» »

ATI prizadeli sivi zasloni

ATI prizadeli sivi zasloni

Če zagledate tole, imate težave

vir: bit-tech.net
bit-tech.net - Nekaj uporabnikov ATI-jevih DirectX 11 grafičnih kartic se je že nekaj časa pritoževalo, da se jim je ekran občasno napolnil s sivimi oz. barvnimi črtami, ki tam ne bi smele biti. Težavo je ATI zdaj tudi uradno priznal, sicer sprva le za Windows 7 (kjer naj bi Microsoft že izdal popravek), medtem ko so hrošč napisali tudi na seznam nepopravljenih pri izidu gonilnikov Catalyst 10.1. Na seznamu so težavo, pravilno, povezali tudi z ostalimi operacijskimi sistemi Windows, ne le z Windows 7.

Ekipa, ki razvija gonilnike za ATI-jeve Radeone, že pripravlja popravljeno različico gonilnika, ki naj bi težavo odpravil. Datum izida še ni znan, zgodil naj bi se kmalu, AMD-jeva oseba za odnose z javnostjo, Dave Erskine, pa je povedal, da v internih testih popravek težavo reši vsakič. Sreča je, da je težava programske naprave, torej enostavno rešljiva, medtem ko se po AMD-jevih besedah z njo ubada le majhen odstotek uporabnikov grafičnih kartic iz serije 5700 in 5800.

54 komentarjev

«
1
2

Zmajc ::

ATI craptastic drivers strike again! Ne vem zakaj ne rekrutirajo programerje z zelenega tabora zdaj ko so v prednosti. :)

blackbfm ::

Pa kaj firme nič ne testirajo stvari preden jih dajo ven. Ravno sem nalagal sp2 na visto na nek računalnik in se vse sesuje med inštalacijo. Na googlu zasledim da se problem pojavlja tudi pri drugih. Ok, sem formatiral pa vse na novo. Hočem dat nvidia driverje in freezne med inštalacijo, gledam po netu, nič novega, samo physx moraš posebej inštalirat. Mislim res noben ne ve več kaj pomeni KVALITETEN software. Sam ta zbloatan netestiran šit dajejo ven. Važno da ma stvar 300x preveč funkcij pa niti ena ne dela tako kot bi mogla.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

pierch ::

Tocno ta problem imam tudi sam. Z HD5770 se mi to pojavi nekaj sekund po tem ko se zalaufa "Bubles" screensaver v Windows 7 x64.
Tako da sem samo screensaver izklucil in problema nisem vec opazil.
Pierch

seattle ::

ATI Crapeon..tko to je :D
Go Sonics!

butl4d ::

10.1 Catalyst delujejo super, edino kar je tezavno je to, da mi ne deluje 3D pospesevanju v Adobe Creative Suite 4, Catalyst 9.X pa te tezave nima.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: butl4d ()

opeter ::

Zakaj pa ves čas osvežujete gonilnike?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

filip007 ::

Sem dobil eno rabljeno za Ubuntu pa mi je prokleto delala samo 10min pol se je pa ekran spacal mislim halo...HD4550

Vse budget kartice imajo neke probleme...HD4550,9500GT...ali sploh kaj dela kot je treba.

Samo napišem v google 9500GT problems ali HD4550 in smo tam.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

koyotee ::

malo denarja, malo muzike?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

blackbfm ::

Hm, povej to vsem, ki jim je crknil geforce 8800/9800 praktično brez razloga?

axee ::

Dvomm. Smo tudi ljudje ki potrebujemo kvaliteto ampak ne izkoriščamo grafične moči.

particle ::

koyotee je izjavil:

malo denarja, malo muzike?



To drži kot pribito. Zlasti kar se tehnike tiče.

filip007 ::

Malo muske že samo, če postavijo garancijo 2leti+ pol naj saj dela 2 meseca+:))
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

jlpktnst ::

To vsaj ni pokvarjena grafična.

