» »

Zvočne reklame na LPP

Zvočne reklame na LPP

«
1
2

blank3 ::

So precej moteče... četudi gre samo za kratke odseke, me moti, da moram to poslušat. Prisiljen sem.
Recimo, če ne želim gledat reklam na panojih se obrnem stran... tu pa moram dat čepke v ušesa alpa se držat za uhlje.

Saj vem, da se mi ni potrebno vozit z LPP, če ne želim... pa vseeno.

Je še komu to moteče in ali kršijo kak zakon? Bi bilo vredno novega napisat... posiljevanje ljudi je tudi kaznivo... ne vem zakaj ne bi bilo tudi posiljevanje z reklamami.
Zelo sem zaposlen. Potreboval bi brezcasje... vsaj za nekaj casa.
  • spremenil: blank3 ()

innerspace ::

Tole me delno spomni na vrecke v trgovinah. V bistvu placas reklamno vrecko, kot tukaj placas prevozno sredstvo, ki ga ocitno nekdo sponzorira:)
Kar hocem povedat...ce ze uvajajo take reklame na avtobuse, naj bo prevoz zastonj, saj se stroski poravnajo s placanimi oglasi.8-)
Da ne govorimo o neprostovoljni izpostavljenosti nepotrebnim drazljajem:D
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Avenger ::

Hehe, kako bo pa Janko izpolnil svoje obljube? Štadion je plačan na četrt, denarja pa ni več...
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Zeberdee ::

Štadion plačujejo avstrijci.

dronyx ::

Zeberdee je izjavil:

Štadion plačujejo avstrijci.

Ni sicer on topic pa vendarle. Baje sedaj izbirajo ime za betonski park v katerem bo stal stadion, za katerega še zoKi ne ve, kaj se bo na njem dogajalo (verjetno nič). Ena od opcij je Centralni park, čeprav meni ni všeč, ker to je tako, kot če bi New Yorški Central park stal recimo v Queensu.

Jaz se nagibam za GREEN DRAGONS MEMORIAL CENTER.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

blank3 ::

Prosim, da ne mešate štadiona v to temo!

Ontopic: katera služba oz. organ je pristojen za tako tematiko? Zavod za varstvo potrošnikov?
Zelo sem zaposlen. Potreboval bi brezcasje... vsaj za nekaj casa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: blank3 ()

LuGi ::

Joj revček moras poslusati reklame.. nabavi si slusalke in mp3 player.

Matev ::

reklam tudi jaz ne maram

LuGi ::

Jih slučajno kdo mara? So pač "del" našega življenja deal with it.

Matev ::

zakaj že?

LuGi ::

Pol se pa odseli tam kjer jih ni če se ne mores sprijaznit

Matev ::

Pol se pa odseli tam kjer jih ni če se ne mores sprijaznit


zakaj bi se moral sprijaznit ... kje je optimizem in želje po boljšem

če bi vsi tako razmišljali kot ti lugi bi bili še vedno na ravni kot so ovce danes

LuGi ::

Želje da se bos znebil vseh nadelznih reklam so minimalne oz. nemogoče.

Očitno imas komplekse in se ne mores sprijazniti z njimi.. reklame so ene izmed njih.

Matev ::

lugi
kakorkoli rečeš

imaš prav

car si

msjr ::

Ah, potem se lahko takoj pritožiš še na ogromne panoje ob avtocestah, displaye ki kazijo fasade, reklame na javni televiziji ipd.

Če ti gre kakšna reklama na živce, ne kupi izdelka, ki ga oglašuje. Tako gre to.

Pyr0Beast ::

Heh. Zadeva je hudo nadležna. Tistega ki se je na to spomnil bi morali obesiti za *organe.
Dvomim da katerikoli zakon to pokriva.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Pyr0Beast ::

Če ti gre kakšna reklama na živce, ne kupi izdelka, ki ga oglašuje. Tako gre to.
You Fail.

