» »

HTC Tattoo

HTC Tattoo

«
1
2

strictom ::

Kako je pri Android 1.6 poraba energije napram Windows Mobile? Kako dolgo drži baterija ob zmernem surfanju (brez wifija)?
Kako je kaj z aplikacijami za Tattoo? Sm pogledal velik online opisov in vsi se pritožujejo, da zaradi premajhne resulucija ekrana pol aplikacij niti ne najde na google storu. Bo to odpravljeno s kakšno novejšo verzijo androida? Ali deluje telefon "odzivno" (hitro drsenje skoz menije, gladko scrolanje, hitro odpiranje menijev, etc.) ali je bol počasn in štekajoč?

Nameravam si ga kupit, rabljenga prek bolhe ali ebaya, pa ga na žalost ne morem kje dobit da bi se malo poigral :(
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

strictom ::

 Kr luštna stvarca :)

Kr luštna stvarca :)

"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

PINki ::

jaz bi raje vzel Magica zaradi večjega ekrana. Drugače se pa pejt z njim poigrat v kakšno Simobilovo poslovalnico.

strictom ::

HTC Magic je vsaj 100EUR čez budget(slabih 200EUR).
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: strictom ()

PINki ::

Potem pa kar tatoo vzem, če želiš android zadevo. Kolikor sem ga preizkusil, je odziven in ne laga. Samo za browsanje nevem, verjetno če je stran kičasta malo lagga.

strictom ::

Sem šel na eno simobilovo poslovalnco potipal telefon. Ohišje je zelo kvalitetno, lepo sede v roko, ekran ni lih smudge-proof, ... Edin baterije ni blo tko da softwarea nisem imel priložnosti stestirat :(
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

PINki ::

če si iz LJ, sem se jaz na čopovi mal igral z njim

BaRtMaN ::

Tema o tem telefonu že obstaja v Mobilnih tehnologijah: HTC Tattoo - Simobil

... zaradi premajhne resulucija ekrana pol aplikacij niti ne najde na google storu. Bo to odpravljeno s kakšno novejšo verzijo androida?
Z novejšimi verzijami to ni bilo odpravljeno, saj to ni stvar operacijskega sistema, temveč pisca programčka. Ko se aplikacije nalaga na Android Market, mora avtor izbrati, za katere ločljivosti je programček primeren. Tattoo je AFAIK prva in edina Android napravica s tako majhnim zaslonom, zato je aplikacij zanjo manj - se pa stanje izboljšuje.

Zaenkrat tudi še ni bil "zlomljen"/rootan, da bi se nanj dalo nalagati neuradne verzije operacijskega sistema, uradnih posodobitev pa od HTC-ja za njihove Androidne telefone zaenkrat še ni bilo videti ,tako da je zelo vprašljivo, če se bo dalo uradno gor naložiti novejše verzije Androida.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaRtMaN ()

strictom ::

320x240 android telefoni bodo še prišli, Tattoo je le prvi. Ko jih bo več bodo pa developerji primorani delat UIje za 320x240 :)
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

jurre ::

Sam si teden dni lastim HTC tattoo. Baterija je res bolj tako tako, ob malo pogostejsem igranju po njem drzi 1 dan, najvec pa 2. Je pa res da imam stalno prizgan 3G povezavo, ki updatea gmail + se en mail (nekje 30 mailov dnevno) in facebook:D (treba izkoristit 2Gb zastonj na mesec).
Prej sem imel Omnio z win 6.5, pa mi je baterija drzala 3-4 dni BP, ob zelo redki uporabi tudi 5, je pa res da sem 3G zelo malo uporabljal (ene 10-20Mb na mesec, zdaj sem pa 25Mb porabil v 2dneh).
Telefon deluje zelo odzivno in na splosno hitreje kot prejsni win mobile. Z android marketa sem snel ze nekaj aplikacij, pa z nobeno se ni nisem imel tezav zaradi resolucije (je pa res teh aplikacij miljon).
Jaz sem v glavnem zadovoljen, ceprav ima nekaj stvari manj kot prejsni telefon, ampak sem pac navelical telefona in windowsov po parih letih, pa sem rekel da malo sprobam se kaj drugega za tako ugodno ceno:)
Aplikacije delajo OK; ene 2x se mi je sicer kaksna sesula, ampak se pobere takoj nazaj (na win je bilo treba ponavadi resetirat telefon). Sinhronizacija z outlookom dela kul, tako da sem si enostavno prenesel vse kontakte nazaj. Edino fotoaparat je bolj za silo..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jurre ()

Gandalfar ::

zahtevaj android market za komercialne aplikacije. Brez tega zamujas kup dobrih stvari in ce telefon ni rootan ne mores do njega.

strictom ::

Aplikacije lahko pa dobis samo prek telefona? Ne da se da bi zdljal jih na računalnik in pol zmetal na telefon?
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Gandalfar ::

So neke mucke sam ni ravno prijazno. Razen, ce se ti da kopirat prek usb-ja na napravo pa potem na napravi poganjak apk-je. Ali pa laufat Android razvojna okolja.