Na rage3d piše, da to povzroča prenizka voltaža v biosu. Torej bo kmalu zunaj driver, ki bo na tiho flashal bios in nastavil pravo voltažo:)

D3m ::

No na mojem prenosniku Asus NV61 je se mi je ekran sivo obarval. Grafična je bila GT220M in pomagala je reinštalacija 196.21 gonilnikov.
|HP EliteBook|R5 6650U|

klanjsekII ::

Sam sem ta problem imel pri asus 4850 v win xp in sedaj s sapphire 5870 v win 7,tako da mene razlage, da gre za problem serije 5 ali win 7 ne prepričajo.

Zgodovina sprememb…

blackbfm ::

To drži kot pribito. Zlasti kar se tehnike tiče.

Seveda, če kupiš komp za 5000 eur, ti bo povprečno 5x dlje zdržal..ne seri no. Je več verjetnosti da bo še prej kaj odpovedalo.

particle ::

blackbfm je izjavil:

To drži kot pribito. Zlasti kar se tehnike tiče.

Seveda, če kupiš komp za 5000 eur, ti bo povprečno 5x dlje zdržal..ne seri no. Je več verjetnosti da bo še prej kaj odpovedalo.


Nisem tega rekel. Je pa razlika če kupiš grafično za 50€ ali 300€, res je pa da imaš lahko srečo in dobiš en dober primerek. Vendar na srečo se zanašati,... gl.
Lahko imaš tudi "srečo" in dobiš 500EUR vredno opeko na mimovrste, tako kot sem nekoč jaz, ampak za to imamo pa račun in garancijo.

+ nisem ciljal na operativni čas hardwera, ampak kvaliteto izdelave le-tega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: particle ()

Ales ::

Malo denarja, malo muzike je že res, ampak to bi v tem primeru moralo pomeniti hitrost grafične kartice, število priključkov, itd., nikakor pa ne napake v delovanju hw ali sw. Menda vas niso koorporacije že tako daleč pripeljale, da za nižjo ceno pričakujete, da se mora zadeva pokvariti??

ATi gonilniki imajo stalne težave, na vseh platformah. Verjetno eden od največjih minusov za njihove izdelke.

particle ::

Menda vas niso koorporacije že tako daleč pripeljale, da za nižjo ceno pričakujete, da se mora zadeva pokvariti??


To sploh ne, ampak verjetnost za pokvarjivost je pa večja, zaradi štancanja po tekočem traku. Sicer bo pa omenjeni problem bojda rešen z novimi gonilniki.

WhiteAngel ::

Isti problem sem imel s 4 leta starim Radeon 9600 mobile na prenosniku na Linuxu. Napaka se je pojavljala, ko sem preklapljal med grafičnim/tekstovnim načinom. Rešitev? Prej sem zamenjal prenosnik (z nVidio normalno), kot pa da bi ATI popravil gonilnike. ATI nikoli več! :O

Bor H ::

aleš: določene napake lahko pričakuješ, tale sivi zaslon je pač neprijetnost, ki jo bodo odpravili očitno precej hitro

sem imel pa osebno velik več problemov z nvidia grafičnimi kot z ATIjevimi

Spc ::

Jaz imam tudi problem z catalystom 10.1.
Na XPjih mi noče inštalirat gonilnika za grafično in to na 3 pcjih.
Ima še kdo takšen problem ??
Uporabit moram catalyst 9.8, da deluje.
 

Mordecai ::

Že spet...

=666= ::

Komi čakam , da Nvidia že izda nove grafe , da grem spet nazaj h zelenim , ker mi ta rdeča zalega že zlo najeda z njihovimi driverji.

goldust ::

men je to na moji 5850 tudi naredlo..2 al 3x

blackbfm ::

Je pa razlika če kupiš grafično za 50EUR ali 300EUR


Razlika je samo v fpsjih, ostalo je pa loterija.

