» »

Izboljšan sistema boja proti piratstvu Windows 7

Izboljšan sistema boja proti piratstvu Windows 7

Slashdot - Microsoft je napovedal trd boj zoper tatove njihove programske opreme, še zlasti zadnjega operacijskega sistema Windows 7. Kmalu bodo namreč za prenos pripravili Windows Activation Technologies (WAT), ki je nadgradnja že obstoječega sistema WGA iz Windows XP za lovljenje piratov. Nekaj so se v Redmondu iz sicer zavržene tožbe le naučili, tako da bosta prenos in namestitev posodobitve prostovoljna. Kdor se bo zanju odločil, pa ga ne bo pričakalo kaj bistveno novega.

Nov WAT bo prepoznal in onemogočil približno 70 različnih vrst ukan za aktivacijo nelicenčne kopije Windows 7. Tem bo nato nagajal s črnim ozadjem in neprestanim opominjanjem. Prav tako se bo WAT vsake tri mesece povezal z Microsoftovimi strežniki in preveril, ali so na seznamu prepovedanih bližnjic do aktivacije kakšne nove metode. Tako bo možnost, da je nelegalen sistem, ki je bil prej zaradi zvitega trika označen kot legalen, nenadoma pravilno označen kot nelegalen. Microsoft sicer zagotavlja, da se v postopku ne bodo prenašali nobeni osebni podatki.

193 komentarjev

«
1
2 3 4

LedStorm+++ ::

Če sm prav razumel je WAT ta popravek (KB71033) in tega ne naložiš in ga ne bo. :)
Pingvin :-)

FastWIND ::

In tako kot so onesposobili vse zaščite do sedaj bodo tudi WAT..:)

xyd1 ::

@FastWIND WAT je že onesposobljen poglej po slovenskem travniku. Tukaj piše da bodo WAT samo posodobili (prva vrstiva drugega odstavka).

Nov WAT bo prepoznal in onemogočil približno 70 različnih vrst

coffeetime12 ::

Hahahaha...ja, nič. Pirati bodo naredili svoje. MS obstaja samo še zaradi piratov. Hiša polna smeha. Uporabljajte Linux in ne boste imeli zgoaj navedenih problemov.

FastWIND ::

xyd1 je izjavil:

@FastWIND WAT je že onesposobljen poglej po slovenskem travniku. Tukaj piše da bodo WAT samo posodobili (prva vrstiva drugega odstavka).

Nov WAT bo prepoznal in onemogočil približno 70 različnih vrst



ok no, pa bodo nov WAT onesposoblili :)))

Icematxyz ::

če bo WAT učinkovit pač ne bo W7 tako uspešen v tako kratkem času? Tega problema se po moje dobro zavedajo.

Te metode pa so verjetno ocenili da pa vseeno prinesejo toliko rezultata da se jih splača izvajati nad uporabniki.

Arto ::

A mi lahko kdo pove kakšen dober razlog, da si namestim ta popravek? Sicer imam licenčne, ampak ne vidim razloga da bi si kdorkoli namestil ta popravek.

Spc ::

Še več problemov z win7.
 

Icematxyz ::

Seveda ni dobrega razloga zakaj bi si naj to namestil. Tako da ne. Ne ga namestit. Ni razloga zakaj bi ga. Razen če bodo pač zahtevali da ga namestiš. Če ne ne boš mogel posodobiti operacijskega sistema z popravki. Ampak jaz si pod "prostovoljno" razlagam da ne rabiš WAT za izvajanje posodobitev?

Po drugi strani pa se mi zdi z strani Microsofta to malo preveč radodarno? Tako da naj kdo z prakse pove ki uporablja W7. A lahko brez WAT posodabljaš z popravki W7 ali pa ne moreš. Seveda mislim na posodabljanje preko Microsoftovih strežnikov.

Zgodovina sprememb…

šernk ::

se lahko pričakuje naslov: microsoft s popravkom sesu namesto piratskih vse originalne win 7 sisteme ? :)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Spc ::

se lahko pričakuje naslov: microsoft s popravkom sesu namesto piratskih vse originalne win 7 sisteme ?

