» »

Windows 8 že poleti 2011?

Windows 8 že poleti 2011?

Star načrt predstavitev

vir: Hexus
Hexus - Bivši Microsoftov zaposleni, Chris Green, je javnosti razkril nadvse zanimiv dokument, ki razkriva načrtovan datum izida naslednika Windows 7, Windows 8. Sprva je bilo načrtovano, da bo ta izšel šele tekom leta 2012, medtem ko pobegli dokument napoveduje, da se bo izid zgodil približno leto prej, 1. julija prihodnje leto. Po najnovejših informacijah so pri Microsoftu pohiteli tudi z Windows Mobile 7, ki naj bi sprva izšel konec leta 2010, medtem ko zdaj kaže, da ga bomo ugledali že letos poleti. Kredibilnost pobeglemu dokumentu dajejo drugi datumi, ki so se že izkazali za pravilne. Mednje sodi npr. izid Office 2010, ki ga bomo ugledali tega junija, obenem pa je poleg izida Windows 8 razkril tudi prihod novega strežniškega operacijskega sistema in novega pisarniškega paketa. Windows Server 2012 in Office 2012 naj bi tako izšla (kakšno presenečenje) leto za Windows 8, julija 2012. Vse to in še več v pobeglem dokumentu PDF.

105 komentarjev

«
1
2 3

butl4d ::

V rit naj si jih vtaknejo z Balmerjem na celu.

Saj bo bol "sleek" dizajn, bo slo lazje.

mtosev ::

:D zdaj pa spet hitro z releasi. win7 ne bo zdrzal niti 2leti:D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

3p ::

:D zdaj pa spet hitro z releasi. win7 ne bo zdrzal niti 2leti:D


Hočeš reči, da ti naenkrat več ne bo dovolj dobro služil za tvoje potrebe ali da te bo prevec torrent-firbec matral?

(Ob tem, da linux distribucije izhajajo večkrat letno, Apple pa OSX SP proda kot novo verzijo...)

kopernik ::

Nič hudega, če se kakšno verzijo izpusti. Jaz sem pri ubuntuju že kakšne tri release zadaj.

Chelios ::

Hm, torej ... Win XP je bil kul, potem je bilo vmes polno "bedarij", zdaj je recimo, da Win 7 spet kul in potem takem sledijo "bedarije" ? :D
Just juice me!

energetik ::

Kaj spet hitijo, naj ornk naredijo naslednji OS. Sicer pa ne vem, kaj bi lahko sploh še naumili. Edino, kar še manjka je multiple desktop kot v Linuxu.
Glede na hitrost izdaje, bo to samo preoblečen Win7.
Chelios, WinXP je še vedno kul. Po vseh kištav v službi (~500 PC jev) laufajo XPji in povsem zadostujejo vsem opravilom ter bodo še naprej.

Stipex ::

Ali je res težko ugotovit zakaj tako pogoste izdaje?
Ja ker se dobro prodajajo. Zakaj pol ne kovat dobička, če pa ljudje pokupimo vsako novo izdajo Windowsev. To je naša krivda, ne njihova.

energetik ::

Stipex, verjetno imaš prav. Jasno da bodo poslovali tako, da bodo imeli čimvečji dobiček. Verjetno so se pa "zaklali" s tem, ko so naredili predober OS (XP).

filip007 ::

butl4d bolje ne bi mogel povedat...:))

Saj imamo Chrome in Ubuntu hvala bogu.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Chelios ::

Jaz jih ne :D še vedno furam WinXP+Debian na "predobri" mašini :D.

