» »

Brezžični internet in hitrost prenosa samo do 20Mb/s

Brezžični internet in hitrost prenosa samo do 20Mb/s

krispe ::

Pozdravljeni!

Včeraj sem kupil novo brezžično kartico Edimax, ki podpira hitrost prenosa do 150Mb/s, prejšnja je podpirala do 54Mb/s
In težava, ki sem jo imel prej se ponavlja. V sobi kjer je Router je še en PC, ki je povezan preko kabla in ima hitrost 28Mb/s - torej toliko kot piše na Telemachovi spletni strani.

Router sem dobil od Telemacha zastonj in sem jim že pisal, če ta router premore samo 20Mb/s brezžično pa so rekli da to ni res, da je sposoben višje hitrosti. Tukaj na forumu pa ste mi svetovali, da nabavim novo brezžično kartico, ker je 54Mb/s v praksi nekje 20Mb/s.

In zdaj nevem, če so me na Telemachu nateg*** ali je težava samo kje v nastavitvah routera.

In signal ni problem, ker je od 90 - 100%

Pomoč prosim.

LP
MSI Z97 MPower/i7 4790K + H110/GTX 970/8GB 1866Mhz/SSD 830/760T/LG 34"

Invictus ::

Router je samo 54Mb/s. Tebi pol ne pomaga niti če bi imel 500 Tb/s wireless kartico, več kot je router sposoben dati ven, ne boš dobil.

Tako da te Telemach ni nategnil. Riskiraj 30 EUR, pa si kupi svoj router, ki podpira višje hitrosti.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

dwinxp ::

Za visje hitrosti preko Wi-Fi si kupi N-standard router, seveda pa moreš imeti tudi N-standard wifi mrežno kartico.

To kar ti pišeš niso bajti na sekundo! ampak biti... se pravi 54Mbit/s moreš deliti z 8 da potem dobiš teoretično max hitrost prenosa podatkov... kar je 6,75Mb/s (sedaj pa govorimo o bajtih)... samo to je v idelanih pogojih... ponavadi dela wifi s tam nekje 3Mb/s v povprečju (54Mbit/s)... Kot sem prej omenil imaš pa tudi možnost N standarda kateri je deklariran kot 300Mbit/s torej teoretično okoli 35Mb/s... vendar iz mojih izkušenj se ponavadi povezava vzpostavi na okoli 150Mbit/s kar omogoča pretok v idealnih pogojih okoli 18Mb/s.

Lp

krispe ::

Hvala za hitra odgovora.

Brezžično kartico imam tole: Klik

Piše da podpira 802.11n standard, torej je dobra?

Kateri router pa svetujete?

LP
MSI Z97 MPower/i7 4790K + H110/GTX 970/8GB 1866Mhz/SSD 830/760T/LG 34"

Invictus ::

Wireless dela na polovici nazivne hitrosti, ker gre za "half-duplex" protokol. Ne moreš hkrati oddajati in sprejemati. če pa je na WLANu več uporabnikov, pa prihaja do trčenj paketkov. In s tem do še nižje hitrosti. Če rabiš hitrost, potegni kabel ...

Sicer si pa preberi knjigo od Vidmarja o komunikacijah. Niti ni tako slaba.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Senitel ::

dwinxp je izjavil:

To kar ti pišeš niso bajti na sekundo! ampak biti... se pravi 54Mbit/s moreš deliti z 8 da potem dobiš teoretično max hitrost prenosa podatkov... kar je 6,75Mb/s (sedaj pa govorimo o bajtih)...

Oh for the love of christ... Če že mečeš bite in bajte v temo kjer tega niti ni treba vsaj uporabi dejanski znak za bajt: B.

pijavka ::

Sicer si pa preberi knjigo od Vidmarja o komunikacijah. Niti ni tako slaba.

Katero to? Kaj več info.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri ROUTER za cim večjo hitrostjo prenosa (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7020894 (15095) broken/link
»

Ozko grlo omrežja

Oddelek: Omrežja in internet
181791 (1193) x.sci
»

Hitrost Routerjev

Oddelek: Zvok in slika
5738 (671) KoMar-
»

hitrost prenosa podatkov preko wireless-a

Oddelek: Strojna oprema
83523 (3366) Zvezdica27
»

težave z hitrostjo pri wireless mreži

Oddelek: Omrežja in internet
171470 (1154) teeehaaaceee

Več podobnih tem