» »

USB ali com port

USB ali com port

StDo ::

Imam 3 com ISDN Pro Ta modem.
Zanima me ali je bolje da je priključen preko com porta ali usb -ja.

Lucio ::

Isti drek!

CaqKa ::

isdn tak nea gre več kot 128 kbps... com pa tui menda 115,2 leti... tak da je v principu isti drek :)
če boš pa samo eno linijo uporablja pol je pa res čist vseeno. daj rajši na com da imaš en usb več prost če ga za kaj drugega rabiš.

andrej ::

jaz priporocam USB. COM je legacy tehnologija, ki gre stran. USB je pravi Plug and Play.

Duhec ::

Ti ga priklopi na COM port, ker je škoda, da ti tako neumna naprava zaseda en USB port.

andrej ::

kaj pa zate NI neumna naprava? tipkovnica ali miska?

CaqKa ::

se strinjam z duhecom kar sem že prej naznanil. andrej a se ti ne zdi bolj koristno imeti port pripravljen za digitalni fotoaparat/ skaner/ mp3player /printer /cd writter? ki navsezadnje potrebujejo ta bandwidth?

AngelOfDeath ::

se strinjam z duhecom kar sem že prej naznanil. andrej a se ti ne zdi bolj koristno imeti port pripravljen za digitalni fotoaparat/ skaner/ mp3player /printer /cd writter? ki navsezadnje potrebujejo ta bandwidth?


zakaj pa misliš da bo miška zasedla ves bandwith :O
USB podpira hot-swaping
Na nekaterih USB tipkovnicah so še dodatni USB vhodi gor
nimamo vsi teh naprav ali naj torej USB pustimo pri miru in se naj na njem nabira prah samo zato ker sta po vajino tipkovnica in miška preveč "neumni napravi" no pa naj en od vaju dela s compom brez teh "neumnih naprav">:D

USB porti so zato da se uporabljajo ne pa zato da se v njih nabira prah:D

AngelOfDeath ::

StDo
če ga lahko ga priključi na mrežno kartico

CaqKa ::

miš vseeno rajši vidim na ps2.. zaradi refresh ratea.

servo ::

Kaj pa je boljše glede PINGa?

OldSkul ::

Ti kar izkoristi USB, dokler imaš še kakšen port prazen.Ko pa boš mogel dati na USB port kakšno drugo bolj pomembno napravo pa prešaljtaj na COM port!Čist simpl!:D

cekr ::

V principu je boljše, če uporabiš USB. Druga stvar pa je kako se ta ISDN vmesnik obnaša z USB-jem. Sicer v WinXP nima problemov, v WIN98se ima pa probleme z izklapljanjem linije, predvsem pri pošiljanju faxov. Z boljšim gonilniko bi zadeva zelo dobro funkcionirala.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Jackass ::

:D :D :D

Nedvomno USB!!!!!!!!!!!!!!!!!!
jAcKaSS

zdravc ::

cekr:
Tudi jaz imam isti modem na Win98SE priklopljen preko USB. ISDN sem nabavil kaksne dve leti nazaj in ko sem istaliral driverje za USB, mi je delal zelo dobro. Kakšna dva meseca nazaj pa se mi je začelo dogajati, da mi enostavno odklopi linijo. Za ponovno uporabo moram resetirati računalnik, ker ostanejo vrata odprta.

Zanima me, če veš za vzrok tem prekinitvami pa kako ti uspe pošiljanje faxov ????

Drigače pa je razlika v hitrosti prenosa preko USB ali COM porta. Na USB mi na obeh linijah vleče do 14 KB na COM portu pa le do 11 KB.
kdor zna pa žih

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zdravc ()

CaqKa ::

za obe liniji mu res sape zmanjka... samo za eno pa je čist dovolj :)

Cokolesnik ::

Tudi jaz imam ta modem in sem imel obilico tezav pri uporabi USB povezave, tako v Win98 kot tudi v WinXP. Serijska (COM) povezava ni nikoli delala tezav. Le po namestitvi WinXP sem imel tezave, ker so XPji modem malo zmedli in mu na lastno pest spreminjali nastavitve. Resitev je bila namestitev 3Com control centra v XPjih in resetiranje modema ter ponovno nastavljanje z omenjenim programom.

Kar pa se tice faxa, pa se z omenjenim modemom da posiljati oz. sprejemati faxe s pomocjo programa, ki je prilozen poleg modema na cdju, kjer je tudi 3com control center, gonilniki ipd. Vendar je tisti program tog, zato velja razmisljati, da kupis se en analogni fax modem, ga prikljucis na omenjen ISDN modem (ki ima zadaj 2 analogna izhoda) in namestis en kvaliteten fax program - npr.winfax pro. Ne bo ti zal. Jaz za faxe uporabljam zunanjega analognega USR 56k, ki je prikljucen na 3COMov ISDN TA.

