» »

Mass Effect 2

Mass Effect 2

Tr0n ::

Bos se dolgo pogresal. :)

Pesimist ::

grdo? Ze 1ka ma cudovito grafiko in animacije. Zdaj bos pa reko da je dvojka grda? Pokazi mi ti te en 2010 game ki ma to kaj zahtevas. Lahko tudi 2008-2010 ki je lepsi kot ME1-2.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Ahiles ::

In game grafika/animacija je ok ampak prescripted filmcki so pa obupni zlasti tist Illusive Man deli in se vid da so skup spacal v 5 min.

Sej to me izredno moti v vseh spilih zadne 5 let kjer razvoj mal manj kot ne stoji na miru. Ko nove grafične predstavlajo kazejo nevem kaksne demote animacij blaga, las pol v spilu pa dobis voščeno lutko ki po čudezu kot v slabem kung fu filmu premika ustnice zato ker se ni dal studiu vlozit par urc v mal bol high end film. Ko bi vsaj za filme uporabl hi-res modele bi mrbit se nekak skoz pršu.

V ME2 kjer je izredno veliko teh "ingame" vmesnih animacij kjer mal manj ko pol spila sam to gledas bi se lahko mal bol potrudil.

Outsajder ::

Nevem zakaj se tok kregate zarad grafe jst mam lohka resolucijo 1650x150 in je grafa dobra pa kva sam na grafo gledate je pa gameplay dober da zgodbe ne omenjam je pa res da za leto 2010 ni nic posebna grafa razen oklepa na človeku je kul:D

T-h-o-r ::

enka mi je bila kul, do tam, ko si si lahko zbral ekipo za lov na bad guya

ampak, potem si moral za vsak pasji drek narediti 50 podmisij

in me je minilo

me že zanima 2.
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Berserker ::

Zadevo obrnil v 13 urah z tem da sem delal queste za posadko pa tu pa tam z scannerjem preiskal kakšno bazo. Sicer na koncu se itak pokaže da bo nadaljevanje. Sicer me zanima če je na koncu od tebe odvisno kdo bo umrl, kdo ne ?Sicer me pa zanima kje rekruirat še zadnjega člana, ekr mi je uspelo vse dobit razen enega.

Tr0n ::

"S tem" in "s scannerjem". :)

SPOILERS!







Ja, od tebe je odvisno, koga bos poslal kam in kdo bo potem zaradi teh odlocitev umrl. Zadnji clan je Geth, ki ga imas priloznost resit mislim da v predzadnji misiji.

kmetek ::

kako skeniraš? jaz sem bolj na začetku šele.

Tr0n ::

Scan planetov? Pac drzis desni miskin gumb in premikas radar po planetu. :) Ko ti kaj najde sprozis sondo.

kmetek ::

in kje moraš to biti v normandy ladji?

Tr0n ::

Galaxy map.

Ahiles ::

Mrbit mal spoiler tko da ne brat.

Se kermu sanja v omegi v uni bazi dobis en side quest(morš met mirando sabo se mi zdi) ki te pošlje po en data pack(na izbiro mas 2 mesti) ko prides nazaj mas 2 moznosti ali da mu vrnes ukradene informacije ali pa ga prestrašiš da jih raj pusti na mir in odide. No jest sem to naredu in je odšel sam quest se pa ni končal in še zmeri tezi da nej jih vrnem na to lokacijo.(no zdej nevem ali je kakšna fora ker npcja ni več. Zdej me pa zanima a je bug ali so pa pozabl sprogramirat ta zaključek pri tej nalogi.

Tr0n ::

Who knows. :)

BigWhale ::

Se dva dni bo treba cakati na steam availability ... Eh. :>

Tr0n ::

Main story line je dokaj kratek, ce res hoces it po tej poti. Ce racunas crew in side queste pa komot prides na 40+ ur.

