» »

Tihi namizni računalnik

Tihi namizni računalnik

Jan987 ::

Kupujem tihi namizni računalnik - takšnega, da bo po glasnosti in gretju konkurenčen prenosniku, vendar prenosnika ne potrebujem, saj računalnika ne prenašam na okoli, poleg tega pa imam na namiznem lahko priklopljen tudi večji monitor.

Zanima me, kaj predlagate?

Gledal sem nekaj HP-jevih delovnih postaj, vendar se med veliko različnimi modeli ne znajdem.

Računalnik potrebujem za pisarniško delo, torej ne potrebujem nobene posebne zmogljivosti, pomembno pa mi je stabilno delovanje, in kot sem že povedal, čim manj hrupa in gretja.

WarpedGone ::

1. velik monitor imaš lahko priklopljen tudi na prenosniku
2. tiha mašina NE BO ultrahitra/špica v FPSjih

Ko se s tem sprijazniš, je totalna zmaga nekaj takega:
- nek netbook s SSDjem in več kot 1GB RAM
- ta netbook leži na mizi, pred njim sta pa dva velika 24+ colska monitorja in fullsize tipkovnica in full size miš

Namesto netbook lahk vzameš tut nettop zadevo ki ima praktično enako drobovje le bol ceglasto ohišje brez zaslona.
Vanj gre 3,5" disk in/ali kak DVD če si še v tistih letih, ko to nujno nucaš.
Zbogom in hvala za vse ribe

Mavrik ::

Zakaj netbooka, ki imajo praktično vsi izjemno počasne procesoje, počasne flashe ("SSDje") in niso narejeni za laufanje zaprti?!

Jan:

Verjetno iščeš računalnike s serije nettopov, recimo na Mimovrste. Priporočam ti, da se izogibaš računalnikov z Atom procesorji, ki znajo tudi pri pisarniškem delu občasno grdo zasopihati. Priporočam tudi da v računalnik vstaviš SSD, ki bo zelo pozitivno vplival na hitrost delovanja.

Poglej si pa tudi Apple Mac Mini, ki bi zate bil najverjetneje najboljša opcija.
The truth is rarely pure and never simple.

Blinder ::

niso tej nettopi praktično švoh računalnik v mičkenem ohišju, ki stane več kot zmogljivejši računalnik v normalnem ohišju?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Mavrik ::

Blinder je izjavil:

niso tej nettopi praktično švoh računalnik v mičkenem ohišju, ki stane več kot zmogljivejši računalnik v normalnem ohišju?


Načeloma so nekoliko dražji ker uporabljajo tišje in varčnejše prenosniške komponente.
The truth is rarely pure and never simple.

Jan987 ::

Očitno smo se glede zmogljivosti narobe razumeli. Imam netbooka, ki ga uporabljam za prenosne zadeve, vendar pa potrebujem za normalno delovanje vseeno nekaj bolj zmogljivega, da imam lahko odprtih nekaj programov na enkrat (brskalnik z recimo 10 tab-i), nekaj wordov, kakšen malo bolj zahteven exel in da lahko oblikujem tudi kakšno lažjo sliko, četudi to dela bolj počasi, ker to rabim res redko. Skratka zadeva naj ima vsaj 4gb rama itd., ni pa potreba po kakšnih dodatnih grafičnih karticah.

Da bi kupil prenosnik, se mi zdi neumno, saj se mi zdi neumno kupiti celoten računalnikom z monitorjem, tipkvnico itd., ki je potem ne bom uporabljal. Zdi se mi, da za enak denar dobim bolj zmogljiv in vzdržljiv prenosni računalnik.

V mislih sem imel nekaj podobnega kot so HP-jeve delovne postaje za v pisarne, vendar se med njihovimi konfiguracijami ne znajdem najbolje, zanima pa me tudi, če obstaja še kakšen konkurenčni produkt.

WarpedGone ::

niso tej nettopi praktično švoh računalnik v mičkenem ohišju, ki stane več kot zmogljivejši računalnik v normalnem ohišju?

Ja.
Hkrati se pa ne dere in zasede BISTVENO manj prostora, tipično je za monitorjem zanj več kot dovolj prostora. Dobijo se taki, ki se direkt obesijo zadaj na monitor.

Ko enkrat preraseš overklokanje za 3 dodatne FPSje v ultratanovem špilu od včeraj in ti postane prioriteta da stvar Dela zate in ne ti zanjo, je ful size tower kišta za skozlat.