Da ne pozabim glede hitrosti. Iz izkusenj ti lahko povem, da bo COM povezava popolnoma zadosti, ker bi USB izkoristil le, ce bi bil z netom povezan prek 2 linij hkrati (128 kbit). Glede na lastne izkusnje nisem nikoli kaj bistveno hitreje prenasal ce sem bil povezan prek 2 linij hkrati kot prek ene (64 kbit) in se zato ni splacalo placevati dvojnih impulzov, kar bos placeval, ce bos povezan prek 2 linij hkrati. Tistih 128 kbit (po teoriji bi jih mogel) pravzaprav nisem nikoli dosegel.

Zgodovina sprememb…

MadMax ::

Ko smo že ravno pri tem modemu:
a podpira PIK (CLIP) na analognih izhodih?
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Cokolesnik ::

CLIP more najprej omogocati analogni telefon, ki ima ustrezen display. Ali pa ce imas kak dodatni display od telekoma, ki ti kaze stevilko pri analognem telefonu. Ce se prav spomnim, lahko namrec CLIP uporabljas po novem tudi pri analogni liniji. Vcasih je to bilo mozno le za ISDN narocnike. Predlagam, da se obrnes na telekom.

Kako je pa s podporo samega modema za CLIP na analognih izhodih pa bo verjetno telekom preneumen. Bi bilo treba to vprasati kar 3COM ali kaksnega zastopnika zanj v SLO.

Zgodovina sprememb…

MadMax ::

Za telefon vem, zanima me konkretno ali pride signal iz modema ali ne.
V kratkem si bom najbrž omislil ISDN+ADSL, pa razmišljam o vseh možnih variantah. (imam nekaj analognih zadev, ki imajo CLIP)
Na telekomu pa itak nimajo blage veze o tem...

Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

zdravc ::

Jaz imam na eden analogni port priključen analogni telefon z displejem, kjer se prikaže številka klicočega.
kdor zna pa žih

MadMax ::

Torej deluje.

10x!
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

zdravc ::

Ali mi lahko še kdo odgovori glede problema z prekinjanjem linije pri povezavi preko USB porta.
kdor zna pa žih

Cokolesnik ::

Glede prekinjanja: poskusi najprej z COM povezavo, da vidis v cem je problem - v modemu ali povezavi modema z rac.

zdravc ::

Preko COM povezave dela brez problema. Preko USB pa mi je delalo največ 12 minut, včasih pa mi prekine že po minuti ali dveh.
kdor zna pa žih

Cokolesnik ::

No, pol pa uporabljaj COM povezavo. Ne sekiraj se ce nimas prek USBja. Razlog, da se ne sekiras, sem zgoraj ze napisal.

amper ::

Naj vam napišem, da mam tud jest ta modem, ki na usb ne dela dobro, na com pa brez problema. Tudi prikaz številke klicočega dela na analognih izhodih. Imam pa en analogni izhod povezan z telefonsko centralo. Čez centralo pa prikaz ne pride več.Škoda a tako je.
Delaj dobro in pusti vrabčkom čivkati !!!

cekr ::

Zdravc:
fax-e se da zelo lepo pošiljati s priloženim RVS-COM, ki pa v WinXP ne deluje, tako da moraš dobiti novejšo verzijo. Z drugimi programi pa še nisem poizkušal. Je pa RVS-com zelo dober program.
USB - če uporabljaš USB, si najprej naloži nov firmware, ker ima prvotni probleme.
CLIP - ni problema, če imaš pravi analogni telefon, ti bo zadeva delovala čisto vredu, vsaj meni deluje.
USB/COM, sam uporabljam COM povezavo, ker sem imel v preteklost pač težave. Verjetno, če bi uporabljal Inet preko te zadeve, bi že imel priključeno preko USB, tako pa ga uporabljam samo še za pošiljanje faxov in za priključitev analognih telefonov.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Analogni telefon na ISDN

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
232168 (1732) madmitch
»

3Com USR ISDN Pro Ta

Oddelek: Strojna oprema
281755 (1414) Wad@
»

ISDN. 101 + FAX

Oddelek: Omrežja in internet
101291 (1191) nero
»

ISDN modem: USB ali COM???

Oddelek: Strojna oprema
101387 (1243) Hux
»

2 letna tragedija!

Oddelek: Strojna oprema
111431 (1009) Dami

Več podobnih tem