» »

Čemu se šolati ?

Čemu se šolati ?

1
2
»

Pyr0Beast ::

Lahko tudi rečeš da mi šola ne nudi vsebin ki bi mene zanimale in me sili z vsebinami ki me sploh ne zanimajo, tako ubijajoč motivacijo. Lenoba tu nima veze. Uporabnost vsebin je pa tudi stvar posameznika - in njegovih želja. Če se ti zdi vse uporabno pa lahko greš na frizersko ali kakšno podobno šolo. Uporabnost je neposredno pogojena z aplikacijo teh zanj in ne 'piflanjem' podatkov, tako, da je kakšna gostinska šola lahko v končnem primeru celo bolj uporabna kakor kaj bolj filozofskega - odvisno od posameznika.

Izpisal se zaenkrat (še) ne bom. Te zadeve se konča in potem na koncu opletaš s kosom papirja. Če ti veš ali ne veš, zakaj si na faksu, nekako tvoja stvar. Jaz ne vem, vseeno pa ga bom naredil. Mogoče se mi bo potem posvetilo, mogoče ne.

Ti kar imej 'kvalitetno' šolanje, ni problema v tem. Študent gor ali dol se ne pozna. Zaradi tvoje dobrobiti pa sam ne bom rinil na slabše.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Invictus ::

Na faksom jamrajo samo tisti, ki ga nimajo ... Oni pravijo da je brez zveze, ker ne povedo tam nič pametnega. Dajte že enkrat pokapirat da faks ni namenjen učenju PHP+MySQL ali javascripta, ampak učenju algoritmov in podobnih stvari. Faks uči na abstaktnem nivoju, kako pa to potem realiziraš je odvisno od sistema. Ampak če ne obvladaš abstraktnih stvari in ne znaš abstraktno razmišljat, potem dobiš ven večino slovenskih projektov, ki zgledajo kot da so "home made" (kar najbrž večino tudi so).

Vsi ostali so povsem zadovoljni s svojo izobrazbo (univerzitetno).

Seveda če se ti ne ljubi delat in še naprej izobraževat, potem je težko napredovat, dobit višjo plačo, ipd ...

Ampak tud keramičar/vodovodar/električar se mora izobraževat. Noben poklic ni tak, da ne bi s časom rabil kakega dodatnega izobraževanja. Razen seveda če z lopato koplješ jarke ...

LP I.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

mare_ ::

Pyr0Beast, mogoče si pa na napačnem faksu? :)

Pyr0Beast ::

Pyr0Beast, mogoče si pa na napačnem faksu? :)
Nebi bilo prvič :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

overlord_tm ::

Pyr0Beast je izjavil:

Lahko tudi rečeš da mi šola ne nudi vsebin ki bi mene zanimale in me sili z vsebinami ki me sploh ne zanimajo, tako ubijajoč motivacijo.

Tujina? Morda imajo tam tocno tako solo ki te veseli. Mene veselijo za vecino ljudi (no, ne na tem forumu) najbol dolgocasne stvri, pa glej ga zlomka, tudi za to imamo faks v sloveniji :)

Pyr0Beast je izjavil:

Aja ? Mene ne zanima količina informacij - temveč njihova uporabnost, aplikacija. Glede piflarije podatkov te naserje že najcenejši mobitel. :)


meni gre za kolicino informacij za katero nam povedo da obstaja. Ni point v tem da znam jaz na pamet zdrdrat definicije na izpitu (vsaj se na nobenem ni bilo do sedaj in upam da ne bo). Po kaki urci googlanja najdes se za najbol "cudne" stvari ki nam povedo na faksu zanimiv nacin uporabe. Ce se to ne zgodi ze na predavanjih. Odvisno od profesorja. Saj ni pomembno da te na faksu naucijo, kako se stiska slike z uporabo singularnega razcepa, ampak naj te naucijo singularni razcep in povedo da se s tem da stistaki slike. Veliko bolj uporabno, kot da te naucijo samo eno ozko smer uporabe SVD (kar bi bilo vecini vsec, saj bi mislili da se ucijo "uporabne" reci)

innerspace ::

Tujina? Morda imajo tam tocno tako solo ki te veseli

Ponudba je ogromna, ce bi se slo za sprejetje neke usmeritve, bi clovek sigurno lahko nasel kar ga veseli studirat. Jaz sem nekaj casa prebil v Italiji, a me sistem ni preprical...skoraj mi je bolj vsec pri nas. Skoraj:)

Bo deloma drzalo, kar se pravi, da o faksih tarnajo vecinoma tisti, ki ga nimajo. A kaj to pomeni? Da bi morda bilo dobrodosel kak drug sistem poucevanja za ta del populacije ki ni za na faks.