HP delovne postaje? Če hočeš plačat znamko, kar.

Edit: Poglej si Zotacove zadeve.
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Kot soti rekli, Mac Mini.

Najcenejši je 600 USD.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Jan987 ::

Hm, 650€, kolikor ga cenijo pri nas, se mi zdi kar precej za to kar ponuja, poleg tega pa mi prehod na MAC OS preveč niti ne diši.

Glede HP-jevih postaj, ne želim plačati firme, ampak ne najdem izdelka, ki bi ga lahko sestavil sam / kupil sestavljen no name, in bi bil po tišini in zmogljivosti primerljiv s HP-jem. Kakor sem gledal po amazonu se za ceno, primerljivo z MAC-om dobi kar soliden HP.

Glede ostalih predlogov pa mi tukaj velikost ni ključnega pomena, zaradi mene imam lahko tudi veliko ohišje, pomembno je da je tih in se preveč ne greje.

Še eno vprašanje. Če imam laptop, ki ga uporabljam sedaj in želim samo dodati zunanji monitor, kakšna je najbolj elegantna rešitev, da mi računalnika vedno, ko ga bom želel vključiti, ne bo treba odpreti in prižgati ter da bo konfiguriran tako, da se monitor ne bo izključil, ko bom računalnik zaprl. Nakup stojala s priključki ni alternativa, ker zaradi starosti dvomim, da ga še lahko dobim.

blackbfm ::

kupi nek osnoven računalnik s tihim napajalnikom in dobrim aftermarket hlajenjem pa kakšen ssd in to je to..ni treba komplicirat s hpji, maci itd

konfiguriran tako, da se monitor ne bo izključil, ko bom računalnik zaprl.

to lahko naštimaš v kontrolni plošči - power management

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

zavajon ::

Če želiš tih PC, nabavi takega z najmanjšo porabo, ker je glastnost v glavnem posledica ventilatorjev. Diski so dandanes že zelo tihi. Sploh če daš za sistemski disk SSD, se ti bo HD oglasil le takrat, ko ga boš uporabljal, če nastaviš, da se v idle ugasne.
Ker že imaš netboka, lahko oceniš, kateri zmogljivejši proc s čim manjšo porabo bi ti še ustrezal. Ventilatorji naj bodo čim večji, da bodo lahko delali pri nizkih obratih.
Običajno se lahko v BIOSu nastavi hitrost vrtenja ventilatorjev glede na temperaturo. Napajalnik naj bo malo kvalitetnejši s 14 cm ventilatorjem in čim večjim izkoristkom (manj izgub -> manjša potreba po hlajenju). Obstajajo tudi povsem pasivni napajalniki, a so dražji.

gendale ::

za disk daš not en ssd

ventilator en z ogromnim in počasnim ventilatorjem

grafično radeona 7770 (se dobi pasivno hlajene)

procesor pa eno low power verzijo ivy bridga, nanj pa en ogromen hladilnik s čim počasnejšim ventilatorjem
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

zavajon ::

Tukaj imaš seznam Intel procesorjev s TDP do 35W. Pri vseh teh bodo ventilatorji lahko delali na minimumu, sploh če lahko najdeš ustreznega 17W.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zavajon ()

freesty ::

Ma nabavis lahk tudi boljsi procesor, ce kupis se boljse hlajenje zanj. Imam 2500k na 4,5ghz in je neslisen.

Rabis pac pocasne ventilatorje ali pa regulator se najboljse. Pa se vse resi. Edino pri graficni moras pazit, da kupis pasivno oz. z dobrim hlajenjem, da se je ne cuje.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

blackbfm ::

za to kar je napisal sploh ne rabi imet posebej grafe, je dovolj integrirana

procesorje pod 65w je bv gledat, ker je poraba zmanjšana na račun zmogljivosti..60-90w tdpja ni nikakršen problem za dober cooler in normalno ohišje

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

matejceh ::

iMac. Če ti prehod na OSx ne "diši" lahko brez problema namestiš Windows...

blackbfm ::

mac + win je pa sploh največja neumnost

matejceh ::

Zakaj? Kolikor jaz vem, zadeva deluje odlično, ni mi jasno od kje tvoje informacije?

freesty ::

Ja saj deluje cist v redu. Sam zalostno je to, da placas 800€ vec za mac racunalnik, ki ga potem uporabljas v iste namene kot bi lahko uporabljal cenejsega.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

trnvpeti ::

Vzames mAtx ohisje , recimo ecs za 26eur
Pasiven(ali semi) napajalnik (najmanj W kar dobis) recimo okoli 90eur
En ventilator za ohisje, cca 10eur
Cpu hladilnik , pasiven 40eur
eno matx plosco 1155 recimo B75 z usb3,sata3 58eur
en 1155 cpu, G550 40eur, G860 61eur, G2120 88eur
Ram ddr3 4G 20eur, 8G 34eur
SSD 120G za 100eur

Ce zelis na manjse ohisje (mini-itx) bos moral gledati, da bos v ohisje dobil cpu pasiven hladilnik (visina ohisja).
Pa pri cpuju bos moral gledati na varcne 35W TDP cpuje.

