» »

uorng workstation

uorng workstation

amadeusus ::

LP vsem!!

Kupujem masino, katere osnovni namen bo workstation in bo laufala 24ur/dan. Torej workstation, ki te zmeri caka lepo zbootan :D

Ker o hardwaru nimam veliko pojma, bi vas prosu, da mi malo pomagate. Mam pa tele zelje.

- Vzel bom chieftecovo ohisje
- kvaliteten in zelo !tih! napajalnik
- glede plate nimam specificnih zelj, razen nic onboard stvari (graficne, zvocne,mrezne), kaksen usb port vec ne bo skodil
-intelov p4 procesor, z zelo tihim, a vendar zmogljivim ventilatorjem
-najmanj 512mb rama, cim hitrejsega prosim
-najmanj 80gb ide disk, tih!
-graficna kartica z nvidiinim geforce procesorjem, ni nujno da je top of the top,mora met tv out
-solidna zvocna kartica interna, z dvema izhodoma
-mrezno si bom izbral sam
-17'' ali 15'' lcd monitor - se sanja se mi ne kaksen, ce plata nima vec usb prikljuckov, po moznosti z usb hubom kar na monitorju

Prosim, kot opcijo, ce mi svetujete se scsi izvedbo. Kot ste najbrz opazili se na tolarcke pri tem nakupu ne bom prevec oziral. Pomembno mi je, da je masina tiha, tudi diski naj ne skrtajo kot bi zagal hlode.

Najlepsa vam hvala za nasvet!

LP Nejc

amadeusus ::

al ni treba vsem odgovorit na vse... samo malo pomoci, predvsem glede plate, graficne in monitorja bi mi pa kar prav prislo.

hvala in LP

kuglvinkl ::

OK, za kakšno postajo boš imel to kišto?
Your focus determines your reallity

IceIceBaby ::

Verjetno ti odgovor nebo nič koristil ampak vseeno. Za takšen denar bi se dalo dobit že kakšnega uredu powermaca ali iMaca z 17" lcdjem. Tako ti za hardware ni treba preveč skrbet ker so to že pretuhtali ljudje pri Applu in vse paše kot je treba. G4 procesorji tudi trgajo pa še veliko programov teče boljše na OS Xu kot na wintel mašinah.

Z kompatibilnostjo pa tudi ni problem. Praktično ni programa ki nebi bil preveden tudi za OS X, razen kakšnih teh manjših shareware ali free varjant. Ampak za te pa dobiš ustrezne zamenjave (mbm, kakšni ftp clienti ...)
Poleg tega imaš čisto prav unix na računalniku in to pomeni da se število programov še drastično poveča. Skompajlaš lahko skoraj vse kar dela v freeBSDju in celo nekatere linux programe.
Tudi stabilnost je velika prednost. Če rabiš 24/7 comp prižgan in če ti formatiranje vsake pol leta ne diši je to prava izbira. Ubistvu mac userji sploh ne formatirajo nikol ker ni treba. Poznam ljudi ki so imeli na mašinah tastar os 9 pa so zdej ene 5x upgrejdal OS brez formatiranja.

Uglavnem, splača se pogledat. Pa če te zanima poglej www.epl.si in napiši kakšen mail da ti cenik povejo. Na jabolko d.o.o. so cene 100% previsoke.

Zgodovina sprememb…

suse80 ::

Če še jaz povem svoje skromno mnenje:

Za workstation, ki bo laufala 24 ur na dan, priporočam
Mac OS ali Linux, seveda če tebi to ustreza. Drugače pa Win 2000.
Za diske ti odsvetujem SCSI varianto ( zelo glasno, vsaj moji WD -ji so glasni).
Maxtor imam tudi IDE in je ravnotako glasen. Baje so Quantum zelo tihi.
Za procesor ti svetujem čimhitrejši pentium=ni treba navijati, ni treba izvenserijsko hladiti=manj hrupa.
Za ploščo ti svetujem kakšno Iwill ali Abit (stabilnost). Za RAM (512 MB DDR) ti lahko rečem samo to, da ga windowsi večinoma ( 98 in 98ME) tako niso sposobni toliko izkoristiti.
Grafično bi jaz vzel Radeon 9000 (iATI ima tradicionalno dobro sliko na TV out) ali 3Dlabs Oxygen ali Matrox, če pa že res hočeš, pa kar GF4 ti4200.