Ce ti faks ne gre, se ne pomeni, da si len in da se ti ne da razmisljat(kot eni radi pravijo). Konkretno moj problem je zelo podoben Pyrotovemu...nisem len(ceprav mi to velikokrat ocitajo za moje pojme neumni osebki), imam precej nadpovprecen IQ(ne govorim na pamet), velikokrat se lotevam stvari na neustaljen nacin...

Ne vem, no...moj sklep je ta, da je vecina programov na faksih namenjena nekemu povprecnemu cloveku z ne prevec ekscentricnimi cilji. In verjeli ali ne, precej drzi:)
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Pyr0Beast ::

Tujina? Morda imajo tam tocno tako solo ki te veseli. Mene veselijo za vecino ljudi (no, ne na tem forumu) najbol dolgocasne stvri, pa glej ga zlomka, tudi za to imamo faks v sloveniji :)
Hehe :)

Ne vem, no...moj sklep je ta, da je vecina programov na faksih namenjena nekemu povprecnemu cloveku z ne prevec ekscentricnimi cilji. In verjeli ali ne, precej drzi:)
Jep. No, jaz včasih nisem zadovoljen z nekim povprečjem in vidim večino stvari drugače kot ostali.
Prilagajam do določenega nivoja se, vendar ne vedno in ne povsod.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

alexa-lol ::

Jaz mislim, da ni važno kaj delaš ampak le to, da si najbolši na svojem področju..pa če si zarad mene mesar...pač delaš dobre klobase

Fora šole ni da jo narediš ampak da dobiš nekatere spretnosti, ki jih lahko potem uporabiš. To ne pomeni, da je teorija nepotrebna.

Amdforce ::

V bistvu je zelo pomembno kaj delaš, ker nekaj kar te ne veseli ne boš mogel početi prav dolgo, če ti je seveda kaj do osebnega zadovoljstva. Sem šel na en fax in se takoj prešolal, praktično zaključil drugega in ugotovil kaj me veseli(čist tretja smer spet), sedaj imam že dobri 2 leti sp, delam nekaj kar me veseli in sem za to tudi dobro plačan(kar pa ni bistvo), hkrati pa širim svoje posle. Imam pa dobrih 23 let.
Tako kot je že nekdo prej omenil-važno je da se na delovnem mestu dobro počutiš, pa nima veze a je to fabrka, frizeraj, sp, lokal, bančništvo, državna služba itd.

Lp

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

Arnidus ::

Jst bom pa tkole reku; Star sem 21let, imam osnovno šolo (+2 letnika gimnazije) Od fotra, sem si pri 18ih sposodu 10k€. Ves denar sem vložil v orodje in danes imam SP, hišo, tri delavce pod sabo in v povprečju 1.5k€ na mesec. Ukvarjam se pa s knaufom, plošcicami, strehami, laminati,....
Kar hočem povedat, je da lahk brez šole in posledično papirjev storiš marskej. Če se ti da seveda..

Amdforce ::

Čestitke arnidus, tako je treba, jaz imam tudi 3 delavce sedaj pa bom zaposlil še 2. Vse se da, tudi brez neke hude izobrazbe. Seveda pa človek rabi plan in pa motivacijo, ko enkrat nekaj ustvariš te to žene naprej, vsaj toliko da stvar ohraniš, če ne še dlje.

Lp

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

bluefish ::

Vsekakor se da uspeti tudi brez neke šole, je pa potrebna motivacija, ideja, pa še kaj. Tako le redkim, ki nekaj let luftajo po raznoraznih faksih, uspe tudi uresničiti konkreten cilj.