Ne tako to ne gre.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

LuGi ::

Rešitev za zvočne reklame >> Mp3 predvajalnik + slušalke

Pyr0Beast ::

Rešitev za zvočne reklame >> Mp3 predvajalnik + slušalke
Rešitev za glavobol metek v glavo ???

Ne ne ne in niti pod razno. Slušalke bi bile kvečjemu omilovanje trenutnega stanja ne pa rešitev.
Rešitev je odprava takih motenj.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Opkow ::

In sedaj naj vsi furamo en buzz sound system, samo zato, da se izognemo zvocnim reklamam? Na avtobusu, ki sem ga placal, naj poslusam se reklame...
Slikovnim reklamam se je mozno izogniti. Preberes vsebino tolikokrat kot sam hoces. Pri zvoku pa to ni mozno, in je prakticno posiljevanje.
Iz tega razloga sem nehal poslusat radio v avtu in gledat televizijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Opkow ()

LuGi ::

Pyr0Beast ::

Ah vidiš. Celo dobra ideja.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

errhec ::

Si predstavljate, da med ogledom filma (Avatar naprimer) se vam priakzujejo reklame iin med poslušanjem še kakšni zvočno bovestilo ?
Bi bili še vedno zadovoljni? (MP3 :)? med filmom? )


LP
dd

LuGi ::

To pa je res dobra primerjava,.. 8-O

Matev ::

Si predstavljate, da med ogledom filma (Avatar naprimer) se vam priakzujejo reklame


lugi bi se prvi sprijaznil s zadevo

vse ki bi jih pa motilo bi pa označil za psihotike

bluefish ::

Dejansko je ta zvok na busih moteč. Pa ne govorim le o samih reklamah, temveč tudi o "muziki", ki občasno igra med novicami (oz. so to morda že umaknili).
Tistim, ki se to ne zdi nič nenavadnega, pa najbrž sploh ne uporabljajo LPP-ja inravno toliko, da trollajo v temi.

LuGi ::

Med filmu pa res ne morem poslusati muzike da bi se izognil zvočni reklami.. takrat bi tudi mene motil ampak na busu me ne ker poslusam mjuzik ;)

blank3 ::

Pyr0Beast je izjavil:

Dvomim da katerikoli zakon to pokriva.
Saj ravno zato pa menim, da se ga ustvari, če je zato potreben nov zakon.

Opkow je izjavil:

In sedaj naj vsi furamo en buzz sound system, samo zato, da se izognemo zvocnim reklamam? Na avtobusu, ki sem ga placal, naj poslusam se reklame...
Slikovnim reklamam se je mozno izogniti. Preberes vsebino tolikokrat kot sam hoces. Pri zvoku pa to ni mozno, in je prakticno posiljevanje.
Iz tega razloga sem nehal poslusat radio v avtu in gledat televizijo.


Jaz štekam, da si s tem stroške znižujejo... ampak meje pa morejo bit. Na koncu mi bodo reklame v usta tišal. In ne samo zvok (čeravno ta je še posebej moteč), tudi cel bus poliman z reklamo skozi katero slabo vidim, je kot bi mi nekdo vsiljeval, da nosim očala.
Zelo sem zaposlen. Potreboval bi brezcasje... vsaj za nekaj casa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: blank3 ()

blank3 ::

bluefish je izjavil:

Dejansko je ta zvok na busih moteč. Pa ne govorim le o samih reklamah, temveč tudi o "muziki", ki občasno igra med novicami (oz. so to morda že umaknili).
Tistim, ki se to ne zdi nič nenavadnega, pa najbrž sploh ne uporabljajo LPP-ja inravno toliko, da trollajo v temi.


Sej znajo to delat... Začeli so res počasi in folk se bo postopoma navadil, tako, da bodo na koncu užaljeni, ko se bo kdo pritožil, da celo vožnjo posluša zvočne reklame, češ kako, ker jih itak že več let vrtijo, pa se še nihče ni pritožil.