Pomojem lahko to komot pričakujemo.
Enako se je zgodilo z visto.
 

phong ::

če bi Microsoftu uspelo izkoreniniti piratiziranje Windowsov, bi najbolj razširjen OS postal Linux...

axee ::

phong je izjavil:

če bi Microsoftu uspelo izkoreniniti piratiziranje Windowsov, bi najbolj razširjen OS postal Linux...



Heh

LordPero ::

Microsoft je napovedal trd boj zoper tatove njihove programske opreme, še zlasti zadnjega operacijskega sistema Windows 7.

OMG, Microsoftu so eni ukradli Windows 7, zdej pa ga ne morejo več prodajat in ga povsod iščejo?? 8-O :D

Sicer pa ja, upam, da ne bo muk s tem WATom oz. da bo lepo šel v ozadje in tam TIHO tudi ostal.
LordPero

Daedalus ::

Po drugi strani pa se mi zdi z strani Microsofta to malo preveč radodarno? Tako da naj kdo z prakse pove ki uporablja W7. A lahko brez WAT posodabljaš z popravki W7 ali pa ne moreš. Seveda mislim na posodabljanje preko Microsoftovih strežnikov.


Bom preveril. Sicer pa tole zgleda kot en crap. Recimo, da ti ob enem čudnem spletu okoliščin razglasi par računal v pisarni (vse legalno in po specifikaciji) za "piratske". Pomoje grem nekomu na MS Slo zavit vrat v naslednjih parih minutah. Poleg občasno debilnih licenčnih pogojev (SBS CAL licence recimo) se tile resno trudijo otežit življenje legalnim uporabnikom. Dobro da mi na lastni produkciji ni treba prenašat M$ krepa in vseh z njimi povezanih komplikacij...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

sirotka ::

phong je izjavil:

če bi Microsoftu uspelo izkoreniniti piratiziranje Windowsov, bi najbolj razširjen OS postal Linux...


Zbudi se, čas je, da se ustaneš!
Če bo res tako, kot pravijo ni problema...če te vpraša itd. Drugač pa ni take panike dat 100€ dobrih za sistem in ga potem gont 5let.

LordPero ::

Itaq, da ne. Wakna so poceni + v večini pogledov za povprečnika več kot na nivoju (drugače bi v toliko letih monopol izpuhtel na drugega monopolista).

Sploh, če bi MS pomahal s čarobno paličico in 100% onemogočil piratiziranje svojih OSov (teoretičen primer), bi kratkoročno ogromna večina (imho 3/4 - 0,9 vseh) OS piratov šla in kupila W7 ter na npr. Linux migrirala zgolj manjša skupina.
Drugo je, kaj bi bilo dolgoročno gledano, samo dolgoročno je manj konstant, kar pomeni, da se bi novemu okolju tudi MS prilagodil (karkoli bi pač to že bilo, nižanje cen, pospešeno višanje storitev (kake nove načine podpore), ...).
LordPero

antonija ::

Wakna so poceni

V primerjavi s cim? Avtom? Al bos povedal za kaksen drug namizni OS (pomoznosti "home" varianto ker sklepam da ne govorimo o super-uber-ultimate izvedbi) ki je drazji od M$WIN?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

sirotka ::

Primerjave ni, ker konkurence prave ni na pc trgu...linux in derivati ždijo pri svojem % in to je to.

Samo cenovno gledano, 100EUR danes ni velik, dej no...to je mal večja runda v gostilni.

antonija ::

100eur je danes ena petina place, ki jo prejema najvec ljudi v sloveniji. Minimalne po domace.

Tukej je recimo link do cen za enega od *nix derivatov, ki (sam ga ne uporabljam amapk opazam da velja za kvaliteten OS, vsaj uporabniki ga hvalijo bolj kot M$ fanboyi winse) stane precej manj. Pa mislim da kar se funkcionalnosti tice ponuja precej vec (kljub nizji ceni).

Windows niso poceni. V primerjavi s konkurenco dobis manj za isti denar. User-friendliness naj bi bila pri OS X legendarna, za win se nikoli nisem slisal nic podobnega. S tem da naj bi se OS X na veliko uporabljal za zadeve, ki so bolj profesionalne narave, win pa za... piratiziranje?