Valvoline ::

Arnidus je izjavil:

Jst bom pa tkole reku; Star sem 21let, imam osnovno šolo (+2 letnika gimnazije) Od fotra, sem si pri 18ih sposodu 10k€. Ves denar sem vložil v orodje in danes imam SP, hišo, tri delavce pod sabo in v povprečju 1.5k€ na mesec. Ukvarjam se pa s knaufom, plošcicami, strehami, laminati,....
Kar hočem povedat, je da lahk brez šole in posledično papirjev storiš marskej. Če se ti da seveda..

Delaš kot konj,država ti pobere pol denarja(ali več) zdaj k je kriza ne vem sicer kako ti lavfa,večina sp-jev podobnih tvojem tem se utaplja v dolgovih,dela ni,plača nena nobeden,plače so znižal na minimalc,ponekod delavci plače niso vidl pol leta.In tako se morš jebat 40-50 let do penzije,brez nobene garancije če boš jutri imel kruha na mizo.
Na drugo stran pa npr moja teta iz KK je dipl.soc.delavec zaposlena seveda v JS,plača 1.5k+ na mesec,nikol umazane roke,8 urni šiht(dejansko delovnih 1-2ure) dopusta kok češ in kadar češ,nobene kontrole če delaš ali ne,šiht zabetoniran do penzije,varnost...
Jap zato se gre na fax.

Zgodovina sprememb…

Amdforce ::

Žal ni več tako da če dobiš tisti papir/izobrazbo, da dobiš tudi službo, je pa seveda dosti lažje. Veliko delodajalcev sedaj ponudi službo tudi družinskim članom svojih zaposlenih, oziroma jim nameni določeno prednost preden sploh objavi prosto delovno mesto, ki je velikokrat že vnaprej zasedeno. Poznam nekaj primerov, večinoma so štele izkušnje, poznanstva, nato šele zunanji iskalci. Je pa seveda veliko odvisno tudi od sektorja dejavnosti.

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

Mr.B ::

Recimo polaganje ploščic. Fleksibilen delovni čas, kot ti je želja, saj spada to v deficitarni poklic. Zslužiš, glje odvisno kako te plačajo, na roke ali na podjetej. Pozanimajte koliko računajo kvadratni meter.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Valvoline ::

Mr.B je izjavil:

Recimo polaganje ploščic. Fleksibilen delovni čas, kot ti je želja, saj spada to v deficitarni poklic. Zslužiš, glje odvisno kako te plačajo, na roke ali na podjetej. Pozanimajte koliko računajo kvadratni meter.

Pa se pozanimaj tut kolk je takih ki denarja za opravljeno delo niso(in ga ne bodo) vidl.

Zgodovina sprememb…

Saladin ::

Če si že par let na faksu in si ga sposoben normalno dokončati, ti svetujem da stisneš zobe in ga opraviš - četudi zaradi samega papirja.

Po eni strani zavoljo vloženega dela - po drugi pa ker ti ta papir zna pomagati pri iskanju službe- Izkušnje boš vsekakor potreboval, ampak ponavadi imaš tudi minimalne kriterije, ki vključujejo prav diplomo.

Moj nasvet - končaj faks z trudom, kolikor je pač potrebno - obenem pa si najdi praktično delo, ki tebe zanima in veseli in katerih izkušnje bodo pomagale v bodoče.

Tako boš obenem zadovoljen in ko boš končal faks boš imel papir IN izkušnje, ki jih potrebuješ. Kaj pa je prav tisto, kar si sam želiš, pa veš samo ti.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Mr.B ::

Valvoline, če delaš za SCT, kar probaj. Veš zadnji dan, ne izplačajo, bumf, pa gre 30% ploščic.
Koliko pa misliš da plačajo IT strokovnjaku, neplačilna nepokrščina je velik problem slovenije.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Blinder ::

Lajf je beden. Zakaj bi tretjino lajfa hodil v šolo, zato da bi naslednjo tretjino lajfa varčeval, zato da boš zadnjo tretjino lajfa mel penzijo?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blinder ()

Mr.B ::