@energetik, predober? Jaz imam zelo slabe spomine na Win ME in če bi po Xpjih naredili nek dober OS z manj bugi in podporo za čim več stvari bi brez problema kupil, to preoblačenje pa ... ne, ne. Win XP je dober OS za uporabnike, za njih pa ... hm problem, ker težje zato tržijo nove verzije Win. Ampak kot pravim, namesto Win 7 recimo bi počakali mogoče na Win 8 dodali polno novosti, ki bi bile dobro podprte ... od 64bit pa vse naprej, pa ne vem zakaj nebi potem menjal .. aja pa seveda podporo za stare pograme, ki je bila pri Visti bolj boga pri Win7 pa je baje malo boljša.
Just juice me!

lunamit ::

Hvala bogu da bo že 2011, ker tale windows 7 so bolj k...c, 2x največji fail po winME od M$ OS-ov.
Seveda to je moje menje, ki pa nažalost ni osamljeno.
Pričakujem da bo 7 glih dobro zglancana in bo postala celo uporabno ko bo win 8 izšel.
There are 10 types of people. Those who understand binary and those who don't.

LuGi ::

Seveda to je samo tvoje nič vredno mnenje. Aka "do kurca" brez argumentov.. low low low.

BoLhCa ::

ODLIČNO !!! Več kot super novica, kajti Win7 niso vredni imena Windows, kaj šele operacijski sistem.

Looooooka ::

Zanimivo...med tem ko je vecina uporabnikov vec kot ocitno zadovoljna z windows 7...in se prodajajo kot vroce zemljice....mata vidva cist obratno mnenje.
hvala bogu se microsoft ne strinja.
plus ce bojo znizal release cycle znajo upgradi postajat cenejsi in cenejsi.
Pa ce jim rata navadid folk na hitrejsi cikel...potem mogoce programerske firme ne bojo mogle nategvat ljudi s programi, ki bojo cez 1 leto nekompatibilni.
Sami plusi.
Klinc...se linuxasi tle ne morjo nc rect ker so navajeni na par mescev met novo verzijo...
Aja...in again...ce bo windows mobile 7 tak drek kot 6.5...pol naj release cycle rajs povecajo za 1 leto :)

PrimozR ::

Kaj spet hitijo, naj ornk naredijo naslednji OS. Sicer pa ne vem, kaj bi lahko sploh še naumili. Edino, kar še manjka je multiple desktop kot v Linuxu.
Glede na hitrost izdaje, bo to samo preoblečen Win7.
Chelios, WinXP je še vedno kul. Po vseh kištav v službi (~500 PC jev) laufajo XPji in povsem zadostujejo vsem opravilom ter bodo še naprej.

Mogoče pa ne, glede na to da je WIn 7 pravzaprav preoblečena VIsta (enak Kernel).

Hvala bogu da bo že 2011, ker tale windows 7 so bolj k...c, 2x največji fail po winME od M$ OS-ov.
Seveda to je moje menje, ki pa nažalost ni osamljeno.
Pričakujem da bo 7 glih dobro zglancana in bo postala celo uporabno ko bo win 8 izšel.

Ni osamljeno? Si prepričan?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

jr. ::

[edit - odstranjen del, ki se nanaša na brisan post]

on topic: naj delajo kar jim paše... ne vem kaj se je treba tok pritožvat čez politiko firme? dokler bodo služili ga bodo srali...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()

Matev ::

a spet bo nov OS

jaz že sedaj ne sledim več

Looooooka ::

dokler ti starega podpirajo se ti ne mudi na novega :)
ko ti dopizdi majo baje linuxasi ze 10 let superiorno alternativo...in gres lahko k njim.

lunamit ::

@LuGi: no no, dajmo se mal lepše pogovarjat. Napisal sem da meni ne odgovorja, ker so 7 buga-sti in to na mestih ki so moteči. Najbolj moti da vedno bolj počasi delajo skozi čas, brez kakršnih koli namestitev. Takoj ko je bla kor sem bil NAVDUŠEN, vse hitro, nove stvari so mi odgovarjale,..., potem se je pa po cca 2 tednih začelo. Druga najbolj moteča stvar je da če laufa mašina nedotanjena >1 dan (sicer je skoz f@h vklopljen), ko jo začnem uporabljat nikakor ne pride do odzivnosti kot je po restartu tudi po parih urah ne. Edino restart reši.
@PIPI VEM da ni osamljeno.
Tudi se zavedam, da sem prehitro namestil windows 7 (takoj po izzidu), kar mi pamet pravi da ni ok. Recimo visto sem počakal do globoko v sp1 malo pred sp2. Ampak ves hype kako je win 7 super duper me je zavedel oz. spet sem nasedel folku da je dobro.

