» »

Speedwave 10

Speedwave 10

gforce ::

Zanima me, kakšno je vaše mnenje o teh smučeh http://www.elanskis.com/pcc.asp?xpath=/...? Danes sem jih videl v Hervisu in so me čist navdušile, kar se videza tiče. Kaj več pa žal ne vem, ker bolj redko smučam in me zato zanima vaše mnenje? A so primerne za slabše smučarje? A predlagate katere druge (za cca. 400€ ozirom 300€, ker bom izkoristi akcijo "plačaš 2 dobiš 3 :D ")?

Apofis ::

Solidne smučke...sam odvisno kok dobr smučaš in pa tvoja teža...

gforce ::

Karving sploh še ne znam ampak bom mel učitelja (kolega je učitelj smučanja :D). Mam dobrih 85kg.

Opkow ::

Je dobra smucka... Imam lanskoletni model.

Vendar prej preveri, ce je prava za tvojo tezo. Se posebej ce nisi vesc carving smucanja. Ker vecja ko je cifra (8, 10, 12,... ) bolj so tezke za smucanje oz moras malo bolj telovadit, po domace povedano. :)

Apofis ::

Jst mislm, da pr tej teži 10ka ne bi bila pretrda glede na to, da nisi čisti začetnik...

gforce ::

Hvala. Bom še mal prodajalca vprašal za kak predlog sicer jih bom pa verjetno kar vzel, ker so mi res všeč :). Kolega misli vzeti tele http://www.hervis.si/rsync_hervis_si/fl... (ATOMIC SL 11) pa da ne bom odpiral nove teme bi vas kar tu vprašal kaj mislite o teh smučeh (slab smučar, 80kg).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gforce ()

Apofis ::

Ta je iz razreda race...zelo odzivna...mal prehuda za slabšega smučarja...raje kako Drive 9 al 7, če smo že pr Atomicu

Ah kr Drive 9

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Apofis ()

bloodyeye ::

A niso Drive 9 dost dražje? Tudi sam sem začetnik v smučeriji in se odločam za nakup atomic sl 11. Predvsem ker so mi zelo všeč in cene8-O

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bloodyeye ()

msjr ::

Začetniki naj bi se izogibali SL (slalomskih smučk), ker so pretrde in prehitre. Pretrde pomeni tudi, da je potrebno več sile (kondicije!) da se izvede zavoj. Pomeni tudi to, da boš sicer zjutraj kmalu užival, popoldan pa mi boš zdrsal še tisto malo snega, ki ga bo ostalo na progi (in bom slabe volje).

Ne pretiravat s ponosom, pa si raje kupite cenejše smučke, primerne vašemu znanju. Pri elankah recimo bi bile to max. 6-8 (Mag).

Kar se tiče oblikovanja (kako zgleda, barve ipd.) smučke, naj to ne bi bilo na prvem mestu.

bloodyeye ::

Aha, pol bi bila zame recimo boljša izbira elan speedwave 8. Upam da jih prodajajo v Hervisu za neko normalno ceno...

Opkow ::

Ce mislis kupovati v Hervisu, malo se pocakaj, ce bo akcija za clane modre kartice. Obicajno pride 20% popusta. Se mi zdi, da bo zdele v kratkem. Kak teden ali dva.

gforce ::

So že zdaj res ugodno tko, da jih bom jutr ali pa v ponedeljek kar kupil. Na kartico je -50€ http://hervis.si/rsync_hervis_si/flugbl... + glede na to da bomo kupili 3 komplete (najcenejši par bo 300€ - gratis) bo tretji zastonj torej pride še minus -100€ tko, da jih bom (vsaj upam) dobil za 250€ :D (sicer bom še pogledal mag ampak dvomim, da me bodo prepričale, če jih sploh majo 8-))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gforce ()

gforce ::

Malo sem se igral s SKI SELEKTOR na uradni elanovi strani in poglejte katere smuče mi je predlagal:D

Urejene proge, začetnik, zmerna hitrost

 Elan

Elan



jeee :D pa zdaj še vem, da moram vzet 176cm, čeprav sem mislil, da so še 168cm predolge. A je to ok, da za višino 180cm vzamem smuče dolge 176cm, kot mi je predlagal SKI SELEKTOR?:|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gforce ()

jest10 ::

Če delaš dolge ovinke, potem bo 176cm ok, za kratke zavoje vzemi krajše

gforce ::

Verjetno bom vzel kar krajše 168cm. Še kakšno mnenje? Bo to ok? (sicer mi pa ski selektor na več različnih pogojev vedno predlaga 176cm? :|)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gforce ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomoč pri nakupu smuči?

Oddelek: Šport
326739 (5790) kremenko1
»

Nakup smuči za rekreativca (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
5522116 (9926) G_mAn
»

ELAN SpeedWave

Oddelek: Loža
64737 (4553) TheClimber
»

katere nove smuči?

Oddelek: Loža
4916705 (11175) schurda
»

alternativa elan S06 smučem

Oddelek: Loža
133042 (2832) Nejc Pintar

Več podobnih tem