Za CD-RW priporočam Plextor.

Sicer pa boš po moje nazadnje tako ali tako moral sam izbrati....
Obiščite stran o astronomiji ijn astrologiji http://www.mojevesolje.org

amadeusus ::

tukaj bo itak laufal linux :) ne mac, ne windowsi, linux ;)

ne vem, kateri lcd monitor bi vzel.. po specifikacijah so mi vsec sony in fsc. ima kdo kaj izkusenj s temi monitorji?

kar se graficne tice.. obstaja kaksan za geforce4 procesorjem in brez ventilatorja (=manj hrupa)?

hvala vsem.

LP

IceIceBaby ::

Nevem če obstaja kakšen brez ventilatorja, ampak to se da pol nardit. Fukneš dol original rebre pa daš večje gor...al pa originalne zbrusiš in spoliraš pa s pasto spodi namažeš.

Glede scsi pa js tut mislem da je stvar preglasna in predraga. Če kupiš 2 hitra diska in daš vse skupi v raid more delat ko šus.

Jux ::

1. PLATA: intel, slabo se bo overclockala, vendar bo stabilna.
2. CHIPSET: RDRAM - 850E (oz. zadnja verzija 850 z podporo rdramu - ne vem na pament)
3. PROCESOR: P4, mhz toliko kot denarja.
4. DISK: po izbiri, priporocam WD z 8mb cache (prepoznas po oznaki JB v imenu, se mi zdi) - za hitrost pac dva 80gb v raid0 oz.v raid1 za zanesljivost. PS: Preveri ce imajo intelova plate gor RAID- kotnroler, ce nimajo kupi ASUS oz. ABIT).
5. OHISJE: Chieftec, ce bi se rad preseraval, drugace pa neki genericnega z 300w napajalcem.
6. GRAF: Neki z NV GF4 Titanum 4200.
7. MONITOR: OBVEZNO HANSOL H711. Sam posedujem H530 (15") in je super, vendar si je moj kolega pravkar kupil H711 (17") in je tako POFUKANO HUD monitor, da bi ga najraje oropal šabana. PS: V BBangu jih majo ugodno po 194k sit.

bo slo?
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Honest_Bender ::

Resno premisli o SCSI-ju. Pri takem proračunu je res škoda imeti samo IDE.
Če daš 30-40k za 80MB/s kontroler in 60-80k za en 18GB 10000rpm Seagate Cheetah(ti so zelo tihi) boš imel veliko bolj funkcionalno računalo. Za shrambo podatkov lahko imaš komot en WD IDE.
Prednost SCSIja je, da veliko prej naloada in melje gromozansko manj. Pa še računala ne obesi ko je zaseden.

Za LCD monitor priporočam Samsunga ali Sonyja, ker imajo najmanjši response time.

Jux ::

PS: Hansol > na mojmu pise WiseView by Samsung ;)
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

kuglvinkl ::

Nekatere verzije MX440 in malodane vse 420 so brez ventilatorja. Tudi Ati 9000 bi se verjetno dalo prepričat naj dela brez, verjetno bi potem potreboval airflow, kar nima smisla, če te moti hrup. Sicer pa, če ne misliš nabijat igre, sploh ne vem zakaj tako zadevo. Kupiš MAtroxa G450 ali 550 (po Digit-life naj bi imel 450 ostrejšo sliko, kdo bi vedel) z DVIjem.

Če misliš na SCSI, kateri kontroler pa kaniš kupiti? Namreč, dobri (in dragi) zahtevajo 64-bitni PCI. Ker ne gledam preveč po 850E platformi, tudi ne vem, katera plata in tako vodilo.

Sicer pa priporočam ogled DreaSystema na Anandtechu, ki je ibl objavljen te dni.
Your focus determines your reallity


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tihi namizni računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
283368 (2821) Invictus
»

Silent gaming PC do 1500€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
657634 (5718) axee
»

Katere komponente za pisarniški računalnik?

Oddelek: Kaj kupiti
111106 (976) Slowenc
»

server + 3 postaje

Oddelek: Kaj kupiti
141313 (1132) Milko
»

Vas sanjski racunalnik?

Oddelek: Strojna oprema
442467 (1799) Huey P

Več podobnih tem