Ahiles ::

Sem zdele pogledal kva je naloga "Omega: Packages for Ish"

when u land on omega run through the door so ur facing AFTERLIFE and turn RIGHT he just there u will see 2 or 3 ppl talking hes 1 of them

problem nastane če mu ne das paketa tko da če je kdo bol natančn prebral kva je pisal v paketu"mrbit kaksen tip tko je lastnik" ker sem sam na hitro preletu.

Berserker ::

Main story line je dokaj kratek, ce res hoces it po tej poti. Ce racunas crew in side queste pa komot prides na 40+ ur.


Ja story line je kratek sicer pa bi bla bolj realna ocena 20 - 25 ur, odvisno na kakšni težavnosti igraš. Sem pa naredil napako ko sem pozabil shraniti igro pa sem moral par qzestov od začetka pa še par questov sem failav.

Izi ::

Je že v SLO trgovinah.
Akcijske cene Igabibe:
PC - 41,00 EUR
XBox 360 - 46,00 EUR
Collector's Edition pa pride šele čez en teden.

ahac ::

Mantis:
Mass Effect 2 PC
cena artikla: 43.95 EUR

Prav sem naredu, da sem z UK naroču. :P
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

jan01 ::

Iz gameplay.co.uk s poštnino vred pride 32EUR

bluefish ::

Ravnokar igral prvi del in mi je res žal, da nisem na igro postal pozoren že prej. Vsekakor ponuja ure in ure igranja, tako da bom slej ko prej poskusil tudi tole - bo pa treba prej zamenjati grafično, ker 6600GT še prvi del komaj prebavlja.

Izi ::

Sem zdele pogledal kva je naloga "Omega: Packages for Ish"

when u land on omega run through the door so ur facing AFTERLIFE and turn RIGHT he just there u will see 2 or 3 ppl talking hes 1 of them

problem nastane če mu ne das paketa tko da če je kdo bol natančn prebral kva je pisal v paketu"mrbit kaksen tip tko je lastnik" ker sem sam na hitro preletu.


To je stranska naloga, ki jo dobiš v Omegi. Če se ne motim, dobiš nalogo samo če je v skupini Miranda, ki jo tisti švercar z informacijami prepozna in pokliče tvojo skupino.
Bistvo naloge je najti DVE informaciji, ki ju najdeš shranjeni na PDA-ju. in ju obe dve dostaviti Ishu nazaj na Omego. Problem je, da sta ti dve informaciji v dveh povsem različnih galaksijah na različnih koncih vesolja. Ena je v trgovini v Citadeli, ena pa v baru na Illiumu.
Naloga ne bo končana dokler ne najdeš obeh informacij.

Če daš oba paketa Ishu, boš dobil 40 izkustvenih točk, kot za vsako drugo stransko misijo, okoli 5000 kreditov in Renegade točke, ker gre pač za ilegalne informacije. Naloga je v Žurnalu zabeležena kot končana.

Če Ishu zagroziš (Renegade) ali ga odvrneš od naloge (Paragon), bo v obeh primerih prestrašen odšel in naloga ne bo končana nikoli. Dobiš pa enako število izkušenj in denarja kot v zgornjem primeru, le da ne dobiš ne Renegade ne Paragon točk.
Oškodovan si torej le za tistih nekaj Renegade točk in naloga v Žurnalu ni nikoli končana.

Infornaciji govorita on šefici Omege Ariji in o načrtu, da bi se jo znebili. Probal sem iti z informacijama tudi do Arie, ampak ni opcije, da bi ji jih lahko izročil.

Meni se ne zdi bug.
Predno si sprejel nalogo si lahko izvedel, da gre za močno ilegalen posel in logično je bilo pričakovati denar in kakšno Renegade točko. Če si se torej sredi naloge premislil in prestrašil svojo stranko je meni logično, da naloge ne moreš več končati. Še vedno pa dobiš denar in izkušnje.