Sicer pa to je moje mnenje, če vam win 7 odgovorajajo in dobro služjo jih uporabljajte. Jaz sem post napisal samo zato, da če se bo kdo odločal ali namesti win 7, da bo videl da prav vse pa ni glih idealno.
Nočem pa nobenega flame wara !!!
There are 10 types of people. Those who understand binary and those who don't.

particle ::

Mogoče je kdaj bolj pametno iskati problem v uporabniku in ne v softwaru.

Uporabljam win7 že od izzida, PC imam vklopljen 24/7 non stop, in moram resetirati le, ko to zahteva kakšna nova inštalacija. Drugače problemov ni.

Nevem kako tebi laufa vedno bolj počasi, ampak verjetno imaš naložen tud kakšen hud antivirus in adaware.

BoLhCa ::

Ti zdej hočeš rečt, da se to dogaja zarad AV ? Haha! Zakaj pa od štarta deluje super, pa je isto nameščen bil AV. In ja imam enake težave, s tem da je tudi zagon samega OS-ja absurdno dolg. Edina, ja fuckin edina, boljša stvar kot na Visti je sama namestitev sistema, ki je res hitra big time.

Zmajc ::

Win 7 so novi XPji. Ko bojo uporabniki enkrat v večini prešatali na 7ko jih noben 10 let ne bo prepričal da upgradajo na win 8 ali karkoli.

BoLhCa ::

Win7 so kvečjemu velik korak nazaj od Viste SP2 x64.

pecorin ::

Zanimivo...med tem ko je vecina uporabnikov vec kot ocitno zadovoljna z windows 7...in se prodajajo kot vroce zemljice....


kot vroce zemljice etiopijcu, ki je ze mesec dni jedel samo grude.
upam si trditi, da je prek 99% migracij na win7 iz katere od prejsnjih verzij win. ni win7 nekaj po kar bi sel kdo, ki je uporabljal kak drug os, ker bi naj win7 bil tako dober.
pa se z win xy na win7 jih verjetno tudi dosti migrira, ker bodo za stare ukinili podporo.

bluefish ::

Pravzaprav se Microsoft vrača na normalen razvojni cikel, ki so ga že imeli v preteklosti. Do sedaj je bila namreč v razvoju edina velika luknja med XP in Visto.

particle ::

BoLhCa daj malo podkrepi svoje izjave. Kakšen link pa to.

ales85 ::

Tudi meni Windows 7 deluje odlično. Službeno ga uporabljam približno 7-8 ur na dan, računalnik je sicer vklopljen ves čas in ga ponovno zaženem po kakšnem tednu ali dveh. Sicer pa je odzivnost super.

Računalnik je pa približno 3 leta star...

Icematxyz ::

Z nižanjem cikla izdaje novega OS verjetno želijo povečati sposobnost hitreje se odzivati na spremembe.

To je dobro. Ker to nakazuje da jih nekaj muči... Je pa res da morda gre za kakšno beto ali kaj podobnega. In bo realno cikel na koncu vendarle 3 leta.

Tr0n ::

ODLIČNO !!! Več kot super novica, kajti Win7 niso vredni imena Windows, kaj šele operacijski sistem.

Ti pa nisi kaj dosti uporabljal W7, kaj? :)

klinker ::

Spet linuxasi ki pospamajo vsako temo ki govori o win al osx :))
vi ste res superiorna bitja,ni kaj 8-)

BoLhCa ::

@Peshkeer sem že v eni izmed prejšnjih tem in nekak nobene točke ni znal noben razrešit..
@Tr0n razen pred izidom in od izide niti ne dosti ja. Ne uporabljam ga še leto ali več.

Spc ::

Zanimivo...med tem ko je vecina uporabnikov vec kot ocitno zadovoljna z windows 7...in se prodajajo kot vroce zemljice....mata vidva cist obratno mnenje.