Kar se tice downloadanja pa je tko tko, ni nekih hudih baz rozic.

strictom ::

Kako pa lahko potem pridem do aplikacij ki nimajo 320x240 podpore?
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

strictom ::

Neki še, a telefon je zaklenjen na simobilovo omrežje če je bil kupljen za 80EUR pri podalšanju naročnine "ORTO U NULO"?
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

sgdjkdlsugi4 ::

Ne, prvi niso bli. Aplikacije lahko preneses s pomocjo Android SDK in kreiranja virtualne machine z boot imageom od Developer Google telefona, ki ima Market. O tem sem pisal tule -> http://www.alter.si/tabla/showflat.php?...

Gandalfar ::

Kera zmaga .. virtualca s SDK mors laufat, da prides do aplikacij. Se bosta morala oba operaterja se malo zresnit ocitno :>

wind ::

HTC Sync omogoča, da inšaliraš aplikacijo iz računalnika ta telefon.
w

sgdjkdlsugi4 ::

Kera zmaga .. virtualca s SDK mors laufat, da prides do aplikacij. Se bosta morala oba operaterja se malo zresnit ocitno :>


?

In kaj ma nezdruzljivost aplikacij na Marketu zarad QVGA zaslona na Tattooju opravit z operaterji ?

Developerji niso "flagali" aplikacij, da delajo na QVGA zaslonu, zato pa se jih ne vidi na Marketu. Drugace sn do zdaj naletel le na iGO navigacijo, da je neuporabna zarad majhnega zaslona, ostalo dela super, vedno vec aplikacij pa se nadgrajuje s kompatibilnostjo za QVGA.

Gandalfar ::

z velikostjo zaslona nic. Z dejstvom pa da je velik del aplikacij "lite", ker jih posledicno ne mores kupit pa vse

strictom ::

Android je res do konca izpiljen OS, fckn sweet! A se da kako do garmin prit na tej zadevci?
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

LuGi ::

Ne. IGo izzide kmalu za vse.. trenutno na voljo samo mađarom =)

Moskri ::

Pozdravljeni!

Kaka je pa kvaliteta zvoka, ko poslušaš glasbo na HTC Tattoo?
LP, Moskri

strictom ::

Med tattoojem in Samsung M3510 Beat, ki ima bang & olufsen audio procesor, nisem opazil neke razlike. So mi pa slušalke veliko bolj všečne. Niso in-ear ampak so tiste navadne.

Na zvočnik je pa tako, tako. Zvok je isto v kurcu kot pri vseh ostalih mobitelih, igra pa dokaj glasno.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

krop ::

Apliacij je miljon na marketu. Lahko jih instaliraš tudi iz kompa.
Dober telefon edin baterijo bi lahk mel bolšo.

strictom ::

Končno mi je uspelo ga syncat z outlookom.

A kdo ve kdaj lahko pričakujemo kakšen firmware update? like droid 2.0?
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

strictom ::

Par aplikacij, ki jih priporočam:

-Nimbuzz: uporabljam za skype ter msn messenger. Voice chat deluje prek 3G omrežja. Malo neki zaostanka sicer ampak dokaj prebavljivo.

-Advanced Task Manager: widget dokaj neuporaben, vendar ima autokill listo, kar je uber :)
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Yaqwsx ::

APNdroid FTW! ;)

DigitalMind ::

Lep pozdrav vsem.

Pred kratkim sem kupil HTC Tattoo-ja.
Prijavljen sem v gmail preko telefona
Imam eno smešno vprašanje... :)

Kako ze vraga se lahko izpišem iz gmail-a? Ali ko se enkrat vpišeš si non-stop prijavljen?

Hvala za odgovor.
Lp.

Zgodovina sprememb…

jurre ::

ima kdo kaksno pametno aplikacijo za SIP, ki dela ok? Na marketu sem nasel in nalozil SIP Agent ter nastavil na Siol komunikator.
Odhodni klici mi delajo OK (preko 3G), dohodni so pa malo cudni.. ce me nekdo klice mi telefon zvoni (spila melodija) na telefonu pa ne vidim da kdo klice? Cez nekaj casa pokaze sip agenta brez gumbov in pol ko hoces nekaj kliknit prekine..
Ne vem, a so te SIP aplikacije res cudne? Prej sem imel telefon z windows mobile pa mi nikakor ni uspelo tega usposobit. Na nokiah, ki imajo sip vgrajen pa zadeva dela.

