» »

Problem: Eicon Diva isdn USB modem!

Problem: Eicon Diva isdn USB modem!

Strela ::

Imam nov(par mescev star) računalnik z elitko k7s5a, in modem Eicon diva isdn usb z WinXP. V win mi zazna modem, lahko se celo povezem na internet, vendar prenosa podatkov ni, oziroma so tako majhni, da se strani ne nalozi (nobene). Na prejsnem racunalniku pa je delalo vse brez problema (druga matična(apollo z via chipom) in ennako winXP).Mislim da modem ne dela samo na Elitegrup k7s5a, ker sem ga probal tudi na drugem racunalniku, z enako plato. Tudi bios sem nadgradil in nove driverje za modem instaliral.
Ali je mogoce ze kdo imel tak problem, ali mogoce ve kako bi se ga dalo resiti?
Hvala! :|

cekr ::

Sicer nimam, ne ene ne druge zadeve, me pa zanima, preko katerega vodila imaš priklopljeno. Če imaš USB:Poskusi najti kakšen gonilnik-filter za USB od Elitke. A imaš kakšno drugo USB napravo? Ti deluje normalno?...

Strela ::

Glede drugih naprav na usb, sem probal 3com modem usb, in dela cisto normalno. Tudi usb miska. Pojma nimam, kaj bi lahk to blo.:'(

Habi ::

Js sm tud mel ta modem in ni delu z WinXP. Resitve nism najdu... No, zdej mam ADSL :D

cekr ::

Ja, če ti druge zadeve dejujejo brez problemov, je potem napaka samo v gonilniku. Kaj pa nastavitve bitne hitrosti, si to že kaj premikal? Če imaš preveč nastavljeno, je možno, da ti tudi ne bo delalo. Raje zmanjšaj. Začni pri npr. 64k, pa potem več.

A se dotični ISDN-vmesnik na drugih osnovnih ploščah-čipovjih drugače obnaša? Še to preizkusi, pri kom, ki ima drugo vezno čipovje.

Pa še: katere gonilnike imaš? Kot sem videl na osnovni strani proizvajalca, so trenutna verzija 6.0
WinXP so normalno podprti.

Pa mogoče še ena stvar: kdaj si nazadnje inštaliral sistem?
Mogoče imaš zbrkljano-odklopljeno kaj v sistemu. Vse je možno.

Jake ::

meni je dotični modem sral že na 98, zdaj pa tudi na XPjih. Na 98 je na vsake cca 5 minut za minuto obstal, na XPjih se pa dobro poveže šele v parih poizkusih. do takrat pa se kao poveže in ni nobenega pretoka.
Ja ADSL bo treba naročit!

Strela ::

Zaj sem probal v win98 na enakem računalniku, pa je delalo! V xp pa ne dela! Dodal sem disk z win98.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Siemens I-surf USB ISDN modem problem...

Oddelek: Strojna oprema
141477 (1263) amigo_no1
»

3Com USR ISDN Pro Ta

Oddelek: Strojna oprema
281750 (1409) Wad@
»

Operacijski sistemi[splosne izkusnje] (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
605902 (4796) LordWorm
»

USB ali com port

Oddelek: Pomoč in nasveti
271778 (1564) cekr
»

Typhoon RF,optical+K7S5A+XP.Ali ima kdo??

Oddelek: Strojna oprema
5699 (622) Dami

Več podobnih tem