» »

Naslednji Android bo Froyo, stroški izdelave Droida, Nexus Two?

Naslednji Android bo Froyo, stroški izdelave Droida, Nexus Two?

Nexus Two?

vir: engadget

Motorola Droid

vir: engadget
engadget - Prvotne napovedi da bo naslednja pomembnejša različica Androida, ki bo nasledila Eclair (2.0, 2.1 in še nekaj prihodnjih podverzij), poimenovana Flan, so se izkazale za napačne. V The Engadget Showu je Googlov Eric Tseng, vodja projekta Android, razkril, da bo naslednik nosil kodno ime Froyo, kar pomeni zamrznjen jogurt (frozen yoghurt). Žal Erik ni razkril, katera bo prva (pod)verzija zamrznjenega jogurta, niti kaj lahko v njej pričakujemo oz. kdaj. Po nekoliko mlačnem odzivu na Googlov Nexus One po spletu že krožijo govorice, da lahko pričakujemo še enega predstavnika v družini Nexus, na kar moli taco tudi ena v imenu prvega. Po zadnjih govoricah naj bi Nexus Two postal Motorolin naslednik Droida, t.i. Shadow, ki podobno kot Droid pod ekranom skriva fizično tipkovnico QWERTY. Slike so le 3D renderji, ki so zlahka delo izkušenega oblikovalca/navdušenca nad Androidom. A prva Android 2.0 naprava je bil Motorolin Droid oz. Milestone, Motorolin CEO pa je bil navzoč na predstavitvi Googlovega Nexus One. Slednji je po najnovejših poročanji iSupplya za izdelavo cenejši, kot Droid. Pri iSupply so že primerjali Nexus One in iPhone in ugotovili, da je slednji s $178,96 z izdelavo vred nekoliko dražji od Nexus One ($174.15 zgolj za dele). Droid v končni fazi z izdelavo vred stane $187.75, kjer je za $179.11 sestavnih delov.

25 komentarjev

tj6000 ::

skor meter x meter velik telefon (no skor:D ), pa mu vseeno ne privoščijo ločene vrstice tipk za številke :S
www.dBastards.si

Spock83 ::

Počasi bo tega kot solate. Mislim, pa da nobeden ne bo vrgel iPhone s prestola (pa ga sam nimam). Vsaj še nekaj časa ne.

LuGi ::

Zakaj mora biti vsak telefon iphone killer? Iphone killerja glede na prodajo "nikol" nebo..ker se epl artikli prodajajo kot mleko in kruh =)

Spock83 ::

No meni je vseeno koliko in kak se prodaja iPhone. Kot zahtevni uporabnik želim tehno. dovršen telefon z zelo dobrim vmesnikom. In tukaj je Apple v prenodosti. Res pa, da še nisem testiral Android OS. Počakal bom še kakšno rundo ali dve. .)

LuGi ::

Vmesnik je res super ter hiter ampak cena je pa tud zasoljena.. če bi se prodajal za 400-450 eur odklenjen bi ga verjetno vzel.

+Boljse kamere + flasha se nebi branil..

nekikr ::

Pa mikrovalovko in dežnik. Pa štruco kruha...

Sicer pa ga dobiš za 500EUR odklenjenega, kar je isto ali ceneje kot ponuja Nokia, HTC, Android...saj je vse tam nekje v rangu 500EUR.

LuGi ::

Novega za 500? Japade.

Nokia, HTC te dobis nove za okoli 400-450eur.

nekikr ::

LuGi: takoj za mejo v Italiji ga imaš. Ali pa takoj za mejo v Zagrebu. Dobiš še leto dni garancije.

LuGi ::

LuGi: takoj za mejo v Italiji ga imaš. Ali pa takoj za mejo v Zagrebu. Dobiš še leto dni garancije.


619 EUR in 719 EUR (32 GB) v Italiji

Hrvaška:
iPhone 3GS 16GB = 4.098 HRK = 562 EUR
iPhone 3GS 32GB = 4.798 HRK = 658 EUR

Ni glih 500eur.. krepko čez

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

nekikr ::

No, jaz sem za 3G govoril, ki je še vedno boljši od Nokie in HTC...