LuGi je izjavil:

Jih slučajno kdo mara? So pač "del" našega življenja deal with it.

Mojega ne oz. do neke mere in da lahko izbiram količino reklam. Ne pustim pa, da mi to vsiljujejo, ko se peljem na delo z javnim prevozom, ki ga promovira država.
Zelo sem zaposlen. Potreboval bi brezcasje... vsaj za nekaj casa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: blank3 ()

blank3 ::

msjr je izjavil:

Ah, potem se lahko takoj pritožiš še na ogromne panoje ob avtocestah, displaye ki kazijo fasade, reklame na javni televiziji ipd.

Če ti gre kakšna reklama na živce, ne kupi izdelka, ki ga oglašuje. Tako gre to.


Ne menim, da ni enako. Pri zvočni reklami si moram ušesa zatiskat ali pa nekaj drugega poslušat (MP3...). Prisiljen sem, da delam nekaj extra. Medtem, ko pri panoju pogledam stran in je zadeva rešena (verjetno bo potrebno omejit št. reklam na m2 ;).
Zelo sem zaposlen. Potreboval bi brezcasje... vsaj za nekaj casa.

Pyr0Beast ::

Prepoved uporabe kakršnih koli reklam v in na vozilih. Problem rešen.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

msjr ::

Evo, se strinjam, če se prepove še uporaba preglasnih ipodov v avtobusih.

-žiga- ::

Zakona verjetno ni za to, bi pa moral biti. To se že bliža podzavestnemu oglaševanju (sploh, če si na avtobusu zjutraj še ves zasanjan).
Problem je tudi, ker tej reklami ne moreš pobegniti oz. se umakniti pred njo.

Icematxyz ::

Če prav razumem se na avtobusih dan danes predvajajo audio reklame?

Wrop ::

8-O Od kdaj pa to?
Kaj bo kmalu ko v Severni Koreji, ko maš v stanovanju državni radio, ki ga nikoli ne moraš čisto utišati. Pa bomo potem poleg reklam poslušali govore najboljšega župana.:8)

recmajkemi ::

Hah sploh ni slaba ideja za taksiste, ... ob vklopu taksimetra bi se vklopil še reklamni/zvočni sistem oz. bi preglasil radio (neopazno, kot da gre za radijski oglas), ki bi predvajal marketinške đingle. Na podlagi gps lokacije bi sistem izbral material lokalnih naročnikov reklam. "Varnostna" mini kamera bi zabeležila število potnikov(za dokaz o dosegu in posledično plačilo), v primeru plačila s kreditno kartico/moneto/urbano itn. bi lahko direktno povezal obraz z identiteto plačnika kateremu bi na dom/email poslal še malo propagandnega materiala in vedel bi, da mu je izdelek usoden. >:D

:OSem ravnokar izdal poslovno idejo? Če se uresniči v .si zahtevam procent, eden bo dovolj.:P
Ipanema intermezzo8-)
ontopic: Obrazec za pritožbe na lppju sem izpolnil in tako upam pristavil svoj piskerček njihovi ukinitvi. Meni osebno se tudi to zdi čisto preveliko posiljevanje ljudi z reklamami, tudi lcdji ne sodijo na avtobuse. Mularija pošilja smse in skozi bolšči v njih. Tudi postavljeni so tako, da je naravna drža vseh sedečih usmerjena s pogledom v te ekrane. Povejte ali imate toliko moči, da sploh ne pogledate vsaj *en cikel. Za sebe vem, da tudi, če ima nasproti vozeče vozilo prižgane dolge luči nekaj trenutkov gledam ravno tja. Smo tako, kot večina drugih zemeljskih bitij in se odzivamo na vidne dražljaje, migatejoča svetloba pritegne naš pogled in ja s tem pravim, da je v vsakem od nas malo vešče...


