» »

Katere komponente za pisarniški računalnik?

Katere komponente za pisarniški računalnik?

Tattoo- ::

Mati kupuje za pisarniško rabo (NET, Word, Excel, evidence, baze podatkov, računovodski programi,...) nov računalnik, od katerega pa pričakuje predvsem hitrost/zanesljivost ob sorazmerni tihosti. Sistem ne bo NIKOLI navit!

Denarja za mašino (brez monitorja) je 250-300k SIT.

Ker so pri meni ob nakupu računalnika popolnoma druge stvari pomembne (zmožnost navitja/hitrost :D) nekako ne vem, kakšen sistem naj ji sestavim, zato vas prosim za malo pomoči sploh glede P4 sistemov.

Sam sem sestavil nekaj takega (cenik je mlacomov - zgolj informativno!):

-ASUS P4S800 648FX DDR +SB+LAN 27.480 SIT (katero plato vi priporočate?!?)
-INTEL Pentium 4 2.6/800 512kB BOX 64.560 SIT
-2x 512MB PC3200 DDR TwinMOS 50.160 SIT
-WD 120GB 7200 ATA100 8MB 31.080 SIT (katerega vi priporočate glede na zmogljivost/tihost)
-FDD 3,5' 1,44MB 1.980 SIT :D
-RADEON 9200 64MB DVI/TVOUT 16.320 SIT (igric ne bo igrala :D)
-LOGITECH Internet SLO, tipkovnica 3.300 SIT
-LOGITECH MX500 Optical 12.120 SIT
-TEAC 52/24/52 IDE Retail 14.280 SIT
-ETHERNET 10/100 UTP PCI 1.800 SIT
-CHIEFTEC DA-01BD črn 20.760 SIT
-Napajalnik 350W ATX 6.600 SIT

SKUPAJ: 250.440 SIT

Kaj bi vi spremenili (predvsem glede plate/proca/disk/grafična)?

Hvala za odgovore :D
Racing is in my blood - Ayrton Senna

Matty ::

Khm... pocasnejsi pentium (npr. 2.4), ki je 10k sit cenejsi (al pa enega Athlona XP 2600, pa potem downclock zaradi tisine in pregrevanja), 512Mb RAMa bo dovolj, predlagal bi tudi manjsi disk,npr. Seagate, ki je tudi precej tisji... Matrox G550 graficno (vazna je kvaliteta slike), drugo ohisje (definitivno predrago in preveliko za "pisarnisko" uporabo), tipkovnico Cherry G83, cenejso opticno misko (zakaj 12k sit za glodalca??)

Pojdi raje v tisino kot pa v hitrost... Npr. vzel si najvecjega Chiefteca (???), potem pa en poceni napajalnik... Itak tvoja mama ne bo spilala Half life 2, in po moje ne bo opazila razlike med hitrim in pocasnim diskom...

Ne vem... to kar si ti predlagal je ze prevec racunalnika za pisarno... Ce hoces racunalnik za pisarnisko rabo za 250-300k sit, potem izberi ze narejeni komplet pri firmi... npr. Dell, IBM, ... al pa definitivno daj manj denarja...

Samo... vsi tukaj navajate... racunalnik za mamo, racunalnik za punco, ... in potem sestavljate masine, kjer je ocitno, da jih ne bo samo mama oz. punca uporabljala... tell the truth :)

Tattoo- ::

@Matty:

Hvala za nasvete >:D. Če ima kdo še kaj za dodati/spremeniti naj pove, pokomentira :D.

-Chiefteca sem ji pa dal ker ga imam sam doma in mi je bil zelo všeč sistem kletk in prostornost pri sestavljanju mašine :\.
-Napajalnik pa zato tak cheap ker se sistem ne bo navijal :'(.
-Kaj je z to Matrox G550? Je kvaliteta slike res toliko boljša od Radeona (ATI-jevih kartic sem pač navajen in vem kaj naj pričakujem od njih ter kaj dobim z nakupom le teh :\). Kako je z to kartico?
-Kaj pa ta disk: SEAGATE 80GB 7200 SATA 8MB? Kako je z samim SATA priklopom? Ali SATA podpirajo že vse novejše plate?

Računalo je pa samo za v pisarno, ker se meni niti pod razno ne da hoditi v pisarno igrati igrice ali kaj podobnega :D.
Racing is in my blood - Ayrton Senna

ferdo ::

soliden računalnik za tvojo mamo te pride manj kot 100.000,ooSIT.

Priporočam zelo kvaliteten monitor. mogoče LCD, važno da oči ne trpijo.

poglej cene... sestavljenih računalnikov.

vidu sm barebone računalnik od ASUS terminator za 110.990.ooSIT TRON Terminator IntelCeleron 2200 mislm da ga ima comtron. mejhen, tih, lahek,..... poglej
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

IceIceBaby ::

Jaz bi tut vzel enega od barebone sistemov. Majhni so pa lepi za pogledat, in dobiš ga res že VELIK cenej kot za 250k sit. Pol pa zraven en dober in lep 15" LCD pa ma tvoja mami dost :)

Če pa nameravaš zapravt 250, 300k za comp brez monitorja pol ti pa lahko priporočam iMaca če nimaš kakšnih programov ki obstajajo samo na winsih. Pomoje idealen računalnik za v pisarno, če že hočiš tolk zapravt. 350k sit pride 15" iMac, combo drive, 80gb disk, GF4mx, zvočniki, 15" lcd itd. Ali pa vzameš cenejšega eMaca ki ima 17" CRT ekran in ga dobiš že za dobrih 200k.