Pa tudi 562EUR za 3GS je totalno prepoceni (glede na to kaj ponuja konkurenca).

http://www.mobitel.si/telefoni-in-napra... - tu si poglej kaj dobiš za 500-600EUR. Večina se tudi primerjati ne morejo z Iphonom, tisti, ki pa se na daleč lahko, jih pa še vedno ne kupiš, ker Iphone ponuja bistveno več (beri: app store, UI). In veliko jih je celo dražjih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekikr ()

kody ::

ma kaj kažete cene v slo...
če že poglej raje na mobisvet.si
drugače pa tujina...

LuGi ::

Telefon seveda kupim prek ebay-a.. prejsni nakup se je zelo splacal =)

Sicer še nevem kateri bo naslednik HDja.. NexusOne ali pa mogoce 3GS..

sirotka ::

Meni pa Android deluje ne vem...nedodelano. Tudi sami telefoni. Si bom pa verjetno omislil eno igračko, kakega herota ali t-mobile pulse; ti se dobijo pod 100 funtov že na ebayu(če ga trofiš).

Lugi: Iphone ti je drag, če je cena 500, Nexus je pa poceni, če je cena 500+? Sicer pa je tako ali tako težko primerjat totalno različna telefona.

LuGi ::

Iphoneje drag ker ga ne mors dobit za -500eur (niti v usa - odklenjenga..mogoče bi ga dobil preko us ebaya).. nexusa dobim za 390 eur.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

borchi ::

nexusa dobim za 390 eur

kupim. prosim, na ZS.
l'jga

nekikr ::

LuGi - a te peljem do italije ali hrvaške, da ga boš kupil za 500EUR?

Nexus one za 390EUR...tudi jaz kupim. Prosim, na zs.

LuGi ::

Nikjer nisem napisal da bi ga vzel za 500 =) Najvec kar bi dal zanj je 450 (factory odklenjen - nov).. na T-mobile hr & ita (nevem kateri operater) je cena krepko cez 500eur.. tudi cene sem dopisal.

Ne v EU seveda.. dobim imported@usa če se bom odlocu zanj,..

Bor H ::

LuGi, pazi na kompatibilnost z našim 3Gjem, znajo bit problemi.

nekikr ::

LuGi: za razliko od tebe, ki kar nekaj govoriš v tri dni, ti jaz lahko Iphone prinesem za 500EUR, nov, zapakiran z garancijo. Prosim ne govori, da ga ni za 500EUR, če pa je.

BorH: pusti ga, da sam to poštudira :)

LuGi ::

Nebo problema ima iste - oz eno več frekvenco kot moj HD.. kjer deluje 3G bp

Prinesi in jih prodajaj za 600 =) Biznis bi cvetel

borchi ::

Nebo problema ima iste - oz eno več frekvenco kot moj HD.. kjer deluje 3G bp

to ne pomeni, da je garantirano, da bo delal brez problemov. v t-mobile 3g ima neke težave. če bodo to pofiksali kr z operaterjevim OTA update-om, zna bit, da boš lepo na mrzlem, če bodo tudi težave pri kakem našem operaterju...
l'jga

LuGi ::

Berem novice in vem kaksno je stanje.. sicer se mi pa nikamor ne mudi.. vidim da ima se probleme - touchscreen ter prah (pod digitizerju).

PrimozR ::

nexusa dobim za 390 eur

kupim. prosim, na ZS.

+1.

LuGi, pazi na kompatibilnost z našim 3Gjem, znajo bit problemi.

Z Nexusom ne. Trust me :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Spock83 ::

Nebo problema ima iste - oz eno več frekvenco kot moj HD.. kjer deluje 3G bp

Prinesi in jih prodajaj za 600 =) Biznis bi cvetel


Ni krize pri nas.

bf4ed ::

Prek na HR dobiš 3G za 350 EUR.
GS pa mislim da za 500-550EUR.

Črni trg, pa kao dobiš neki papir z garancijo, ampak mi je malo sumljivo da čez čas ne pridejo palvi z nalogom in imei številko...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Android praznuje 5. rojstni dan

Oddelek: Novice / Android
218162 (5824) c00L3r
»

Android 2.1 za Droid, Hero, hekanje Droida

Oddelek: Novice / Android
196342 (5479) poweroff
»

Trojanec za Android

Oddelek: Novice / Android
215352 (4371) PrimozR
»

LG bo uporabljal Android

Oddelek: Novice / Android
424891 (3622) borchi
»

Google prevzema Motorolo, pripravlja tablet??

Oddelek: Novice / Android
205036 (3687) LordPero

Več podobnih tem