» »

Nakup smuči za rekreativca

Nakup smuči za rekreativca

«
1
2

Neiiiiic ::

Zdravo!
Sem 195 cm visok ter 25 let star študent, ki že 6 let ni smučal:8)... Ko sem nehal smučati sem bil srednje dober rekreativec, vendar pa s carving smučami sploš še nisem smučal
No, faksa bo kmalu konec, začel sem delat ter želja po smučanju se je vrnila... Iščem primerne rabljene smuči za cca 100 EUR (skupaj z avtomati)...
Problem je v tem, da se mi ne sanja kateri modeli so primerni zame... Prosim za kake nasvete...
A so katere primerne? Smuči1 Smuči2

Lp,
Miha

FrancBula ::

pusti ti atomic, Elan bo zate!
poglej za speedwave serijo. imajo veliko izbire. od speedwave 8 do 14. to pomeni različno trdoto oz. zahtevnost.
GA-P35-DS3(rev. 1.0) ; E5200@3.75GHz ; Palit Radeon 4850 ; LC8650 Ozeanos

Neiiiiic ::

Samo te pa niso okol 100 EUR;) Nekaj cenejšga moram najdt...

drvo ::

Ja lahko si pa blade kupiš pridejo glih cca. 100 evrov pa je smučanje z njimi dosti večji užitek kot z smučmi, delaš lahko takšne in drugačne obrate skoke.... pa manjša možnost poškodbe kolen je z njimi, pa še avtomatov ne rabiš. Samo bladi pa pancarji.

Neiiiiic ::

Kaj pa tele? Se vam zdijo katere dobre?

Elan
http://www.bolha.com/oglas382494658/smu...

Al pa tele?

IZOR

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Neiiiiic ()

Karaya 52 ::

Invictus ::

Škoda da si zamudil zimski sejem v Ljubljani. Seje dalo za ta denar kaj dobit.

Kupi si SL ali SLX serijo, rabljeno seveda, da bo malo mehkejše.

Atomic meni osebno niso všeč. Premehke in preveč vibrirajo, pa sem imel najtrše. Pač vajen Elanovih tekmovalnih ;((.

Lahko pa pri meni dobiš starejše smuči (Integra 5 - dolge 173 cm za 50 EUR). Robniki nabrušeni, drsna ploskev obnovljena.

LP I.

Ciklamen ::

Invictus, nevem katere Atomicove smučke si mel, vendar jaz mam Atomic GS in sem ful zadovoljen z njimi, ne vibrirajo in mi niso premehke..

BlackHole ::

To se meni zdi smešno, da nekdo reče - Atomic so mehke, Elan pa trde. Če je vsakemu jasno, da ima vsaka znamka različne trdote smučk. :)
LP Marko

FrancBula ::

sem šel enkrat v interšport v Linz. sem malo potipal trdoto tekmovalnih elank in WC fisherk. fisher ni pol tok trda kot elan.
sploh pa magnezij ni dobra rešitev(Atomic)
GA-P35-DS3(rev. 1.0) ; E5200@3.75GHz ; Palit Radeon 4850 ; LC8650 Ozeanos

Zgodovina sprememb…

noraguta ::

kolk pa kaj tehtaš?
mislim da ne nuca človek tekmovalnih smuči.
1. je rekreativec
2. se šele spoznava karving(bolje odvozit 20 fur na easy , kot loviti smuče kot rodeo bika ter omagati po 3h )
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Invictus ::

Slalomske trdote 12. Bolj srednja žalost. Moj kolega je vozil veleslalomske, je imel isto mnenje o njih. Ampak saj sem napisal - vajen sem tekmovalnih Elanovih.

Iz istega razloga mi tudi nove wave niso všeč. Razen seveda waveflex SLX. So mi ble všeč.

Pa tud znam smučat :)).

LP I.

gzibret ::

G-car...

Tudi jaz spadam v tvojo kategorijo. In sem študiral, kaj naj kupim. No, odločil sem se za tekmovalne veleslalomske Elan, nekaj takega: bolha link. Vsi so me strašili, kaj si to kupujem in da ne bom mogel smučat, da me bodo bolele noge in podoben crap.

Po eni sezoni smučanja z njimi moram rečt, da so to najboljše smuče, kar sem jih imel do sedaj. Zelo trde, na ledu držijo, na kucljih lahko vodljive, na celcu pa lepo "glisirajo". Edini problem je, da so zelo težke in če moraš z njimi it kam dlje, te začnejo bolet rame (v Dolomitih zna bit problem, ker moraš tu in tam kar fejst pešačit).

