» »

problem z wireless

problem z wireless

podreberek ::

pozdravljeni

imam problem z connect-om na wireles router.
Situacija:
imamo internet s telefonijo od amisa zraven je bil tudi speedtouch Wireless router in prehodna točka vse v enem. poleg tega imamo še en router net gear ki je prav tako wireless.
- imamo 3 službene računalnike 2 sta zgoraj v pisarni povezana s kablom eden pa v spodnjem nadstropju z wireles kartico ki je bila dokupljena in še moj laptop ki se je do sedaj povezoval z integrirano brezžično kartico na kateregakoli od routerjev. ( laptop je HP 6735s )

Poblem:
kar naenkrat se nemorem več povezat s svojim laptopom na noben router sočasno se pojavljajo še omrežja od sosedov na katere se poveže ker 2 nista zaščitena z geslom ampak je šibek signal.
hoče se pa nonstop povezat na enega tretjega in potem po pol minute napiše da je povezava omejena in da nebom mogel dostopat itd...

in tudi če pritisnem disconnect pa določim službeni router se čez nekaj časa avtomatsko sam začne povezovat z onim tretjim. zakaj mu je tako zanimiv nevem.

nekako mi ni jasno zakaj se hoče vedno povezat na tretjega in to kar avtomatično ko pritisnem refresh na katerega od službenih pa ne tudi če se hočem ročno povezat in da vpišem geslo ali pa tudi če ga določim da zraven napiše AUTOMATIC kjer je indikator za signal.

nisem spreminjal nobenih nastavitev in vsi računalniki so bili v mreži so se vidli ker smo križem printali na fotokopirce . js sem preko službenega spodaj iz svojega laptopa normalno printal ( skupna raba... )

poizkušal sem opisat najbol natančno , nevidim izhoda niti nevem več kaj nrdit.
- posodobil sem gonilnike na laptopu ampak vseeno ni nič

Hvala za odgovore.
lp

hudychk ::

Mogoče se je pa kakšen od vaših routerjen okvaril in se mu podira wireless... čeprav v to nekako dvomim... mogoče si s posodobitvijo gonilnikov nehote spremenil kake nastavitve mrežne kartice v HPju glede kodiranja gesel. Sem že naletel enkrat na problem, da ni delovalo prav zaradi tega (Siolov modem), ne spomnem se sicer točno kako sm potem nastavil, vem pa da sem spreminjal zaščito na routerju dokler ni ustrezalo mrežni kartici v laptopu (wep, wpa, wpa-psk, wpa2...). Na žalost druge ideje nimam, sm bolj samouk na tem področju pa mi ta omrežja nikol niso kej preveč nagajala :) Enkrat kupil Linksys WRT54GL in rešil vse probleme za vedno :)
The Devil himself!

podreberek ::

Mogoče se je pa kakšen od vaših routerjen okvaril in se mu podira wireless... čeprav v to nekako dvomim... mogoče si s posodobitvijo gonilnikov nehote spremenil kake nastavitve mrežne kartice v HPju glede kodiranja gesel. Sem že naletel enkrat na problem, da ni delovalo prav zaradi tega (Siolov modem), ne spomnem se sicer točno kako sm potem nastavil, vem pa da sem spreminjal zaščito na routerju dokler ni ustrezalo mrežni kartici v laptopu (wep, wpa, wpa-psk, wpa2...). Na žalost druge ideje nimam, sm bolj samouk na tem področju pa mi ta omrežja nikol niso kej preveč nagajala :) Enkrat kupil Linksys WRT54GL in rešil vse probleme za vedno :)



sem js tut bol samouk ampak zanimivo pa je doma ko naredim omrežje samo z wireless karticama nimam routerja se pa povežeta iz prve ko je ona vrjanta mrežna povezava če poznaš mogoče