KO bos enkrat imel neslisen racunalnik, potem vrnitve nazaj ne bo vec.

Lahko pogledas tudi za kaksne rabljene, folk prodaja.

listje123 ::

freesty je izjavil:

Ja saj deluje cist v redu. Sam zalostno je to, da placas 800€ vec za mac racunalnik, ki ga potem uporabljas v iste namene kot bi lahko uporabljal cenejsega.


In kaj lahko več narediš z macom kot z windowsom da plačaš toliko več?

techfreak :) ::

Nič kaj več ne moreš narediti, sploh pa nikakor ne plačaš 800€ več. All-in-one računalniki imajo podobne cene, so pa res dražji od posebej LCDja in namiznega računalnika.

freesty ::



Sicer je malo pretirana slika ampak u get my point. Torej dati toliko denarja za Mac-a in potem furat windowse gor je nadvse debilno.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

cortez ::

tole rabiš ti :

http://tinyurl.com/agxyrj4

neres ::

Avtor teme ni povedal koliko misli plačat in če bi bil pripravljen sam sestavljat.

Problem je da večina sestavljenih računalnikov ni narejena za tišino. Tako da načeloma bi priporočal da si ga sam sestavi, npr. nekaj takega kot je tu predlagal trnvpeti. Čeprav jaz ne vidim nuje za microATX ali celo še manjša ohišja.

Dandanes za pisarniško delo lahko prideš skozi samo z enim neslišnim ventilatorjem v celem sistemu. In ne rabiš nekih preveč posebnih komponent, edino pasivno hlajen PSU in hladilnik za CPU staneta nekoliko več od običajnih.

T-Majo ::

freesty je izjavil:



Sicer je malo pretirana slika ampak u get my point. Torej dati toliko denarja za Mac-a in potem furat windowse gor je nadvse debilno.


Apple MAC se izplača vzeti zaradi MAC OS. Če boš gor fural WIN, je brezveze.


Drugače si pa poglej AMD A5800K!

neres ::

Za ohišje si lahko omisliš npr. povsem običajno ohišje:


Za bolj optimalen pretok zraka mimo komponent raje brez lukenj na zgornji in spodnji strani.
Če imaš CPU z nizko porabo in pasiven hladilnik je lahko komot samo en tih ventilator na zadnji strani ohišja. (Se pa dobi tudi hladilnike za CPU z zelo tihimi ventilatorji.)
Skratka dandanes tih pisarniški PC ni noben problem.
Tudi 100% pasivno brez ventilatorjev se da, npr. kaj takega http://www.quietpc.com/sys-a43-z77.

zavajon ::

Tukaj je test tega pasivnega hladilnika. Z i5 2500K brez ventilatorja pride temperatura že kar visoko. Ampak en 12cm kvaliteten ventilator na ohišju, ki se vrti s par sto obrati, je praktično neslišen. Treba pa je izbrati takega, ki je sposoben delati pri dovolj nizki napetosti.

Invictus ::

freesty je izjavil:

Ja saj deluje cist v redu. Sam zalostno je to, da placas 800€ vec za mac racunalnik, ki ga potem uporabljas v iste namene kot bi lahko uporabljal cenejsega.

Od kje ti 800 EUR razlike?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

neslišen računalnik + monitor

Oddelek: Kaj kupiti
241757 (1354) Pro_moted
»

Nakup računalnika z čim nižjo porabo energije

Oddelek: Kaj kupiti
314671 (4206) frudi
»

Računalnik v mATX ohišju za vse razen za igrice

Oddelek: Kaj kupiti
152236 (2000) trnvpeti
»

Komp z velikim poudarkom NA TIŠINI

Oddelek: Kaj kupiti
365146 (4311) zavajon
»

Gradim zmogljiv HTPC (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
519122 (7157) AvtoR

Več podobnih tem