» »

Brickan router WL-500g deluxe

Brickan router WL-500g deluxe

Ted ::

Ni mi dalo miru in sem šel na omenjeni router nalagat tomatov firmware, ki uradno sicer ni podprt, nikjer pa ne piše da ti brickne router :\ . Rezultat flashanja je popolna neodzivnost routerja, uporaben je le še kot switch. Od lučk konstantno gori power in ob vklopu kabla ethernet port. Router se na pinganje ne odziva, ne pomaga HR niti 30/30/30 reset. Kolikor berem po netu je edina opcija bodisi JTAG bodisi kratek stik na določenih pinih na matični plošči. Zanima me ali je to na omenjenem routerju že počel - prosil bi za detajlni opis postopka - nisem štromar, sem pa praktik:) .

Vem da so o tem dosti pisali na wlan-sat forumu, ki pa je trenutno down.
Mah...

CoolBits ::

Ted ::

Problem je tole:

* on the flash memory (29LV320ABTC-90) short circuit PIN 12 often (several seconds) to ground
* on the flash memory (29LV320ABTC-90) short circuit PIN 10 often (very short) to ground

Kako to naredim v praksi? :) Kot rečeno nisem štromar.
Mah...

CoolBits ::

Kot piše moraš PIN 12 spojit z maso za par sekund, PIN 10 pa samo na hitro.
Poglej slike za katere PIN-e se gre.

Ted ::

Z maso? Če prav razumem moram ozemljit omenjena pina, v bistvu me zanima s čim to nardim - s kakšnim kablom ali s čim podobnim ali pa pod napetostjo preprosto z nečim pošlatam tista pina?
Mah...

CoolBits ::


Tista dva pina z eno žičko spojiš na maso, lahko aluminjasto ohišje kjer so LAN konektorji. Router mora med tem bit vklopljen.
Bistvo je, da se flash spomin pobriše oz se vsebina dovolj pokvari, da router preskoči na način za ponovno programiranje.
Potem pa z asus recovery tool-om ali pa s telnetom posodobiš software.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

steev ::

Jest sem uzel klešča, jih zlepil na koncu skupaj, vmes pa dal iglo in žico. žico povezal na maso (tam nekje, kjer pride adapter). Prižgal router in zalo previdno naredil stik. Router začel delati!
:|

Ted ::

Hvala Coolbits, to me je zanimalo. Probam jutri.
Mah...

Andrejpan ::

am, a kdo ni imel težav pri flashanju omenjenega routerja?? oz ste uspeli sploh kaj drugega gor naložit?

Koliko vidim, bi morala verzija v23 SP2 delat? Kaj ste vi nalagal?

Pyr0Beast ::

Pleh od LAN konektorjev ni ozemljen. Pleh od USB konektorjev pa je.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Jst ::

Moj že tako dolgo dela, da sem pozabil, kako in kje sem dobil firmware. Spomnim se samo keyworda "oleg". Če imaš namenski računalnik za router in ti wl500g dela samo kot access point, je to idealna zadeva.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

staher ::

WL-500G DELUXE

WL-500G DELUXE
Prosim za pomoč!
Po krajšem izklopu iz električne energije izgzbi tudi use nastavitve. Ali se da ta čip ki drži energijo zamenjati in kje se nahaja?

hala
staher

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: staher ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Router] Asus WL500g Premium FAQ (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Omrežja in internet
61981348 (13109) brez-imenko
»

Naložil DD-WRT sedaj pa ne morem na orig. firmware

Oddelek: Omrežja in internet
201820 (1275) zzitop
»

Oživljanje routerja ASUS WL-500W

Oddelek: Omrežja in internet
62845 (2630) PrimozR
»

Potrebujem "dober" navaden router s kablom v rangu 20-23k

Oddelek: Kaj kupiti
163069 (2637) jan01
»

Netgear Fwg114p wireless router + usb ps

Oddelek: Strojna oprema
81142 (1005) pujsek_

Več podobnih tem