-poskusil bom sprobat še na kakšnih drugih routerjih
- nanovo bom naložil sistem itak bom pa menjal za win 7 sedaj imam napreč win7

podreberek ::

sem našel ozr rešil problem . in sicer ročno sem nastavil ip prehod in dns. nato sem ročno nrdil povezavo kot se naredi za adsl in vpisal podatke za prijavo v internet v mojem primeru amis.

hudychk ::

Samo da deluje :) Hvala za info, bom vedu če bom kdaj rabu :)
The Devil himself!

podreberek ::

hudychk je izjavil:

Samo da deluje :) Hvala za info, bom vedu če bom kdaj rabu :)


jp zadeva špila brez problema sem pa opazil da ko zjutraj ko še ni noben komp pržgan je delalo potem pa ko so v pisarnah prižgali računalnike pa ni več delalo tako da je bil mogoče kakšen spor . uglavnem sedaj zadeva špila.

Hvala še vsem za pomoč
lp

toxius ::

podreberek je izjavil:

sem našel ozr rešil problem . in sicer ročno sem nastavil ip prehod in dns. nato sem ročno nrdil povezavo kot se naredi za adsl in vpisal podatke za prijavo v internet v mojem primeru amis.


takšni zadevi se reče (je tudi možno) interferenca, in sicer v okolici se poveča število brezžičnih naprav in prav vse so nastavljene, da avtomatično izbirajo kanal na katerem oddajajo svoj WiFi signal... In sploh windows Vista je potem imela problem, da ni vedela da obstaja kakšno brezžično omrežje.

Rešitev:
1. vpiši IPje in DNSe (to si že naredil); slabost: Deluje samo na amisu, na drugih ponudnikih ne bo deloval internet, ker so vpisani DNSi od amisa...

2. (Mogoče da bo delovalo) Na routerju definiraj kanal za wireless (priporočam 3,7,11, vsak od teh ima za odtenek drugačno frekvenco), da ne bo več automatic ampak natančno definiran. Potem to še nastaviš na prenosniku in zmaga bi morala biti tu.

LP

amigo_no1 ::

Vpiši opendns dnsja: 208.67.222.222 in 208.67.220.220

Ločeni kanali so samo trije 1, 6, 11.

podreberek ::

toxius je izjavil:

podreberek je izjavil:

sem našel ozr rešil problem . in sicer ročno sem nastavil ip prehod in dns. nato sem ročno nrdil povezavo kot se naredi za adsl in vpisal podatke za prijavo v internet v mojem primeru amis.


takšni zadevi se reče (je tudi možno) interferenca, in sicer v okolici se poveča število brezžičnih naprav in prav vse so nastavljene, da avtomatično izbirajo kanal na katerem oddajajo svoj WiFi signal... In sploh windows Vista je potem imela problem, da ni vedela da obstaja kakšno brezžično omrežje.

Rešitev:
1. vpiši IPje in DNSe (to si že naredil); slabost: Deluje samo na amisu, na drugih ponudnikih ne bo deloval internet, ker so vpisani DNSi od amisa...

2. (Mogoče da bo delovalo) Na routerju definiraj kanal za wireless (priporočam 3,7,11, vsak od teh ima za odtenek drugačno frekvenco), da ne bo več automatic ampak natančno definiran. Potem to še nastaviš na prenosniku in zmaga bi morala biti tu.

LP


dejansko mi ne predstavlja problema ker imam doma tudi amis drugje pa tako neuporabljam laptopa kot v službi in doma bom pa vseeno probal to drugo varijanto da preizkusim še to zadevo.

hvala


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1774548463 (654) Lonsarg
»

WiFi - prepoznavanje omrežja

Oddelek: Omrežja in internet
184505 (3171) barocco
»

AMIS-ov enkom modem

Oddelek: Omrežja in internet
4816038 (9611) d4vid
»

Problem wireless povezave

Oddelek: Pomoč in nasveti
192124 (1777) teedy
»

Povezava med dvema routerjema in wireless

Oddelek: Omrežja in internet
273192 (2900) ali3n

Več podobnih tem