V glavnem svetujem ti, kupi si malo trše smuče (št. okoli 10 ali več), da boš lahko brez skrbi divjal. Mehke karving smuče niso uporabne, ker so pri hitrosti izjemno nestabilne in težko vodljive.
Vse je za neki dobr!

tilinho20 ::

Trdota smuči bi bila lahko prava ene 10, 11.

FrancBula ::

ja js mam race SL waveflex. sm sicer z njimi zelo zadovoljen, samo ne vem če so te zame najbolj primerne. za naslednjo sezono izbiram med:
-speedwave 12
-speedwave 14
-ali pa da obdržim te
nevem kako bi bilo smučat z malo mehkejšimi smučami. sem pa videl da majo tiste speedwave malo bolj izrazite valove od race(večji wave učinek).
tako da nevem ali naj izberem raceSL(wave) ali speedwave???
GA-P35-DS3(rev. 1.0) ; E5200@3.75GHz ; Palit Radeon 4850 ; LC8650 Ozeanos

noraguta ::

elan ima 31.1. ter 1.2. teste smuči v kranjski gori če se ne motim. greš in probaš, če je cajt

http://www.white-elements-tour.com
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

Neiiiiic ::

elan ima 31.1. ter 1.2. teste smuči v kranjski gori če se ne motim. greš in probaš, če je cajt

http://www.white-elements-tour.com


Do takrat mislim že parkrat it smučat, tako da testi odpadejo...
Zanima me, če so Elan Magfire premajhne zame, glede na to, da sm visok 195 cm ter tehtam cca 87 kg..?

FrancBula ::

hmm...
priporočena velikost je od 0 do -15cm glede na višino
GA-P35-DS3(rev. 1.0) ; E5200@3.75GHz ; Palit Radeon 4850 ; LC8650 Ozeanos

noraguta ::

hmm...
priporočena velikost je od 0 do -15cm glede na višino

nima višina smučarja nobene veze. geometrija ter dolžina smuče določata radij zavoja smuče.

odvisno kako misliš smučat(slalom , VS , superG).

smuče sposojajo tudi v hervisu.IIRC 15€.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Sc0ut ::

Včasih smo se lahko normalno vozili s vsakimi smučkami.

Dandanes pa opraviš skoraj doktorat ob nakupu.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

FrancBula ::

nima višina smučarja nobene veze. geometrija ter dolžina smuče določata radij zavoja smuče.

seveda ima veze. drugače na uradni strani ne bi tega pisali;)
GA-P35-DS3(rev. 1.0) ; E5200@3.75GHz ; Palit Radeon 4850 ; LC8650 Ozeanos

_marko ::

jaz mam fisher rx8 - super all around smucka!
Fajn za divjanje :) Ni prevec trda, mehka pa tudi ne...

lp m
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

BlackHole ::

Včasih smo se lahko normalno vozili s vsakimi smučkami.

Dandanes pa opraviš skoraj doktorat ob nakupu.


Se strinjam. Malo preveč so skomercializirali vse skupaj. Nekateri pa že prav pretiravajo pri izbiri smučk. Kupujejo vsako leto nove modele, kot da so ne vem kakšne revolucionarne spremembe. In to za rekreativca, ki gre 5-10x na sneg.
LP Marko

gzibret ::

Tole delanje dizertacij pred nakupom se fejst obrestuje pol, ko si na snegu. Razlika med dobro in slabo izbrano smučko glede na znanje, teren, kondicijo in stil vožnje(dolžina, lok, trdota, teža, vezi, pancerji itd...) se obrestuje v užitku na snegu.
Vse je za neki dobr!

PacificBlue ::

Tole delanje dizertacij pred nakupom se fejst obrestuje pol, ko si na snegu. Razlika med dobro in slabo izbrano smučko glede na znanje, teren, kondicijo in stil vožnje(dolžina, lok, trdota, teža, vezi, pancerji itd...) se obrestuje v užitku na snegu.


Heh, ravno vceraj izkusil to na lastni kozi(pancarji). Zaradi tega imam danes cist plave noge. Jeba:)
|AMD Ryzen 7800X3D|Phantom Spirit 120|ASUS ROG Strix B650E-E|Samsung 990 Pro|
|64GB G.Skill Trident Z5|ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC|
|Seasonic Vertex GX-1200|Thermaltake CERES 500|Dell Alienware AW3423DWF|

gzibret ::

Ja, se strinjam. Še bolj važni, kot smučke, so pancerji. V trgovini si je res treba vzet cajt, dat pancarje gor in hodit vsaj 15 minut naokoli, da vidiš, pri čem si. Pa tudi, če imaš še tako fine smuče, pancerje pa imaš ohlapno gor, ker te drugače tiščijo, ti tiste fine smuče ne pomagajo nič, ker nimaš nikakršne kontrole nad njimi.
Vse je za neki dobr!

gzibret ::

Pa še eno VELIKOOOO napako, ki jo delajo smučarji naj omenim, in to je zategovanje vezi. NIKOLI, IN RES NIKOLI ne verjet serviserju oz. monterju vezi. Predno se prvič pelješ po hribu navzdol je treba NUJNO prej preverit, koliko so vezi zategnjene. To preveriš tako, da poskusiš pancer s silo spraviti ven iz smuče. Če tega ne moreš naredit, je vez preveč zategnjena. Poškodba kolenskih vezi pri padcu je v takih primerih neizogibno dejstvo. Ali pa še kaj hujšega, kakšen spiralni zlom kosti.