Naj še nekaj besed namenim Paragon/Renegade usmerjenosti, ki je v dvojki bistveno drugačna kot v enki.
V enki je tvoje obnašanje ali naloga glede na način izvršitve prinesla Paragon ali Renegade točke in na koncu si bil lahko popolni Paragon, popolno Renegade, ali pa oboje na pol.
V dvojki pa je pri precej nalogah že vnaprej določeno ali bodo prinesle Paragon ali Renegade točke. Če boš opravljal naloge za raznorazne barabe in švercarje boš v vsakem primeru dobival Renegade točke ne glede kakšna dobričina si po srcu :D. Pri pogovarjanju pa glede na strpnost dobivaš še dodatne Renegade ali Paragon točke, tako lahko pri eni nalogi dobiš precej Renegade in zraven še precej Paragon točk.

Tako lahko v dvojki, če delaš prav vse naloge povrsti brez moralnih zadrškov, kljub temu, da si po srcu dobričina kmalu zapolniš do konca kar oba pola, Renegade in Paragon. Seveda bo Paragon naraščal bistveno hitreje, če se med pogovori ne boš preveč zadiral na ljudi in ustrelil vsakega, ki te grdo pogleda.
Sploh pa je prepričevanje ljudi bistveno bolj učinkovito kot grožnje. Z grožnjami si mimogrede zapreš možnost za dobivanje nadaljnjih nalog. Mrtvi in prestrašeni ljudje niso nikoli koristni. Seveda pa je od časa do časa nujno narediti kakšno zlobno dejanje, na primer sabotaže nasprotnikovih vozil in robotizacije še preden se jih fizično lotiš lahko bistveno olajšajo končanje naloge.

Dvojka je dejansko precej daljša kot enka. In stranske naloge so močno zanimive. Po enem tednu igranja sem končal kakšnih 50 stranskih nalog in okoli 20 glavnih nalog. Glede na to, da imam na spisku še vsaj 15 glavnih nalog, ki pa z reševanjem prihajajo nove in nove, nisem še niti na polovici.
Sproti kupujem tudi vse zvezdne zemljevide, ki so galaktično karto že skoraj podvojili. Planete skeniram samo še po potrebi, ker imam ponavadi več kot preveč rude tudi za vse prihodnje nadgradnje.

kmetek ::

Fak jaz pa nisem nič kart kupoval, vidim da si čisto notr padel IZI :)

ABX ::

Dialogi so fantastični, tako da ure igranja so v veliki meri odvisne koliko želiš raziskat vsak košček igre.

Mogoče grafično ni revolucionarna, vendar veliko drugih delov igre je.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

BigWhale ::

@$@#$#@!$@#$@# nad spremembo user interface-a in kontrol. :P Drugace pa kar v redu zacetek, edino tisti 'resurrecting' na zacetku je mal faljen. :)

kmetek ::

Kako ste prepričali Ashley, da se vam pridruži?

Bor H ::

Nismo, mislim da se ne da.

AngelOfDeath ::

Izi

z tistimi informacijami ne greš do arie ampak do enega od njenih "stražarjev". Mislim da je desni pravi.
edit: Slovnica

kmetek ::

Berserker ::

Em jaz sem med igranjem zaj... misjo kjer moraš pomagat samari da ubiješ njeno hčerko v VIP club na omegi, a obstaja kakšna moznost da ponovim misijo ? Zanima me tudi kakšne so recimo posledice ko za tisti žensko na iliumu hackas računalnike potem pa ji moraš povedati kateriga pripadnika rase mora ubiti, no tudi tukaj sem napačnega izbral. Zadal sem si cilj da bom probal dobiti achivement ki pravi da ti v suicide mission doben član nesme umreti, a je sploh kakšna možnost da ti preživijo vsi člani posadke ?, sam sem imel tri mrtve na koncu in nato nisem mogel nevem kako vplivati. Ko bo možnost bom šel malce raziskovat po drugih osončjih saj je v vsaki točki na galaktični mapi kar nekaj nebul, no vsaka nebula ima nekaj sončnih sistemov pa svoj mass relay . Pa še to kakšna je fora teh upgrejdov na ladji, recimo boljši ščit, topovi pa tako dalje ?

