» »

hitrost prenosa podatkov preko wireless-a

hitrost prenosa podatkov preko wireless-a

sash69 ::

Pozdravljeni!

Zanima me kaksne so kaj hitrosti prenosa podatkov preko wirless omrezja pri vas? Sam si lastim Linksys WRT54GL router, hitrost prenosa preko kabla je standardnih 10-12MB/s, npr. iz laptopa pa podatke prenasa (preko brezzicnega omrezja) le s cca 3.2MB/s. Glede na to da je router sposoben 54Mb/s (torej, zadovoljen bi bil nekje s 6MB/s preko brezzicnega omrezja) me zanima ali se mora tu kaj posebej nastavljati? Firmware je sicer originalen(in pa Win7 proffesional), oddaljenost prenosnika in pa routerja je pa cca. 6-7m, vmes so pa navadna vrata. Me pa, kot ze receno, zanimajo tudi vase hitrosti prenosa.

LP

Law_Enforcer ::

Buffalo WHR-HP-G54 < - - - > Linksys WRT54GL, max 26 mbps (ravno tvojih 3,2 MB/s) razdalji cca 3 metre. Tudi, če dam bližje, je hitrost enaka. Mislim, da je to največ, kar se lahko doseže z G opremo.

RedDrake ::

3.2 MB/s je prava cifra.
54 Mb/s je namrec teoreticni maksimum povezave.
Problem wlan povezav je da imajo izjemno veliko overheada, tako da cca 50% bandwitha porabijo samo za ohranjanje povezave in enkripcijo. To se da malo izboljsati ce se recimo izklopi enkripcijo, ampak potem varnost trpi ;)
V glavnem dobrih 20 Mb/s (3M B/s) je nek realni maksimum za 802.11g povezave.
Podobno ima 802.11n teoreticni maksimum pri 300 Mb/s realno pa sem jaz naprimer dosegel 160 Mb/s pri oddaljenosti 20 cm :)

Tako da ce zelis vec hitrosti, bo potrebno nabavit 802.11n opremo.

LP

Naabo ::

Okoli 3MB/s bo kar prava cifra, ki jo tudi sam dosegam na daljavi par metrov (802.11g).

BlaY0 ::

Zmotno je prepričanje nekaterih, če daš dve WiFi napravi bližje skupaj, da bo prenos kaj boljši. V večini primerov ne bo nič boljši, obstaja pa verjetnost, da bo celo slabši (zaradi prevelikega noise-a).

sash69 ::

RedDrake je izjavil:

54 Mb/s je namrec teoreticni maksimum povezave.


Ja to vem, da je 54Mb/s teoreticno mozno (ravno tako kakor je teoreticno mozno 100Mb/s pri ozicenih povezavah - ampak tu se stevilka dejansko pribliza tej "teoriji" :) ) vendar sem mislil da je mogoce kaj vec iztisnit iz tega. Potem tudi drugi firmware-i ne bi znali pomagat pri tem i guess. No, bomo pa pri prenosu podatkov za tist cas raje uporabili kabel pa bo. ;) (ali pa na WC sel za tist cas. :D )

Malce sem sicer tudi gledal tiste N routerje (laptop seveda tudi podpira N-draft standard). Ampak kakor sem opazil (oz. prebral malce komentarjev na tem forumu kar se tice te teme), da sicer hitrosti da so malce visje (sicer ne drasticno), se pa poveca domet. Domet pri meni seveda ni problem, bolj me je vedno zanimala hitrost prenosa.

No, dobra stran je seveda, da bi se tudi s cca. 24Mb/s dalo streamat televizijo.

BlaY0 ::

Televizijo lahko streamaš že z 12 Mbps. MKV pa z 20 Mbps.

Spajky ::

Spet nekateri mešajo bitno brzino v Mbit/s v paketkih podatkov in dejansko hitrost v MB/s real life ... >:D
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Zvezdica27 ::

lp,

tako je: 54 mbit/s je 54 megabitov na sekundo. Delimo z 8 (8 bitov je bajt) in dobimo teoretično 6,7 MB na sekundo (megabajtov). To je teoretično, v praksi pa je potrebno preko programom gledati koliko dejansko vleče (stene itd.). če pa to nujno rabiš, kupi n standard router in n standard usb Dongle in uživaj v brzini.

Kabel je vedno hitrejši, ne samo zato, ker je vsaj 100 mbit/s (cca 12 MB/s), ampak zato ker ni motenj, sten. Rešitev tu pa je seveda gigabitna mreža (120 MB/s).

zz


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težave s hitrostjo interneta

Oddelek: Omrežja in internet
81167 (892) gendale2018
»

Wifi: max hitrost 2.4GHz povezave

Oddelek: Pomoč in nasveti
72089 (1868) Mavrik
»

NAS ds212j hitrost prenosa! (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
509499 (8531) BlaY0
»

WiFi Access Point z 802.11n in 100Mb/s LAN

Oddelek: Omrežja in internet
62455 (2297) ...:TOMI:...
»

Brezžični internet in hitrost prenosa samo do 20Mb/s

Oddelek: Omrežja in internet
61391 (1318) pijavka

Več podobnih tem