IMO je dosti bolje, da se ti smuča odpne enkrat preveč, kot pa enkrat premalo.
Vse je za neki dobr!

noraguta ::

kriza s pancarji je da so v štacuni pogreti na 20-30 stopinj, pol pa vedi kaj kupuješ.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

levaky ::

Poglej še malo tukaj: Sport Konrad.

Jaz sem dobil zelo fajn akcijo.

lp, Matej

Tammih ::

Tokrat sem prijavljen kot Tammih, vendar pa sm ista oseba, ki je odprla temo pod nickom G-Car (iz kolegovga compa sm pisou z njegovim nickom):)

Tore, vidim, da ste se razpisali vendar konkretnih predlogov na žalost ni... Kot sem že na začetku omenil ne kupujem novih smuč tako, da mi povezave na spletne strani ponudnikov novih smuč žal ne koristijo (iščem smuči do max 150 EUR za kolikor pa novih ne bom dobil...:'()

Nekaj sem jih našel na bolhi. V kolikor se kdo toliko spozna, oz. je katero od smuč uporabljal naj prosim napiše za katero bi se odločil...
atomic beta 9.18
Atomic Izor
Fisher RC4
Fisher RC WC
Elan A-08 Fusion (brez vezi?)

Ali pa morda kak drug predlog!?

Hvala in LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tammih ()

bili_39 ::

Pri teh rabljenih nikoli ne veš kaj so z njimi počeli. Čez par let smuči izgubijo precej prožnosti.

Čez par dni se začnejo razprodaje in boš pod 200 € našel v trgovini nove, dobre smuči.

Pred par leti sem bil v enaki dilemi kot ti, na koncu sem kupil Fisher RC serijo smuči - rekretivno, ne tekmovalno in so enostavno super. Res pa je, da zaradi časa ne smčam zelo dosti.

Vse nove smuči so neverjetno boljše, kot so bile pred karvingom!

Le prvih nekaj ur si vzami čas in sprobaj, kaj vse lahko počneš - počasi.
Jaz ne bi kupoval rabljenih (ali novih) brez vezi. In za rabljene ne bi dal več kot 100€.

lp in veselo smučanje.

Tammih ::

No, potem bom pa kupu nove...
Trenutno se odločam med:
Elan 1
Elan 2

Verjetn so oboje OK?

bili_39 ::

Za nove modele ti bo kdo bolje odgovoril..

Samo, če se slučajno nisva dobro razumela: lahko kupiš rabljene, še sploh, če niso preveč uničene. Ampak ne dajaj preveč denarja za njih in če si začetnik v karvingu, si jaz ne bi kupoval tekmovalnih in i jih čez leto dve zamenjal za boljši model.

Samo toliko. Še enkrat: vse karving smuče bodo boljše kot stare.

Aja: meni so pri prehodu svetovali le eno malenkost: za učenje karvinga (za prehod) je primerno, če ima smuča repe prirezane (malo zaobljene) in ne ravne do konca, V tem primeru bo lažji prehod z načina smučanja z oddrsavanjem.
Po domače, če bo zadeva v ovinku prehitra boš smučo lažje potisnil in oddrssel, če ima ravni rep bo bolj držala krivino.

Ampak je to pomembno le nekaj prvih ur, da dobiš občutek.

Invictus ::

Po moje ti bodo premehke. Vzemi raje 10 trdoto ali pa 12, čeprav so dražje. Lahko pa pogledaš za rabljenimi Elan SL ali SLX. Z leti se že malo zmehčajo, ampak vseeno bolj trde kot kaka wave 8. Tudi Fisher RC4 so ljudje pohvalili. Trdota 8 je za začetnike. Glede na to da si napisal da si bil srednje dober rekreativec ...

Kupi raje wave, ne magfire. O njih nisem slišal prav dobrih kritik. Dobre res samo za v celca, kot univerzalne smučke pa zanič. Sem jih hotel kupit tud sam, ampak so mi odsvetovali glede na to da vozim tekmovalne smuči starejšega letnika.

LP I.

