» »

Reklame,glasnost le-teh

Reklame,glasnost le-teh

mihec87 ::

Že dolgo časa opažam da so reklame neprimerno glasnejše kot pa sam film/oddaja, ali samo mene to moti?
Ne vm no jim je teško spustit skozi filter ki uravnava zadevo na isto jakost.
Namreč na discovery so nekatere reklame tako ogabno na glas da že hreščijo pri mali glasnosti si niti ne predstavljam na večji glasnosti.

Pa da nebo ker reko da poslušam na starem zjebanem tv-ju,gledam na lg lh2000..

Lonsarg ::

mihec87 je izjavil:


Ne vm no jim je teško spustit skozi filter ki uravnava zadevo na isto jakost.


Am si pa mal naiven ti. Oni imajo namreč NAMERNO reklame glasneje. Oglaševalcem je to všeč, seveda jim TV hiše ugodijo ane.

In ja, zelo me moti včasih:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

PaX_MaN ::

V zakonu je določeno, da morajo biti reklame:
(1) Oglasi na televizijskih programih morajo biti načeloma objavljeni v posebnih programskih sklopih oziroma blokih, tako da so optično in zvočno jasno ločeni od drugih programskih vsebin.

mihec87 ::

Lonsarg je izjavil:

mihec87 je izjavil:


Ne vm no jim je teško spustit skozi filter ki uravnava zadevo na isto jakost.


Am si pa mal naiven ti. Oni imajo namreč NAMERNO reklame glasneje. Oglaševalcem je to všeč, seveda jim TV hiše ugodijo ane.

In ja, zelo me moti včasih:)


Sem sumil oz ciljal na to..Samo v čem je štoš, če je že tako na glas da se da tv na tiho "mute"

PaX_MaN je izjavil:

V zakonu je določeno, da morajo biti reklame:
(1) Oglasi na televizijskih programih morajo biti načeloma objavljeni v posebnih programskih sklopih oziroma blokih, tako da so optično in zvočno jasno ločeni od drugih programskih vsebin.


Kaki zakoni da je človeku slabo..Ok jasno da more bit malo ločeno samo da če gledam odajo na glasnosti lih toliko da se sliši o čem se gre,reklamo pa rabim dajat močno na tiho..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

Siddh ::

to sem jas tudi opazil ja, na začetku reklam hitro skočiš do wcja ravno tja prideš se vsedeš nna školjo in slišiš kako reklame začnejo odmevat po hiši

nekdo bi jih moral tožit, vse po vrsti...


ThinkPad ::

Siddh je izjavil:

to sem jas tudi opazil ja, na začetku reklam hitro skočiš do wcja ravno tja prideš se vsedeš nna školjo in slišiš kako reklame začnejo odmevat po hiši

nekdo bi jih moral tožit, vse po vrsti...


Dobra plat tega je, da "uloviš" sporočilo reklame tudi med žuborenjem na stranišču.. Nekak računajo na to, da te ni pred TV.

T-h-o-r ::

Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Scorpia ::

Na discovery odkar se oddaja iz beograda, je glasnost nenormalna med reklamami. Torej balkanska posla... Ali pa ne znajo utišat. Kako je pa pri pop tv, kanal a in ostale slovenske hiše, pa ne vem. Ampak nikjer ni videti take razlike, kot to kar se oddaja iz beograda.
////

energetik ::

Absolutno je nadležno, ampak a ne najdete tipke mute? Jaz jo v prvih 100ms po začetku reklam. :))

TRIROG ::

PaX_MaN je izjavil:

V zakonu je določeno, da morajo biti reklame:
(1) Oglasi na televizijskih programih morajo biti načeloma objavljeni v posebnih programskih sklopih oziroma blokih, tako da so optično in zvočno jasno ločeni od drugih programskih vsebin.


Ampak to ne pomeni, da morajo biti glasnejše, temveč da mora biti med reklamami in programskim sklopom zvok, ki ti da vedete, da ne gledaš več programa ampak EPP.

Je pa res, da so reklame prav nadležne z višjo glasnostjo.

gendale ::

TRIROG je izjavil:

PaX_MaN je izjavil:

V zakonu je določeno, da morajo biti reklame:
(1) Oglasi na televizijskih programih morajo biti načeloma objavljeni v posebnih programskih sklopih oziroma blokih, tako da so optično in zvočno jasno ločeni od drugih programskih vsebin.


Ampak to ne pomeni, da morajo biti glasnejše, temveč da mora biti med reklamami in programskim sklopom zvok, ki ti da vedete, da ne gledaš več programa ampak EPP.