Evo se tretji, ki mu je Win7 čista bedarija.
Win XP so najboljši kaj se tiče kompatibilnosti in hitrosti.
 

flbroker ::

Če bodo tako hitro štancali Windows-e se bom z XP-jev spravil ravno ko bodo prišla ven Okna 10, haha. Vista je šla mimo, Win7 tudi, zdaj bom spustil še Win8. Zakaj če mi XP-ji delujejo odlično in jih ne mislim menjat še dolgo ne!

Icematxyz ::

Win XP so najboljši kaj se tiče kompatibilnosti in hitrosti.


Res je. Oziroma po domače. A no-brainer.

;)

Zgodovina sprememb…

Tr0n ::

Win XP so najboljši kaj se tiče kompatibilnosti in hitrosti.


Res je.

Not really. :)

jRk0 ::

eni pac morjo bit alternativci pa vedno sinfat mainstream haha, pa ceprav je produkt cist dober.

win7 mam od septembra 24 ur na dan na starem bartonu z 768MB rama pa laufa zakon plus za moje potrebe je veliko boljsi od xp pa tudi hitrejsi na te pradavni masini in do zdaj je delala cist vsaka stvar kot mora.

pa se primer glede kompatibilnosti. v win7 sem vtaknil usb bluetooth dongle in glej ga zlomka cez minuto sem lahko pretakal stvari iz in v telefon brez kakrsnegakoli drugega napora, kot samo vtaknit v usb.

daj to naredi na XP prosim?
You fuck up once, you loose two teeth.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jRk0 ()

Icematxyz ::

Xp je no-brainer. Zdržite čim dlje soborci. ;)

Linux in XP. Dual boot. Ali pa virtualna mašina. Pa imaš vse.

Zgodovina sprememb…

jRk0 ::

se pravi lahko premikam programe v taskbarju ne? ker to mi je enostavno zakon, ker me moti da niso v pravem vrstnem redu, ko igram 18 miz pokra (in moram met ene ikone bolj pr roki, ne da morm pazit v kaksnem vrstnem redu odpiram). pa na linuxu tudi lahko igram, ne? sploh ker podpira software za hand statistiko.
You fuck up once, you loose two teeth.

Icematxyz ::

Vse se da. Če se le hoče.

http://nerdcave.webs.com/

Zgodovina sprememb…

kubanc ::

Xp je no-brainer. Zdržite čim dlje soborci. ;)

Linux in XP. Dual boot. Ali pa virtualna mašina. Pa imaš vse.


lepse nebi mogel povedati...

Kaj je Windows 7. Vse kar so naredili, je da so nadgradili jedro ter naredili drug GUI.

zalostno je to, da ljudje ki uporabljajo racunalnik za pisarniska dela (ala MS Office) placajo za programsko opremo, medtem ko se da vse dobiti zastojn.

butl4d ::

Zanimivo...med tem ko je vecina uporabnikov vec kot ocitno zadovoljna z windows 7...in se prodajajo kot vroce zemljice....mata vidva cist obratno mnenje.
hvala bogu se microsoft ne strinja.
plus ce bojo znizal release cycle znajo upgradi postajat cenejsi in cenejsi.
Pa ce jim rata navadid folk na hitrejsi cikel...potem mogoce programerske firme ne bojo mogle nategvat ljudi s programi, ki bojo cez 1 leto nekompatibilni.
Sami plusi.
Klinc...se linuxasi tle ne morjo nc rect ker so navajeni na par mescev met novo verzijo...
Aja...in again...ce bo windows mobile 7 tak drek kot 6.5...pol naj release cycle rajs povecajo za 1 leto :)


Vsake toliko casa izide nova verzija, samo z novitetami ne rusijo gradnikov s katerimi so starejse verzije "prepricale". V svetu odprte kode ne odstranjuejo funkcij in ustaljenih funkcionalnosti. Ce ti nova verija npr. programa X ni vsec, imas vedno opcijo naloziti starejso (v 99% primerov bo delovala). Ce ti ni vsec novi KDE npr. si nalozis starega, velja tudi omeniti da vsaka nova verzija neke XYZ distribucije ne doprinese novih nacinov sledenja uporabnikom. Skratka uporabnik ima izbiro.