Meizu ::

Joj joj joj.... Nvidia fani... Na robu obupa...

Zdej po dolgem casu, ko je Atiju kar se gonilnikov tice prav sibalo, se nekaj taksnega pripeti, zdaj pa vsi skocit v zrak, in jokat kako je to zanic. Mater ste neverjetni.

Ja, tisti, ki se normalnih gonilnikov ne znate postimat itak da ste imeli tudi s serijo HD4xxx tezave. Jst jih nisem opazil.

PrimozR ::

jlpktnst je izjavil:

To vsaj ni pokvarjena grafična.

Na rage3d piše, da to povzroča prenizka voltaža v biosu. Torej bo kmalu zunaj driver, ki bo na tiho flashal bios in nastavil pravo voltažo:)

To pomeni tudi dvig porabe :S

McLuzo ::

Kaj neki kurcate ATI gonilnike, kot da je Nvidia kej bolš. Te zadnji (196.21) so en totalen šrot, ki sem jih zbrisal po 10. minutah. Od tega da so se na tretjini inštalacije ustavil za 5 minut, do tega da ni naložilo NV Control Panel. Enako oz. podobo pri 2 kolegih. In razni forumu so polni problemov s temi gonilniki. Če ne pa v google vpište "196.21 problems".

FireSnake ::

McLuzo: tule gor bos najdu en haufn cudakov, ki ti bodo zatrdili, da je to pri zelenem taboru nemogoce (malo beri zgoraj).
Zato ga nehaj srat, ker ti ne znas ;)


http://www.theinquirer.net/inquirer/new...

Bodo za windoze tudi na voljo odprtokodni konilniki?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Spock83 ::

goldust je izjavil:

men je to na moji 5850 tudi naredlo..2 al 3x


Meni tudi. Ampak je zanimivo, da je to naredilo takoj ko sem prižgal PC. Še preden se je zalaufal OS. Ne more biti težava driverjih. Nekaj drugega je.

=666= ::

Ok ,oboji so v kurcu , pol grem pa na Matrox :))

mtosev ::

=666= je izjavil:

Ok ,oboji so v kurcu , pol grem pa na Matrox :))

don't forget S3
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

PrimozR ::

Intel? Performance je itak tam-tam pri vseh treh :)

mtosev ::

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

filip007 ::

Na Ubuntu mam Intel G31 in dela kar OK...v kakšnih igrah spravi še 30FPS skupaj pa to na 1440x900.
Nexuiz se malo vleče...mi je skoraj žal da nisem nabavil G41 :))

Tole je en zanimiv test...
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: filip007 ()

Relanium ::

Zaslon zgleda skor tak ko Xbox pred RRoDjem (E74)

Zheegec ::

Upam, da se tisti, ki šimfate čez ATI (TOKRAT brez razloga) zavedate, da je za večino BSOD na Visti v prvem letu po izidu bila kriva nVidia s svojimi gonilniki, tudi na moji (takrat čisto novi) 8800GT 512MB so bile težave, zamenjava za ATI je potem težave rešila na koncu.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

filip007 ::

Sploh ne, ATI je imel vedno najboljše hlajenje sploh Sapphire rdeči hladilniki...samo serija 4 res ni bila kaj preveč dobra.
Za Ubuntu je bolje Geforce, ker ima spoliran OpenGL pa še učinke namizja podpira 100%, ATi Kanada nažalost malo spi pri OpenGL za linux seveda.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

RejZoR ::

Ta problem se je pojavil zarad downclockanja in downvoltanja in vseh 3D efektov, ki jih zdej v 2D fura OS.
Ko bo NVIDIA imela v idle tako porabo pa naj se kdorkoli oglaša.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

blackbfm ::

Za Ubuntu je bolje Geforce, ker ima spoliran OpenGL pa še učinke namizja podpira 100%

Za učinke namizja je dovolj že radeon 9200.

filip007 ::

Ja že samo za "Extra" se čudno zatikajo in menuji zlivajo na enkran (ATI), na drugi strani mi to dela tip top na Intel G31 kar je smešno!
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Meizu ::

filip007 je izjavil:

Ja že samo za "Extra" se čudno zatikajo in menuji zlivajo na enkran (ATI), na drugi strani mi to dela tip top na Intel G31 kar je smešno!