Je pa res, da so reklame prav nadležne z višjo glasnostjo.

lepo bi blo, če bi pisalo, da mora bit pred in po reklamah neka lahko prepoznavna kombinacija slike/zvoka

bi se jih dalo avtomatsko blokirat

Spajky ::

Zgleda, da se pripravljajo na novo storitev/paket : brez reklam - naročnina +50%, možno samo v digi shemi
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

gendale ::

če bi bili vsi programi brez reklam in samo 50% višja cena, bi takoj vzel tak paket :)

profii ::

Kaj se bo pa tisti čas vrtelo ko bojo na drugih kanalih reklame? bo program prehiteval al bo sam črna slika umes? :)

mihec87 ::

Meni je tako vseeno ali je reklama ali črna slika oz v tem primeru imam raje črno sliko vsaj ne bom ob vsakih reklamah zbudil pol hiše ter ob gledanju filma sedel z daljincem v roki ter prstom na mute.

Zanimivo mi je to, namreč z tole glasnostjo dosežejo ravno kontra želeni učinek-reklamo daš na mute in je ne poslušaš ter gledaš..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

Spajky ::

Za dodatni keš na mesec je bolje, če nabaviš še eno telekomando za vsak slučaj, če se znuca na prvi Mute knof >:D. Tačaš ko ne bi blo reklame, bi bla pa fixna slika (tropski pejsaž) >:D

Na mojem CRT TV Grundigu je ko je premočna audio mudulacija, kar izklopi zvok avtomatsko (reklama na History) ... milina >:D
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Spajky ()

mihec87 ::

Spajky je izjavil:

Za dodatni keš na mesec je bolje, če nabaviš še eno telekomando za vsak slučaj, če se znuca na prvi Mute knof >:D. Tačaš ko ne bi blo reklame, bi bla pa fixna slika (tropski pejsaž) >:D

Na mojem CRT TV Grundigu je ko je premočna audio mudulacija, kar izklopi zvok avtomatsko (reklama na History) ... milina >:D


Damn se nebi branil tele funkcije...Pri lg je v meniju->avdio neka funkcija samod.nast.zvoka sam zadeva nima vpliva vsaj nise še opazil tako da verjetno to ni to ali pa ne znam naštelat..

kalko ::

Timeshift (dovolj je 5-10 minut) reši vse tegobe z reklamami 8-)

energetik ::

mihec87 je izjavil:

Zanimivo mi je to, namreč z tole glasnostjo dosežejo ravno kontra želeni učinek-reklamo daš na mute in je ne poslušaš ter gledaš..
To sem tudi že pomislil, očitno je še vedno toliko gumpcev, ki uživajo ob reklamah in grejo potem celo stvar kupit. Sicer ne vem, kater proizvajalec bi dal glupe in glasne reklame na TV. Očitno že imajo profit od tega.
Do zdaj mislim da še nisem nabavil stvari, ker bi jo videl na reklami.

mihec87 ::

Ali pa hiše nasankajo gumpce ki plačajo za reklamo da je bolje če je bolj glasna pa po možnosti še dodatno pokasira..

Avian ::

Pa da pristavim še jest en lonček ... težava je že v osnovi da naročniki oz. agencije težijo k tem da ko miksaš reklamo da je čim glasnejša ... potem pa še jasno zapoje kompresor da zadevo spraviš kok kak Siddhartin komad v kvadrat (tisti, ki delate kdaj z audio programi veste o čem govorim), same oddaje oz. filmi so pa bistveno bolj dinamično (se pravi večji razpon med glasnim in tihim delom) miksani. in da ti uletijo reklame na del, ki je tih jasn da pride do razlike ...

žal naročnike pa agencije na vislice pa bo mir :D

lp Avi
"Sound is fifty percent of the motion picture experience" - George Lucas

PARTyZAN ::

Miksa se čim bližje ničli. To kar se pa z reklamami dogaja pa ni ničla. Je kar okoli +10-14dB. Ponekod že dobesedno začne hreščat. Jaz Discoveryja ne upam gledat ponoči, ker bi zbudil pol stolpnice, ko se reklame začnejo.