V svetu polken gredo reci pa malce drugace. "Ballmers way or the highway"

Skratka nadejamo se lahko Viste SP4 v dveh letih.

d0rK ::

Uporabniki XPjev ste no-brainerji. Tko.

BoLhCa ::

Kakorkoli obrneš devat XP na i7, SLi, RAID0 in kak X-Fi in še kaj je zločin. XP ima najboljšo kompatibilnost, kar se tiče pa hitrosti, stabilnosti, vmesnikov, lahkotnosti uporabe je pa Vista svetlobno leto pred XP-ji.

Icematxyz ::

Morda pa to pojasni zakaj ne padamo na flance. Predvsem takšne kot so sedaj tik nad mano naštete. :)

WhiteAngel ::

Linuxaši nismo nič krivi in ne spamamo po komentarjih. Smo čisto pridni, nedolžni in vestni državljani. :)

klinker ::

Ko sem 7ko nalozil na moj laptop,sem mel prakticno ze uporaben sistem,z audiom,netom in vsem ostalim pripravljeno na uporabo. Seveda sem vseeno namestil vse uradne driverje,ampak v koncni fazi sem mel po 25min ko sem ustavil instalacijski kljucek v usb sistem pripravljen na uporabo. Aja,pa 7ka je se RC 7100,in mi se zdaj deluje isto kot prvi dan.
Dejte mi bilokero distribucijo linuxa,al bilocega drugega (nisem fan nicesar) ki je tako na easy za uporabo kot je 7ka in jo takoj piknem na laptop...ker ce je free in deluje vse "out of the box" vsaj tako dobro kot pri 7ki,je to zmaga :) Namrec...eni imamo OS zgolj kot uporabniski vmesnik za to kar dejansko rabimo PC,ne pa da se moram igrackat z vsem moznim da zadeva deluje kot jst hocem.

WhiteAngel...verjamem...je pa ene par takih tu gor ki pokakajo cisto vsako temo ki se nanasa na ne linux OS. Sej no...ce pogledamo realno je v vsakem taboru kak tak,ampak glede na % razsirjenosti OSov,bi reku da jih je pri linuxu najvec :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

particle ::

Kakorkoli obrneš devat XP na i7, SLi, RAID0 in kak X-Fi in še kaj je zločin. XP ima najboljšo kompatibilnost, kar se tiče pa hitrosti, stabilnosti, vmesnikov, lahkotnosti uporabe je pa Vista svetlobno leto pred XP-ji.


/golfclap

buneech ::

Kakorkoli obrneš devat XP na i7, SLi, RAID0 in kak X-Fi in še kaj je zločin. XP ima najboljšo kompatibilnost, kar se tiče pa hitrosti, stabilnosti, vmesnikov, lahkotnosti uporabe je pa Vista svetlobno leto pred XP-ji.

Kva pol uporabljaš, Visto ali 7?

Pa dej link do tiste teme s svojimi problemi, da vidimo nad čem bentiš...če že praviš, da w7 ni vreden poimenovanja OS.

Icematxyz ::

Dejte mi bilokero distribucijo linuxa,al bilocega drugega (nisem fan nicesar) ki je tako na easy za uporabo kot je 7ka in jo takoj piknem na laptop..


Lahko ti dam. Samo potem ti ne bo delal Photoshop pa boš rekel da je zanič Linux. In ne da je zanič Photoshop.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Velika Britanija ne bo izločila Huaweija iz postavljanja omrežja 5G

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
195983 (4900) Markoff
»

Vse polno (dobrih) novic o deveti generaciji Intelovih procesorjev

Oddelek: Novice / Procesorji
199212 (7362) Wrop
»

GTX 560 prihaja 25. januarja (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
6424417 (21863) jazbec
»

Prve slike Radeona HD 6870 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
7016723 (14457) Jst
»

Microsoft bo poenostavil shranjevnaje podatkov na Xboxu

Oddelek: Novice / Konzole
63378 (3096) mtosev

Več podobnih tem