Ampak dejstvo ostaja da je win najbolj popularen operacijski sistem, tako da znajo pri M$ vsaj eno stvar prav delat (in to ni pisanje programov, pa tud cenovna konkurencnost ne).
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

sirotka ::

hehe, skupnega je pa bore malo, vsaj kar se uporabniškega dela tiče. *nix sta oba, potem pa ločeno. Zdej, kok je nižja cena se je za vprašat, pač pride skup s sistemom. Je pa res, da je precej boljši sistem.

Samo glej, nek povprečen comp te stane 400EUR, sistem ga pa po večini preživi...lej si starost xpjev.

antonija ::

Nisem cisto preprican da je starost XPjev podatek s katerim se je vredno hvalit...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

poweroff ::

Kdor ne bo uporabljal WAT, tega bo premikastil SWAT. :D
sudo poweroff

sirotka ::

antonija je izjavil:

Nisem cisto preprican da je starost XPjev podatek s katerim se je vredno hvalit...


Nisem se hvalil, samo starost sem ti podal.

kmetek ::

Samo je smešno: nevedni folk bo raje plačal piratu inštalacijo 50-100EUR, kot da bi kupil licenčne.

LordPero ::

antonija je izjavil:

Wakna so poceni

V primerjavi s cim?

Konkretno sem mislil glede na plačljiv software (ki ga večina prej omenjenih "povprečnežev", na kar se je to nanašalo, uporablja/kupuje) nasploh oz. lahko tudi glede na ostalo digitalno vsebino. Torej ne-direktna primerjava z bonusom, da gre tukaj pač za OS.
LordPero

G-man ::

@kmetek
al pa da bi nevedni folk plačal 100EUR za licenco in še 50EUR za namestitev.

FireSnake ::

coffeetime12 je izjavil:

Uporabljajte Linux in ne boste imeli zgoaj navedenih problemov.


Imam raje resen OS, takega, ki nima zanemarljivega trznega deleza >:D

phong je izjavil:

če bi Microsoftu uspelo izkoreniniti piratiziranje Windowsov, bi najbolj razširjen OS postal Linux...


HA HA HA, tole so le pobozne zelje ;)

Zakaj se v WIN temi oglasajo zagovorniki OSa, ki ima, zanemarljiv, 1% trzni delez?

Eni imamo original, pa se nam ni treba sekirat. No, res pa je, da dam roko v ogenj, da tale zascita ne bo zdrzala dlje od enega tedna.

Ze Gates je rekel: "Ce ze koga piratizirajo, potem raje vidimo, da nas".
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

antonija ::

Imam raje resen OS, takega, ki nima zanemarljivega trznega deleza

A sploh ves kaj si napisal? :))
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

FireSnake ::

Se kako!

Trdis, da WIN ni resen OS?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

CoolBits ::

Za igrce je super... pravzaprav edina pametna izbira...

RoSeR ::

Vsi zagovorniki linuxa in podobnih zadev, kako na vse to inštaliraš acad in podobne programe? Že, če en sam od množite 10-tih ne deluje, mi noben drug operacijski sistem čisto nič ne koristi, tudi mac ne. Ko bodo podjetja delala programe za vsa OS, potem bomo komaj lahko izbirali med njimi. Za surfanje in office pa res ne rabiš WIN, za vse ostalo pa.

Izi ::

Lepo, popravek "Update for Microsoft Windows (KB71033)" se bo na Windows update pojavil 23. februarja.
Le glejte, da ga boste vsi namestili >:D

Omen3 ::

antonija je izjavil:

100eur je danes ena petina place, ki jo prejema najvec ljudi v sloveniji. Minimalne po domace.

Tukej je recimo link do cen za enega od *nix derivatov, ki (sam ga ne uporabljam amapk opazam da velja za kvaliteten OS, vsaj uporabniki ga hvalijo bolj kot M$ fanboyi winse) stane precej manj. Pa mislim da kar se funkcionalnosti tice ponuja precej vec (kljub nizji ceni).