*cikel se odvrti hitreje, kot utegne povprečna oseba prebrati celotno besedilo. Ker je zamudila nekaj besed, čaka še na drugi krog, kjer začne brati od prejšnje točke, vendar skorajda že pozabi kaj je pisalo v prvem delu zato je "primorana" pogledati še tretjič, da dobi celotno sliko ... trikrat videti eno in isto stvar hmm na kaj že to spominja? Učenje? Itak! Telebajskiiiii

Bolano vse skupaj, če mene vprašate.

Zgodovina sprememb…

blank3 ::

msjr je izjavil:

Evo, se strinjam, če se prepove še uporaba preglasnih ipodov v avtobusih.

To se mi zdi lažje rešljivo. Greš do osebka in ga opomniš. Povečini je to zadosti. Upam, da bo zadosti, če to povemo (torej množina) tudi LPP-ju.

Icematxyz je izjavil:

Če prav razumem se na avtobusih dan danes predvajajo audio reklame?

Počasi začenjajo. Zaenkrat sem slišal samo kratke zvoke, ki te opomni, da se tam suče reklama in pogledaš. Verjetno se bo to stopnjevalo.

-žiga- je izjavil:

Zakona verjetno ni za to, bi pa moral biti. To se že bliža podzavestnemu oglaševanju (sploh, če si na avtobusu zjutraj še ves zasanjan).
Problem je tudi, ker tej reklami ne moreš pobegniti oz. se umakniti pred njo.

Se strinjam - če zakona ni, se ga napiše.
Zelo sem zaposlen. Potreboval bi brezcasje... vsaj za nekaj casa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: blank3 ()

Ziga Dolhar ::

Prepovejmo torej tudi kombinirane radio-budilke in "snooze" gumb ...
https://dolhar.si/

Avenger ::

Hm. Če drži da je država organizirana politična skupnost, ki ima na prostorsko omejenem ozemlju suvereno oblast ter glede na to, da je naša država demokratična ima ljudstvo moč ker vlada upravlja državo po mandatu ljudstva. Če nam torej nekaj močno močno ne paše, lahko to spremenimo. Se je že zgodilo in se še bo. Težava je le v tem, da ljudje mislijo EH, SAJ TAKO MORA BIT, ITAK SE NE BO NIKOLI SPREMENILO. Zadeva ima preprosto logiko; z nekaj vzvodi se lahko koleselj premakne in se zvočne in/ali vizualne reklame na javnih površinah, prostorih, vozilih in stvareh prepovejo. Ker ljudstvo tega ne želi in pika. Če nas dva miljona v naši hiši ne mara poslušat radia, ga bomo pač ugasnili, kdo nam bo to preprečil??? Če je v tem slučajno kaj protiustavnega (pa ni) bomo pa spremenili ustavo.

Samo voljo je treba izrazit. Če pa se prestopamo na mestu in grdo gledamo proti zvočniku ali si zatiskamo ušesa, se ne bo nič spremenilo.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

marnit ::

Na ulico !!!



Pišite LPPju in opazujte, kako se ne bo nič zgodilo. Pišite županu, pišite vladi, nardite skupino na FB. Nič se ne bo spremenilo. Also, v tujini so tovrstne reklame stalnica in jez bi jih imel še več, če bi lahko na ta račun imeli cenej prevoz.

PromeuZ ::

@loup: Seveda, LPP je znižal cene prevoza odkar vrtijo reklame.
<!-- https://pisalnik.wordpress.com -->

Bor H ::

To ne, lahko pa presedaš z Urbano, kar je na nek način cenejši prevoz.

Pyr0Beast ::

Also, v tujini so tovrstne reklame stalnica in jez bi jih imel še več, če bi lahko na ta račun imeli cenej prevoz.

To ... je neumno.

Prevoz zaradi teh reklam ne bo cenejši. Zakaj bi sploh bil?

In če ti misliš nastavljati rit in druge odprtine, da boš prišel čim ceneje čez, jaz NE BOM.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

blank3 ::

marnit je izjavil:

Pišite LPPju in opazujte, kako se ne bo nič zgodilo. Pišite županu, pišite vladi, nardite skupino na FB. Nič se ne bo spremenilo. Also, v tujini so tovrstne reklame stalnica in jez bi jih imel še več, če bi lahko na ta račun imeli cenej prevoz.