Avian ::

hja glede mixa ni težava v mixu težava je verjetno v tem primeru da niso usklajene glasnosti reklam (ki se predvajajo lokalno) in glasnosti programa, ki prileti iz srbije ...

lp Avi
"Sound is fifty percent of the motion picture experience" - George Lucas

Pyr0Beast ::

Kaj če preprosto rečemo da morajo biti reklame mutane ? :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

gumby ::

BTW zakaj sploh gledate reklame? Nimate daljinca pri roki?
my brain hurts

RejZoR ::

PaX_MaN je izjavil:

V zakonu je določeno, da morajo biti reklame:
(1) Oglasi na televizijskih programih morajo biti načeloma objavljeni v posebnih programskih sklopih oziroma blokih, tako da so optično in zvočno jasno ločeni od drugih programskih vsebin.


S tem je mišljeno, da se med filmom in reklamo zavrti napis "OGLASI" z neko samosvojo melodijo nakar se začnejo pojavljat reklame (kar je dejansko bila praksa pred leti). Sedaj pa so mal začel izrabljat ta zakon, da ti direktno z dvokratno glasnostjo nabijejo reklamo za ženske vložke al pa pralni prašek. Itaq sam še to vrtijo za reklame. Because you need Duel!!!!!!!!! And Always!!!!!!11111
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

PARTyZAN ::

gumby: Ja, sej zamenjaš program po tem, ko je začetek reklam zbudil že celo bajto.

energetik ::

RejZoR je izjavil:

Because you need Duel!!!!!!!!! And Always!!!!!!11111
Aha! Se te je že prijelo!
Vidš, jst prvič slišm za Duel (kdo ali kaj je to?). Zgleda da mam hitrejši prst in hitreje najdem MUTE. :D

PARTyZAN ::

Zakaj bi mutal, če lahko zamenjaš kanal in reklam tudi ne vidiš? ;)

RejZoR ::

PARTyZAN je izjavil:

Zakaj bi mutal, če lahko zamenjaš kanal in reklam tudi ne vidiš? ;)


Problem je samo v tem, da ko en program vrti reklame jih še vsi ostali. Kot bi se načrtno dogovorili...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

nUUb ::

Torej se to ne dogaja samo na Telemachu? Meni je zadnjič fotr reku, da so ga zbudile, ko je ravno zaspal. TV skoraj na minimum, potem pa zahrešči tisto. Včasih sem imel prav rad reklame na Discoveryu, za tisto kavo, ni bila nadležna, kot je npr danes ko vrtijo slovenske reklame. Pa nekaterim se res ne ljubi držat prsta na mute - mene so zadnjič nakurili, ko sem dau TV na mute med reklamami, kot da rabijo poslušat. Nevem kam to gre z reklamami.
i7 2600k@4.8GHz - nV 760 - 850 EVO 250GB - 4TB FreeNAS
ASUS 1920x1080@144Hz

PARTyZAN ::

Ne vem no, jaz vedno med reklamami menjam kanal in se vedno najde kaj zanimivega drugje.

gumby ::

RejZoR je izjavil:

Problem je samo v tem, da ko en program vrti reklame jih še vsi ostali. Kot bi se načrtno dogovorili...

Očitno nočejo, da jih gledaš...
my brain hurts

Blazz ::

sodobni TVji imajo funkcijo, ki popravlja glasnost. Vsaj jaz jo imam na Sonyu.

PARTyZAN ::

Jaz imam manj kot dve leti star Philipsov LCD in te funkcije nima.

Tac20 ::

Na discoveryu je neka reklama za SAYOS ŠAMPON, ki je nekako 2x bolj naglas kot vse ostale reklame in program, vsakič ko se predvaja me je skoraj kap, upam da so nekaj zafrknili ker tok glasne reklame še nisem slišal glede na ves ostal program.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tac20 ()

revvs ::

Jaz tudi opažam da je zvok pri reklamah včasih ob določenem dnevu na določenem programu in tudi za določeno reklamo preglasen. Mogoče nekateri več plačajo da njim povečajo glasnost. Saj je pa sploh čudno da pri kabelski imajo angleški kanali romunske in celo slovenske reklame in vedno isti program. Nekako se mi zdi da sestavljajo skupaj na računalniku, saj pa teh discoveriov in podobnih kanalov je mnogo in imajo novejši program na satelitski, kot na kabelski.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stack Overflow: Ni nam mar, kdo blokira oglase

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
4514500 (7245) jukoz
»

Izdelava adblock-a za DVB

Oddelek: Zvok in slika
132219 (1600) nikjozo
»

Discovery Channel je postal prav živceparajoč program! (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
559133 (6291) gendale
»

Free po posredovanju ministrstva nehal blokirati reklame

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
4411539 (9465) Gregor P
»

TV reklame ki vam gredo najbolj na živce (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6810291 (7797) energetik

Več podobnih tem