Windows niso poceni. V primerjavi s konkurenco dobis manj za isti denar. User-friendliness naj bi bila pri OS X legendarna, za win se nikoli nisem slisal nic podobnega. S tem da naj bi se OS X na veliko uporabljal za zadeve, ki so bolj profesionalne narave, win pa za... piratiziranje?

Ampak dejstvo ostaja da je win najbolj popularen operacijski sistem, tako da znajo pri M$ vsaj eno stvar prav delat (in to ni pisanje programov, pa tud cenovna konkurencnost ne).



Je potrebno malo bolj pogledat kaj se prodaja.
Od 35 $ dalje so nadgradnje,kompleten program pa je minimalno 70 $ (samo en ponudnik) in navzgor (130,151,170 $).
Ko te višje cifre $ pretvorimo v €,potem ne velja več "stane precej manj" kot Windows.

sirotka ::

RoSeR je izjavil:

Vsi zagovorniki linuxa in podobnih zadev, kako na vse to inštaliraš acad in podobne programe? Že, če en sam od množite 10-tih ne deluje, mi noben drug operacijski sistem čisto nič ne koristi, tudi mac ne. Ko bodo podjetja delala programe za vsa OS, potem bomo komaj lahko izbirali med njimi. Za surfanje in office pa res ne rabiš WIN, za vse ostalo pa.

Parallels...pa dela:)...vsaj na macu

buneech ::

sirotka je izjavil:

RoSeR je izjavil:

Vsi zagovorniki linuxa in podobnih zadev, kako na vse to inštaliraš acad in podobne programe? Že, če en sam od množite 10-tih ne deluje, mi noben drug operacijski sistem čisto nič ne koristi, tudi mac ne. Ko bodo podjetja delala programe za vsa OS, potem bomo komaj lahko izbirali med njimi. Za surfanje in office pa res ne rabiš WIN, za vse ostalo pa.

Parallels...pa dela:)...vsaj na macu

Hmm, kva pa poganjaš v Parallels-ih? Piratske Windowse?

BigWhale ::

FireSnake je izjavil:

Se kako!

Trdis, da WIN ni resen OS?


Windows je GamingOS.

Skoraj tako dober kot PS3 OS.

poweroff ::

FireSnake je izjavil:

Zakaj se v WIN temi oglasajo zagovorniki OSa, ki ima, zanemarljiv, 1% trzni delez?

Ker naš sistem vsaj dela.
Poleg tega ima 1% tržni delež samo na desktopu.

FireSnake je izjavil:

Eni imamo original, pa se nam ni treba sekirat.

Res ne? Kaj pa 0-day? ;)
sudo poweroff

FireSnake ::

BigWhale je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Se kako!

Trdis, da WIN ni resen OS?


Windows je GamingOS.

Skoraj tako dober kot PS3 OS.


Hmmm, tu se vidi tvoja omejenost ... kaj pa CAD programi? Tvoja trditev ze tu pade (pa se spisek tu se zdavnaj ne konca).

Tako, da ... chill ;)

Matthai: eno je nabijanje v teoriji (v tem ste dobri, kaj dobri - ODLICNI), drugo pa je, ko meni vse lepo deluje. In mi lahko tule natolcujete o nevarnostih, pa me ne gane, dokler (se enkrat, ker vam tezko gre v glavo) meni vse lepo dela (je to tako tezko razumet?).

Imam pa na prenosniku dual boot, ker sem rabil zadevo za programirat in pisat skripte. Na linuxu sem v casu intenzivnega studija prezivel kaki 2 leti tako, da mi noben ne more rect, da zadeve nisem preizkusil. No, sem se spomnil: tako preprosta stvar, kot je wireless ni delovala, pa sem iskal resitev. Takrat je se ni bilo.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

pss-m ::

win je najbolj razširjen, ne ker je najboljši, ampak ker so si znali izboriti monopol.
naprimer programi ki delujejo le na WIN. če imaš windowse zaradi tega razumem. drugače pa ne.
kupil sem netbooka in dobil zraven licenčno winnowse(ki jih nisem hotel, pa sem jih vseeno moral plačat).
prvi dan so leteli dol in še vedno uporabljam ubuntu netbook remix.... prezadovoljen.

