanič, ampak još...

Tjulenj ::

eh, vsaka stvar ma dve plati, jest bi vsen počakov predn bi siol začel hvalt (mogoče bojo pa dodatno pasovno širino tko dobl da dialupovce zaprejo na 9600? sej tok ti oblubjo, več pa ne, če se ne motim?).

flt ::

Po e-mailu:


Spostovani,

na SiOL-u bomo s 1. septembrom uvedli novosti v ponudbi storitev dostopa do
interneta preko omrezja ADSL. Paket ADSL z neomejeno uporabo bomo preimenovali v
Standardni paket ADSL. Ta se bo od vasega obstojecega paketa locil ne le po
imenu, temvec tudi po nekaj drugih lastostih. Hitrost prenosa podatkov bo visja:
do 1024 kbit/s. Omogocili vam bomo dodelitev staticnega IP naslova, uporabo
klicnega dostopa s podatki dostopa ADSL in prostor za spletno predstavitev.
Za enako ceno!

Vas paket z neomejeno uporabo bo zamenjan s Standardnim paketom ADSL (z vsemi
njegovimi lastnostmi) do 1. oktobra 2002.

V primeru, da boste zeleli uporabljati prednosti dostopa ADSL se bolj lagodno,
je prava odlocitev za vas Komfortni paket ADSL, ki vam bo omogocil hitrost
prenosa podatkov do 2048 kbit/s.

Vec o novih paketih ADSL si boste lahko prebrali na naslovu
od 1. septembra dalje.


Lep pozdrav.

SiOL, d.o.o.



Prejeli ste obvestilo, ki je namenjeno SiOL-ovim narocnikom. Ce v prihodnje ne
zelite prejemati nasih obvestil, posljite elektronsko sporocilo na naslov
odjava.obvestil@siol.net in v besedilo sporocila vpisite unsubscribe
vas.email@naslov .


ali3n ::

:D :D :D :D ..tud mene je presenetla tale novica...:D :D :D :D

glede na prebrano sklepam, da kakih hudih "cak" ni! Verjetno skuša Siol s tem pridobit maso naročnikov - da ne bo nič ostalo za konkurenco. Stroški povečanja pretoka so relativno majhni (infrastrukturo so že postavili, morjo samo še dokupit mednarodni vod) glede na število potencialnih naročnikov....

Kar se pa tiče zasedenosti vodov - pred kakimi 2mi meseci sem po radiju poslušal enga tipa s Siola (razlagal kako in kaj - reklama...) - in model je povedal, da imajo "taktiko" - da ko doseže zasedenost vodov 80% kapacitete - grejo v razširitev. Tko da mislim, da do prezasedenosti ne bo prihajalo. (upam)

Kakšn lep dan!!! :D
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Hux ::

Decki vse lepo in prav ampak bojim se da si bom roke opeko ker sem jih dal v ogenj za siol v drugem topicu. Bojim se da po lepem pride vedno grom. Torej bojim se da nebojo res uvedli cez 3 mesece download limita 3GB kot je ponekod v tujini ze realnost. Sam tam je nasreco konkurecna dovolj vlka da ni tak hudo pri na sbi pa blo ubijalsko.

webcreator ::

hux: jst sm slišu od precej, da ne bo limita pri siolu 3gb, ampak 1gb, za vsak nasledn byte pa bo določena cena, ki jo boš mogu plačat ..., žal ..., sam to naj bi pršlo po novem letu ...
To all the virgins: "Thanks for nothing!"

Alexius Heristalski ::

No, kr nehite se veselit... Jest sm pa še zmeri na dial-up -> 7.2 - 21.6 kbps, no ja, povprečje je 14.4kbps.;((

Zgodovina sprememb…

Tr0n ::

"uporabo klicnega dostopa s podatki dostopa ADSL"

To pomeni, da mi lahko en, ko ma ADSL da svoj account in se bom lahko preko ISDN povezal? ;)

bodom ::

dej nehite no...vsaj se 15min pocakajte!
danes je dan za uzitek in za sanje:D
jutri pa je lohk povezava oz. govor o bodoci povezavi tud 256/64 zarad mene...sam danes je pa en najlepsih dni v zivljenju, kar se tice nas uporabnikov ADSL-ja...vsaj sanjamo lahko:))
LP

|SNap| ::

Men se pa osebno zdi velik bolj uporabno staticen ip kot pa 1mbit. skoda da ni tut uploada 256kbit.

billy ::

Hm kaj pomeni tisto "uporabo klicnega dostopa s podatki dostopa ADSL " ?!?!?!