Pojma nimam, kaj si caral, ampak meni je na ATIjih do zdaj delalo se vse ok.

filip007 ::

Imaš pa Geforce 9600GT...:))


Tole je Intel G31 in moje namizje no zanč sem dal noter inštaliral zadnje driverje za HD4550 in je čudno delalo vse skupaj in sem jo butnil ven.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

haiku ::

particle je izjavil:

Menda vas niso koorporacije že tako daleč pripeljale, da za nižjo ceno pričakujete, da se mora zadeva pokvariti??


To sploh ne, ampak verjetnost za pokvarjivost je pa večja, zaradi štancanja po tekočem traku. Sicer bo pa omenjeni problem bojda rešen z novimi gonilniki.


+1;((

Low budget kartice so slabše, ker jih štancajo po tekočem traku, high budget (Nvidiin 295 gtx in npr. ati HD 5890) so pa že malenkost boljši, ker jih ne štancajo na tekočem traku, ampak vsako ročno izrezljajo iz enega kosa silicija. :))

WhiteAngel je izjavil:

Isti problem sem imel s 4 leta starim Radeon 9600 mobile na prenosniku na Linuxu. Napaka se je pojavljala, ko sem preklapljal med grafičnim/tekstovnim načinom. Rešitev? Prej sem zamenjal prenosnik (z nVidio normalno), kot pa da bi ATI popravil gonilnike. ATI nikoli več! :O

Prej sem imel Nvidio, vedno ko sem kupil novejši model kartice, sem videl, da tlačijo isto srednjeveško tehnologijo v novejše modele, namesto da bi naredili kakšen dejansko nov (in delujoč) model. Nvidia nikoli več!;((
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: haiku ()

Roadkill ::

Huh, me veseli, da sem prebral tole novico.

V začetku sem imel večkrat na dan ta problem - gledanje divx, špili itd.
Vmes enkrat (kak mesec nazaj) sem inštaleral novejše driverje in se je problem pojavil le še parkrat.

Fino, da bo problem izgznil, ko bodo napisali driverje kot se spodobi.
Ü

murmur ::

ATi Kanada nažalost malo spi pri OpenGL za linux seveda.


Hm, moja Ati v5700 pod OpenGL aplikacijami leti (Fedora). Po obcutku je precej hitrejsa od quadro fx1700. Ati-jevi problemi z OpenGL so zgodovina.

PrimozR ::

haiku ne s takimi izjavami, dokler nisem prišel do konca sem že mislil da si resen :P

Meizu ::

filip007 je izjavil:

Imaš pa Geforce 9600GT...:))


Oh imam dosti tega doma... 9600GT, HD3870, X1950XT, 8600GT, HD2600XT, X800GT pa se ostale malenkosti (jebiga pac shranjujem GPUje, ce mi kaj odleti in mam lepo rezervo doma - razen 9600GT, in HD3870 je vse ostalo spravljeno)... Razen X800GT (ki mi je povzrocala kar nekaj tezav, saj sploh ni bila na podprta v Linuxu ocitno) mi niti ena izmed nastetih ni nikoli povzrocala tezav v Linuxu...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Catalyst Control Center popolnoma prenovljen

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
247140 (6043) bf4ed
»

nVidiini gonilniki težavni (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
7518850 (16724) dukenukem
»

Prvi testi Radeonov HD 5800, prihaja tudi serija 5700 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
629692 (6967) LordPero
»

Mac OS X 10.6 v petek (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
21017772 (12274) ShARk63
»

Vista SP1 ali XP SP3? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
615760 (4478) Revenant

Več podobnih tem