Potem lahko ob vstopu prevzameš slušalke in video očala in si celo pot ogleduješ reklame. Jaz pa hočem izbirat in raje plačam, kot pa da me posiljujejo z reklamami.

Ziga Dolhar je izjavil:

Prepovejmo torej tudi kombinirane radio-budilke in "snooze" gumb ...

Ne razumem kaj točno hočeš povedat, sem pa pričakoval od tebe kaj bolj konkretnega. En (več se boljše) pravniški prispevek bi bil namreč zelo dobrodošel.

Torej... katere mehanizme lahko uporabimo:
*LPP pritozba
*MO Ljubljana pritožba
*Zavod za varstvo potrošnikov
*Online petition - zbiranje podpisov
*...?
Zelo sem zaposlen. Potreboval bi brezcasje... vsaj za nekaj casa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: blank3 ()

Matev ::

Also, v tujini so tovrstne reklame stalnica in jez bi jih imel še več, če bi lahko na ta račun imeli cenej prevoz.


reklama v resnici naredi prevoz in življenje dražje
zato ker te reklama prepriča, da kupiš nekja česar sploh ne potrebuješ in, če ne bi videl reklame niti ne bi kupil

Ziga Dolhar ::

blank3; O, hvala za visoka pričakovanja, a žal moram razočarat :).

Kar sem želel povedati, je tole. Pri sublimiranih sporočilih gre (po 47. členu Zakona o medijih) za uporabo tehničnih postopkov, ki naslovnikom ne omogočajo zavestnega zaznavanja oglaševanih vsebin. To pomeni, da naslovnik, tudi če je pozoren, oglaševanja ne more opaziti (šolski primer npr. vključevanje 1 slike na določen interval v filmsko projekcijo.) Reklama, ki je nadležna (npr. te na avtobusnih postajah), že po definiciji ni kaj prida sublimirana :).

Sicer pa mestnega prevoza redno ne uporabljam, tako da mnogo izkušenj s temi panoji nimam. V bistvu sem jih opazil samo enkrat. Čakajočega na postaji me preseneti en čudn zvok, ki sem se ga tolk ustrašu da sm skor na cestišče skoču ...
https://dolhar.si/

Avenger ::

Če bi res skočil in bi te zadel avto, bi lahko tožil oglaševalce za mastne pare... :D
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

msjr ::

Efekti sublimnih sporočil so dokazano bolj slabi, tako da to ne bi šlo skoz.

Pyr0Beast ::

Če že ni efekta ti pa podobne zadeve samo parajo živce. Ne vem zakaj bi podpiral nekaj kar ti je neprijetno.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Avenger ::

Smisel reklam, ki jih "itak ignoriraš" je v tem, da jih mogoče ignorira tvoja zavest. Če fizično slišiš, potem se ti usede na možgane in pika. Čeprav ti je stvar zoprna, boš naslednjič, ko boš v trgovini izbiral med praktičn enakimi izdelki A, B, C, D in E, avtomatično (podzavestno) izbral D, ker je bil v tisti reklami, ki si jo nonstop poslušal na busu - seveda pa, če se boš tisti moment zavedel, hej, to je iz tiste annoying reklame, tega ZAVESTNO ne boš hotel vzet. Ampak možnost za slednje je manjša...
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj je treba plačevati RTV prispevek? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8122163 (19073) m0LN4r
»

Peticija za ukinitev RTV prispevka (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
14733355 (28738) radmannsdorf
»

Tudi Wired bo zahteval izklop blokiranja oglasov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
7420179 (17408) videc
»

lpp redarji, kontrola urbanih? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9320794 (15817) Šimpanz
»

Reklame,glasnost le-teh

Oddelek: Zvok in slika
366355 (5453) revvs

Več podobnih tem