Zgodovina sprememb…

Tr0n ::

Ni napacnih izbir.

Ahiles ::

Ne vem od kod vam tolk misij jest sem vse sisteme preiskal vse planete 100% preiskal pa nevem če je blo vseh nalog 50 vse skupi špil se mi zdi zelo kratek nevem če sem rabu več ko 5-8h ur.

Največ sem mel na enkrat ene 5 nalog na začetku ko ti da dosje od ljudi ki jih mors pobrat + ene 2-3 side queste potem ko ljudi poberes je pa od vsakega 1 quest +1 main +par side questov.

Po mojih ocenah sem naredu ene 95% nalog. Edin če je kje še skrit ker prodajalc z kartam sam tam ponavad niso quest hubi ampak sam razišči planet pa nared neko malenkost. Pa še od teh je bla zanimiva sam tista naloga kjer raziskujes eno staro ladjo ki se bo vsak trenutk prevrnila v prepad :)

Tr0n ::

Poglej si save game time played. Bos vido, da si verjetno porabo 30+ ur. :)

element ::

Dobil danes xbox verzijo od gameplayja, 43EUR. Poslali so že pred izzidom, da dobiš na dan izzida. No ja, tud naslednji delovni dan je ok. :)

AngelOfDeath ::

Berserker je izjavil:

Em jaz sem med igranjem zaj... misjo kjer moraš pomagat samari da ubiješ njeno hčerko v VIP club na omegi, a obstaja kakšna moznost da ponovim misijo ? Zanima me tudi kakšne so recimo posledice ko za tisti žensko na iliumu hackas računalnike potem pa ji moraš povedati kateriga pripadnika rase mora ubiti, no tudi tukaj sem napačnega izbral. Zadal sem si cilj da bom probal dobiti achivement ki pravi da ti v suicide mission doben član nesme umreti, a je sploh kakšna možnost da ti preživijo vsi člani posadke ?, sam sem imel tri mrtve na koncu in nato nisem mogel nevem kako vplivati. Ko bo možnost bom šel malce raziskovat po drugih osončjih saj je v vsaki točki na galaktični mapi kar nekaj nebul, no vsaka nebula ima nekaj sončnih sistemov pa svoj mass relay . Pa še to kakšna je fora teh upgrejdov na ladji, recimo boljši ščit, topovi pa tako dalje ?



V suicide mission ti pobije vse člane ki niso loyal.
edit: Slovnica

particle ::

bluefish je izjavil:

Ravnokar igral prvi del in mi je res žal, da nisem na igro postal pozoren že prej. Vsekakor ponuja ure in ure igranja, tako da bom slej ko prej poskusil tudi tole - bo pa treba prej zamenjati grafično, ker 6600GT še prvi del komaj prebavlja.



xD na 6600GT ti to? Te kartice so ble pa res carske..

bluefish ::

Ja, se pa že pozna, da bo počasi čas za zamenjavo, saj jo že nove strategije obremenijo do konca. Je pa to nedvomno kartica, ki me je nedvomno najbolj navdušila.

No, nazaj na topic - kako zelo vpliva sam dialog na potek igre, sploh recimo možnosti v beli barvi? Na začetku je najbrž vseeno, če si malo bolj osoren?

ABX ::

bluefish je izjavil:

Ja, se pa že pozna, da bo počasi čas za zamenjavo, saj jo že nove strategije obremenijo do konca. Je pa to nedvomno kartica, ki me je nedvomno najbolj navdušila.

No, nazaj na topic - kako zelo vpliva sam dialog na potek igre, sploh recimo možnosti v beli barvi? Na začetku je najbrž vseeno, če si malo bolj osoren?


Aka butterfly effect.
Se ti ne zdi da malo preveč zahtevaš od igre?
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

simnov ::

Jaz imam en problem , ko se mi windowsi naložijo se mi avtomatsko naloži Mass Efect 2 tisto autorun okno kjer klikneš play install...