Zato, da nategneš državo, in se greš največjega reveža. V druge stebre pa vlagaš za pokojnino. Zdravstvo je v K. Torej podpiraj čim manj. Prispevki so itak smešni, sploh če podpiraš tako državo, torej, raje imej Hišo na zalogo. Avto na stroške podjetja, itd... Razen če ne bo ta vlada uzakonila zakon, kjer si visokošolan kader, res ne more plačevati minimalca, ter zato prispevati minimalno v državno blaginjo.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Karaya 52 ::

Strinjam se s Saladinom. Tudi sam sem podvržen večnim dvomom - nehaj tako razmišljati. Ni produktivno, nikamor se ne premakneš, lahko zapadeš v depresijo itd.

Nabij si maksimalno število aktivnosti:
-ne boš imel časa za neproduktivno razmišljanje
-zadovoljen boš s seboj (končno nekaj počneš)
-morda se boš našel v kateri od teh aktivnostih

Karakter posameznika je ključen, za sebe vem da sem tekmovalen in to mi pomaga iztisniti maksimum + trma ter želja po denarju (hehe, analerotik po Freudu). Dobro poznavanje samega sebe dela čudeže.
Na vsakem faksu te bodo začeli obhajati dvomi (to verjetno že veš), v tistem trenutku potlačiš te misli in delaš naprej. Faks ni problem! S tem boš moral živeti do konca življenja, tudi v službi, zvezi, kjerkoli. Takšen pač si.

Double_J ::

Kolk se je Pyro razpisal, da ne bo trpel kot drugi.

Nakoncu pa da bo hodil na faks in trpel. Kekec.:)
Dve šivanki...

Pyr0Beast ::

Fora šole ni da jo narediš ampak da dobiš nekatere spretnosti, ki jih lahko potem uporabiš. To ne pomeni, da je teorija nepotrebna.
Seveda. A je teorija pri veliko primerih preko glave, še posebno če se moraš prekopati skozi njo, da bi nadaljeval pri bolj zanimivih rečeh.

Kar hočem povedat, je da lahk brez šole in posledično papirjev storiš marskej. Če se ti da seveda..
Seveda. In zelo dobro si naredil.

Moj nasvet - končaj faks z trudom, kolikor je pač potrebno - obenem pa si najdi praktično delo, ki tebe zanima in veseli in katerih izkušnje bodo pomagale v bodoče.
Praktično delo ki me veseli je že zraven - na tem se bo gradilo tudi vnaprej, tako da po koncu faksa to le še nadaljujem. :)

Zato, da nategneš državo, in se greš največjega reveža.
Meni tako izkoriščanje dobrote ni všeč in raje živim popolnoma zase.

Strinjam se s Saladinom. Tudi sam sem podvržen večnim dvomom - nehaj tako razmišljati. Ni produktivno, nikamor se ne premakneš, lahko zapadeš v depresijo itd.
Hja. To je res.

Šola - OŠ, SŠ, je zelo 'dobra' distrakcija. To tako dobra da se na koncu ukvarjaš že skoraj samo še s šolo.
Ampak distrakcija ne podpira razmišljanja temveč neko tavanje v mraku :)

Na vsakem faksu te bodo začeli obhajati dvomi (to verjetno že veš), v tistem trenutku potlačiš te misli in delaš naprej. Faks ni problem! S tem boš moral živeti do konca življenja, tudi v službi, zvezi, kjerkoli. Takšen pač si.
Iti naprej je mnogo bolje kot obstati na mestu :)

Nakoncu pa da bo hodil na faks in trpel. Kekec.:)
A ti pa ne boš ? :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

innerspace ::

Ampak distrakcija ne podpira razmišljanja temveč neko tavanje v mraku :)

Skoraj vse na tem svetu je pure distraction. Skoraj vse.
Na tebi je, da ugotovis kaj te izpolnjuje in...go for it. Till death comes:)
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Karierna pot programerja brez računalniškega faksa (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Programiranje
16626238 (21506) 111111111111
»

Motivacija, volja do dela (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
518455 (6006) Vitamin-B
»

Punca -> Tehnik računalništva, Vegova LJ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
12931330 (24991) x128
»

Študij ali delo ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5911692 (10113) IceIceBaby

Več podobnih tem