» »

Potrebujem "dober" navaden router s kablom v rangu 20-23k

Potrebujem "dober" navaden router s kablom v rangu 20-23k

novice666 ::

Potrebujem vaso pomoc:

koncno kupujem nov router (navadni s kablom, ne wireless).
zakaj koncno? ker sem neskoncno vesel da je moj bedni level one router fbr1412tx koncno umrl, potem ko sem ga uporabljal 2 leti in moral obvezno resetirati vsake 12 ur (in to ze od prvega dne uporabe). glede na navdusenje nekaterih drugih ljudi nad level one (?????) dopuscam % moznosti da se je sam meni to dogajalo, ker res nisem nek strokovnjak za network itd.


V drugo ne bi rad napravil iste napake in kupil najcenejsega sranja za 5k, zato se zdaj odlocam med temi tremi modeli (vsi stanejo med 20-23k sit):
- Linksys BEFSX41 (http://www.mimovrste.com/katalog/produc...
- Netgear FVS114 (http://www.mimovrste.com/katalog/produc...
- Asus SL500 (http://www.in-put.com/shopping/product_...


pri Netgearu mi je vsec da ima baje garancijo 3 leta (vsaj tko pise na net-u), kar je dalec najvec kar sem videl pri routerjih tega ranga.
glede ostalih stvari se mi zdijo vsi enaki. kaj mislite vi?

Za nobenega od njih pa nisem nasel podatka o Mhz in RAM-u, da bi jih lahko bolje primerjal.
A JE KOMU KAJ ZNANO? OZ. A KDO OD VAS ZE KAJ OD TEGA DOMA UPORABLJA?

moja uporaba: na routerju bom imel samo dva računalnika gor in laufal bo p2p itd. nic posebnega, rabim samo normalen router ki bo lahko delal brez reset gumba vsaj recimo en cel teden... glede na zdajsnji 12urni interval si bom morda koncno lahko privoscil miren spanec.

KandazaR ::

Kupi ASUS WL 500g premium, ki je sicer brezžični router. Ima pa tudi konektorje za žično povezavo. Trenutno je en najboljših routerjev v razredu od 20-30k.

novice666 ::

a ves, da si ti ze tretji dons, ki mi je tocno ta router predlagal - tako da bom moral resno premislit o tem.

ocitno je res nekaj na tem Asusu wl500g premium da ga vsi tko hvalijo. ceprav itak kot vedno, se pa najdejo na forumih tudi modeli, ki pa ravno asuse kritizirajo...
mislim vem da ima ta router tisto bitorrent, ftp, eksterni disk varianto + se wireless; ok tudi ce oboje odmislim. ker itak ne bom verjetno (vsaj zaenkrat) tega uporabljal... ce je res tko zanesljiv in stane okrog 23k glede na www.ceneje.si, tako da cena mi je tudi kul.

Edino kar me se zanima je samo kako pogosto ti zmrzne in kolk dolgo ga ze uporabljas?

hvala za idejo.

p.s. cist iz firbca, kaksna je pa razlika med Asus WL500g, WL500g delux in WL500g premium?
iz meni neznanega razloga (razen zunanjega izgleda) stane "navaden" wl500g 31k, delux okrog 23k in premium okrog 22k (vsaj glede na www.ceneje.si)

KandazaR ::

Sam nimam tega routerja (imam linksys 54gs verzije 4) poznam pa kar nekaj ljudi, ki je z tem routerjem zelo zadovolnih. Da bi se obešal še nisem slišal. Premium je naslednik deluxa. Tiste cene na ceneje.si so pogosto že zelo stare.

pirlo ::

Jaz imam ta asus wl-500gp in ni vse tako lepo kot se sliši. Res je, da ima wireless, 2 usb-ja pa download manager, ampak, ko bi vsaj vse to delalo tako kot se sliši. Na download funkcijo na njem lahko takoj pozabiš saj dela bolj kot ne porazno. Wireless domet je zelo slab. Edina svetla izjema je disk na usb. Router ima probleme s "spominom" (če ostane brez štroma zgubi vse nastavitve).

Spock83 ::

Jaz imam Dlink DGL-4300. Eden od najboljših routerjev. stabilen kot skala (P2P, multiplayer igre), super QoS itd. itd. Je pa še DGL-4100, ki pa nima wirelessa.

novice666 ::

Hvala vsem za mnenja.

No se vedno se nisem dokoncno odlocil, ker zdaj gledam se Linksys 54GS ki ima tudi ok ceno, ceprav je brez usb-ja in ima isto 3letno garancijo in baje dobro firmware podporo.

A ima kdo tudi kakšno mnenje o tem routerju?

KandazaR ::

Linksys 54GS je od verzije 5 naprej zanič. Ima manj rama slabši proc in pa manj flasha kot prejšne verzije.

OldSkul ::

Zato pa vzameš GL verzijo.

jan01 ::

Za podporo alternativnih firmwarov poglejte na http://wiki.openwrt.org/TableOfHardware
Za dd-wrt http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/In...

novice666 ::

No odlocitev je padla.