Yaqwsx ::

sipdroid si ze poskuso? http://sipdroid.org/

strictom ::

predlagite mal program, ki so Tattoo kompatibilni. Ime programcka pa zakaj je kul.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

ziga1990 ::

sem lastnik Tattoo-ja in me zanimata dve stvari:
1.kaj je 3G?
2.Pod uro mi kaze vreme in me zanima ce ti kej internet zre?

PINki ::

1) 3G je vrsta povezave kot GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA, razlikujejo se v hitrosti prenosa podatkov in 3G bolj kuri baterijo kot EDGE, ki ga dobiš, če izbereš GSM omrežje in ne UMTS (pri katerem dobiš 3G)

2) Odvisno kako imaš naštimano v nastavitvah. Če imaš naštimano redno posodabljanje (večkrat dnevno) bo seveda porabljalo zakupljene minute (če jih imaš) razen če si na WI-FI omrežju takrat ti ne bo. Posodabljanje lahko izklopiš in ne porabljaš interneta ali pa posodobiš takrat ko si priklopljen na WI-FI omrežje.

ziga1990 ::

hvala

kako pa instaliras aplikacije?

5er--> ::

ziga1990 ::

PINki je izjavil:

1) 3G je vrsta povezave kot GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA, razlikujejo se v hitrosti prenosa podatkov in 3G bolj kuri baterijo kot EDGE, ki ga dobiš, če izbereš GSM omrežje in ne UMTS (pri katerem dobiš 3G)

2) Odvisno kako imaš naštimano v nastavitvah. Če imaš naštimano redno posodabljanje (večkrat dnevno) bo seveda porabljalo zakupljene minute (če jih imaš) razen če si na WI-FI omrežju takrat ti ne bo. Posodabljanje lahko izklopiš in ne porabljaš interneta ali pa posodobiš takrat ko si priklopljen na WI-FI omrežje.


1.) kako pa nastimas na EDGE ker s tattoo-jem ne rabm UMTS-a.
drugač pa je telefon zakon

2.) kok pa to zre megabajte mb/dan

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ziga1990 ()

bendro ::

Zdravo, sem novi lastik HTC Tattooja, in imam eno vprašanje. A se da na HTC nastavit poljubno melodijo za zvonenje?

Hvala

strictom ::

Ne. Te opcije pa Android OS ne podpira.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

moxon ::

Seveda se da! Predvajaj nek poljuben mp3 in stisni menu tipko nato izberi set as ringtone in je to to :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: moxon ()

bendro ::

Hvala za pomoč :), prav imaš, seveda gre!!! HVALA

Če bom še kaj rabo, se priporočam.

Axl Rose ::

kaj pa za alarm?

BaRtMaN ::

Pa kaj resno ne najdeš tega?

bendro ::

Imam pa še en problem. :| Ne vem kako se nastavi na ročno izbiro omrežja, tako, da prosim, če mi zna kdo pomagat?

Hvala

BaRtMaN ::

Settings > Wireless controls > Mobile networks > Network operators > Search Networks

bendro ::

Hvala, saj tu sem že nastavil, ampak ko nimam omrežja na Tuišmobilu, mi takoj avtomatsko preklopi na Mobitel. Jaz pa imam paket Vesolje in imam samo v Tušovem omrežju zastonj klice (2010 min) in prenos podatkov (2GB). In ko mi telefon potegne mobitel je to posebej plačljivo, kar pa mi ne ugaja. Sem mislo, da se da nastavit samo na ročno izbiro operaterja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bendro ()

BaRtMaN ::

Hm, ti bi verjetno rad, da vedno skoči na Tušmobil, ko lahko. Malo sem pogledal po Marketu, če obstaja kakšen app pa nisem našel nič takega, edino widget "Operator Widget" avtorjev kkTeam, ki ti pokaže ime omrežja, v katerem si.

BoLhCa ::

Update za HTC Tattoo glede podpore novejšega Android sistema še vedno ni? Vsaj uradno, brez da rabim rootat in ne vem kaj še vse naredit s telefonom...

BaRtMaN ::

Ni in izgleda, da tudi ne bo.

bendro ::

Zanima me pa tudi, kako se HTC Tattoo resetira, tako da bi bile nastavitve kot takrat ko sem ga kupil, da lahko nastavim ponovno gmail, pa jezik, ....

Hvala
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HTC Legend (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
20322091 (13920) CaqKa
»

HTC Tattoo - Simobil (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
24234726 (15881) errhec
»

Naslednji Android bo Ice Cream, 2.4?

Oddelek: Novice / Android
3615068 (13336) Dr_M
»

Htc hero (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
967069 (4137) nejc76
»

Še več aplikacij za Android

Oddelek: Novice / Android
345154 (3964) BladE_

Več podobnih tem