» »

Ideje za home made zunanje HDD ohišje

Ideje za home made zunanje HDD ohišje

axee ::

Živjo!

Rabim ideje, ker se že nabira število diskov in bodo kmali vsi leteli iz ohišja, razen OS disk, ki bo v Scythe Quiet Drive-u vas prosim za naslednje ideje:

Najbrž bom sam izdelal leseno ohišje, ki bo znotraj oblepljen z akustično peno, diski bodo na elastikah, tudi za hlajenje bo poskrbljeno. Zanima me, kako naj povežem diske z računalnikom. Esata nebo šlo, ker je nepraktično, in oddaljenost od račualnika bo 2m, zato pride najbolje usb.

Torej, še od prej imam tale adaptor in sem nad njem razočaran. Diska ne zazna, dokler ne restarta sistema, poskusil z 3 wd diski in 1 seagate, če je potrebno napišem tudi modele. Torej, pozna kdo kakšen poceni adapter, ki deluje takoj. Tale se mi zdi drag, plus

Potem drugo je napajanje. Ker bo v ohišju najbrž en ventilator (kakšen slip stream 500-800rpm) me močno skrbi napajanje, saj kupovanje nekega poceni napajalnika ne bo vredi, najbrž lahko izkoristim napajalnike, če kupim prej omenjeni model in izkoristim priložene napajalnike.

Torej, preden se lotimprojekta bom zelo vesel kakšnih idej, kako to najbolje izvesti. Kupovanje posameznih zunanih ohišij ne pride v upoštev (tišina, hlajenje).

LP in hvala za vse predloge!

blackbfm ::

USB bo ozko grlo. Pa na kakšnih elastikah si mislu? Disk mora bit fiksno pritrjen.

MadMax ::

Si lastim natanko tak adapter, pa dela b.p.
3.5" IDE proban z Maxtorjem 250/16, 2.5" IDE z WDjem 250/8, SATA 3.5" pa s Seagate 250/16. Brez potrebnih restartov in ostalih nevšečnosti.
Je pa USB res konkretno ozko grlo...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

bluefish ::

Najbrž bom sam izdelal leseno ohišje, ki bo znotraj oblepljen z akustično peno, diski bodo na elastikah, tudi za hlajenje bo poskrbljeno.
Boš potreboval kar dobro urejeno hlajenje, saj je les precej dober toplotni izolator. Skupaj s peno pa sploh. No, odvisno seveda od celotne zgradbe.

axee ::

Pomoje bo en ventilator noter, eden ven, oba 500rpm. Diski bodo na gumicah oz nekako bom preprečil vibracije, mogoče celo celo kletko od p182 (spodno) not fliknem, najmanj komplikacij...

Glede USB in ozkega grla, to bodo samo storage diski in neke hitrosti ne rabim. Važno da lahko iz njih gledam 1080p video. Sem ravnokar probal 720p in dela super, prenosi so tam do 30mbps.

Razmišljam tudi o kakšnem starem ohišju, da bo manj dela, samo moram dobiti res zelo majhnega. Z napajanjem še vedno nevem kaj bi, kakšen star napajalnik ali kar priložene temu kompletu. Vprašanje tudi, kako močni so...

Se po usbju da gledat 1080p? Gdo probu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

krho ::

4:3 moduli od coolermaster...
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

axee ::

Ja, samo potem bi mogu cel modul dat na neko gumo, siliikon, plastiko al neki...

Ve mogoče gdo, je možno gledat HD video posnetke preko USB? Da sem ziher?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

jest10 ::

misek ::

Jaz ga imam za servisna opravila. Deluje BP, tako IDE, SATA in 2.5" IDE. Nisem pa priključeval diska večjega kot 500 GB.

tonic ::

tudi sam imam tega, dela brez problemov; edino to moraš pazit sem opazil, vedno najprej vse skupaj priklopit, nato priklopit adapter na omrežno napetost, malo počakat in šeel nato priklopit na USB

na njega je možno priklopit tud CD/DVD enote

imam sata DVD enoto in je celo možno bootnet računalnik preko tega vmesnika in te DVD enote priklopljene na vmesnik :) seveda če plata to podpira

vse se lahko dela "on the fly" (ni važno IDE/SATA disk, CD/DVD enota)

ta adapter zelo pride prav če večkrat rihtate kake mašine... 8-)

axee ::

No super, ta je pol cenejši!

guli ::

fajn zadevšna, točno tazga uporablam na šihtu, in dela super. je pa res treba prvo napajanje, pol pa v usb, in zagrabi takoj vedno in vse :D

blackbfm ::

Ve mogoče gdo, je možno gledat HD video posnetke preko USB? Da sem ziher?


USB zmore nekje 30 MB/s, full hd pa rabi tam nekje do 3 MB/s.

axee ::

Ve mogoče gdo, je možno gledat HD video posnetke preko USB? Da sem ziher?


USB zmore nekje 30 MB/s, full hd pa rabi tam nekje do 3 MB/s.


Hvala, sem enkrat že probaval iz usb ključka in je šlo, tok da sem ziher ;)

Ima gdo idejo kako ugotovit kako močan je priložen napajalnik, proizvajalec nima nikjer napisano na intrnetu...

MadMax ::

(deleted)
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMax ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

IDE na USB

Oddelek: Strojna oprema
141205 (727) seba-beba
»

težava,iz eide diska bi rad presnel podatke preko eide conektorja pa ne gre

Oddelek: Pomoč in nasveti
291929 (1398) alese
»

Računalnik se ne vžge

Oddelek: Pomoč in nasveti
191623 (895) bluefish
»

Protipiratski Vistin SP1 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
535873 (5871) Jst
»

[Tišanje računalnika] Čemu vodno hlajenje, če so diski glasni?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
402891 (2286) Jaffa

Več podobnih tem