Pravkar sem oddal narocilo za WRT54GL. Se enkrat hvala vsem za nasvete in linke, ker so mi res prisli prav.
Mislim da se nikol nisem tolk prebral in zvedel o routerjih kot ta teden - in upam da zdaj vsaj 3 leta ne bom vec rabil nic slisat o njih.

Mogoce se pojasnim moje razloge za koncno odlocitev:
- wireless - ceprav ga trenutno se ne bom dostikrat rabil, zato ker ima itak tudi 4 navadne porte za navadno kabelsko povezavo
- linksys - ker ima dolgo tradicijo, dobre review-e in veliko entuziastov z dobro firmware podporo
- WRT54GL - zato ker ima 200mhz,16MB/4MB kar je super za to kar jaz rabim in dosti boljse kot marsikatero povprecno skrpucalo na trgu
- zelo zelo zelo dobre ocene na forumih v sloveniji in tujini; dejansko router za katerega sem prebral najmanj negativnih ocen
- garancija 3 LETA, kar je nadpovprecno na trgu za to ceno
- cena 16.9. na ceneje.si: 20.500 (dostava brezplacna), kar se mi zdi ZELO OK za tak izdelek

Kar se tice wireless dometa itd. se s tem nisem tolk ukvarjal ker me ne zanima tolk,
tako da dopuscam moznost da imajo kaki drugi WLAN routerji boljse antene itd.

WRT300N ima se boljse specifikacije 264mhz/32mb/4mb, samo zaenkrat se ne rabim imet "satelitskega radarja" doma za 20-40m WLAN.
http://www.mimovrste.com/katalog/produc... cena je "seveda" 37k

Tudi WRTSL54GS bo verjetno hud (266mhz/32mb/8mb) in na zalost bo temu primerna tudi cena v Sloveniji; namrec tisto kar recimo
v USA trenutno stane 70-75usd (WRT54GL), dobis v sloveniji za 110usd, torej bo tale zadeva stala pri nas nekje okrog 180-190usd.
http://www.nextag.com/WRTSL54GS/search-...

jan01 ::

Malo o Asus WL-500g Premium samo za info:
-proc:266MHz flash:8MB pomnilnik:32MB
-2x usb2.0
-wireless & 4 "navadi" porti
- garancija 1 leto (če nadgradiš alternativen firware, pri vsakem routerju/napravi, ne glede na znamko zgubiš garancijo...=
-21.500
...

mutn ::

nameravam kupiti navaden router. Lahko dobim poceni LINKSYS BEFSX41. Uporabljati ga mislim za P2P,
za dva računalnika.
Kakšne imate izkušnje. Je zadeva solidna, se obeša?
A-ha imam t-2 VDSL(ker pise da so za ADSL) je to isti šmorn?

LINKSYS BEFSX41

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mutn ()

novice666 ::

je tega sem tudi jaz gledal nekaj casa, sam kot receno sem potem nabavil wrt54gl.
razen wireless/ne-wireless razlike ti ne znam pomagat.

moj wrt54gl uporabljam zdaj 8 dni (p2p laufa skoraj ves cas) in ga še nisem rabil nikoli resetirat, tako da sem res zadovoljen - zaenkrat celo kar na originalnem firmware-om delam.instalacija zelo simpl, tudi za funkcionalno nepismene.
wireless sem sprobal in dela normalno brez tezav - res pa da stanovanje v bloku tukaj ne more biti pravo merilo.

jan01 ::

Beži s pocenimi routerji, ki nimajo podpore alternativnih firmwarov!
Kupi ali zgoraj omenjenega wrt54gL(pazi na L!) ali asus wl-500g premium ali pa kakega buffalo(zadnje čase nadomestek linksysa; model WHR-G54S, WHR-HP-G54, še kak..)
lp

mutn ::

WRT54GL ki mi ga priporočaš je brezžicni in stane 19.9oo sit.

BEFSX41 ni brezžičen pa stane 22.600 sit.

oba sta od Linksys-a. A je možno da je brezžični boljši in
cenejši?

jan01 ::

Razlika med routerji je predvsem v softwaru! Routerje, ki sem jih priporočil, lahko nadgradiš z alternativnimi(npr dd-wrt) firwmwari. To je v bistvu prilagojen linux. Obstajajo še boljši home-made routerji, na katere imaš posnet kako distribucijo linuxa, oz posebej prirejen...

Drugače pa:
Naj vsak kupi kar hoče, potem pa naj ne joka po forumih o problemih...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jan01 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri router priporočate

Oddelek: Omrežja in internet
393967 (2392) Mesar
»

kateri router (switch) kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
121591 (1398) kulSMS
»

kter Wi-Fi kupt

Oddelek: Kaj kupiti
433484 (2249) trnvpeti
»

Wireless router (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
545427 (4407) Kilgore T
»

brezžični router

Oddelek: Kaj kupiti
202202 (1777) SimplTech

Več podobnih tem