gumby ::

obvezno vzami lcd... pisarniški programi radi tečejo v dos-u, kar ponavadi pomeni 72Hz ali manj osveževanja (obupno utripajoča slika, ki blagodejno vpliva na glavobol)... na lcd-ju pa je slika lepa in mirna tudi pri 60Hz (v bistvu osveževanje izgubi svoj smisel)

Wad@ ::

Tudi meni se zdi 250k preveč za pisalniški računalnik...
Najprej bi odsvetoval toliko ram-a(512 VEČ kot dovolj), neko drugo manjše ohišje, diska menda tudi ne rabe toliko, pa snemalca tudi ne(ali pač).
V bistvu je narejen v firmi še najboljši...(pa tudi če je integrirana grafa).
Absolutno pa LCD monitor:) .
težava je lahko tudi pri tipkovnici. Mora bit taka, da bo lahko brez problema tipkala(moja mama sovraži mojo tipkovnico, ker pravi da so tipke 'čudne)'...Najbolje da prova v trgovini za 1. občutek:D

RookY ::

-Monitor obvezno LCD
-ker bo to pisarniški rač., pomeni da se bo veliko tipkalo in klikalo...torej dobra miš in tipkovnica...mogoče wireless
-mrežno imaš že na plati
-hitrost diskov...vsaj jest pogrešam pri delu v winsih in ne pri igrah...ko se bo disk zapacal,fragmentiral bo sistem postal počasnejši,ker se pri normalnih uporabnikih sistem ne reinštalira ravno velikokrat.Mogoče torej RAID?
-ohišje, miš in tipkovnico naj si izbere sama...ti ji samo svetuješ zraven...meni chiefteci niso všeč,še posebej vodila ne.To je stvar okusa...
Juhu juhu spet bom bruhu

mato22 ::

250k za pisarniški računalnik je pa malo prehuda. Jest sem kolegu sestavu računalnik za v pisarno pa je dal za njega 100k in vse dela super in hitro ker za word in podobne programe res ne rabiš ne vem kakšne mašine.
PA ne vem zakaj bi rabla miško MX500 ki stane 18.000 če lahko dobiš miško za 3.000, kar je za v pisarno dovolj.

Darko ::

Predvsem se zavedaj, da mama noče težav, torej mora biti sistem zanesljiv. Priporočam kvaliteten (brandname) sestavljen računalnik (HP, Dell, ...) Računalnik naj bo predvsem tih. Obstajajo tudi zelo majhna ohišja (Comtronov Terminator in Pundit), ki so primerna za majhne pisalne mize. Za pisarniško delo je povsem dovolj integrirana grafika, 60GB diska (Verjetno bo imela samo legalno robo), morda combo DVD/RW, in kvalitetno tipkovnico (G83) ter miško (Logitech optika). Monitor vsekakor LCD. Procesor pa je lahko okoli 2500MHz ali Pentium 2400. Hitrost je pomembna samo zaradi trajanja (hitrejši bo dalj časa dovolj hiter- podobno kot je sedaj razika med 433 in 500MHz Celeroni).
Vem, da so sestavljene mašine dokaj poceni, samo so precej glasne, zato poišči nekaj boljšega. Če boš sam sestavljal pa tih napajalnik, tih ventilator in diske. Pa brez nekih lučk in diod.

BTW: Jaz za pisarno kupujem ASUS A7N266 z vgrajeno grafiko Nvidia D-220 oz. sedaj ASUS A7N8X-X in Athlone 2400+ oz. po novem 2600+. Popolnoma zadostuje.

LP Darko

para! ::

Ma lepo vas prosim, no.

Če že sestavljate pisarniški računalnik, se zavedajte, da Radeon kartica tam nima kaj iskat. Enostavno se vzame Intelova plošča z integrirano grafiko, LAN, SB, dovolj hiter procesor, glede na to za kaj ga boš uporabljal in to je to.

Ali pa brandname HP, Dell...

Lp
Death before dishonor!

Slowenc ::

Fantje, mal pretiravate. 14 dni nazaj sem spraseval za racunalnik za mojo punco. Danes imam pred samo ta racunalnik in to je PC Homeboy, kupljen v JAEtu. Zadeva je stala 135kSIT z monitorjem vret. Seveda ima grafiko integrirano, pečica, Celeron 2GHz, 256MB ram in vse ostale frčkarije, ki spadajo zraven. Monitor je pa Samsung 757NF. Tega so/ste mi priporočal in zadeva seka.

Če ma pa tvoja mama res tolk prevec dnarja, naj kup en ornk LCD 17", mašino pa eno podobno, ki sem jo opisal zgoraj.
Skiny gate.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sony se bo odpovedal osebnim računalnikom (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
5716712 (13542) PrimozR
»

Pisarniški računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
81245 (1079) delfinus
»

Pisarniško delovni kompjutr

Oddelek: Kaj kupiti
361402 (1069) mtosev
»

Pisarniški računalnik + LCD

Oddelek: Kaj kupiti
121163 (1028) MadMicka
»

Dobra konfiguracija za pisarno?

Oddelek: Kaj kupiti
10816 (724) Daedalus

Več podobnih tem