» »

ELAN SpeedWave

ELAN SpeedWave

TheClimber ::

Pozdravljeni,

vem da je bilo že veliko tega napisanega vendar bi vseeno vprašal.
Katere od naslednjih smuči mi priporočate in kakpno velikost naj vzamem (168cm ?):

- ELAN Speedwave 10 ali ELAN Speedwave 12 ?

Bolj se nagibam k ELAN SW10, saj mi jih je že kar nekaj svetovalo.

Sem srednje dober - dober rekreativen smučar. Star sem 15 let. Imam okoli 176 cm in slabih 65 kg in me zanima katere od teh dveh smuči bi bile bolj primerne zame. Smučam na urejenih smučiščih. Rad delam dolge hitre zavoje, včasih tudi krajše.

Trenutno smučam na mehkih smučeh Elan A02 .. potrebujem nekaj tršega pa me zanima katera od teh dveh je zame primernejša glede na moje znanje in telesnime značilnosti.

msjr ::

10 je ok. Mogoče celo raje 08, razlika se pozna samo na črnih/ledenih progah, drugače so mehkejše udobnejše za vozit.

alien01 ::

Jaz imam Speedwave 10 (sem jih kupil lani) in morem reči, da so super. Sem jih izbral na podlagi "testa" na elan.si (vpišeš svojo težo, višino, kje boš smučal, kako dobro smučaš in ti sistem predlaga kaj kupiti - edina težava je, da ne najdem te podststrani na elan.si tko da ti linka ne morem dat:|).

Opkow ::

TheClimber
Imam podobno visino in tezo kot ti. Ko sem SW kupoval 2 sezoni nazaj, sem tudi kolebal med 10 in 12.

Na terenu se je izkazalo, da je bila 10 kar dobra odlocitev. Predvsem se pozna, ko zacnes s smucarsko sezono, da ob koncu dneva, ze tezko vodis smucke po terenu zaradi utrujenosti. Je pa tudi res, da nimam ravno konjske kondicije.

TheClimber ::

http://skiselector.elanskis.com/
to je ta stran, ki ti predlaga smuči in meni je SW10, SW12 in mislim da eno izmed serije magfire.

Skoraj odločen sem da bom kupil SW10, saj sem dobil pohvale za to smučko iz več strani.
Zanima me samo če je dovolj trda da pri večjih hitrostih ne začne takoj vibrirati kot recimo A02 ?

lp

lopov ::

Glasujem za mehkejše; če nisi agresiven smučar in natreniran, na trdih trpiš in ne izkoristiš potenciala.

V kolikor misliš smučati tudi po celcu priporočam serijo Magfire -- so širše kot speedwave in se dobro obnesejo tako na pistah kot na off.

BTW, letos sem vozil freestyle (park) dilce, sicer 2 leti star model zenmaster 165 in sem čisto fasciniran. Vozil sem kot običajno dilo kar pomeni mal več delat, sam je pa res "allround" ;)

TheClimber ::

Smučam sicer rad agresivno in hitro - včasih pa tudi kakšne krajše kontrolirane zavoje, vendar mi te smuči, ki jih imam sedaj preveč agresivne vožnje ne dovoljujejo saj so premehke in kar hitro začnejo vibrirati.
Po drugi strani pa bi rad tudi smučko, ki ne bo preveč zahtevna za izpeljavo zavojev.
Zato sem se odločil za serijo Speedwave, saj je ta Elanova serija prva, ki združuje trdoto za mirne zavoje (WaveFlex) in hkrati tudi lahko izpeljavo zavojev (kot pri mehkejših smučeh).
Sedaj iščem samo še pravi model - SW8 je premehka, SW214 pa pretrda.
Za SW10 pa se morda bojim da bi bila premehka zato prosim da tisti ki smučate včasih tudi hitro in vozite na SW10, sporočite svoje izkušnje.

Hvala.
Lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rekreativno smučanje - Oprema, smučišča (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šport
11819194 (1358) Magic1
»

Nakup smuči za rekreativca (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
5522115 (9925) G_mAn
»

katere nove smuči?

Oddelek: Loža
4916705 (11175) schurda
»

Speedwave 10

Oddelek: Loža
144432 (4214) gforce
»

Elan Speedwave 10 Fusion

Oddelek: Loža
105771 (5528) mirkuma

Več podobnih tem