Da se bom recimo jaz lahko konektal prek ISDN z uporabniskim imenom od kolega?!?

Tr0n ::

billy: to tudi mene zanima :)

wind ::

Samo potem bo tisti kolega moral se dodatno placati :)
8k + dial-up

mirage ::

Ne vem zakaj vas toliko govori o omejitvi prometa, čeprav na siolovem forumu jasno piše, da siol prometa ne bo omejeval in da tehnologija ADSL-ja tega ne omogoča.

rh^ ::

Prav vesel sem:D :D :D škoda da ni upload malo višji....ma vseno kul!!

Tr0n ::

mirage: seveda omogoca :). Folk se pac upraviceno boji, ko bo prevec ADSL uporabnikov in bo linija zabasana, da se bo SiOL odlocil za dodatno zaracunavanje glede na kolicino prenesenih podatkov, kar ni nic novega, ce pogledas tuje DSL ponudnike.

blue96 ::

potem bo pa (spet) slabše vleklo... ah dejmo uživat, dokler (še) (ne) vleče.
.

drSMASH ::

Fuck the Telekom™(ce dajo omejitev seveda!). Jaz ko "drkam" CS, q2, q3a(in vse mozne mode)... non-stop, bom 1GB "zafural" v 5ih dneh;(( (ce ne se prej!!)!
Pol se bolj splaca met 1Mb kot 2 Mb! Zakaj? Zato da ti bo 1GB trajal dlje :D .
<<<LIVE 2 OVERCLOCK, OVERCLOCK 2 LIVE>>>

Sergio ::

danes je dan za užitek. jutri pljuvajte. :D
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

webcreator ::

sergio ma prou, gremo uživat v siolovem freebieju in držat pesti, da ne bojo spet razočaral ... 0:)
To all the virgins: "Thanks for nothing!"

Old-Death ::

"Oba paketa uključujeta ...bla bla...možnost uporabe klicnega dostopa"

Še zmer ne vemo kaj je to?

Sergio ::

okej, my 0.02$

nekateri so prenesli svojo naročniško številko iz klicnega dostopa ter se naročili na ADSL.

skladno s tem se je ukinil u/p avtentikacija na klicni ravni, saj je SiOL mislil, da uporabniki tega usernejma pač ne bodo rabili.

Dve težavi vidim tule:

tak uporabnik ne bi mogel dostopati iz Hrvaške preko HiNeta.

tak uporabnik ne more več uporabljati SiOL klicnega dostopa ob morebitnem izpadu ADSLja.

Torej:

če imaš ADSL ter hočeš za povezavo (magari od prijatelja) uporabiti svoj u/p, se ti to na računu pozna, kot da si uporabljal standardni paket klicnega dostopa.

A bo? :D
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Hux ::

ce je omejitev se red 2MB ne splaca vec ampak ne zaradi tega sej tudi ce mas 2MB nebos nic vec podatkov sprejel med igro kot pa zaj ko mas 512.

Tisti ko pricakujete boljsi ping v igrah zaradi povecanja hitrosti si kr odsminkajte. Edino razlika bo v downloadu.

Sergio ::

"edina razlika".

fantje, SiOL vam je dobesedno PODARIL 512 kbps downloada. pokažite malo hvaležnosti, no :D
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Hux ::

poznas pregovor za grdim pride vedno lepo? Mogoce je zaj obrjeno.

Sergio ::

Hux: ne govori neutemeljena nabijanja.

če imaš kaj za povedat, to enostavno podpri z nekaj dejstvi. če ne - pač ne govori. :D
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Hux ::

Edino dejstvo kaj mam je da je tujina dosti bolj razvita kot slovenija in ze imajo te omejitve.

Joj kaj bi dal d abi zivel v tistem Internet mestu ko ga gradijo bogati naftasi. Celo mesto polozeno z optiki cisto vsako stanovanje opremleno z opticno linijo. MAma mija. Prvi testeri so se ze vselili pred cca 1im letom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

webcreator ::

pustmo tko kot je in ne devat dodatnih idej siolu ....
To all the virgins: "Thanks for nothing!"
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dražji ADSL pri SiOLu (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
17617346 (11029) Keyser Soze
»

Dražji klicni dostop do interneta (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
577678 (6468) kriko1
»

Siol bo spremenil ADSL pakete (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
27922299 (14131) MEDENA
»

Novi ADSL paketi - uradni thread

Oddelek: Omrežja in internet
253549 (1870) Gandalfar
»

Vem, da danes bo srečen dan... (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
655246 (5246) Dami

Več podobnih tem