ABX ::

simnov je izjavil:

Jaz imam en problem , ko se mi windowsi naložijo se mi avtomatsko naloži Mass Efect 2 tisto autorun okno kjer klikneš play install...



Windows ima kar nekaj autorun lokacji. Hijackthis ti jih izpiše.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

bluefish ::

Najbrž res. Bi bilo pa tak način zanimivo videti v kaki podobni igri, kjer bi bilo možnih nekaj različnih koncev (zaenkrat smo pri nekako dveh različnih). Morda čez nekaj let, če ne bodo do takrat uporabniki popolnoma poneumljeni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

simnov ::

ABX je izjavil:

simnov je izjavil:

Jaz imam en problem , ko se mi windowsi naložijo se mi avtomatsko naloži Mass Efect 2 tisto autorun okno kjer klikneš play install...



Windows ima kar nekaj autorun lokacji. Hijackthis ti jih izpiše.


samo jaz te ne razumem čisto nič

ahac ::

simnov je izjavil:

Jaz imam en problem , ko se mi windowsi naložijo se mi avtomatsko naloži Mass Efect 2 tisto autorun okno kjer klikneš play install...


DVD daj ven. ;)
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

met ::

če slučajno koga zanima, prodajam odveč izvod ME2 Collectors Edition za 50 EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: met ()

simnov ::

ahac je izjavil:

simnov je izjavil:

Jaz imam en problem , ko se mi windowsi naložijo se mi avtomatsko naloži Mass Efect 2 tisto autorun okno kjer klikneš play install...


DVD daj ven. ;)



Pa to ne moreš verjet ja sem dal dvd ven samo iz virtualnega pogona. :D

Berserker ::

AngelOfDeath je izjavil:

Berserker je izjavil:

Em jaz sem med igranjem zaj... misjo kjer moraš pomagat samari da ubiješ njeno hčerko v VIP club na omegi, a obstaja kakšna moznost da ponovim misijo ? Zanima me tudi kakšne so recimo posledice ko za tisti žensko na iliumu hackas računalnike potem pa ji moraš povedati kateriga pripadnika rase mora ubiti, no tudi tukaj sem napačnega izbral. Zadal sem si cilj da bom probal dobiti achivement ki pravi da ti v suicide mission doben član nesme umreti, a je sploh kakšna možnost da ti preživijo vsi člani posadke ?, sam sem imel tri mrtve na koncu in nato nisem mogel nevem kako vplivati. Ko bo možnost bom šel malce raziskovat po drugih osončjih saj je v vsaki točki na galaktični mapi kar nekaj nebul, no vsaka nebula ima nekaj sončnih sistemov pa svoj mass relay . Pa še to kakšna je fora teh upgrejdov na ladji, recimo boljši ščit, topovi pa tako dalje ?



V suicide mission ti pobije vse člane ki niso loyal.


Kaj pa je treba naredit da bodo vsi člani loyal ?

Matej_K ::

Nekje dobiš novega člana, ki je zaprt v unem hladilniku.

Kdaj se ga splača spustiti ven, ali ga je sploh potrebno in zakaj???
... .. .

Tr0n ::

Berserker je izjavil:

Kaj pa je treba naredit da bodo vsi člani loyal ?

Naredis njihov quest. :)

Stampl ::

Lahko ga takoj spustis ven. Mislm da ga ni dlih potrebno je pa zlo dobr.

Yaqwsx ::

ne ga spustit ven celo posodako ti bo pobu ;( pa bos mogo od zacetka ;((


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mass Effect 3 (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Igre
682120204 (34941) oo7
»

Mass Effect Serija ali The Witcher Serija (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
5513637 (12251) nooby
»

Dragon Age 2 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Igre
17530025 (23275) todman74
»

Mass effect in moderne streljačine

Oddelek: Igre
223696 (3135) Berserker

Več podobnih tem