» »

Siemens I-surf USB ISDN modem problem...

Siemens I-surf USB ISDN modem problem...

Primoz78 ::

A je mogoce komu uspelo pripravit ta modem da bp deluje pod WinXP....?

Lp Primoz

-neo- ::

Jep-mam enakega in dela bp!;)
AMD 64 3000+@2450 mhz CG,GF Ti 4200 300/215@355/680,corsair xms 500 mhz
Prodam Vodno hlajenje;> 2 X 80 Gb MaXtor,Gigabyte K8N,

Primoz78 ::

...hmmm meni nece na noben nacin delat...bom se enkrat probal pa bomo vidli ce bo 8-) ....kere driverje pa uporabljas?


Lp Primoz

-neo- ::

Tiste ki so bli na cd-ju zravn
AMD 64 3000+@2450 mhz CG,GF Ti 4200 300/215@355/680,corsair xms 500 mhz
Prodam Vodno hlajenje;> 2 X 80 Gb MaXtor,Gigabyte K8N,

Primoz78 ::

Jap sam odvisno kdaj si ga kupil....oz. dobil. Jaz sem dobil zraven sam gonilnike za Win2k....pa pod WinXP noce delat....;(( ...a se ti da pogledat ce na cd-ju pise da so tudi za xp?

lp Primoz

p.s. Sem probal tudi direkt iz win2k naredit upgrade v winXP pa mi je takoj javilo napako da gonilniki za modem niso pravi pa ni delalo...

-neo- ::

ni za xp-je.Sj ga sploh ne rabis instalirat,saj ti ga xp-ji sami zaznajo kot isdn1 in isdn2 linijo.
Ti moras ustvarit te dve linije in one same najdejo software za modem.
pol das da poveze z temi dvemi linijami in to je to.
simple!;)
AMD 64 3000+@2450 mhz CG,GF Ti 4200 300/215@355/680,corsair xms 500 mhz
Prodam Vodno hlajenje;> 2 X 80 Gb MaXtor,Gigabyte K8N,

Primoz78 ::

OK bom probal....thx :)) . Saj ni zame...je za punco, ker jaz pricakujem v roku dveh tednov ADSL :D

Lp pa se enkrat hvala!

Primoz C.

test76 ::

dela k za šalo

pejt sam na internet pa najd najnovejše 2.2 drajverje
stare pa odinštaliri (zbrisat jih moreš tud iz registrov, ker ti jih tist njihov uninstal ne zbriše čist ven)

l.p.
test76

Primoz78 ::

Saj sem prav tako naredu...pa mi ni hotlo klicat, modem je zaznalo, nobene napake ni blo, povezave pa nism moral vzpostaviti...

Lp Primoz

pchelpsi ::

tudi jaz imam problem z 2 modemoma in sicer od kar sem updejtal windowse, mi stvar ne funkcionira.

1. Imam modem I-SURF USB 2.0, potreboval pa bi najnovejše gonilnike, pa jih ne najdem. Menda naj bi obstajali 2.1 verzija, mogoce celo 2.2 verzija. Ce jih kdo ima ali pa ima link, naj mi prosim sporoči. Modem je enostavno poinštaliran, ne javlja nobenih napak, samo enostavno pravi, da ni komunikacije z centralo oz. javi neko napako na liniji.

2. Imam tudi USB modem Eicom DIVA 810 z original gonilniki, a mi tudi ti driverji po updejtanju ne delujejo, modem pa se obnaša približno enako kot zgoraj omenjeni modem.

Prosim za kakršnokoli pomoč.

hvala in Lp,
Dejan

amigo_no1 ::

Greš na http://gigaset.siemens.com/
v polje za iskanje vpiši:
I-Surf

pchelpsi ::

jeje997....

Sem šel na predlagano stran, downloadal verzijo gonilnikov 2.2, odinstaliral ver. 2.0, nato pa instaliral 2.2 verzijo. Restartal sem masino in vse je zgledalo OK. V nadzorni plosci je instalirana pod mreznimi karticami I-SURF kartica, zanimivo pa je, da ko glrem pogledat v nadzorni plošči pod modemi, ni zavedenega oz. instaliranega nobenega modema. Ko poskusim vzpostaviti zvezo, mi javi napako:

Error 680, there was no dial tone.

Ima kdo kakšen nasvet, rešitev?

amigo_no1 ::

http://support.microsoft.com/kb/326681


Disable Dial Tone Detection
If you cannot determine the cause of the "No Dial Tone" error message, it may be possible to work around the issue by disabling the dial tone detection of your modem. To disable dial tone detection:
1. Click Start, click Control Panel
2. Click Printers and Other Hardware, and then click Phone and Modem Options.
3. Click the Modem tab, click your modem on the list of installed modems, and then click Properties.
4. Click the Modem tab, click to clear the Wait for dial tone before dialing check box, and then click OK.

pchelpsi ::

Ok, hvala za pomoč, vendar pa sem tudi na to opcijo pomislil, vendar pa nisi natančno prebral mojega zadnjega sporočila ki pravi:

"V nadzorni plosci je instalirana pod mreznimi karticami I-SURF kartica, zanimivo pa je, da ko glrem pogledat v nadzorni plošči pod modemi, ni zavedenega oz. instaliranega nobenega modema."

Kar pomeni, da disable dial tone sploh ni mogoče, ker pod modemi ni instaliranega modema. Pod System/network adapter ... pa je instaliran I-SURF mrezna kartica.

Še kakšen predlog?

Moje mnenje je to, da enostavno osnovna plošča po upgrejdu windowsev ne operira normalno z USB porti. Mogoče bi moral nadgradit BIOS osn. plošče ali pa poiskati na netu najnovejše gonilnike za osnovno ploščo, opcija pa je tudi, da gonilniki ver. 2.2 za ta modem niso uredu in bi potreboval še novejše.?!

amigo_no1 ::

Preveri vse možnosti, ki so navedene tukaj:

http://www.speedtouch.co.uk/products/fa...

Katero št. kličeš za dostop do neta ? Si vpisal geslo ?
Kateri OS imaš ? Tel linija dela ? Imaš isdn dialk up ali adsl ?

Priklopi na PC nekaj na usb vodilu, (ključek, tiskalnik ...)
Dela ?

Poglej kaj imaš v Device Managerju pod USB controllers

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Klicne nastavitve za fax modem

Oddelek: Omrežja in internet
121813 (1717) Duhec
»

pogosto me meče dol oz. ne morem nanj!

Oddelek: Pomoč in nasveti
9972 (792) madmitch
»

tezava modem

Oddelek: Pomoč in nasveti
5897 (848) Rok Balboa
»

dial up v xp

Oddelek: Pomoč in nasveti
10987 (849) ToniT
»

WinModem problemi

Oddelek: Strojna oprema
151684 (1501) srale

Več podobnih tem