ne podcenjevat "škrtosti", če bi MS uspelo zaščitit sistem proti piratom, bi ga kupili le tisti, ki si življenja brez ne znajo predstavljati (torej imajo gor program ki drugače ne dela, ali pa jim spremembe v življenju povzročajo stres in niso sposobni privajanja novega sistema)
ostali bi šli,... verjamem da je to več kot polovica.

opeter ::

sirotka je izjavil:

phong je izjavil:

če bi Microsoftu uspelo izkoreniniti piratiziranje Windowsov, bi najbolj razširjen OS postal Linux...


Zbudi se, čas je, da se ustaneš!
Če bo res tako, kot pravijo ni problema...če te vpraša itd. Drugač pa ni take panike dat 100€ dobrih za sistem in ga potem gont 5let.


Ostajam na Macu. Čeprav je zaprt in (relativno) drag, ni nobene aktivacije, pa še večina komercialnih programov deluje na njem.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

amigo_no1 ::

Namesto da toliko truda namenjajo za WGA/ WAT in podobo naj raje ta čas namenijo optimizaciji in varnosti kode polken.
Chew-WGA 0.9 še dela :D ?

sigh ;)
Executive Summaries
http://www.microsoft.com/technet/securi...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

poweroff ::

FireSnake je izjavil:

Matthai: eno je nabijanje v teoriji (v tem ste dobri, kaj dobri - ODLICNI), drugo pa je, ko meni vse lepo deluje. In mi lahko tule natolcujete o nevarnostih, pa me ne gane, dokler (se enkrat, ker vam tezko gre v glavo) meni vse lepo dela (je to tako tezko razumet?).

No, saj. Meni na Linuxu vse lepo dela.

Sicer pa - če sem pred 3 leti preizkusil Winse in ugotovil, da so kao zanič... boš verjetno rekel, da gre razvoj dalje in da sem nekompetenten.

Ti pa se veselo hvališ, da si pred 3 leti uporabljal Linux...
sudo poweroff

l0g1t3ch ::

OS je zato da poganja programe. Na Win dela skor vse kar se da dobit za linux, obratno pa velja v manjši meri. Torej zame trenutno zmaga win. Case closed.

Relanium ::

WhAT?? A so resni?

Men je na čist licenčnem iz MSDNja ene 2X zagnjavilo odzadje,
pa napis da sem morda bil žrtev piratstva al nekaj v tem smislu.
In pol sem moral dat preverjat, da sem lahko normalno naprej delal!!!

Smeagol ::

antonija je izjavil:

100eur je danes ena petina place, ki jo prejema najvec ljudi v sloveniji. Minimalne po domace.


1. Mogoce najvec, kar je seveda nepomemben podatek. Vazno je kaj prejema vecina. In vecina ne prejema 500e ampak vec.
2. Minimalna plača za delo s polnim delovnim časom od 1. avgusta 2009 znaša 597,43 EUR (Uradni list RS, št. 114/06 in 36/08)
3. Windows7 home premium full edition se je dalo v predprodaji dobiti za 70e (upgrade, ki ga kupis na pet - deset let je se vedno 70e). V posebnih ponudbah se vedno dobis full verzijo za 70e

mtosev ::

MS bo piratom zagrenil zivljenje
Cool
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

CoolBits ::

Bolj legalnim uporabnikom, kot vedno do sedaj...
Pirat enkrat skreka in rešeno.

fosil ::

Ampak a ni zanimivo da za visto pa nikoli ni bilo nobenega takega sistema?
Tako je!
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nadgradnja OEM windows 7 na win 10

Oddelek: Operacijski sistemi
305906 (2112) starfotr
»

Windows 10 prilezel na drugo mesto (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
8935853 (31754) vostok_1

katere windowse naj inštaliram?

Oddelek: Operacijski sistemi
353544 (3081) Gandalfar
»

Naslednik WGA je tu

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
3110349 (8337) Bistri007

Več podobnih tem