Karaya 52 ::

Ima kdo izkušnje z lanskim modelom speedwave12? Ne vem če se mi splača kupit letošnjega.

zuz3k ::

sicer je stara tema ampak bom raje pisal v to, kot odprl novo

Imam vprašanje glede ženskih smuči za kolegico TecnoPro Safine Candy (na sliki).


So te smuči namenjene za začetnike ali za boljše smučarke?

Ima kdo izkušnje s temi smučmi?

lp
Life is a psychological game.

Vantage ::

Te smuči proizvaja Elan za Intersport...Kaj več o njih ti ne znam povedat imajo pa enako ime kot so jih imele Elanove smuči (Safine) :)

amigo_no1 ::

Koliko je napisan radij in dolžina ?

karolincaa ::

S te slike ni dobro vidno kaj je napisano, sem pa pogledala na neko tujo stran.
Dolžina 160 cm
Geometrija 115-70-100
Polmer 14

karolincaa ::

http://www.skitest.net/en-ski-safine_ca...

Še en link na katerem je napisano malo več.

amigo_no1 ::

Niso za začetnike.

karolincaa ::

Hvala za odgovor! :)

tine17 ::

Živjo

Nameravam kupiti smuči (cenejše) moja višina 180cm in 100kg, smučam spet po nekaj letih. Pravijo da so spodaj naveden smuči FISCHER premehke zame je to res? namreč ne potrebujem profi smuči in na začetku morda bolje da malo oddrsavam.
Omenjeni seti:
http://www.hervis.si/-PORTNE-ZVRSTI/Ski...
- E FLEX CARVE PLATE+EL10
- FISCHER VIRON SPORT +FS10

Invictus ::

EL10 okovje je prešvoh zate. Ker je to okovje do 100 kg. Ti jih imaš pa več ... Tukaj je dobro imeti malo rezerve. Že zaradi okvar.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

fyf ::

Ali je kdo izmed vas probal Fischer progressor 800 in Elan Amphibio 78xti oz. amphibio 12. kakšna je razlika?

Gašper13 ::

Zdravo!
Letos bom po dvoletnem premoru spet začel smučati. Kot večina študentov denarja ni veliko, a 100-150€ bi lahko dal za par smuči z vezmi.
Vem da je že pozno, a izpiti so bili pomembnejši;upam, da bo letos še kaj snega :)
Sicer je moje znanje smučanja kar solidno, a vseeno bi rad nekaj bolj osnovnega. Po brskanju na netu sem naletel tudi na znamko smuči FIDA (http://www.fidasports.com/) in me zanima, če ima kdo kakšne izkušnje s temi smučmi? navdušuje me, ker izgleda slovenska. drugače sem imel do sedaj elan, a so mi predrage.
ne bi rad kupil mačka v žaklju. predvsem me je navdušila cena na tej strani: http://www.ducat.si/smuci-fida-xenon-gr... Povezavo sem našel na facebooku.
Na kratko me zanima, če bodo te smuči zdržale vsaj tri sezone normalnega smučanja? Hvala vsem za odgovore že vnaprej!

Hayabusa ::

Če ne smučaš veliko si prvo najemi smuči.

Gašper13 ::

Saj smučal sem kar nekaj, a po dvoletni pavzi bi rad spet začel redno. prej sem bil soliden smučar. kondicije pa imam tudi dovolj, predvsem od nogometa. ne bi rad metal denarja stran z najemom. mislim, da bi se lahko prilagodil vsem tem osnovnim modelom, zato sem iskal nekaj takega po ugodni ceni. te FIDA potem niso dobre?

Hayabusa ::

Najem vsaj pri meni ni bil nobeno metanje, sem lahko vsaj preizkusil veliko smuči preden sem našel prave.

Ko kupuješ avto greš prej na testno vožnjo in stane za faktor 20 več.Kar tako nekaj kupovati se mi ne zdi smiselno.
Glede izkušenj: nekomu ki je velik 2 metra & 100 kg ter rad divja se bo zdel model smuči XY super, drugemu (mali suhec, z malo kondicije, ki rad vozi slalom) bo z istimi smučmi nezadovoljen.
Pojdi na Kope in testiraj prvo.

Gašper13 ::

Ja, saj to bom verjetno res naredil. Jih še danes pokličem, če se da ta vikend sprobati, ker ta akcija na ducat.si traja le še slaba dva tedna...
hvala Hayabusa za pomoč!
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rekreativno smučanje - Oprema, smučišča (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šport
11819194 (1358) Magic1
»

Pomoč pri nakupu smuči?

Oddelek: Šport
326739 (5790) kremenko1
»

izbira smuči

Oddelek: Loža
133860 (3332) msjr
»

Kakšne smuči?

Oddelek: Loža
298577 (8071) ahac
»

katere nove smuči?

Oddelek: Loža
4916706 (11176) schurda

Več podobnih tem